Искам невъзможното
Запознах се с един мъж на работа. В началото не му обръщах внимание въобще, но с времето се сближихме, работните ми ангажименти са пряко свързани с него и всеки ден контактуваме служебно. Да кажем, че съм му секретарка, а той на ръководен пост. Разликата в годините ни е 19. Аз съм в средата на 30те.
Обожавам този мъж, как говори, колко е сериозен, организиран и точен. Той също таи симпатии към мен, често ме докосва, гали, ръси комплименти от рода страхотна прическа, хубави очи и т. н
Аз не съм жадна за внимание, има и други обожатели, но с времето се привързах към този мъж и мисля, че започвам да се влюбвам в него.
Работните ни отношения са прекрасни, аз върша всичко и той е доволен от мен.
Проблема идва от смесените сигнали. Веднъж ме докосва по начин, който подсказва, че е привлечен от мен, друг път е дистанциран и говорим чисто служебно.
Тъкмо си го избия от главата и той отново започва да не докосва и гали, понякога ми държи ръката и ме прегръща. Аз сякаш само чакам това и започвам пак да мечтая за него и историята се повтаря.
Наскоро имах случай в който му отказах да свърша нещо, което не е моя работа но ме беше помолил и той веднага усети неблагоразположението ми. Дойде в кабинета ми и ме попита какво не е наред. От дума на дума стигнахме до извода, че ме възприема като дете, имал дъщеря на моята възраст и освен това съм била и младолика... как можело да не гледа бащински на мен.
Същевременно ме привиква, интересува се от мен, докосва ме по начин по който не мисля че един баща докосва дъщеря си, така че продължава да не обърква и да си играе с мен.
Хем намеква че ме иска, хем когато сме на саме не предприема нищо.
Не съм идиотка, вероятно си играе с мен, за да върви работата, или си е такъв.
Много ми е обидно да ме кастри така и в същото време да ме обикаля като гладен чакал. Страх ли го е, не му стиска ли, не ме харесва ли, какво...
Сега съм си поставила за цел да го игнорирам, но знам че като е на кеф ще ме гушка и ще флиртува с мен и пак ще бъда объркана и така до безкрай.
Аз не искам нищо от него, той е виновен с двойните си сигнали. Не мога да му поставя въпроса ребром защото може да каже ти луда ли си, какво си въобразяваш, което ще бъде неудобно и ще развали отношенията ни на работа.
А така както са в момента - чисто професионално, са идеални. Работата върви прекрасно.
Само че аз искам да разбера на къде отиват нещата.
Възможно ли е да ме иска но да не му стиска, или въобще не чете обожанието в очите ми.
Може би е тъпак и само се гаври с мен а аз шаранчето се хващам за куката всеки път.

Коментари

1.   Какво бъдеще си представяш с човек, който гони 60-те? Не се забърквай в сложни отношения и си потърси човек, с когото имаш шанс да създадеш семейство. Ръководителят ти може да е чаровен, но е в залеза на годините си, а ти си още млада и не ти е време да се превръщаш в болногледачка.

2.   "Може би е тъпак и само се гаври с мен а аз шаранчето се хващам за куката всеки път." - изобщо не си мисля, че той е тъпакът. На всички ни е ясно какво той иска (на него също му е ясно), само ти не знаеш какво искаш.

3.   Отново много филми и комплекси...като че ли е не написано от 15 годишен тийнейджър.

4.   Използва те,бъди сигурна в това.За да му вършиш работата.Проявява там някакво отношение колкото да ти хвърли прах в очите.А е абсолютно възможно и вече да не може да прави секс.Като ти четох историята пресметнах,че той е над 60.Знам,че има мъже,които до късна възраст са потентни,но повечето приключват със секса доста рано.Страх го е да не се изложи.А е възможно и през ум дане му минават такива мисли за теб.За него е важно работата да върви.

5.   Иска кекс, но опипва почвата, защото е женен. И не му е спешно, за разлика от теб. И както казва номер едно за какво ти е 60 годишен мъж? Или финснсовата му красота те заслепява? На близо 40 нито му млада за забежки, нито пък таргет за връзка. Губиш си времето.

6.   На всичките места, където работих имаше по един такъв шеф, който "бащински" опипваше и гушкаше подчинените жени. И не само...Шаранките сами им се натискаха. Историите им бяха публична тайна и завършваха долу-горе по един и същ начин. Някой напускаше работа. Познай кой?

7.   Малко звучи като сексуален тормоз. Човекът иска да преспи с млада жена, ама не му стиска.

8.   Бонбонка си, авторке, бонбонка!

И аз се питам как досега не те е схрускал шефа ти??? Може би е развил някаква специфична "слабост" към тебе...? Може би си твърде привлекателна, за да неутрализира сковаността между краката си? Или не иска да си наврежда на сърцето при вида на твоите заслепяващи прелести?
Не го мъчи човека, той ще се оправи! Но ти какво ще правиш, не те знам?

Ако беше секретарка у моята фирма, ти да видиш....

П.П. Какво срамежливо и плахо зайче е написало тази темичка.

9.   Там където българката трябва да търси адвокат за сексуален тормоз тя намира любовна история... Кога ще ги стигнем американците...

10.   до 9 - сексуален тормоз имаме тогава, когато на едната страна не са и приятни тези действия и се нуждае от защита, а тук не прочетох нищо такова. Все американците са ви в главите...мадамата се чуди дали ще и се отвори парашута...

11.   до номер 10 - това,че тя намира действията му за нормални, не ги прави незлонамерени. Манипулацията също е насилие. И ако наистина се учехме от американците нямаше да сме на този хал. На авторката препоръчвам да гледа Bombshell и да види как достойните жени реагират, когато са в нейната позиция.

12.   Мисля, че е най-добре да изчакаш и да не правиш резки движения. От мъжка гледна точка той се държи опитно и правилно. Щом явно и двамата се харесвате, все някога ще се случи. Въпросът е, дали това ще ти е достатъчно. Може да е женен, може да е разведен... Ако искаш нещо повече от служебен роман, второто е за предпочитане. А да го развеждаш някак е комплицирано, макар че на тези години най-вероятно чувствата в брака му вече отдавна са изстинали, а на него му се живее - нали не е приживе умрял. Нормално