Бихте ли простили изневяра?
Здравейте! Пиша тук, за да излея мъката си и да получа съвет. Всичко започна малко след сватбата ни като от начало мъжът ми започна да се прибира късно от работа, а след това не се и прибираше. Оправдаваше се с това, че е на работа(работи като лична охрана) и понеже стои до късно, а на другия ден бил от рано на работа казваше, че остава при майка му, тъй като тя живее в града дето е работата му. Малко преди сватбата разбрах, че съм бременна, а той твърдеше, че иска това дете и съзнателно го направи. Имах проблемна бременност и се наложи да взема болничен и да остана вкъщи да се пазя, тъй като можех да загубя детето. В началото не предполагах, че има друга жена мислех си, че наистина всичко идва от работата му. Той започна да не се прибира с дни, а след това и със седмици. Разговорите ни по телефона намаляваха все по-често с оправданието :, , Не мога да говоря на работа съм'' или затваряше телефона. Така започнаха проблемите и караниците между нас. Не след дълго ми заяви, че искал да се разделим и че не могъл да живее такъв живот. Беше събрал багажа си и си беше тръгнал до като аз бях на преглед. След което аз го потърсих, но така и не вдигна телефона, написа ми, че не искал да е с мен. Не се интересуваше от това как е бебето, как протича бременността, имам ли нужда от нещо и т. н. Не ми даваше и пари, а аз живях само на болничния, който получавах, а той не стигаше за нищо. След като си тръгна не ме и потърси. За раждането на детето научи от майка ми по телефона. Трябваше да запише детето в общината и го чакахме два дни, за да го направи. Докато бях в болницата не ме попита нито веднъж дали имам нужда от нещо. На изписването дойде гушна детето за малко след като се прибрахме го остави в креватчето и не го погледна повече. На сутринта стана в 5:00ч и си замина след това дойде след 4 дни за около 30мин. и пак си тръгна. След това минаха 2 седмици той нито беше звънял нито беше идвал да види синът ни. Дойде уж да оправил нещата между нас, стоя два дни беше постоянно на телефона, затваряше се в банята, за да говори. Бях сигурна вече, че има друга жена. Питах го и той отрече даже се закле в детето, че нямало друга. Така реших да погледна в телефона му и се натъкнах на доста неща. Той потърсил бившата си и се събрал с нея и ме е лъгал от самото начало. С нея са тръгвали и са се разделяли няколко пъти и разделите до колкото знам са били, че тя му изневерявала. Писаното между тях двамата направо ме втрещи. Тя измислила как да се отърве от нас, а той я слушал и изпълнявал какво да ме лъже как да го прави и т. н. Обичали са се и искали да създадат семейство. Той, за да не я наранява нея не идваше при детето да го вижда, нито даваше пари беше му взел само 1 пакет памперси. През цялото това време в което ме е лъгал и майка му е знаела, тъй като той си е водил бившата в тях, даже тя ги е подкрепяла. Той беше писал на бившата си, че ако отново се раздели с нея щял да се самоубие. Общо взето от всякъде личеше, че обича нея и иска да е с нея, даже бих казала че изпитваше непоносимост към мен. Мина един месец през който не беше виждал синът ни и не се беше обаждал. Така един ден ми звънна и ми каза, че искал да види детето. Дойде и започна да ми обяснява как искал да е с нас съжалявал много за тази глупост, която направил нямало да се повтори повече и какви ли не. Явно отново са се разделили тъй като всеки ден вижда детето и отношението спрямо мен и детето е коренно различно. Само ми повтаря, че искал да се съберем, че никога повече нямало да допусне тази грешка и че искал да му дам втори шанс. Боли ме от това да гледам как детето ми расте без баща, тъй като аз съм от здраво семейство и знам колко е ценно това. Боли ме да виждам другите деца с майките и бащите си, а моето без баща. Но ме е адски страх ако дам втори шанс какво ще се случи. Ами ако пак е за момент и след време отново ни остави детето вече ще е свикнало с него и ще е по-трудно.
Вие бихте ли простили изневяра? Какво бихте направили след толкова много болка? Да минеш през всичко сама и бременност и първите месеци на бебето изкарах сама е и с подкрепата на родителите и сестра ми. Боли от всичко това, но за жалост не можем да заповядваме на сърцето да спре да обича.

Коментари

1.   Много ми е интересно как жените даже и обмисляте да прощавате на такива боклуци, честно!

2.   Такива истории като твоята има много тук,вече обръгнахме да приемаме изневярата все едно че е нещо нормално,неделима част от живота.Това,което мен дълбоко ме потресе е това"той отрече,даже се закле в детето,че няма друга"Защото и на мен ми се случи същото-когато разбрах че моя мъж има любовница на въпроса ми истина ли е той се закле в детето ни-тогава синът ми беше на 5 или 6 години че няма такова нещо.За да спаси собствената си кожа,за да не го напусна той избра да се закълне в собственото си дете.Никога няма да разбера майка или баща,които лъжат и се кълнат в детето си.Аз вярвам,че има една свръхсила над всички ни и не съм спирала да се моля да не наказва невинните деца в които се кълнат без и да се замислят а да им се въздаде на гадовете за подлостта им.Трудно ми е да пиша повече

3.   Виж, далеч по-лошо е едно дете да живее с родители, които са вечно угнетени, нервни, дебнат се, карат се, лъжат се и т. н., отколкото да живее с единия на спокойствие и да вижда другия, когато се разберете. Половината ми живот мина точно в такава обстановка и сега мразя и двамата - скандалите бяха 24/7, имаше побоища, полиция, ужас пълен, ама така и не се разделиха, защото как съм щяла да живея само с майка си, без съкровения си татко-олигофрен. Не ме е срам да призная, че всяка вечер се молех той да умре, за да имаме най-после спокойствие.
Ако с другата бяха тръгнали нещата, хич нямаше и да ви погледне. В момента си някакъв компромисен вариант или просто иска да си поиграе на любящ баща и съпруг, докато не се появи някоя нова. Това не е просто изневеря - спи с някаква си и толкоз, това е системно унижение и незаинтересованост в изключително важен момент. Присетил се той, виж ти!

Не мога да си позволя да те съдя, знам какво е да обичаш пълен нещастник... Не мисля, че това може да се прости. Може да се зарови някъде в съзнанието ти, но при най-малкия повод, ще изскача и ще е причина за съмнения и тревоги. Ще го подозираш, ще се ослушваш като гърмян заек дали пък тая вечер не е при някоя. Няма да имаш спокойствие. Най-малкото, което можеш да направиш, е да не го приемаш веднага обратно, нека се помъчи. Това, което аз си мисля, че бих направила, е да поискам да ми помага финансово и да го вижда, когато и за колкото пожелае, но не и да се събираме отново.

4.   Първо не е трябвало да пишеш името на бащата в акта за раждане на детето. Така той нямаше да има никакви права над него. Това заслужава този мъж, който те е лъгал от самото начало. Сега какво иска? Не е важно само детето да има баща, важно е какъв баща. Ако е лъжец то не му трябва такъв. Недей да таиш големи надежди. Ами ако тя го извика отново? Той пак ли ще хукне и ще те изостави? Според мен не се събирай да живееш с него. Ако иска да види детето ок. Но само толкова. Не се жени за него, не се събирай да живеете заедно. Щом те е излъгал веднъж ще те лъже винаги. И ти само ще страдаш, защото имаш някакви илюзии спрямо него. Стисни зъби и отгледай детето сама, вашите може да ти помагат. Уважавай се.

5.   Авторке, това не е изневяра, това е предателство. разликата е огромна. Изневяра не знам дали бих простила, за щастие не ми се е случвало, и човек не знае. Но предателство като това-никога! Развеждала съм се, не поради изневяра, и ще ти кажа, че животът винаги се подрежда, така че не унивай, а гледай себе си и детето. Този човек със сигурност ще те предаде отново.

6.   Веднъж вече си била заместител на друга, извинявай за думата. Ползвал те е за домашна прислуга и безплатен секс, докато в ума и сърцето му е била бившата. Не се ли чувстваш унижена и омерзена? Лъгал те е продължително време, била си една глупачка в неговите очи, подиграл се е с теб заедно с любовницата му. Малко ли ти е тази гавра? Искаш още? Ами дай му шанс и ще ти го сервира. В момента, в който оная му подсвирне, ще те зареже пак. Този боклук не е добър баща, даже не е никакъв баща, щом не се интересува изобщо от сина си. Не си мисли, че с времето ще се промени, ще ви заобича - чудеса в живота не стават.
Изхвърли боклука от живота си, имаш родители, гледай си детето с тяхна помощ. И освен покрай издръжката, избягвай всякакви контакти с лъжеца. Престани със сантиментите, трябва да бъдеш силна, не само за себе си, а и заради детето. Този те е предал, изгаврил се е с теб, затова ли го обичаш?
Счупеното, колкото и да го лепиш си остава счупено.
Освободи се от проваления си брак, дай шанс не на него, а на себе си един ден да намериш по-достоен мъж.
Бъди силна и разсъждавай трезво!

7.   Изневяра се прощава, но предателство - никога. Този човек като прочетох какво е направил, ми настърхна косата. Той е напълно безчувствен егоист. Утре ще се намери друга да го манипулира и това няма да е трудно. Колкото и да ти е болно, продължи напред сама.

8.   Миличка, не виждам какво може да се направи. Щом сама не можеш да заповядваш на сърцето си, някой от коментиращите ли може да го стори?

9.   Мила това не е обикновена изневяра примерно след 10 годишен брак момчето за една вечер да се подхлъзне от алкохол или нещо друго, в толкова важен и труден период той не е бил до теб, лъгал те е и по-лошото не се е интересувал от детето и не се е грижел за него, ти не можеш да разчиташ на този плъх.. Както си прецениш, но аз никога не бих могла да простя такива постъпки и отношение, нямаше да мога да го понасям..

Вещица

11.   Щам тая бивша свирне, ще отиде при нея пак. Човекът си прави харемче и така ще е дълги години. Никакво съжаление няма, а чиста изгода.
Аз с най-чиста съвест бих му казала да изчезне от живота ни. Нито аз , нито детето ше имаме нужда от такъв. Какъв баща ще бъде такъв непостоянен и двуличен човек?! Каква помощ ще виждаш?! Отвори си очите. Не знам защо толкова жени искат да живеят в някакъв турски сериал и цялата тая драма.

12.   Трябва да разбереш психологията на изневерилия мъж. Та той не си мисли :" Колко си обичам жената, приятелката, колко си държа на нея, няма да го направя пак и т. н ".
Мисли си : "О, Боже, дано ме приемеш, че какво ще правя сам? Жената на мечтите ми ме заразя и сега съм сам. Ще пусна някоя сълза, ще кажа неща, които не мисля, само и само да се навиеш. Иначе ще съм на сухо, гладен, сам и всички близки ще ме обвиняват и ще ми е още по-зле. Пък така и може жената на мечтите ми да изревнува и пак да ме поиска. Тогава ще изчезна пак до следващата караница с жената на мечтите ми. Пред която, естествено, ще те оплюя и т. н. "
Двуличен човек. И ти искаш такъв да ги гледа и възпитава детето? !

13.   Първо... "Лична охрана" братме... по-голЕми тулупи от тея безмозъчни парчета не-ма, ама... такъв си си го брала.

Второ.. изневяра? Айде иди - дойди, ама той те прави на боклук, прави си каквото иска, не е само да си е топнал чурката някъде от скука. Тая ще му свине след половин година и пак сте на пангара с детето.

Искрено съжалявам такива хора и на какво се подлагат.

Ако искаш да си спасиш животчето и да градиш такъв на детето си - бягай.

Братан.

14.   Жена на 21г. съм ПОВРЪЩА МИ СЕ от такива "мъже" даже не искам да вярвам, че съществува такъв тип, но за съжаление явно има. Първо да кажа, че съжалявам, че се е получило така, за мен ти си една силна жена, но не и заслужаваща такова отношение от "мъж". Второ на въпроса ти дали бих простила изневяра, НЕ със сигурност, колкото и да обичам колкото и да ме боли, ясно е че не можеш да спреш да обичаш някого така изведнъж, но просто тук няма смисъл от втори шанс, защото мисля, че се досещаш, че пак ще се повтори същото. Какво бих направила аз лично, бих продължила сама, факта, че си преминала без него през бременността си те прави страшно силна жена и не ме съмнява, че ще успееш и занапред, имаш родителите си, имаш сестра си, те ще ти помагат, както до сега. А онзи боклук не ти трябва, един ден ще съжалява страшно много и ще му се върне, все пак да не забравяме, че твоето дете един ден ще стане МЪЖ и тогава онзи боклук ще седи и ще гледа отстрани, докато жената в която е влюбен в момента, ще си курвее и ще го върти на малкия си пръст. А колкото до това, че не ти е приятно да гледаш детето си без баща, честно казано по-добре без баща, отколкото с такъв.

15.   Не бих простила изневяра! Утре той с бившата или с нова любовница могат да направят план да те убият, щом имало план да те остави. При теб не е прощаване на изневяра, а изневяра, съзнателно е избрал друга пред теб и детето ви, поддал се е на манипулации, твърдял е, че обича друга. Обича друга. Оставил те е сама да родиш. Майка му предпочита друга, пред теб и внук й. Не те е подкрепил емоционално, финансово или с присъствие. Можеше да го направи дори да е избрал другата. Искал е ново семейство, не с теб. Не е проявил чувство на отговорност. Зарязал те е. Правил си е собственото удоволствие и кеф. Кроял е план зад гърба ти да те остави сама с бебето. Зарязал те е с едно съобщение. Не му се получила истинската любов. И ти си готова да го върнеш, защото на площадката детето ти ще е с баща си. Или те е страх какво ще кажат околните. Ти малко себеуважение имаш ли бе, момиче? Всичко това поне малко не те ли огорчи? Дано не си родила дъщеря, ако се върнеш при него, жалко за нея. Все пак някога и на нея ще разказваш какво си преживяла бременна, ако не ти друг ще го направи. Пък ти си играй на семейство.
От една отгледана от самотна майка без баща, но интелигентна, със самоуважение, на която никога не й е пукало от околните и тия на детската площадка.

16.   Ти го обичаш, ама той тебе - НЕ. Съветът ми е да му дадеш шанс дотолкова, че да обгрижва детето си. Но не го приемай в живота си изцяло, тоя тип не е читав. Такива дето залитат ту с една, ту с друга, не са хора за връзка и семейство. Ще страдаш много ако се съберете пак. Само прочети пак какво си написала "тя измислила как да се отърве от нас, а той я слушал... " Кой нормален човек с бременна жена слуша трето лице, което дори не ви познава, да му дава тон какво да прави с живота на семейството си??? Много е зле този човек. Моят бившият беше същия, и там любовницата му казваше какво да прави, че и парите тя му разпределяше. Само дето моите деца бяха по-големи тогава и пак беше много тежко. Той също искаше да се съберем впоследствие, ама не направих тази грешка и не съжалявам.

17.   Ако бях на баща ти, досега щях да съм му изкривил врата или да платя на някой друг да го направи. Боли ме оная работа, че е лична охрана и тем подобни, поне ще знам, че внучето ми няма да бъде отгледано от боклук.

18.   Този и на снимка няма да искам да го видя!
То на думи е много лесно, но на действия- айде да обобщим: сериен лъжец, коравосърдечен манипулатор, който мисли само за собствения си гъз! Повдига ми се от всичко написано!
Айде обичал нея, теб не те иска... ами детето? Там какво му е оправданието?
Нещастник! Съжалявам, че пиша толкова рязко, но и из имам малко дете и само се поставих в същата ситуация.
Аз бих се развела и бих продължила БЕЗ него. Той така или иначе само по документи е баща на това дете...

20.   Здравей, за мен няма да е проблем, ако мъжът ми отиде и плати или по случайносх преспи с някоя и продължи да е мъжът до мен. Ще е проблем ако системно го прави. Но в твоя случай не става въпрос за изневяра, а за едно лъжепе и мажене без край. Не на твое място не бих му вярвала и изобщо не бих му звъняла, нямаше и да му кажа, че съм родила. Аз бих използвала и ситуацията, за да се разведа с него, защото не може да му вярваш. Ами представи си взимаш си го обратно за няколко месеца и на него и голямата му любов и скимва да живеят заедно и да си гледат детето ти. Той като охрана може да намери необходимите връзки и ти да му плащаш издръжка за детето и да го виждаш всеки втори уикенд. Мъжът ти не е готин и не те обича. Ако веднъж е направил това, което опитваш, ще го направи и втори път. Не говоря за другата, а за отношението му към теб. То показва, че той не те уважава и цени, груб, етоистичен, не емпатичен.
По добре търси нруг мъж, който да се държи с теб както би трябвало.

21.   За да я "простиш" първо трябва да я приемеш за нещо като обида или грях спрямо тебе.
Ако не възприемаш въпросната ситуация по този начин, значи няма да ти се налага изобщо да прощаваш каквото и да било :)

22.   Моята история е подобна на твоята. Аз не простих изневярата, уважавам себе си. Дъщеря ми е на 8 месеца и той я вижда постоянно. Ще направя всичко, за да не усети липсата на баща си до колкото мога. Но не бих позволила някой, който ме е предал веднъж да го направи пак. Има една приказка едно куче научено ли е да яде л.... цял живот си ги яде. Не смятам, че ако ти не си щастлива детето ще е. Моят съвет е не се унижавай и не го прибирай само заради детето, един ден ще срещнеш стойностен човек който ще си заслужава.

23.   Глупости, какъв втори шанс. Тоя е изхабил 100на шанса още в първия параграф а ти си мислиш да му прощаваш. На всичкото отгоре той не съжалява за постъпката си, просто са го отрязали. Когато на бившата пак ѝ щукне да го потърси, познай кой ще остане с пръст в уста.

Какви са тия глупости за здраво семейство с този мъж, камо ли пък щастливо. Нашите са разведени и мога да ти кажа че по-добре да си самотна майка, отколкото с мъж боклук. Детето ти НЯМА да има нормален биологичен баща никога, защото на него не му пука. Колко пъти трябва да ти го докаже за да го видиш това. Той е изпълнявал дословно командите на друга жена за да те разкара - как мислиш се променя такъв човек? Зарежи го и продължавай напред, намери нормален мъж който ще приеме детето ти.

24.   Ако тази история е истинска, то вероятно се разиграва в чужбина, тъй като там има "записвания" на детето от родител в общината. Все пак нещо ме съмнява. Така или иначе - при подобна ситуация господинът НЕ заслужава втори шанс. Категорично! Да вижда детето - зависи от поведението му. Ако е нормално - най-малкото детето има право да познава баща си. Но да се събирате като двойка - не. В никакъв случай!
Ж

25.   Чудно ми е, защо по дяволите въобще си задаваш този въпрос. На думи всеки може да си говори, каквото си иска, важни са действията. При положение, че те е зарязал бременна и след това с малко дете да се оправяш сама.... Какво те кара да си мислиш, че при друг удобен случай няма да го направи отново? В най-важният момент този човек не е бил до теб и то, за да се.... с друга. Ако се съберете, това ще бъде поредният пример колко са наивни някои хора. Помисли си, ако бившата му приятелка отново потърси контакт с него ( или обратното) дали филма няма да се повтори. Има някой неща, които нямат оправене. Този човек просто не те обича

26.   Миличка, ти не искаш съвет, а подкрепа. Ще приемеш мъжа отново, но все пак си огорчена и знаеш, че не бива да го правиш, затова търсиш съчувствие. Съжалявам, но ми се струва, че единственото, което може да се каже е "сърбай си попарата". Вече е късно за това, но защо въобще си родила от този мъж? Детето се гледа двадесетина години, ти си действала на момента без никаква мисъл дали този човек ще те подкрепя през целия този период. Не ми се вярва да е бил по-добър преди и изведнъж да е станал лош.

И не мисля, че на сърцето не може да се заповядва. И аз харесвах няколко момичета, но те или не ми отвърнаха, или дори ме обидиха, така че ми се наложи да си заповядам на моето сърце. Не е толкова трудно.

27.   Чакай сега да се уточним, защото заглавието подвежда! Да простим първата изневяра или втората, третата и прочее, които ще дойдат след нея? Има ли изневяра, ще има втора. Не вярвай на приказки, че е било веднъж! Все едно някой да ти каже, че веднъж му е харесало да яде пилешко месо, но повече няма да яде пилешко. Щом не е намерил причина да се спре преди изневяра, няма да я намери и следващият път. Затова има ли изневяра, показвай му вратата! Все едно имате или деца или не, и за тях ще е по-добре. Не искаш подобен типаж да ги учи на нещата от живота!

28.   11, тая неговата, ако му свиркаше редовно и през ум не му би дошло за... :)