Арменка с Турчин!
Здравейте! Мисля че заглавието говори доста само по себе си.. Имам позната арменка и е влюбена в турчин, а съответно и той в нея. Момчето е много добро и дава всичко за нея.. крият се от доста време насам и нямат намерение да кажат на никого за сега, защото знаят какво ще последва. Но, ако продължават така ще се разделят само и само момичето да няма проблем с родителите си и да не се откажат от нея. Дайте някакви съвети или просто изразете мнение. Благодаря!

Коментари

2.   Няма да им се получи

3.   Да не се откаэват от любовта си

4.   Щом се обичат - да се вземат. Какво значение има кой какъв е? Нима и любовта трябва да зависи от някакви исторически предубеждения?!

5.   Религиите разделят хората. Съветът ми е да станат атеисти, както те, така и родителите им и няма да имат никакви проблеми с любовта си.

6.   Преди години, когато бях студентка имах съквартирантка арменка. Постоянно носеше като си идеше в тях едни арменски кифлички. Веднъж говорихме на тема смесени бракове и тя каза, че арменците ще приемат в общността си българско момиче, защото ще го претопят, ще носи арменско име и с такова ще се казват децата му. Никак не се радвали обаче да дадат арменско момиче в смесен брак. Поради същите причини. Не знам колко помогнах на автора, но това съм чула от арменка и това написах.

7.   На водещия на Тази сутрин, арменеца Антон Хекимян често му гостува журналистът експерт по турските въпроси Илхан Андай. Казвам го за пример. Но мога да дам един още по-добър пример. Аз съм чувал за връзка между арменец и туркиня. Няма нищо лошо. Щом се обичат нека да бъдат заедно.

8.   Явно арменката има или къса генетическа памет или е решила да засенчи старите исторически отношения граничещи с геноцида в името на дружбата на два съседски народа.

9.   На никой не му дреме за тая връзка. Само не ми се мяркайте пред очите уж консервативни а всъщост либерални отпадъци.

10.   Мнението ми е, че ако двама души си пасват, то това е тяхна и само тяхна, лична работа. Не на родители, не на роднини, не на приятелчета и непознати, а само и единствено и само лично тяхна. Те живеят живота си, те ще поемат изпитанията на житейския път, те са тези, които определят кой ще е партньорът. Няма мама или тати да живеят техния живот вместо тях, няма нечие друго мненийце да им плаща сметките, няма социалните нагласи да им изплатят жилищния заем или да им подсигурят кариера. Така че става ли дума за личния интимен и романтичен живот на човека, изборът принадлежа само на индивида. Който иска активно да навреди на чуждото щастие, защото си въобразява, че неговата или нейна "чест" зависи от това, този тип не принадлежи в живота на тази двойка. Защо? Защото е готов/а да потъпче чуждото за своя изгода. Точка по този въпрос.

Ако тези двама души са достатъчно зрели, достатъчно работоспособни и наистина толкова държат на себе си, има места в света, където няма на околните да им пука кой какъв е - Австралия, Канада, САЩ, Обединеното кралство, може би Германия. Няма да е лесно, но нищо стойностно в този живот не е. Ако те наистина държат на себе си и ЗНАЯТ, че ще прекарат живота си заедно, тогава трябва да се борят за бъдещето си. Ако не знаят това, колебаят се, не могат да си представят живота заедно след 5 или 10 години, то няма смисъл от тази дискусия, не са готови да поемат таива решения.

Казвам го като човек, който е във връзка с партньор от друга раса и друга нация. Знам много добре какво значи предразсъдък, идващ от родното семейство. Знам какво значи да зарежеш работа, социална среда и удобства, за да си с въпросния човек. Но не ме интересува, защото не съдниците са изживяли моите предишни раздяли, не те са поправили връзките, в които изпитах изневяра и не те ще търпят моята алтернативна самота. Който иска да постигне нещо, той се бори за това. Няма какво друго да се каже.

11.   Отношенията не са били граничещи с геноцид, ами направо са си били чист геноцид- между 1895 и 1921 г. са избити милион и половина арменци, много други са изселени. Арменският геноцид е признат от около 30 страни по света , призна го и американският сенат, Ватикана също. Нашите в парламента с 10 годишно закъснение и умуване измъдриха едно „масово изтребление на арменците“ да не си развалели отношенията с Турция...
По темата пряко - арменци няма да приемат в семейството си турчин. Те и българи много не предпочитат за зетове, макар че сме християни. Младите като се обичат най-добре да отидат някъде в чужбина.

12.   Абсолятна измислица, все едно да смесиш вода и масло!? Особено с тази им нова вражда, това е напълно невъзможно!

13.   Аз съм християнка, мъжът ми е мюсюлманин, но по- скоро атеист. За момента нямаме проблеми относно религия и семействата ни приеха новината нормално. Ние ходим вкъщи за Великден, после у тях за Байрям. Очакваме първото си детенце. За сега не коментираме религията, но аз желая да бъде кръстено. Брат му също е женен за християнка.

14.   до 8 - Жените род нямат. Не ги вълнуват тия неща, обсебени са от емоциите си и те са им приоритет. Смесените бракове са предимно по желание на жените. Имам предвид, че ако в България има 100 брака с чужденец, 85-90 от тях ще са българка с чужденец, а останалите - на българин с чужденка. Предполагам, чее и в другите държави е така, може би с изключение на щатите. Не виждаш ли, че всички патриотически партии са предимно от мъже ? Изслючение е май само Мари Льо Пен в цяла европа , но и нейното не е точно патриотическа партия.