Не мога да разбера поведението му
Здравейте, от 4 месеца имам приятел, аз съм на 22, той на 21. Запознахме се на една пейка, той дойде и ме заговори, преди това сме се засичали в учебното заведение, в което и двамата учим. Говорихме си, разказваше ми дори лични неща като например, че баща му е починал преди 10 г., за семейството му и т.н. Опитваше се да ме докосва неволно, после се разходихме, натискахме се, но аз му казах, че трябва да си тръгвам, защото трябваше да се виждам с мои приятели и така се разделихме. На другия ден той ми писа, пита ме как съм и такива, почти без сексуални неща, разказваше ми пак за деня си и такива, кога можем да излезем пак и такива. Честно казано, аз не вярвах, че отношенията ни ще се задълбочат. Мислех, че иска просто секс. Но имаше нещо друго, което за момент ме изплаши много в него. Поведението му - да, той не е агресивен, още тогава, когато се изтъкваше като мъжкар /нарочно го казвам, защото сега е различно вече/, не нагрубяваше никого, за никого не казваше лошо. Но сякаш беше отнесен или не разбираше добре точно какво му казвах, или не го прочиташе просто, скачаше от тема в тема, объркваше се и т.н. Помислих си първо да не се дрогира, но не, той дори цигари не пуши и не пие също. Тренира много, има здрав вид. Не взима анаболи и такива. Бях се уплашила, мислех, че е психопат и какво ли още не. Така си писахме дни, седмица, той искаше да се видим, но аз го отбивах. Пък и без това мислех, че може да има много момичета, защото е красив и общителен, въпреки леко плашещото в него. В крайна сметка обаче, някаква частица любопитство в мен ме накара да му дам шанс, видяхме се отново седмица след запознанството ни. Отново беше леко отнесен, показваше ми повече близост, прегръщаше ме, говорихме си, разхождахме се. В крайна сметка тогава спах с него, беше нежен, след това пак се разхождахме и така. Отново си мислех, че ще бъдем дотам. Но не. Продължи да ме търси, да излизаме /не само да правим секс/, започваше повече да се отпуска пред мен. Аз обаче не му вярвах. Отново не разбирах поведението му. Още в началото на отношенията ни, виждах, че си чати с момичета, праща им сърца, просто той не се криеше. Даже веднъж от фейк профил, от който още отпреди му лайквах снимки, той беше писал и искаше да се видят с момичето. Направи ми впечатление обаче, че когато от фейка го попитах дали има приятелка, той не излъга директно с НЕ. Тази история ме накара да си вдигна гарда отново. Не исках да го допускам, не исках да се привързвам към него, мислех, че имаме връзка за секс и някакво заформило се приятелство. Но не точно. Той още на втората или третата седмица ме беше представил на майка ми като негова приятелка, на други негови близки също. До ден днешен родителите ми не знаят нищо за него, само на определени приятели съм казала, просто защото неговото поведение ме обърква и не знам какво да очаквам. Почти месец от познанството ни той ме покани да отида с него на вилата му, която е на морето, искаше да ме запознае с баба му. След дълги колебания от моя страна той ме убеди, а и беше за 2 дни. Отидохме, честно казано, всичко беше наред. След това обаче, отново не му вярвах и ще кажа защо. Имаше пак разни момичета, с които си чати със сърчица и такива. Не мога да кажа, че директно се сваляше с тях, разказвал ми е сам за тях още преди, че са приятели и т.н. Искам да отбележа, че никога сама не съм го питала за тези неща, не съм показвала никакви изблици на ревност. Той сам ми раказваше всичко, показвал ми ги е. Аз имам също много мъже приятели, разказвала съм му за тях и ако ме подразнеше с неговите приятелки, почвах и аз с моите приятели. Не исках да знае, че го ревнувам, защото щеше да се възгордее. По принцип той до ден днешен е много мил с мен, никога не ми е повишавал тон, не мисля, че ме е лъгал за нещо голямо, даже не знам дали и за нещо дребно. Търси мнението ми, компанията ми. Точно това ме объркваше. Пишеше си сърчица с други, макар и не директно свалки, не си уреждаше срещи с тях, то нямаше кога, просто защото бяхме почти постоянно заедно. След това отново бяхме на вилата му почти месец, представяше ме на негови приятели от там като негова приятелка. Но през цялото време нещо ме глождеше. Беше мил, но не пресилено мил, сърчицата обаче си продължаваха, даже видях, че няколко пъти е коментирал на негови колежки със сърчице. На мен никога не беше. А знам, че с някои от тези колежки се е занимавал някога, въпреки че нищо не се е получило. Понякога с това нелогично поведение много ме нараняваше, без дори да осъзнава. На моменти се чувствах сякаш ме използва, защото съм му удобна. Не му вдигах скандали. Опитвах се да запазя хладнокръвие и дори един път дотолкова си въобразих, че ми изневерява или използва, че му изневерих. Исках да му отмъстя. След това се почувствах ужасно. Той не разбра. Постепенно писането със сърчица намаля драстично. От само себе си. Пише си, аз никога няма да му забраня да има приятели/ки и да общува. Просто не искам да ме прави на глупачка. Септември бяхме в София вече, излизахме всяка вечер, вече повече негови колеги научаваха за нашата връзка. Една вечер обаче отново се случи нещо, което силно разклати доверието ми. Както ме държеше за ръка внезапно ме пусна и мина напред да поздрави едни момичета, оказа се, че са му колежки и едната е точно онази, с която се е занимавал преди време. Аз побеснях, но не му казах защо. Не можех да му кажа, че е просто защото е пуснал ръката ми. Веднага ми мина мисълта, че той иска да скрие за отношенията ни пред въпросната. После му вдигнах страхотен скандал, отново не му казах точната причина, той започна да гадае и честно казано, позна причината, въпреки че не му признах. На следващата вечер - коренна промяна в поведението му. Вече не ме пускаше така, даже пред онази си ме прегръщаше, тогава бяхме аз, той и негов колега и тази дойде да ги пита за нещо, той продължи да си ме прегръща и държеше за ръка, без значение кой е около нас /включително и тя/. Бях впечатлена. Все повече негови познати разбираха за отношенията ни, той сам ме показваше на снимки на тях, ако аз не присъствам, даже онова момиче го питало каква съм му и той казал, че съм му приятелка. Въпреки че отново имах съмнения, но както и да е. И все пак, не мога да му повярвам. Държи ме в постоянно напрежение. Макар и не умишлено. Аз по принцип не съм ревнива, бившите ми почти не съм ги ревнувала, имала съм им пълно доверие, макар и не в началото. Винаги съм се стремяла във връзката да давам свобода на човека, защото аз искам същото, въпреки че мен са ме ограничавали и до голяма степен заради това са приключвали връзките ми. Но аз просто сравнявам поведението му с тяхното. Той не ме ограничава, никога не ми е повишавал тон, ревнувал е, но не прекалено. И двамата се занимаваме с изкуство, това изучаваме, той е много талантлив. Понякога обаче ме държи в неведение. Може да не ми пише или звънне цял ден, чак вечерта, друг път през деня, но не вечерта, трети - през целия ден на периоди. По принцип знам, че цял ден обикновено е ангажиран с университет, тренировки, понякога ходи до баба му, свири на китара, ако няма нито едно от тези спи до късно, но все пак. Бившите ми винаги са ми писали като стават или пък за лека нощ, някак дори са ми били предвидими. Той не е така, понякога ме сийнва и отговаря по-късно, а знам, че не е ангажиран с нещо важно, друг път ме залива от съобщения. Много ме обърква. Миналата седмица отново ме вбеси. Вървахме за ръка, както винаги, около университета и ме пусна, после загледа едни момичета, които не поздрави. Отново се разярих, защото мислех, че ме пуска за пред тях, въпреки че той само ги загледа, но не и поздрави. Беше много нелогично, защото около университета може да срещнем главно негови колеги, които знаят, че сме заедно и няма смисъл да се крие. Бяхме отишли до университета до тоалетна само, аз там помислих 5 мин. как да реагирам и като излязохме, въпреки че пак ме държеше за ръка, му вдигнах страшен скандал, не казах, че е за това, опитваше се да се помирим, изпратих го до един светофар, не исках да го целувам или прегръщам, той ме целуна насилствено и пресече. Изкрещях му, че го мразя /правила съм го и преди/. Вечерта ми писа как съм, писа ми за деня му и че втората жена на баща му искала да се запознае с мен /той преди да си отиде е имал втори брак/. Не му отговорих, чак след ден и нещо, не му е вдигах също. Сега сякаш нищо не е станало. Беше болен тези дни и не сме излизали. Не знам какво да мисля. Получи се доста дълга история, благодаря на всеки, който е прочел докрай. Но просто и мислите ми са много разхвърляни. Между чука и наковалнята съм. Един ден искам да го убия или да убия себе си, но друг път го обожавам. Поведението му вече не е неадекватно и отнесено като в началото, дори е много адекватен, мисли за бъдещето, по едно време планираше да живеем заедно като двамата имаме повече средства. Вече виждам една много нежна страна от него, някои негови слабости, споделя ми всякакви неща... но аз не мога да му повярвам. А приятелите ми го харесват иначе. Винаги обаче, когато смъквам гарда и се случва нещо, което го вдига обратно. Понякога се чудя дали си воъбразявам, не знам кое е истина и кое не. Случвало се е наистина да си въобразявам, но не мисля, че всичките ми колебания са само в моята глава. Както и Фройд е казал, няма абсолютно безпочвени съмнения. А пък и както споменах преди - не съм била така винаги. Истината е, че много съм страдала предишни пъти, когато наистина съм държала на някого. Преди години бях много влюбена в едно момче, което проявяваше интерес към мен, но се притесняваше какво ще кажат приятелите му и не желаеше хората около него да знаят, че той проявява някакъв интерес, срамуваше се от мен пред тях, защото те не ме харесваха. Не сме имали никакви специални отношения, дори не успяхме да излезем и 1 път, защото той твърде много се влияеше. Оттогава при най-малкото съмнение, че някой ме крие и се побърквам. Засега съм решила да продължа със сегашното момче само заради добрата му страна, но пък тези съмнения ме разяждат. Благодаря отново на всички!

Коментари

1.   Говориш непрекъснато за гарда, който вдигаш отново и отново, а в същност нямаш никакъв гард, дала си най-сладкото, което може да се даде на един мъж - той вече те е свалил, изчукал те е нежно, доказал го е пред приятелите си. Това, което със сигурност можеш да направиш в момента е да го накараш да ти тегли една нежна - продължавай в същия дух и скоро ще имаш в списъка на бившите си още един!

2.   За него не знам, но ти определено си малко шантава. Публични скандали вдигаш, пък даже не обясняваш причината, не искаш разрешение на проблем, а просто да има такъв... Като да имаш нужда от драма и ако няма такава, си измисляш някаква.
Хич не му вярваш, затова си му изневерила, пък май излиза, че пак е защото имаш нужда от драма.
И цялата ти история такава общо взето. Ще излезе, че момчето се адаптира (към момента) към твоите странни промени в настроението, агресивно на моменти държане, но докога?!
Не ти е нито проблема, нито причината онази неосъществена връзка от миналото, дето те "криел" ти ако така си се държала и тогава, логично е здрав човек да те пропусне.
И не, идеята ми съвсем не е да се почувстваш зле, само да поговориш със себе си и да си "излекуваш" истинската причина за твоето поведение. Не си само с него така явно, такава си по принцип, но предполагам имаш някакви стари травми/причини.
И най- вероятно са в собственото ти семейство.
Баща ти?

3.   Хора, ако искате да ви четат темите не през ред и да получите повече мнения, постарайте се да отсеете най-същественото, вместо да трупате излишни подробности, в т.ч. и кога и къде сте ходили до тоалетна.
Сори, авторке, но не четох цялото писание. Схванах, че имаш непоследователно поведение към приятеля си. хем боли, хем сърби. Не е нещо изключително - още Шекспир е казал "Непостоянство, твойто име е жена."
Ако я караш все така, накрая на човека ще му писне от теб.

4.   Прочетох сякаш собствените си мисли, своето поведение и отношение в тази история. Пълен ужас. Отвратих се :D
Авторке, съмненията изглеждат твърде безпочвени. Гардът тотално ненужен.
Ако този мъж не те кара да се чувстваш единствена и неповторима със 100% желание да му се довериш, то просто минавай към следващия. Губите си времето с тази липса на доверие.
Същото психо като теб съм иначе, но с правилния човек до себе си някак напълно противоестествено на себе си се доверявам напълно. До сега не съм съжалявала.

5.   Твърде рано си легнала с него... за непознат пе бих се разголила по-рано от месец и то интензивно срещане... първо да се докаже и тогава... той просто не те харесва достатъчно и е женкар. Според мен те държи за сигурно, но тайно търси по-добро... това момче не става. Търси си някой, който знае какво иска... някой поне на 25г... този е лайне още.

6.   Толкова типична жена рядко се вижда! Проблеми където ги няма, връзка без да се знае защо, скандали от нищото, тотална неосъзнатост за какво искаш и като цяло нещата са безнадеждни...Не гледаш трезво на нищо от това и сякаш така ти е добре във собствената ти мъгла. Супер несвързани неща..

7.   Неговото поведение е логично - в началото се е закачал и с други,когато отношенията ви са се задълбочили е престанал. Твоето поведение обаче не е нормално. Ти само го дебнеш и си въобразяваш неща,които ги няма. Изневерила си му. И имаш някаква психоза. Моят съвет е да отидеш на психолог.

8.   Здравейте, авторката е. До 1 - не бих казала, че е точно така, става дума да го направи това само да се хвали пред приятелите си и абсолютно да ме използва. Всъщност, не бих казала, че има много приятели, общителен е, да, но рядко е близък с някой. Може да се каже, че аз съм му от най-близките хора. Той е леко самотник, преди време още като не се познавахме поли постоянно го виждах, че е сам. Не се движи в компании и не се перчи пред никого.
До 2 - Не, нямам никакви травми в семейството, от здраво семейство съм, с майка и баща, да, карали са се, но в рамките на нормалното. Баща ми винаги се е грижел за мен, не ми се е натрапвал емоционално, давал ми е свобода да избирам. Нямам братя и сестри. По-скоро чисто в любовта съм имала проблеми и то не само неосъществената връзка, но и други пъти. Или е било несподелена любов, или някакъв непреодолим проблем - случвало се е някой да тръгне по пътя на наркотиците, друг път да охладнее и да се окаже, че още има нещо към бившата си или просто или дори в самото начало да не чувствам, че ще се получат нещата. А момчето, с което съм в момента също ми е казвало, че имам странни промени в настроението, да. Но аз си знам, че не съм с всички така била.
До 4 - Ами ето това е, че на моменти ме кара да се чувствам като принцеса, на моменти да се чувствам като идиот. Затова и поведението ми може да ви се струва шантаво, но то реално нито да съм спокойна, нито е да съм постоянно нашрек.
5. Не е до възраст, имала съм по-голям от мен приятел, на 23-4 и беше голямо дете. В сравнение с него, този сега по зрялост го бие.

9.   Да бе момиче, оня 23-4 годишния незрял, пък ти си самата зрялост - след 1 седмица писанки и вече в леглото, за 4 месеца връзка и вече си успяла да изневериш, да не коментирам останалите ти връзки, а си само на 22, не ми се помисля какво ще е до 30. Н1 съм, продължавам да твърдя, че изобщо нямаш гард, камо ли той да е паднал или да се е вдигнал, просто ти е плитка количката. Продължавам да твърдя и това, че ако продължаваш в същия дух ще загубиш и този баламурник, който все пак е намерил нещо в теб, което да го кара да се задържи.
Не отричам, че е крайно неприятно гаджето ти да праща сърчица на други, но ти с какви претенции си щом своето си го давала също и то не на картинка. Лично за мен, жена, която ми е клекнала за една седмица не ми звучи сериозно и никога не бих погледнал на нея като на бъдещ партньор, отделен е въпроса, че за мен такова поведение е отблъскващо и не бих допуснал такъв човек дори за секс-занимавка.
Опитай се да се порадваш на новата си придобивка, но не си разопаковай багажа.

10.   От авторката до 1 - Явно не всички мъже разсъждават по един и същ начин. Да, може би за една част от мъжете жена, която се отпуска на първата седмица е недостойна или не знам какво още, но считам, че е до нагласа. Някога за първия ми ми отне 1 година да се отпусна, след някакво време просто не желаех да продължаваме повече и исках да прекратя отношенията ни (бях разбрала, че ме злепоставя пред други хора зад гърба ми) и той реши да ми отмъсти, родом съм от малък град и ме изкара най-долната пред всички, че съм лека, при положение че бях само с него и след това с години не можех да се доверя на никого. Онова момче, което споменах, че ме криеше - всъщност това беше причината да го прави. Срамуваше се да не кажат, че ходи с “леката”, “странната”. Той никога не пожела да изслуша истинската история, а се довери на онези, които злословеха по мой адрес, без да ме познават дори. Така че, май всичко си е до мисленето на човек. Вече ми е писнало да чакам. И други пъти съм чакала и накрая за нищо. Не казвам, че всеки трябва едва ли не от първата среща и в леглото, но имам предвид, че и обратното - дълго чакане, не е никаква гаранция.

11.   Авторке, нямам какво да добавя към това, което вече съм казал под Н1и9. Продължавай в същия дух и недвусмислено ще докажеш на всички, че си точно това, което първият ти е казал за теб.

12.   Най-добре е да поговориш с него и да му разкажеш за съмненията му. Това не е хубаво да си постоянно под напрежение. Имах контакт с подобен човек и хем ме привличаше, хем го мразех, заради постъпките му. Той ме наричаше с всякакви мили думи, но и ме зарязваше от нищото на срещите ни. Помисли си дали искаш това и за в бъдеще и реши навреме.