Моята и нейната заплата, ? ==??
Здравейте хора младеж на 2х години съм
Интересно ми е сега съм сам, работя и всичко си е за мен, обаче ако е рекъл господ живот и здраве да си имам жена, и примерно аз работя за 2000 а тя за 500 ПРИМЕРНО какво става.
Как ще си държим парите заедно ли?
Тя може да иска дрешки токчета всяка седмица фризьор и сумата може и да прескочи 500+++
Аз си мисля че трябва да си делим нещата квартирата
Споделете вашия личен живот, заплата събирания сметки любопотно ми е да се ограмотя от по опитните хора

Коментари

51-57 от 57

54.   51 И като съм с висше и взимам заплата близо до минималната, не ми казвай, че си клатя краката. Просто в тази професия е ниско заплащането. Не всички работим за много.

55.   Добре де, аз дълго съм живяла със заплата 500лв, не на квартира. Тези пари могат да оправят жената, поне за нея си да се грижи, не говоря за жени със скъпи дрехи, силикон, знаеш ли колко жени имат такъв доход, е не са малко. Не всичко е София. Пък след като имаш по-висок доход защо да не платиш ти квартирата и сметките. Все пак ще ти останат още доста, за разлика от нейните, или просто не искаш да си прецакана и да се минеш с нещо. Знаеш ли колко хора гледат деца, дори и с много по-ниски доходи?

56.   "Годината е 2020, а с една заплата се издържа и повече от посоченото, но не с такива като твоята. "

Не знаеш каква е моята заплата, а и не можеш да гадаеш.
Средната запалта в София, ако вярваш на данните, е около 1700 лева нето. Това достатъчно ли ти се струва? Нека ти отговоря - НЕ Е! 1700 едвам стигат за малд мъж, без особени претенции, да живее в норамлно и добре мебелирано жилище. За двама, трябват поне 2500 лева, чисти пари. За по-добър живот, гледаш поне 3500 лева.
Кажи ми, според теб колко изкарват по 4200 лева запалтаи, че да им останат по 3500 лева?

Не, честно! Кажи? Така и така започна с раните предположения и кръчмарските методи на аргументация, обясни ми, колко мъже, особено пък под 30, взимат такива пари? Аз познавам точно четерима в България, като изключвам спротисти, певци и някакви известни.

И преди да ми започнете "Ама много хора живеят с XXX лева", за ще отговоря с това, че аз не съм "много хора" и има огромна разлика между "живеене" и чисто и просто физическо оцеляване.

Чакам с нетърпения твоя отговор. Велкият ти принос! Защото в последната връзка, в която бях, приносът беше лазаня от магазина, запечена на печката, естествено, купена с моята карта, а любовта се изразяваше само след ресторант, някакви парцали от магазина, бижута или нов телефон. 4 телефона се смениха за една година. ЧЕТЕРИ! Явно, цветята и това, че казвах "обичам те", не беше достатъчно, за да бъда достоен залюбов.

58.   Според статистическия институт средната брутна работна заплата в София за месец Юни 2020та година е 1838лв, което ще рече малко над 1400лв.
Средната брутна заплата за държавата като цяло е 1355лв, което идва към 1050лв чиста заплата. Пак данни за месец Юни 2020г.

59.   Много зависи тя какво очаква от теб. По тези ширини все още важи правилото, че мъжът трябва да изкарва повече и да издържа семейството, а парите на жената са и за джобни.
В моята връзка никога не е било така.
Изчислили сме си месечен бюджет, за който всеки плаща поравно и от тези пари взимаме за сметките. Всичко останало си е лично.
Никой не е длъжен да хрантути никого. За съжаление повечето жени смятат, че като родят едно-две деца са се отчели и "заплатили" своята част, а не си дават сметка, че да имаш деца в днешно време е лукс и трябва да са благодарни, че са намерили мъж до себе си да ги подкрепи в такъв момент, вместо да лежат на майчинство 5 години и да смучат не само пари, ами и енергията на мъжете си.
Така че разбери от кой тип е тя.

60.   58, винаги съм се чудил как ги изкарват тия средни заплати, след като половината се осигуряват на минимум. И въпреки това пак ги изкарват високи. Или може би като сметнем, че има една шепа хора с по 10-20-100 бона, сметкат излиза. Ама за всеки взимащ 20 бона има 100, които взимат по 800 лв. И хоп средната заплата 1000 лв, ама 99% бачкат за 800.

Демек моя е 20 см, твоя е 10, ама средно и двамата имаме по 15. Или средно ядем всички свинско с ориз, ама един яде само свинското, а другите 10 си поделят ориза.

61.   От 58,

Номер 60, написах моят коментар като отговор на 56, който цитира някакви "данни". Отворих сайта на статистическия институт и преписах реалните данни. Какво седи зад цифрата не знам- това са официалните числа.

51-57 от 57