Как мислите?
Здравейте. Моя въпрос може би ще ви се стори мега тъп, но.. Става въпрос за прекия ми началник. От самото начало усещам, а и виждам по- различно отношение към мен. Колегите също споделят, как им е повишавал тон, карал им се за грешки и такива неща. При мен няма такова нещо. Грешала съм сериозно, но ми е казвал споко ще го оправим. Когато е при мен, говорим малко за работа и след тога говори предимно за дъщеря си. За жена си не говори, а знам че са женени от 9 години и все още са заедно. Тя е много красива жена, не че аз съм грозна. Не ми липсва внимание, но тя поне за мен изглежда страхотно. Нещото което ми направи впечатление е изказването му, че той ще направи каквото зависи от него и не би допуснал аз да напусна или да ме уволнят ( тъйкато споменаха за съкращения във фирмата). Нямам симпатии към този човек и до момента не бях приемала отношенията ни за нищо по- различно от професионални. Но споделяйки с една приятелка, че ми е неудобно от колегите тя ми пусна мухата... Ами ако има някакви други мисли? Не искам нищо подобно и ако бъркам някъде и давам сигнали, то къде? Или просто си въобразявам и няма нищо такова. Не знам, кажете какво мислите, ако се изкаже мъж ще е много добре.

Коментари

1.   Що се правиш на тапа, много добре знаеш какво очакват от теб, а и много добре знаеш каква ще е развръзката, но се надяваш да ти се размине.

2.   Ясно като бял ден-иска да те изчука.Затова ти подмята,че ще ти запази работата.Уверявам те,че ако поддадеш на мераците му при евентуални съкращения ще си първата.Женен мъж,не му трябват усложнения в службата.Ще си изтъче платното и ще ритне кросното.Пък ти си решавай какво ще правиш.

3.   Не ти разбрах коментара. Кое да ми се размине?

4.   Такива като тебе се превръщат в основание за злоба и ненавист сред колегите. Това е работна среда, а не някой червен фенер...Колективът се разваля така.
Във фирмите винаги има по някоя и друга такава като тебе, които са за задоволяване на хормона на шефовете, директора, зам-началниците и тн.

Или казваш на боса ти, че отношенията ви ще са изцяло професионални и няма да позволиш да навлезнат в друга равнина или си бий шута, докато е време и запаза и малкото достойнство, което ти е останало...!

5.   Мила, бягай надалеч или поне се пази. Българските мъже не струват. Само да им падне някоя жена, ако че са обвързани, са готови да изневерят, дори да са началници на такава. Нищо не ги спира.

6.   Не ми звучи като по-различно отношение, може просто да си по-интелигентна и отговорна от колегите си и да е наясно, че грешката ти е невинна, не от мързел или простотия. Или усеща професионализма ти и затова с теб е по-внимателен, защото си по-трудно заменима. И не говори за жена с теб, защото не е уместно, не защото не я обича. Ако имаше нещо към теб щеше да знаеш вече. Заради такива глупости после мъжете говорят,че мястото на жените е в кухнята, не се излагай да си измисляш сериали на работното място.

7.   Бившият ми шеф ме харесваше, но бях студена и отдръпната. От злоба ме тероризираше и напуснах... end of story... бях на 25

8.   Н3, предполагам си авторката и въпросът ти е към мен Н1 - няма да ти се размине всичко онова, за което другите са вече писали. Не исках да съм груб, особено с първи пост в темата ти, но явно ще трябва да го кажа по малк по друг начин - сценариите са 2-3, или няма да му пуснеш и ще си една от първите съкратени, или ще му пуснеш и когато ти се насити ще бъдеш отново на изхвъргача, или ще те омразят всичките ти колеги и ще затвърдиш всеобщото мнение, че кариера се прави със свалени гащи, а не с изправена глава. Ако ти виждаш друг вариант можеш да го споделиш тук, но за мен не е нормално "Когато е при мен, говорим малко за работа и след тога говори предимно за дъщеря си." в комбинация с това "Нещото което ми направи впечатление е изказването му, че той ще направи каквото зависи от него и не би допуснал аз да напусна или да ме уволнят..." - твърде плоска свалка с елемент на заплаха.
Приказките, че жена му била красива и все още са заедно ги остави за кварталния магазин, не си им в къщата, не знаеш и няма никога да научиш - истината е, че както сред мъжете, така и сред жените има хора, които са с половинките си заради някаква изгода (удобство), но погледите им са навън защото чуждото си е по-привлекателно, дори и само поради факта, че е чуждо.
Сега би трябвало да си вдянала вече какво ти е казал Н2, просто не исках да съм първият изказал се в прав текст.

9.   Нека поясня нещо което не стана ясно- не съм такъв тип човек да правя кариера със свалени гащи! Пуснах темата,защото исках да чуя мнение и по-скоро да си сверя часовника. Благодаря за мненията ви. Понякога наистина когато си вътре в нещата не ги виждаш реални.

10.   Авторе, споко, стана ясно, че не си от тях и никой не те упреква. Ако беше от онези с полусвалените гащи темата ти щеше да бъде с друго заглавие, примерно "Изчукана и уволнена". Хубаво е, че си сверяваш часовника, но тя и приятелката ти ти е казала същото като мен и останалите, а ти още питаш - за протокола Н1 и 8 съм. Извинявам се за грубостта, но понякога на човек трябва да му се удари един приятелски шамар за да се съвземе, да надникне извън нещата и да започне да ги вижда реални. В същност можеше и да не пускаш тема, достатъчно подобни теми има тук, можеше просто да прочетеш, но няма лошо, че си попитала - Н7 ти е казала какво е решението. За съжаление измекярите като шефа ти не са 1 или 2-ма, ти ще си тръгнеш с изправена глава, друга ще му кацне. Няма никаква гаранция, че и следващото шефче няма да е същото АКО, замисли се с какво си провокирала този (облекло, прическа, грим, държание) и не допускай същото на новата работа.