Объркана съм. Какво да правя?
Здравейте! Момиче съм. Преди година се влюбих в едно момче и той мисля, че беше влюбен в мен, но един ден нещата се объркаха. Флиртувахме няколко месеца, всички казваха, че виждат искрата между нас. Един ден направи нещо като признание, попитах го дали се шегува, той каза, че не е шега, когато го попитах дали ме харесва той каза че е казал това на всички момичета, ядосах се и казах, че такова нещо не се казва на всеки. Разговорът всъщност беше чат. На следващия ден в училище не си говорехме, само тайно си открадвахме по някой поглед. И така две седмици, когато аз реших да направя нещо като признание по начинай който той го направи. В отговор не получих нищо освен лайкване на поста. Между временно ми пращаше откъси от песни. И така един месец по-късно той стана гадже с друга. Все още виждах как ме гледа отдалеч. Няколко седмици след като тръгна с другото момиче, което също беше от нашето училище, каза на приятелката ми, че присъствието ми го дразни и разни други неща. След тези думи си тръгна веднага от училище, аз вече дори не го поглеждах, но той мен да. След това излезнахме в онлйн обучение и месеци не бях го виждала. В началото на учебната година се държахме дръпнато, докато един ден той не ми проговори. А сърцето в мен точно това чакаше - надежда. Казвахме си по дума две и доста често се гледахме, сякаш очите ни говореха вместо нас. Той все още е с онова момиче, но дори приятелката ми, която беше пърен песимист относно това с него да бъдем двойка беше видяла надеждата. И изведнъж преди няколко седмици той казал на приятелката ми, че се отвращава от мен. Това ме нарани много, сега се опитвам дори да не го гледам, но постоянно се навърта около мен. А пепелта на надеждата чака само да бъде разровена, за да ни опари. Моря ви дайте ми съвет. Какво на правя? Много съм объркана. Според вас той обича ли ме? Има ли надежда за нас? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не те обича. Ако те обичаше сега щеше да е с теб, не с друга. Научи се да вярваш на фактите, не на думите и на въображението си. Реалността е съвсем различна от това, което ти се иска и което мечтаеш.
Харесвал те е, както ти е казал, но това още не значи нещо нищо- човек може да харесва много хора без да има нещо повече с тях.
Не се филмирай, игнорирай го, не му пиши, не го гледай , не очаквай нищо и толкова. Просто го задраскай. Когато види, че не му обръщаш внимание е възможно пак да се завърти около теб, защото макар че е с друга , не иска да изпуска и "резервата". Отрежи го категорично! Не му лъскай егото! Имай гордост и самоуважение. Само ако уважаваш себе си ще те уважават и другите.

2.   Колко блажено-глупави са младите...

Братан.

3.   Ходи с друга,а се заглежда по теб!!!!!А как ти звучи:Ходи с теб ,а се заглежда по друга!!!!Колко мъже ще срещнеш по пътя си!!!!Зарежи го и си гледай учението и младостта. Ж 56 г.

4.   Вземи се в ръце, такива драми са излишни. Ако е искал да бъде с теб и ако е имало някаква надежда, нещата щяха да стоят другояче. Дори да те харесва а междувременно да се преструва - хептен не си заслужава. Стой далеч от такива пикльовци си се замисли как подяволите може да си 'влюбена' в такъв. Отговора е всъщност че си просто обсебена, защото нещо е останало неизяснено. Колкото по-рано осъзнаеш и приемеш че няма смисъл да се изясняваш, толкова по-лесно ще го забравиш.