Как да го пусна
Здравейте! Пише ви едно 19годишно момиче.Имам си приятел от близо до 2 години (той също е на 19). Връзката ни винаги е била прекрасна всеки ден се виждаме постоянно сме заедно,хапваме заедно излизаме заедно..До като той не отиде тази година да работи на морето за 3 месеца. Както и да е изтърпях и го изчаках.Той се върна,но беше променен. Пак всичко беше хубаво,но малко по-различно. Каза ми че вече иска да излиза с приятели не само с мен.Майната му на това,вчера моя приятелка ми каза че го е засякла в дискотека ,за която аз не знам че е бил. Не ми е казал ,излъгал ме е. Криел си е телефона,защото съм щяла да видя,че се е уговарял за дискотека. Плюс това от 1 седмица започна университет , аз съм на работа а той след университет ходи на работа. Нямаме опция да се виждаме,очевидно той няма и желание.Казва ми,че си пишел с някакви приятелки,от университета,при което аз се разсърдих.Не можел да комуникира и с други хора ли,да съм си пишела и аз,пишенето не значело зарибяване. Та проблема ми е,че аз много го обичам,много ми пука и искам да съм винаги с него или поне в момента 2-3 пъти седмично понеже няма шанс да се виждаме заради неговите ангажименти.В мен ли е грешката,че искам внимание,искам да ми се казва като излиза някъде,не да крие и да разбирам от други хора,и че не искам да си пише с други момичета? Аз ли греша? Искам да бъда с него ,но не по този начин , а и той не иска да ме пусне. Много ме обичал.. Как да постъпя?Вманиачена съм от него искам да го пусна да прави каквото иска и да видя дали ще му запука за мен..но не мога . Трудно ми е без него... Просто ме е страх,че даввм всичко за него , и той накрая ще си намери друга..Разбирам,че е момче и има нужда да излиза и без мен и с други хора,но не знам дали мога да го издържа. Моля ви дайте ми съвет кое е правилно и кое не.. Аз ли мисля грешно и как да постъпя?.

Коментари

1.   връзката е минала на друг етап след морето., гледната му точка се е променила.Може би му трябва повче свобода, явно иска да излиза с други. Оитай да му даваш тази свобода, започни и ти да излизаш, тръси нови приятели от двата пола,без да се впускаш в нови връзки,намери хоби. Пусни го,ако за известен период от време,няма да е лесно,ано ако иска да иима други отношения, ще можеш ли да го спреш? Не се обезличавай ,боли,но по-добре дай свободата по рано,така може и да спасиш себе си

2.   Да, вкопчена си и го е отблъснало. От това 24/7, което сте имали се е родила нуждата му от друго излизане, друга компания, други контакти. На 18-19 като ти се забранява, като си ограничен, го правиш повече и напук го търсиш. Бих казал, че е изстинал към теб, но може би не е толкова зле, щом е казал, че още те обича. Но се налага спешно да спреш да го задушаваш, че нямаш много писта оставаща още. Това не означава да се дръпнеш съвсем от него, а да му даваш негово време и да не му държиш сметка, а като сте заедно да му напомниш защо е избрал и теб и защо си страхотна и че всъщност му е приятно с теб. Вложи малко допълнителен опит в близкото бъдеще на срещите ви и му покажи, че му даваш свобода извън тях и той сам ще се върне, ако наистина има чувство между вас.

3.   Според мен трябва да смениш тактиката. Не му се карай, не мрънкай. Вместо това, започни да обръщаш повече внимание на себе си - грим, нови дрехи, процедура, зависи от теб, ти каквото искаш и решиш. След това започни и ти да излизаш с приятели. Намери си хоби. Покажи му, че можеш и без него. Не му бъди винаги на разположение, не му вдигай абсолютно всеки път телефона, не му отговаряй всеки път на момента. Като те пита защо, казваш, че си била заета с нещо. Ако държи наистина на теб, ще се стресне и ще започне сам да търси близост. Ако това не проработи, вече може да си направиш изводите...

4.   Много от рано започваш със задушаващите сметки.Малко му се е разширил кръгозора на морето,а и сигурно е праснал някоя кака там.А все пак не си му съпруга,за да те мъкне пред всички,а и да си,пак един мъж има нужда поне 5 пъти в месеца да излиза по мъжки.
Жена след 34

5.   Номер 3 ти го е написал. - тази тактика винаги работи. Когато дадеш свобода и ти леко се отдръпнеш и си правиш планове без него, нещата ще се обърнат в твоя полза.