Да обичаш или да бъдеш обичан ?
Историята е такава че...
Преди 4-5 години се запознах с един младеж на морето. Имахме си наще работи и това беше. Той живее в друг град и за това и двамата бяхме наясно, че по сериозни неща няма да станат. След време обаче той започна през месец да идва при мен за ден два и пак си тръгваше. Отношенията ни не се промениха, нито правихме любов или нещо интимно през тези години. Той имаше връзка, аз имах също (неуспешни) и като цяло си продължавахме живота. Известно време не поддържахме връзка, но преди няколко месеца той отново дойде при мен и този път се случиха някои неща. Та накратко се влюбих страшно много в него и заедно мислихме някакъв вариант да заживеем заедно, но няма как защото аз си имам живот тук (учене и работа) и той така в неговия град. Та оставихме нещата за по натам, но съвсем не сме ги забравили. Обаче се появи друг. И с този друг си имахме взимане даване (което е човешко все пак). Проблема е че той се влюби в мен. А аз в него не по очевидни причини. Обаче аз се привързах към него. Идеален. Обаче ми липсва любовта към него. Даже опитах да бъда с него но след точно две седмици започнах да се чувствам страшно виновна и му обясних как стоят нещата. Той ми каза да помисля над нещата няколко дни и да му кажа какво как и защо. Та случая е такъв че не искам да го губя, но не искам и да бъда с него по такъв начин заради момчето в другия град. И имам два варианта. Или да се откажа от момчето което обичам и да се насиля да обичам този които е до мен. Или да остана сама до след година две когато евентуално биха станали нещата с момчето от другия град.

Коментари

1.   Направо се възхищавам как някои не само винаги са във връзка, но и по време на връзката имат нови и нови мъже, направо кастинг. Аз като се разделя с някой обикновено минават поне няколко години преди отново да среща друг, а сега вече нямам и надежда за това.
Евала за късмета.

2.   Трудно работа, сърцето не лъже

4.   Бъди с този ,който наистина желаеш,за който ти трепва от вътре,не губи времето си с неподходящи хора.

5.   Аз избрах да бъда обичана.И никак не сгреших.Дори обикнах много силно човека който ме обичаше тъй много.От много години сме семейство.Никога не съм помисляла за друг мъж,имам очи само за моя.

6.   Избери да бъдеш обичана. Иначе възлюбеният си има връзка в неговия град. И ако случайно се съберете ще родиш едно-две деца и той ще отиде при друга. А ти ще се бориш сама в живота с деца. Друго е да те обичат и да имаш опора. Защото жената, особено около бременност и раждания, е уязвима здравословно.

7.   Това което аз избрах е да бъда обичана. Бях в много подобна на теб ситуация и се чудех какво да правя. В крайна сметка избрах да бъда обичана и мога да кажа, че никога не съм била по-правилна в избора си. След известно време заобичах момчето и не съжалявам. Имах избора дали да нараня и съсипя човек, или да отида при човек който хич му не е. Това което не трябва да правиш е да си играеш с човека до теб. Ако не го обичаш, не го наранявай повече, ако избереш обичащия те теб младеж, ще можеш да си сигурна в себе си и във връзката ви. Дано направиш правилното решение за себе си. Успех.

8.   Божичкоооо, това че сте в различни градове било огромният проблем! Що за хора сте въобще, и как възприемате любовта! Това не може да е пречка за истинските силни чувства. Така че, с първото момче е нещо несериозно. Ако не сте говорили за бъдещето, по-добре да заложиш на човека, който наистина е хлътнал по теб, не може да живее без теб и те обожава. Не след дълго и ти ще разделиш чувствата му, особено ако почнеш не само да взимаш от отношенията, а и да ДАВАШ!! Да влагаш от себе си... Да му повдигаш самочувствието, да се грижиш за настроението му, да му правиш малки подаръци, да го изненадваш. То ест, една връзка е като растение - ако се грижите за нея, тя ще укрепне и ще даде плодове. Важното е, че момчето е много влюбено, това е една добра основа за бъдещето ви. А ако му разбиеш сърцето, може да си навлечеш лоша карма. Онзи, първият, ако беше сериозен, нямаше да възприема жителството в различни градове като препятствие, щеше да те навестява, да направи всичко, за да се виждате, да сте заедно. Солидаризирам се с №7.