Безнадеждно влюбена
С М. съм от три години, а съм влюбена в най-добрия му приятел - А. А. е обвързан и не се интересува от мен по никакъв начин. Аз го обичам и ден след ден умирам по малко, заспивам и се събуждам с мисълта за него.

Отдавна нищо не ме радва и не дава смисъл на живота ми. А какво ли не направих за него- станах блондинка, понеже той харесва руси, подмених си гардероба... Спрях да ям, вкопчена във фикс-идеята, че ако съм слаба ще ме забележи. Към момента съм 40 килограма и се виждам ужасно дебела и грозна. Започнах да консумирам алкохол, мисля да премина на наркотици. През зимата си режа ръцете със скалпел, лятото се притеснявам от белезите. Нямам никого, на когото да споделя... Чудя се колко време мога да живея така... Кажете ми как да продължа!

Коментари

1.   С много лабилна психика си.. потърси психолог

2.   "Чудя се колко време мога да живея така.. "

Като гледам - не много :))) Това с тия 40кг (ако си някъде под 155см може и да го приемеме за нормално тегло), алкохола и наркотиците (скалпела да го споменаваме ли също? ) е прекалено. Суровата истина която аз няма да спестя е че ако това дето пишеш е верно - значи ти хлопа дъската и трябва да потърсиш СПЕШНО психиатрична помощ. Ако пък не е верно и си праиш бъзик - пак не си добре :), и в двата случая не си добре.

3.   Смятала да премине на наркотици, рязала си ръцете? Зарежи го, защо си хабиш времето с това да си разваляш живота, 40кг? На колко си години, момиче? Боядисала се руса. Не искам да те нападам, наистина, преминах през това, но не си заслужава да се правиш на такава каквато не си! Особено ако е свързано с тегло, наркотици и алкохол. Той не те обича и няма да те обикне, затова продължи напред! Ще срещнеш любовта един ден, тя е нещо хубаво и сладко. Не се самосъжелявай и не си го причинявай! Особено, ако привикнеш към наркотичите няма оттърване! Съжелявам, че се е получило така, но има време. Всичко с времето си! Знам, че го обичаш и, че те боли да се откажеш от него, но ще те боли още повече ако продължиш да се самоизмъчваш. Откажи се и продължи! Не можеш да го накараш да се влюби в теб. Продължи напред и си живей живота!

Успех!!!

Ладия

4.   Има няколко велики мисли за любовта.. Ако искаш да не те боли за дадения човек просто свикни с мисълта за него.. Или Аз съм болен от любов по теб. но знай няма вечно да боледувам! . Велико чувство е любовта и които не я е изпитвал не знае що е живот.

5.   Влюбена си... добре, несподелено... не е добре... самоне можах да разбера защо си загубила 3 години на приятелят ти? Твоето време като ти е все тая ок, ама на приятелят ти времето му може да му е ценно. Какво правиш толкова дълго време с някого, когото не обичаш и защо му пречиш той да бъде обичан? Просто излез от тази връзка, отдалечи се и от двамата и всичко ще е ок.
Лола

6.   Миличка, много момичета правят глупости заради момчета, докато един ден не се осъзнаят и не разберат че е трябвало да се уважават повече, защото значат нещо, дори и да не се забелязва. Аз например години наред се занимавах с пълни тъпанари, докато не схванах че си губя времето. Вземи се в ръце, стегни се, за килограмите- потърси лекарска помощ, не си проваляй живота заради някого, колкото и прекрасен да е той- запомни че най-ценното което имаме сме ние самите. А щом си имаш приятел, трябва да говориш с него, явно не го обичаш достатъчно. Разбери че един мъж не е всичко на този свят, че да си съсипваш живота заради него. Грижи се за себе си, за самочувствието си и не си и помисляй да посягаш към наркотиците, толкова ще съжаляваш...

7.   Не си губи живота за човек който те смята само за приятелка не е нужно да се променяш само заради него е да знам лудо влюбена си в него, но не си съсипвай живота ще има и много други които ще те оценят за това което си!

8.   Забрави ги и двамата, махни се от тяхната среда. Ако може напусни града. Той не те забелязва защото си гаджето на най-добрия му приятел, не за друго. И да зарежеш сегашният, пак няма да е с теб. Въпрос на силно мъжко приятелство е

9.   Tи си луда... Земи иди се прегледай

10.   Момиче-ти не си влюбена-ти си болна. Бързо-бягай на психиатър-ти си просто болна и си мислиш, че си влюбена. И забрави го-има толкова много момчета-не може този да е единственния-просто така ти се струва. Това е-а животът е прекрасен-има разходки, има приятелки, има любими хора-не е всичко такова каквото ти се вижда. Интересна книга, хубав филм-ти просто си в депресия и нищо не ти се вижда интересно без него-забрави го-идеализираш го. Бас държа че си затворена по характер-защото иначе щеше да споделиш с някого и да ти олекне. Споделената мъка е по-малка мъка. Пак добре, че споделяш тука-ами ако го нямаше Интернета. Помисли малко.

12.   Това ми прилича на скалъпена история... ей така, за да дразни читателя :) Не вярвам да си толкова зле психически.....

Doriana

13.   Спри да гледаш любовни драми и обясни на приятеля си за какво става въпрос, защото определено има право да знае. Как въобще можеш да поддържаш тригодишна връзка с човек, при положение, че си влюбена в друг? Грам съчувствие не заслужаваш. Стегни се, остави приятеля си, избягвай да виждаш и другия, щом питаш как да продължиш. Все още можеш да запазиш някакво достойнство в ситуацията, но трябва да си искрена с приятеля си.

А другия го забрави, няма да бъде с теб, щом са най-добри приятели със сегашния ти. Поне аз ако бях на негово място, както доста други момчета, нямаше да бъда с теб, дори и да си по-красива от Анджелина Джоли и по-интелигентна от Алфред Айнщайн. За това можеш да си 95% убедена, че няма да ти се получи с него.

14.   Много се филмираш.... Или просто е измислена историята. Както и да е, всички сме имали разни любови, кои по-големи, кои по-малки, но чак пък да се режем със скалпел?!?! Я по-спокойно и си гледай живота.

15.   Отново пише авторката- на тези който мислят, че е измислена историята ми искам само да пожелая никога да не изпадат в подобна ситуация!

На останалите благодаря много за хубавите думи! До 10- абсолюно си прав/а - по характер съм затворена и не се доверявам на никого а и не искам да тревожа близките си. Радвам се, че открих тази страница...

16.   А бе стига сте пращали споделящите на психиатри, знаете ли колко е скъпо м?