Приятелката ми обича повече близките си, от колкото мен
Приятелката ми обича повече близките си отколкото мен. Аз много е обичам и нея, и семейството и, и се грижа за тях от разтояние и ми е много трудно. Помагам и с всичко и на няколко пъти съм и казвал, че имам нужда от нейната близост до мен.

Брат и е много тежко болен и тя не може да го напусне, за да дойде при мен, а вече 1 година сме разделени. Забелязвам егоистични черти в нейния характер, мисли повече за него и себе си, отколкото за мен.

Разбирам, живеем в материален свят, аз работя много и всичките ми финанси отиват за тях. Имам нужда от жена до себе си, за да ми дава любов, нежност, подкрепа, но не получавам такива от нея.
Какво да предприема, не желая повече да съм сам в този живот

Коментари

1.   Не трябва да я съдиш, за това че обича повече близките си, още повече щом брат й е тежко болен. Съвсем нормално е да иска да бъде около него. Не е нормално ти да не го приемаш. Разбирам, че я обичаш и че даваш всичко за нея, но замисли се че може би в този момент на нея й е най-тежко. Ако изобщо не получаваш внимание и виждаш, че не те иска, това вече е друго, но все пак по-добре не я съди за близките й!

2.   Трябва да се опиташ да я разбереш. Тя се притеснява че ако замине с брат и ще стане нещо. Кажи и че ти липсва. Ако не може тя да дойде при тебе ти отиди при нея.

3.   Защо да е егоистка? ! Сам го каза - брат й е тежко болен, постави се на нейно място за момент - ако имаш/е брат или сестра и той/тя е болен, кого би избрал? Влизам ти в положението и те разбирам, но за този момент недей да изискваш да зареже брат си, за да бъде с теб, защото по-скоро ще зареже теб. Говорете по телефона, казвай й, че я обичаш и нямаш търпение да се видите, пък отиди за макло при нея и брат й, за да й покажеш, че мислиш за нея. Успех!

4.   Прекрати тези отношения. От каквото и да е болен брат й, винаги има възможност да потърсите специализирана помощ и срещу заплащане, някой друг да се грижи за него. Ако тя ще изпитва вина и не би могла да се откъсне от него.. трябва да решиш - можеш ли да делиш един дом с нея и брат й.
При добро желание има възможност да заживеете заедно.

Бях попаднала в сходна ситуация преди време. Приятелят ми се бореше със зависимост към наркотиците. В един момент, отношенията ни се превърнаха в делови. Всичко се свеждаше до пари. Не желаех да сме бизнес партньори и прекратих отношенията ни, но много трудно. До последно се самозалъгвах.. не го прави и ти

Желая успех и дано вземеш правилно за теб решение!

5.   Егоистични черти? В нея?
Искаш да зареже болния си брат, за да дойде при теб, защото ТИ имаш нужда от жена?
Кой ли е егоистът във връзката ви...

Мег*

6.   Познато ми е, преди да решиш нещо направете един сериозен разговор. Няма ли кой друг близък да се грижи за брат и? В повечето случаи жени се грижат за близките си, без да има нужда, просто от някакво криворазбрано роднинско чувство - да се навират навсякъде и часове да дрънкат празни приказки по телефона. А от това страдат собствените им семейства. Тук случаят е друг, затова уточнете как ще продължавате, така не може и ако тя не възнамерява да промени нещо по-добре се разделете, иначе много ще патиш.
Мечо Пух

7.   Братле моята беше същата важни бяха само техните и приятелкитие за та се разделихме
Хектор

8.   Виж. Човек има няколко най-близки, най-любими същества в живота си. Обичта към тях не може да се измерва и сравнява.
Но в такава тежка ситуация я даваш заедно с цялото си внимание на онзи, който има най-голяма нужда от нея!
В случая - това е брат й.

И все пак - искам да те питам едно-две неща.
От какво е болен брат й?
Каква сума приблизително изпращаш на месец?
Дай повече инфо относно изказването: " забелязвам егоистични черти в нейния характер...".
От кога познаваш девойката и какви са плановете ви?

Нека хората знаят повече подробности относно връзката ви. Иначе коментират на тъмно.
Ел

9.   Остави ги да си се гледат и си бий камшика. Не им позволявай да те използват повече. Не заслужаваш такова отношение и само се измъчваш.

10.   Няма по-важно нещо от семейството. Всичко друго е преходно-само семейството е винаги до теб....

11.   Значи тя е ''егоистка'', че се грижи за болния си брат и явно държи на добрите отношения в семейството, а ти не си, така ли?! Не ме разбирай грешно, една година ако наистина не сте се виждали е доста кофти, но да ти кажа честно в тази ситуация не мисля, че трябва да поставяш така въпроса.

Както са ти написали и по-горе говори с нея, кажи и тези неща, които си написал тук и след като очевидно няма вариант тя да дойде при теб отиди ти при нея. Когато човек има желание винаги намира и начин. И самото ти заглавие е тъпо! Ами много ясно, че ще обича близките си, ти какво мислиш?! Та това е нейното семейство, хората които са най-важни в живота на всеки от нас!

Освен това една здрава връзка не се състои в това непременно да сте все заедно и когато имаш нужда от нещо, на момента да го получаваш... трябва да се правят компромиси, особено в нейния случай твоето разбиране и съпричастност ще са и много по-от полза отколкото натяквания като това.

Виж вече каква е по характер и дали зад всичко, което ти пишеш не се крие нещо друго, ние няма как да знаем.
Извини ме за по-острия ми тон, но имах нещастието да бъда с човек, който направо си ме обвиняваше, че ме интересуват повече нашите и видиш ли дразнел се, че ''все трябва да им подгъзувам'' като помагам в грижите за малкия си племенник, примерно. Абсурдно!! И това ме изважда извън нерви само като се сетя! А ако пък нещата не стигнат до никакъв развой и след разговори и след още малко търпение от твоя страна, не виждам как бихте могли да имате връзка изобщо.
Успех!

12.   Що за болен народ сме това българите. Момчето да не е банкомат. Намерила си е глупак да я дундори..
Я бягай от тази мома!!

13.   От автора до номер 4 абсолютно същата ситуация за 13 месеца съм изпратил всичките си пари до стотинка през ден през два дай пари дай пари огромни суми 40000 лева с разходите казах и че се чувствам като донор и отношенията ни са станали делови вземе от мен много пари да ги дава на други от който или е взела назаем прави заеми, зимата казвах здравето ми здравето ми а тя продължава да ме пришпорва за пари за това казах егоистични наклонности че мисли първо за тях много пъти иска да ми каже нещо за да те e разбера но нещо е спира.

14.   Семейството идва на първо място. Когато ти и тя станете семейство, тогава ще можеш да изискваш да напусне брат си и родителите си. Човек убивам за моите, а ако имах и болен брат, още повече. Никой не те кара да си хвърляш парите по нея и като не ти изнася, знаеш къде е вратата.
Лола

15.   Махай се от тази, една година не сте заедно, само парите ти иска. Една жена ако те желае достатъчно, света ще обърне за да сте заедно

17.   Значи не си и близък. Просто говори с нея.

18.   „Имам нужда от жена до себе си, за да ми дава любов, нежност, подкрепа, но не получавам такива от нея.
Какво да предприема, не желая повече да съм сам в този живот“

Ти за мен си една дойна кравичка. На никой не му дреме за теб, щом се чувстваш така. Има достатачно връзки от разстояние, но хората се чувстват обичани и търсени. При теб това не е така.
Напусни я, време е и ти да получиш нещо в една връзка!
И авторе, коя жена иска 40 000 от приятеля си?
Това е огромна сума, не само за нашия стандарт. Ти просто си голям будала за мен, нищо чудно да си има и друг, удобен си, където си.
Ако имаш излишни пари, мога да ти дам номера на банковата си сметка - поне едно благодаря ще кажа, което е с едно благодаря повече от това, което в момента получаваш!!!
И сори - в една връзка са двама, не един и неговата кредитна карта

19.   Не четох другите коментари ама си мисля че те използва като касичка спонсор магаренцето което носи вода за болният и брат аз лично щях да я зарежа

17*

20.   Напълно съгласна с Мег!
Успех

Ладия

21.   Авторе, отново съм номер 4. Взех историята ти много присърце. Каква е причината все още да търпиш тази ситуация? Изпитваш вина спрямо нея или пък съжаление? Това е огромен период на раздяла, в който не сте имали нормални отношения.. не пропилявай живота си.

23.   от автора До номер 4 може ли да поискам съвет от вас бихте ли ми дали някаква форма на контакт

24.   Боже, господи, нее! Ти какво очакваш бе, да зареже болния си брат, който е тежко болен и сигурно всяка следваща секунда може да ритне камбаната. Като не ти отърва късай с нея, ама ако искаш от нея да го зареже вярвай ми, казвам го като по-голяма сестра на малко братче, тя ще те зареже (освен ако не е слаб характер, тогава ще се самообвинява за всичко и каквото и да направи ще страда). И за мен семейството е важно и честно казано бих могла да преглътна баща си, майка си, другите, ама за брат ми честно ти казвам бих станала сериен убиец. Ако ти е гадно скъсай с нея и не си трови живота, ама ако искаш да си с нея не знам... приеми го.

25.   Мили модератор, моля да ме свържете с автора на темата. Разбирам, идеята за анонимност на сайта, но не е лошо да реорганизирате правилата си, с идеята да помогнтете съвсем пълноценн.
За втори път опитвам да остава координатите си тук. Било то за ден.
klariner@abv.bg