Все още я обичам, как да продължа без нея?
Здравейте. Аз съм момче на 19, тя е на 16. Бяхме във връзка година и два месеца. В началото всичко беше като приказка. Нямахме никакви дразги, дори се чудих как е възможно. Прекарвахме много време заедно и това не ни пречеше, радвахме се много един на друг. Дотогава никога не съм бил ревнив. Не ми даваше поводи да бъда. Тя попринцип предпочита компанията на момчета, има доста приятели. Там идва момента, че повечето развиват чувства към нея, тя го усеща, но не слага видима граница, закача се с тях. Появи се едно момче, с което тя поддържаше доста близки отношения. Аз все още не виждах проблем, вярвах и. Доста често си пишеха, говореха по телефона, но за общи неща. Тогава дойде проблемът при мен. Няколко пъти говориха през нощта. Казах и че не ми е приятно, съответно тя се разсърди. Оправихме се, проблемите затихнаха. Тя обаче не спираше да ми прави проблем за излизанията когато не съм с нея. Опита се да ме накара да не излизам с най-добрите ми приятели, макар че десетки пъти съм я викал с мен. А аз склонявах. Отменях уговорки, срещи. Контакти с момичета орязах още когато се събрахме, нямаше повод да ревнува. Появи се едно напрежение между нас. Аз не спирах да я обичам. И може би затова започнах да се чувствам зле. Дойде момент в който тя започна да излиза страшно често, като срещите ни оредяха. Тогава станах по-ревнив. Излизаше с лоши хора. Някои бяха с години по-големи от нея, пушеха трева и какво ли още не. Тогава беше първия път в който твърдо и казах, че не искам да излиза с някого. Не и беше мястото там. После проблемите ни станаха още по-големи, тя ми заяви, че нямам право да и казвам какво да прави. Така е, не го отричам. За себе си знам, че беше за нейно добро. Тогава тя стана по-студена. Излезе и едно пътуване и не се виждахме почти месец. Там тя излизаше с бившия си и неговата компания, ходеше у тях и паралелно с това се опитваше да ме ограничава в излизанията. Всичко тръгна надолу. Тогава работех, станах много нервен. Дойде моментът в който поисках временна почивка, голяма грешка. Просто исках нещата да се поуспокоят и за двамата и като си дойде да бъдем както преди. За себе си знаех, че няма да направя нищо с друга, същото предполагах и за нея. Оказа се, че някакво момче я е целунало. Сама ми го призна, много и тежеше. Когато се прибра временно всичко беше наред, простихме си грешките. Обаче отново се виждахме много рядко. Вечерите работех, а тя не искаше да излиза рано през деня. Много ме болеше, че не я виждах, а тя излизаше само с други. Последният месец беше ад за мен. Приключих работа, гласях се за университет. Имах повече свободно време. Но отново не се виждахме. Не издържах и започнах да я питам защо винаги излиза с други, но не и с мен. Тя каза, че сам съм си го направил. Донякъде беше права. Но всички моменти в които съм бил по-рязък са били в резултат на нейното поведение. Давах всичко за нея. Тя се запозна с едно момче. Още от началото знаех, че той я харесва и я предупредих. Тя ми каза да не си мисля глупости. Започна да излиза с него и още няколко човека. Вече бях на ръба. Отказваше ми постоянно да се видим. Когато исках да отида при нея като е с другите тя не искаше. Накрая вече ми каза, че я задушавам. След няколко дена се видяхме и тя със сълзи на очите ми каза, че иска да се разделим. Беше започнала някакви отношения с другото момче и аз бях пречката да се случи нещо между тях. Почти месец ме въртя по отвратителен начин. Боли ме изключително много от цялата ситуация. Още я обичам. Вече не мисля толкова за нея, справям се. Но когато се сетя за това какво беше преди всичко ми се свива. Като си представя как е с другия полудявам. Срещнах едно момиче в университета. Красива е, умна. Тя много ме хареса. На мен също ми допадна, но не мога да се отдам на някоя толкова рано. Не искам да я заблуждавам. Какво да предприема?

Коментари

1.   Не че и оправдавам поведението но какво очакваш от 16 годишнина, която тепърва, ще започва да "живее". Нормално е, от вързаста е, че иска разнообразие, граби от живота с пълни шепи както се вика, иска да опита от всичко по-много. Не е готова за сериозна връзка просто.

2.   Българките са огромни курви, приеми го, и свикни с тая мисъл. Продължавай напред не си губи времето страдайки за курвата, дето се е подиграла с тебе. Бори се трябва да ставаш все по силен и по силен и да не падаш и за секунда защото живота обича силните не слабите ! Нямаш време даза глупости ! Успех !!!

3.   Спри да страдаш . Много е хубаво да имаш гадженце , но това е и период на ограничения , защото трябва да се съобразяваш и напасваш с някого . Е ,вие не сте се напаснали . Изгубил си я . А , и явно е момиче , което обича да флиртува .Това за никой мъж не е ОК .Обратното , също е вярно .
Една врата се затваря , друга ще се отвори .Студент си , какво по-хубаво от това . Ще имаш нови срещи . Да ,ще ти бъде криво за нея ,но не си позволявай да отровиш най-хубавите си години заради един човек .

4.   Понякога е по-добре да не правиш нищо, да изчакаш нещата да се успокоят. И да останеш за малко сам и да се опиташ да извлечеш някаква поука от това, което ти се е случило. Ако не си научил нищо, рискуваш да ти се случи пак.
Между другото, когато искаш да си с някоя не и предлагай да не се виждате, да правите почивка известно време. Изглежда сякаш не ти е приятно с нея, омръзнало ти е или имаш друга. И през това време най-вероятно е тя да си намери друг. А не да стои затворена и да чака да и обърнеш внимание.

6.   Малък си още. Ще порастнеш и ще разбереш, че няма любов, а само интереси.

Мъж 27

7.   Не са само българките. Аз лично бях изигран от полякиня, тоест националността няма значение. Читавите хора като цяло са на изчезване. От това да си добряк само ще страдаш, затова се адаптирай, приеми, че света е гаден и несправедлив и пълен с лоши хора. Знам, че е почти невъзможно един човек да се промени рязко, но колкото по-бързо го направиш , толкова по-малко болка и разочарования в бъдеще. В 21-век егоизмът е основното, тоест основен човек в живота ти трябва да си само ТИ. Живей живота както ти е на сърце и недей да слагаш никой като приоритет, не се привързвай и влюбвай в никого само разочарования ще имаш. Казвам ти го от личен опит и трябваше да науча тези уроци по много тежък начин. Ако живеехме в 19-ти век, естествено други неща щях да ти пея.

8.   7, на него само българките са му виновни. Стои в сайта и по цял ден дебне подходящата тема, в която да ни оплюе. Не го разбирам. Да си стегне багажа и да тръгне да търси любовта по други държави или да се опита да срещне чужденка тук. Все ще намери някоя от някой Медицински университет....