Приятелят ми се интересува от бившата си
Здравейте, аз съм жена на 23 години. С приятеля ми сме заедно от 6 месеца. Когато се запознахме той живееше с родителите си, а аз живея сама на квартира от 4 години. Още на третия месец заживяхме заедно в моята квартира, защото преценихме, че ще ни е по-спокойно да сме само двамата. Всички сметки за наем, ток, вода си ги делим по равно. Всичко между нас върви добре, той е страхотен. Имали сме дребни спречквания както всяка една двойка, но като цяло се разбираме. Той не е имал сериозна приятелка от доста години. Разказвал ми е, че 4 месеца преди да се запознае с мен е излизал с едно момиче. Били са заедно за около месец. Той е бил доста хлътнал по нея, но нещата между тях не са се получили и тя е скъсала с него. Той се е опитвал да си я върне, но без успех. До ден днешен той разказва за нея с възхищение. Разказвал ми е колко била красива, колко хубаво тяло имала, но в следващия момент започва да говори как била материалистка, ненормална и т.н. До днес се чуди защо тя го е отрязала. Просто си личи, че все още го е яд. Аз нямам профили в социалните мрежи, имах фейсбук преди, но реших да си го махна. От време навреме използвам неговия профил, когато ми трябва да потърся нещо. Той разбира се знае за това. Преди около 2 седмици трябваше да изпратя нещо във фейсбук на майка ми. Когато отворих търсачката, видях съвсем случайно, че последните няколко търсения са въпросната му бивша приятелка. Никога не съм му ровила в телефона, защото смятам, че това е нарушаване на личното пространство. Той сам ми беше предложил да използвам неговия профил, ако ми трябва за нещо. Тази история се повтори отново, та даже и потрети. Винаги, когато търся нещо, виждам, че той е търсил последно бившата си. Това е и във фейсбук, и в месинджър. Третият път си позволих да отворя чата им, но последно са си писали март месец. Но това, че не са си писали за мен няма значение, проблемът е в това, че я е търсил и то неведнъж. Той не е много на ,,ти" с фейсбук и предполагам, че не знае как се трие хронологията на търсачките и затова стоят. Не съм му казала нищо по този въпрос, защото не знам какво точно да му кажа. Подразних се доста, защото не е веднъж, не са два пъти. Извинявайте, но аз също съм отваряла профилите на мои бивши просто от любопитство, но това се случва най-много 2 пъти в годината, а не почти всеки ден. Според мен тя му е останала като някаква неизживяна тръпка. Също така доста често я вмъква в разговорите ни. Днес например ми каза, че преди няколко дни я засякъл и била много отслабнала. Чуди се защо го е направила, след като ,,и преди е имала страхотно тяло". Това са неговите думи. Признавам си, че ми стана много гадно. Може да ме помислите за луда, но се чувствам така сякаш ме използва, за да забрави нея. Имам чувството, че е с мен, за да ,,запълни празнотата" един вид. Идват ми някакви мисли, че ако тя му свирне, той веднага би ме оставил. Не знам дали съм права, опитвам се да не се ,,филмирам", но бих искала да чуя и други мнения по въпроса. Да му кажа ли нещо или да си мълча? Да наблюдавам ли дали ще продължава да я търси или...? Благодаря предварително.

Коментари

1.   "Според мен тя му е останала като някаква неизживяна тръпка. Mоже да ме помислите за луда, но се чувствам така сякаш ме използва, за да забрави нея. Имам чувството, че е с мен, за да ,,запълни празнотата" един вид."

Добро утро! Казвам го като мъж. Даже съм убеден, че си представя нея, докато правите кекс. Това е направо унизително. Не мисля, че трябва да запълваш някакви емоционални дупки и да играеш ролята на заместител.

2.   Още я иска, даже сама си го разбрала. Прати го при нея да си гукат.

3.   Един мъж трябва да е дупер тъп, за да говори на новата постоянно за биешата и то с възхищение. Не ми пука за теб и твоите чувства и с времето ще започне да проявява такава жестокост, така да се каже и в други области от живота ви. Ако искаш да опъваш каиша, докато той си гледа живота и въздиша по разни други, стой. Но от личен опит казвам, че подобни не си струват.

Жена 31

4.   Пределно ясно е, че не я е превъзмогнал. За мен това е червена лампа, и то сериозна. Ти си знаеш, но според мен тая връзка е обречена.

5.   Най-вероятно, дори и да поставиш въпроса няма да получиш искрен отговор, най-многото гаджето ти да стане по-прикрито и да се научи как се крият хронологиите. Говориш с лекота за своите бивши, би трябвало вече да си претръпнала и да можеш също така лесно да добавиш в списъка на бившите и този. Ако имаш време, ако ти е интересно, ако искаш да видиш до къде може да стигне наглостта, можеш да оставиш нещата така, да хвърляш по един поглед в "личното му пространство" - останалото е лесно, мажеш му ските и никога повече не се сещаш за него.

6.   Приятелят ти проявява неуважение към теб, говорейки за бившата си. Възможно е да е просто несъобразителен, също така е възможно още да имма някакви чувства към нея.
Поговори с него и му кажи ,че това не ти е приятно. Ако продължава да ти дрънка за нея, нон стоп и да ѝ разглежда профила, му кажи да си заминава при нея.

7.   Имаш право. Ако му свирне, ще отиде при нея.
Да го попиташ, ще отрече, че това е истината. Възможно е да не го съзнава.
Може да те обикне все пак. Но е малко вероятно.
По принцип почти всеки човек си има друг човек, с който има нещо неизживяно и му остава като някакъв вид мечта. И слабост. Аз съм жена, но си имам таман трима такива, с които когато можех аз, нещата не станаха, а когато те можеха, аз съм била ангажирана. Навярно ще прозвучи курварско ама какво да направя. И тримата са ми голяма тръпка, двамата са неизживяна любов, двамата са с толкова хубави очи, че как съм успявала нещо да им откажа някога не зная. Тук идва доброто при мен - аз напълно осъзнавам, че тези тримата, като съм ангажирана с някого, не трябва да ги срещам. На единият знам, че мога да устоя, просто защото вече ме е свалял като имах връзка и знам че там има само сексуално влечение. На това мога да издържа. Но с другите си имаме любов, запазила се през годините, защото не е имала възможността да се прояви в пълна степен. Съответно всячески ги избягвам като имам партньор. Ако се наложи комуникация, тя е в минимална степен. При тях е добре това, че и двамата са били заети при първоначалните ни запознанства, съответно мисля че уважават начина, по който аз съм се отдръпнала, така че да не ги карам да правят недостойни неща, съответно и те нямат афинитет към това да се опитват да разрушат моя връзка.
Тази мацка навярно никога няма да го потърси. Не мисля че има нужда да се притесняваш от това. Но след като тя е в мислите му, навярно и в сърцето, то аз не бих стояла до него. Първата ми връзка след втората ми любов беше просто уникална. Аз се събуждах и заспивах с мисълта за любимия, но това далеч не беше човека в леглото ми. Гледах му ей така профилчето, следях какво къде пише, пишех в дневника си само за него и колко ми липсва и как го желая. Правех някакви подаръци, които все още му пазя за някога да му дам. Трупах някакви кутии с неща за него. Чашата на тогавашния ми партньор кипна като ползва един унисекс парфюм, който знаеше, че обожавам, но не подозираше, че е от бившия ми и аз му се скарах, че го е ползвал. Казах му, че свързвам този аромат с друг човек и не искам да го ползва. Само че той беше усетил, че изключително често пръскам малко на китката си. Навърза нещата и се махна от мен. Нормално. Иначе си се държах добре с него, не мисля че имаше нещо друго в мен, което да го отблъсне. Но това партньорът ти да мисли друг/а не е никак яко и е гаранция, че по-скоро ще се изтормозиш, отколкото да станат нещата сериозни. Освен ако не стане така по инерция.

8.   Ако моя приятел ми говори така за тялото на бившата, трябва да е скрил много добре ножовете.

9.   Моето мнение пък е, че е била просто супер готина в тяло, но не е имал емоционална връзка с нея. Естествено винаги ще помни тялото и - просто има такива жени и ми се струва малко зелен още да се терзае с години както всички сме правили в началото защо не се е получило. Също още не си е научил урока да не говори за това с теб. Но поне е освободен и мисля, че не осъзнава колко те дразни това и че за теб значи много повече отколкото за него. И другите са прави, че може да те ползва, но аз пък мисля, че просто още не са му ясни някои неща, но мисля, еч си е с теб и иска да е с теб. Естествено, че си мечтае за нея като тяло понякога и му се иска да ги е държал завинаги, но на реално ниво просто вентва и не се усеща пред теб. Наистина го е яд, но това е една фантазия и трябва да си го набие в главата. В реалността е със страхотно момиче и на реално ниво е във връзка с теб съзнателно. Просто не си е излязъл от фантазията още. Бих казал да говорите, но като го гледам какъв е незрял...Най-много да си оплеска връзката с теб и тогава да разбере урока. Но може би пък да успее докато сте заедно още...кой знае. Опитай.

10.   Да се изнася от квартирата ти и приключвай с него. Самоуважение трябва, самоуважение. Не да стоите при такива пълни тъпанари. Жена съм, но такива истории ме отчайват направо. Лесно ще си намериш по-добър. В твоя случай всеки е по-добър от този.

11.   Да, приятелят ти все още има чувства към бившата. Но да ти говори често за нея е меко казано неуважително. Попитай го какво изпитва към нея и от реакцията, поведението му ще ти се изясни.

12.   Разкарай го. Да върви при бившата да си доизживява тръпката. Ако тя не беше го изритала, нямаше да е с теб. Няма какво да се обяснява, само ще слушаш лъжи и ще се прави на обидената невинност. Не си губи времето с такъв.

13.   Заслужаваш друга връзка, в която ще мислят за теб и ще желаят теб. Можеш да имаш такава, но най-вероятно не и с този мъж. Повярвай!
Ж32

14.   Авторке, какво мислиш след тия коментари?

15.   Имах един такъв, сега е минало. После ще започне и с други да те сравнява, от него ми останаха доста белези, преди не бях ревнива, но сега съм. Преди не бях толкова комплекси рана, а сега съм. Махай го тоя, всички мъже може да си мечтаят от време на време за други, ама да ти споделя като на приятел каква е била е супер долно. Аз те разбирам, и аз бях като теб, но се радвам, че се разделих с него няма да ви бъде, продължи без него и ще видиш как ще се появят други, за които ти ще си приоритет.

16.   От авторката: Благодаря на всички за съветите, мисля да постъпя както е написал/а номер 6 и да видя до къде ще стигне наглостта му. Ще продължавам да хвърлям по един поглед в телефона му и ако продължава да я търси, ще приключа с него.

17.   Здравей! Точно от незабравена бивша страдах много.
Моя бивш съпруг (разведохме се) не беше забравил бившата си. Те са се събирали и разделяли няколко пъти преди да започне връзка с мен,но тя е останала в сърцето му и така след като ние имахме връзка, а след това решихме, че искаме да се оженим и да имаме дете, той се сети за бившата си. Малко след сватбата аз вече бях бременна 2-3 месец от ме заряза и се върна при бившата си. Остави мен и детето, защото обичал нея и искал семейство да създава с нея. Не мога да ти опиша колко болка изпитах от всичкото това. Сама бременна, след това раждане и накрая сама с новородено,защото той се интересуваше само и единствено от бившата си - тя да е добре, да не страда и т. н. Така, че моят съвет от личен опит е мълчи пред него, за да не разбере, че имаш подозрения, гледай внимателно какво прави и ако разбереш, че прави опити да се събере с нея го махни от живота си. Направи го до като е време, защото след това става по-трудно съсипвайки живота на невинно детенце. Направи ли го веднъж ще го прави всеки път няма да се откаже. Наглостта в такива хора е свръх, защото за да спаси кожата си мъжът ми се е клеел в невинното ми детенце, че нямал връзка с бившата си, но накрая всичко излезе на яве. Следи държанието му и усетиш ли нещо бягай от такъв човек, той може да ти причини болка и страдание нищо друго.

18.   Авторке, по- добре поговори очи в очи с него. Не му рови в телефона, това издава неуважение към него и към теб самата. Казвам ти го като жена. Правила съм го. Най- добрият начин е да се говори открито и честно.

19.   Пак съм авторката. Объркала съм се, исках да напиша, че ще постъпя както е написал/а номер 5.

20.   Авторке, има ли развитие?

21.   Тоя не е добре, авторке ти си жена мечта, а той иска да ходи при материалистката. Това е супер унижение да коментира пред теб, че я иска.

М 28

22.   От авторката:
Здравейте отново, засега няма никакво развитие, хвърлям по един поглед понякога в телефона му, но не е търсил въпросната жена.

23.   Бих ти казал, че приятелят ти е доста глупав. С неговото поведение при бившата си няма никакъв шанс, защото така няма да я върне, а само се оставя тя да му пие енергията, като явно й показва, че му е влязла под кожата, и той я мисли дори, когато тя се чука с друг, или с други. Освен това, той дори рискува и новата си връзка, а така тази бивша само ще го презира още повече, защото каквито и жертви той да прави за нея, не това е нещото, което ще я впечатли. Напротив, така той ѝ става все по-безинтересен. Тук идва въпросът, къде си ти? Ако държиш на него, опитай да му разкриеш цялата простотия и безхарактерност на неговото поведение и му кажи открито, че от два стола се пада по средата. Такова поведение, освен това, не е мъжко, говори за него, че е незряла личност. Наистина е глупаво момче, макар че може би не е лош и доста е страдал. Но не е редно да си го изкарва на теб, не си длъжна да му плащаш вересиите, които ти не си правила.

24.   Разпитай го как са правили секс с бившата и после го направи по същия начин, че и по-добре.