Тръпка , спомен , минало
Здравейте, мили читатели. Сигурна съм, че голяма част от вас имат в живота си един такъв човек, един такъв спомен, който не биха забравили. Тръпка, която винаги ще си спомнят или човек, с когото е можело да се случи и нещо повече, но обстоятелства или други неща са попречили. Реших да споделя и за този "мой" човек. Обвързана съм от година с едно момче, с което всичко върви нормално, има разбирателство, има доверие , почти живеем заедно. Имаме своите неприятни мигове като двойка, която се кара, но се справяме с проблемите и се обичаме истински. Не мисля, че фактът, че имам една тръпка преди настоящия ми приятел, означава, че не го обичам истински.. напротив. В сегашната ми връзка се чувствам на място. Споделям с вас една отминала история за едно момче, с което за кратко имахме уникални моменти.
Въпросното момче ми писа в Инстаграм ноември 2018г. Тогава бях на лекции в университета и не обърнах внимание. Отговорих му в автобуса, когато се прибирах. Той е от родния ми град, познавам го, но от доста години е със семейството си в чужбина и не съм го виждала в града ми. Преди това не сме имали нищо общо. Писа ми и започнахме да си говорим общи неща, кой с какво се занимава и т. н. Бях необвързана, липсваше ми такова интересно чувство да си пишеш с някой и ми беше интересно. Също така момчето ми харесваше и ме привличаше. Известно време само си пишехме, но на следващия месец той се прибра в България. Не си бяхме уговаряли среща. Покрай Коледа бях на едно парти с приятели в дискотека в града ни. Той беше там и чувството да го видя след толкова писане и разговори беше неописуемо. Харесах го още повече на живо и в същата вечер също си пишехме. След минути излязохме отвън и си говорихме по много мил начин. Личеше си, че ни е приятно и на двамата. След разговора получих целувка :Д. Беше неочаквано, но и двамата бяхме пили и весели и не се дръпнах. След 2.. 3 дни се разбрахме да излезем вечерта и просто обикаляхме с колата из града и си говорихме. Беше супер приятно и, когато ме закара до нас и слязох от колата, той слезе също и се целувахме. След още няколко дни преди Нова година ме покани у тях, но не само мен, а беше приятелско събиране. Взех едно вино за домакина и отидох. Не познавах другите хора бяха 2 момчета и 1 момиче, но бяха приятни и се чувствах добре. Накрая на вечерта Те си тръгнаха и ние останахме сами. Говорихме си, смяхме се, целувахме се, понапихме се и неусетно си стана така, че го направихме. Да, прекалено рано е, да може да си помислите, че съм супер глупава да ида в тях и от първия път да го направим, но не се правете на моралисти! Тук говорим за приятна вечер, огромно привличане. Всичко беше страхотно и след това ме изпрати до нас, пеш вървяхме в студа, даде ми едно негово горнище да облека под зимното ми яке, понеже беше стращен студ. На следващия ден беше Нова година. Аз празнувах вкъщи със семейството, а той у тях с 2ма приятели. Много се надявах по някое време на ноща да предложи да се видим, но не го направи. Казвах си аз пък какво очаквам. Ние не сме двойка, че да прекараме Нова година заедно, но тайничко се надявах. На 1ви, 2ри януари нямах нито едно съобщение от него. Сами предполагате как се чувствах. На 2ри вечерта късно ми писа, Честита нова година и за това как на 31ви се е напил много, а на 1ви е спал цял ден. Не каза нищо за излизане, а аз се напрявих на ударена и го питах кога иска да му върна горнището. Каза да не се притеснявам и, че като се видим ще ми го даде. Видяхме се на другата вечер естествено бях много щастлива. Пропускам обаче подробността, че той заминаваше на 18 януари за х държава, а аз заминавах на 15ти януари по Еразъм за друга държава. Той знаеше, че аз заминавам. Фактът, че и двамата тръгваме в две отделни посоки ли го накара да ми каже това не знам, но най - вероятно да. На последната ни среща му носех горнището в торбичка, за да го върна, но каза, че иска да ми бъде за спомен. Каза, че и двамата заминаваме, но един ден ще се видим отново. Не знаех какво да кажа. Просто постояхме малко навън, целунахме се за сбогом и си тръгнахме. Когато заминах да уча в тази страна за 5 месеца, взех горнището с мен и спях облечена с него и постоянно го сънувах:Д пишехме си общи приказки в месеца веднъж , но това беше всичко. Миналата година 2019 зимата той отново ме потърси... , но вече беше късно. Аз намерих своето момче и му казах, че няма как да се случи нищо, защото имам приятел. Той ме разбра и ми пожела да съм щастлива. Все пак понякога си мисля и спомням за тези дни, но това са спомени от миналото :) Ще се радвам да прочета мнението ви за моята история, защо е трябвало да влезе в живота ми този човек и защо някои хора ни оставят чувство за нещо неизживяно? !

Коментари

1.   Защото определени хора живеете в облаците с мечти за това какво е могло да бъде и какво сте пропуснали, вместо да се фокусирате върху това което имате. Ако наистина е могло е щяло да се случи, не мислиш ли ? Нищо не си научила в крайна сметка, нито за него си била нещо особено, освен една перспективна бройка. Факта че имаш някакви романтизирани спомени от цялото изживяване е достатъчно показателно.

2.   Ами в чужбина е емигрант и трудно си намира приятелка. С теб е било само секс, щом не ти се е обадил на 1 януари. И той няма романтични чувства, както си имала ти.

3.   Неизживяното винаги е най-сладко, защото не е пропито с битовизми и негативни моменти.

Ако бяхте с него, нямаше да е, най-вероятно, по-различно от колкото е сега с приятеля ти.

И да, повечето хора имат по един, та дори и двама такива човека в живота си.

Братан.

4.   От автора :
Благодаря за коментарите! Прави сте , това е било една обикновена нощ за него, а аз с мечтателската си природа ..украсявам историята.
Към Братан : Прав сте ,че неизживяното е най - сладко, понеже крие нещо неизвестно , а всъщност с времето,става битово и обикновено :Д като всяка любовна история.
Просто ми хрумна да споделя с вас тази моя история и да чуя мненията ви. Лека и приятна нощ ! :))