Той е по-малък от мен с 13 години. Лошо ли е че се обичаме?!
Имам връзка с колега, който е по-малък от мен с 13 години. Леле, нали!?

Стана случайно на един купон на фирмата ни и от тогава сме заедно. Никой незнае! Само моите най-близки приятелки и негови приятели. Съществена визуална разлика няма - той изглежда по-зрял, а аз на по-малко години...Някои от приятелките ми казват, че много си подхождаме..

Много ни е хубаво, когато сме заедно - разговаряме на различни теми, еднакво мислим за стойностите в живота, имаме сходни интереси, чувство за хумор на едно ниво..Обичаме да сме заедно двамата - готвим си, гледаме филми...С две думи: хубаво ни е да сме заедно. За секса да не говорим - фантастичен е!

Допадаме си страшно много! Най-милото меченце на този свят! Скандали не сме имали, препирни - да, но някак си човешки. Никога, ама никога не сме се обиждали! Може да не сме се чували няколко дена(3 дни най-дългата ни сръдня!), защото сме били сърдити един на друг, но никога не сме се обиждали!

Промени ме в добрия смисъл. Имам желание за всичко когато знам, че е до мен! Толкова съм щастлива, когато съм с него, че искам да разцелувам целия свят от щастие! Много го обичам. И той ме обича..

Незнам какво да правя?! Искам нашата връзка да има развитие, но той се притеснява. Техните не е ясно как ще реагират, колегите.. Опитвахме се на два пъти да се разделим, но не можахме, а май и не искахме и двамата..

Готова съм да се боря за нашата връзка. Обичам го!

Коментари

1.   Ако единствено възрастта е "проблем", няма за какво да се притеснявате. Нека близки и роднини да си мислят, каквото искат!

2.   И аз съм изпадала в подобни ситуации. Срещала съм приятели, които са били по-малки от мен. И най-невероятното бе, че всеки следващ беше все с по-голяма разлика от моите години.
Разбрахме се чудесно, но винаги си задавах въпроса докога това може да продължи. Изпитвах някакъв невероятен ужас от това, че ще настъпи мигът, в който аз ще бъда една сбръчкана бабичка и ще бъда нещо като майка на този човек, който е с десетина години по-млад от мен. Убедена съм, че природата следва своите закони. А те понякога са жестоки.
Пожелавам на създателката на темата да запази това състояние много дълго време. Дано хорската завист и мнението на хората да не станат причина за разделянето с партньора.

Смущава ме факта, че тази връзка не е легализирана - т.е пази се в тайна. Има и известно колебание и страх от това, как ще се възприеме от родителите на момчето, а това според мен означава, че родителите имат влияние.
А всъщност защо ли общественото мнение не е толкова критично, ако мъжът е много по-възрастен? Но ако става въпрос за брак между по-възрастна жена и много млад мъж - тогава всички гледат с ирония на подобна връзка и смятат, че тази любов няма да много трайна.

3.   Сигурно съм по-малка от теб. От всичко, което прочетох, разбирам, че любовта ви е истинска. Не разваляйте нещата заради тази разлика. Тя няма значение щом има любов. Опитайте да сте заедно. Няма какво да губите. Бихте загубили ако не я изживеете. Радвайте се на моментите заедно и да не ви притесняват хорските приказки. Ти ще си тази, която ще живее с това момче. Успех!

4.   Здравейте, само ще кажа че аз съм зряла жена и имам приятел който е с 15 години по-малък от мен, дори няма 30 години, но няма човек с когото да съм се чувствала по-близо както духовно, така и физически! Изживейте времето си, няма да съжалявате!

5.   Здравей. Не смея да давам съвети. Всеки познава себе си и връзката си най-добре и колкото и да си прилича с някоя друга пак е различна. Просто искам да ти препръчам да изгледаш един филм. Той може би ще даде отговор на въпросите ти. Не знам, но мисля, че наистина е хубаво да го видиш. Казва се "Prime", има го в Замунда. Успех, щастие и много любов!

6.   Благодаря на всички!
Много сте мили!
Всичко, което казвате съм го "дъвкала" в главата си и за това не можах да се въздържа да го напиша във форума...
Лошото е, че Той незнае какво да прави и не знам какъв е правилното решение - да пректратим или да продължим!? Искам нашата връзка да има развитие, искам да си имаме детенце...

Както казах искам да се боря, защото го обичам, но не искам нещата да стават насила и не искам да му причинявам неприятни емоции, защото пак го обичам!

7.   Според мен няма значение на колко години си ти или той щом се обичате не би трябвало да има сила която да ви раздели. Нетрябва да се влияете от чуждото мнение хората нека говорят каквото искат важното е да сте заедно и да се обичате ако искаш пиши ми на адрес hristina_markova@abv.bg

8.   Чуждото мнение не е важно , но понякога е решаващо , ако любовта ви не е много силна , няма да издържи на критиките , но ако се обичате истински и силно нищо ни може да ви спре!

9.   И при мен има нещо подобно , но годините много я притесняват и не мога да си намеря място... !!!

10.   не зная какво да кажа. в момента и аз съм в подобно положение-даже мисля, че при мен ситуацията е по-сложна. аз съм по голяма от него с цели 20 год. не спираме да си чатим засега/предстои среща/чуваме се всеки ден, той има жена и дете, аз също, питам се всеки ден какво правя-правилно ли е, но за сърцето възраст няма, то не остарява. и ти мила, следвай сърцето си. а за себе си не смея да помисля-мога ли го забрави някой ден, та ние си казахме всичко за себе си, не знам какво да правя, дайте ми съвет

11.   Момичета, пише ви мъж на 40 години. Престанете да се заблуждавате. Този мъж след 15 години ще е в разцвета на силите си, а авторката /приеми моите извинения/ ще бъде застаряваща жена. Ако искате връзката ви да е един бурен купон продължавайте заедно, въпреки възрастта. Но ако имате желание да отглеждате деца заедно, моля ви, обмислете безумието на тази връзка. Тя е просто обречена завинаги. И нека не се заблуждаваме. Момчето е възможно във вас да вижда майка си. Има много автори-психолози, които са писали на тази тема.

12.   11, интересно ми е какво щеше да кажеш ако мъжът беше по-голям.

13.   Хич да не ти пука хората ще свикнат. Моята приятелка живее и има 12 годишно дете с мъж 18 години по малък. Сега тя е на 53 а той на 35 и са все още влюбени. Нямаш проблем.

14.   леля ми има същата връзка..
хорското мнение го остави..
но както и в този случай, така и в обратния - когато мъжа е много по-голям, възрастта ме притеснява..
чта връзка на леля ми беше с мъж, 18г по-възрастен... и когато той стана на 65, тя го остави, заради този младия.. а 20 години живяха заедно.. е да 1 е мъж около 37-8, друго е на 65, нали??
но каква е гаранцията, че утре леля ми когато стане баба, този млад мъж няма да погледне надругаде, , ,
възрастта има зна4ение.
мисли, авторке!

15.   Към мъжът на 40 :))
Поддържай се и ще си млад и красив и никой няма да ти дава годините, но e важно r на колко се чувстваш :)
А пък най-важното е да си обичан и да си обичал истински в този живот!
Щом мъжката част от човечеството има здрави връзки с по-млади от тях жени(примери много), следва и женската част да има!
Да не говорим, че жените са по-издържливи от мъжете по природа (защото създават поколение)!

Просто това е някакъв тъп модел (създаден от мъже вероятно) да се приема връзка само между по-възрастен мъж и млада жена.

Дерзайте! :))

16.   15 е много права, но бих добавила в аргументацият още, че жените в тази държава живеем с поне 10 годинки по-дълго от господата, така че такива биха били по-дълго заедно.
Иначе и мъжете създават поколение, но не носят децата и не ги раждат - не знам сега това колко е въпрос на издръжливост и воля.

Мъжът на 40 има горе-долу някакво право, но си зависи от случая. Познавам такова семейство, жената е само 6 години по-възрастна и точно в 40-те на мъжа се появиха проблемите - той иска да предприема нещо, тя да си е у тях, страх я да не го загуби за по-млада и не го пуска никъде, ужас!

Но защо трябва винаги да мислим за семейство, поколение, 20 години заедно? Не може ли да живеем тук и сега - да пием днес от любовта, кой е казал, че утре ще сме тук? Защо трябва да се ограничаваме - да си поставяме граници като възраст, пол, националност - хора, любовта е достатачно рядко цвете, взимайте го и не го пускайте, докато не завехне! Не се лишавайте от нея, ако ви е паднало - живеете веднъж!!!

Аз самата съм с 20 год. по-възрастен мъж от мен и никой не смее да ми каже копче! Покрай мен той отслабна, грейна някак си и заживя по друг начин - никой не може да му даде сега повече от 40 г. Каквото и да става - ще сме заедно, докато можем! Живее се веднъж и сега!

17.   Нека да се включа и аз, за да изкажа позиция от ролята на потърпевша. Имах приятел по-млад от мен с 11 год. Обичах го истински, той също твърдеше това и го е доказвал нееднократно, но от постоянните приказки и терзания заради разликата в годините реши да си тръгне. Не мога да го виня, но боли заради надеждите и любовта. Сега е с друга-пак по-голяма, но само с 4 години. Каза, че ще е с нея за да забрави мен, но това е фарс. Мила моя само ще ти дам съвет, ако не е готов за такава връзка не му я натрапвай и по-добре си тръгни първа, за да не изпиташ болката и унижението, което изпитвам аз в момента.

18.   Здравей, номер 17! Историята е copy - paste. Бъдете силни и си тръгнете първи! Стига да можете... Аз още не мога... Блката и унижението нямат равни на себе си... Минало емесец от твоето писание... дано си го преодоляла...

19.   ДРЪЖ здраво своята любов, какво като е по- малък? Да не би да не може да обича? На мен на скоро също ми се случи, дълго се борих, но накрая прецених, че го искам толкова, колкото и той и ще направя всичко възможно да го задържа, колкото се може по- дълго.

20.   Защо казваш "леле" и го считаш за нещо нередно? ! Напълно си е в реда на нещата. Е, ако любовта е взаимна, разбира се.
Ако е мъж на място, чудесно. Но ако е мамино синче, което слуша "хората", "колегите", мама и тате, и се притеснява - тогава няма да има добро развитие на нещата. Надявам се да не е такъв твоя приятел, дано бъдете щастливи!

21.   Радвайте се 1-2 години

22.   Задръжте се за цял живот! Да откриеш партньор който да ти пасне на 100% е най трудната задача на този свят!

23.   Няма лошо да имате връзка, щом сте щастливи. Но съвсем логично е, че ако се ожените и сте заедно години наред - то след време той като по-млад е мнооого вероятно да иска някоя по-млада, да се привлича от други жени, с години по-млади от теб.
От друга страна, ако искате сериозна връзка (брак, деца) то трябва да сте наясно, че сте един за друг и сте сигурни един в друг. Трябва да обмислите много внимателно нещата и да сте далновидни, защото все пак бракът и децата са сериозно нещо и няма смисъл да се правят като човек не е сигурен. Трябва с него да говориш.
А ако не искате, то радвайте се на връзката и бъдете щастливи, докъдето течението на обстоятелствата ви даде ясен отговор. :)
В крайна сметка - щастието на първо място.

25.   Това няма значение За любовта няма възраст :)

26.   Коментарите не съм ги чел, защото по принцип аз проблем не виждам. Просто търсиш внимание. Двамата сте пълнолетни и се обичате - какво щели да кажат хората? - поредната сапунка.
Разрови се малко - тук изобилства от теми, с подобно заглавие, но случайте са далеч по - сложни. Става въпрос за малолетни момичета и техните приятели, които са добри приятели на семейството или пък заемат престижни постове. Там е интересно - когато законът е твърдо против. А на теб просто ти се говори - ами излез и поговори за това с приятелка.
Когато Закон, Организации, Роднини и дори медии са в против. тогава е интересно.
А при теб кое пречката, че ти пука за хорското мнение? Ами ако по - малко ти пука, по - малко проблеми ще имаш.

27.   Друго си е да си с по-младо момче :). И нямам в предвид ти на 25 той на 15 примерно...

Ако си на 40 и над... си е окей секс с по-малък...

28.   не виждам проблем в това, щом се разбирате, но и аз ако можех да имам партньорка с 13 г по голяма от мен... ммм даа (понеже аз съм на 17)

29.   Здравейте, аз също съв в такава връзка. Той е на 26 аз на 44.
Заедно сме от 3 години, като от две живеем заедно. Аз всеки ден живея със страха си, че приказката ще свърши. Той пък ме уверява, че аз съм жената с която иска да живее... до вчера. На св. Валентин ми каза, че няма бъдеще с мен и макър, че много ме обича за него е по-добре да се разделим. Под това че няма бъдеще с мен визира, че след 2 год. опити не съм забременяла а той иска истинско семейство. Аз съм разведена и си имам мои деца, но ето че с него не успявам. Каза ми, че си мисли след години аз ако си отида от този свят, на него ще му е късно за деца и ще остане сам. Приятелите му един по един си създадоха семейства и той усеща, че си губи времето в нещо, което вижда, че няма бъдеще. И така поиска да се разделим. Аз от своя страна зная, че е прав и винаги съм знаела, че пожелаее ли да си тръгне няма да го спра. И тъй снощи си говорехме, аз плаках, защото ме болеше. В един момент той каза- не съм готов за това решение, страхувам се да не загубя жената, от която съм получил най-голяма обич. И реши да остане с мен. И ето отново сме заедно, знаейки и двамата, че нямаме бъдеще. Не знам докога ще продължи, може би отложихме неизбежното. Чувствам неистова вина за това, което му причинявам, но не мога да се откажа от него. Безсилна съм, ще продължа с него и със страха си, че един ден, той ще е готов с решението си.

30.   До Номер 29 : Преди години имаше история за жена , родила на 70 . Ако тя е могла защо и ти да не успееш ? Провери си възможностите и потърси хормонална терапия ( така се наричале ако не се лъжа ) в интернет . Не знам дали ще помогне но на етап сегашен нямаш какво да губиш . Бори си за любовта си защото тя не е свършила . Има надежда , а както знаеш надеждата умира последна . Късмет и успех !

31.   Номер 29 , ти си поредното доказателство, че връзка на възрастна жена с млад мъж е меко казано обречена на неуспех. Защото такива като теб само им губите най-хубавите години и като енергийни вампири им смучете младостта и енергията за да си задоволявате нагона и егото, че още ставате за нещо, защото спите с млад мъж. Е да, ставате но само за секс, защото сте лесни и давате да ви е...т кой както иска. Но рано или късно младежът си намира млада жена за семейство и деца, с която да гради бъдещето си. Това го знаеш много добре, но въпреки всичко си се лепнала за него. И не, не го обичаш, а обичаш себе си и се страхуваш да останеш сама. Ако го обичаше, щеше да го оставиш да си изживее младостта и да си създаде семейство. Но само си отложила неизбежното с ревове и съжаления. Колкото до чувството ти за вина, приличаш ми на един герой на Илф и Петров, който крадял , много съжалявал за това и се срамувал, но продължавал да краде.

32.   Голям смях. Много тука от женската аудитория как заблуждават авторката, че това видиш ли ще бъде една щаслива връзка. Истината обаче е друга и то доста сурова. Предполагам, че авторката е 35 г. А въпросното ,,момченце,, около 22-3г. Малкия вероятно не е имал връзка до сега, както и редовен секс. Бушуват му хормоните. Но това няма да трае дълго. Освен, което ще му се понапомпа самочуствието и няма да е далеко момента, където ще започне да се оглежда за доста по-млади. Може да започне и да изневерява и те така. Освен, което и деца ще поиска в един момент и авторката, ако не иска да рискува да му роди болно дете ще трябва да забрави за тази връзка. Не знам колко по-дълго живеят жените, но знам ,че те са като млякото. С времето се развалят, а мъжете като виното. С времето стават по-добри. Абе бащата а времето викаше: ,,Сине хвали старо, гали младо,,

Чингис Хан

33.   Темата е писана преди 13 години.