Бързи срещи
Здравейте,
Някой ходил ли е на такива срещи, т.н. speed dating? Има няколко сайта, които ги предлагат, като те са организирани по години.
Интересно ми е да отида и да видя какво е всъщност, но не знам дали няма да е загуба на пари и време.
Ще съм благодарна някой да сподели опит, дали там можеш да намериш нещо повече от хора, които нямат друга работа или някакви странни типове...

Коментари

1.   Здравей, мъж съм.
Ходил съм веднъж на такова събитие. Аз съм затворен и притеснителен човек (поне в началото, ако става въпрос за нови запознанства) и си мислех, че ще се чувствам доста неловко, но на практика не беше така.
Събитието при нас беше организирано по следния начин - жените бяха седнали на няколко маси и мъжете се "изреждаха" (съжалявам за грубата дума, просто не намерих друга) да сядат при всяка една жена, като имаш 6 минути да си говориш с всяка жена. Накрая всеки мъж си е говорил с всяка жена и съответно всяка жена е говорила с всеки мъж по 6 минути. Дадоха ни едни формуляри, на които си записваме името на събеседника и може да си водим някакви записки и да записваме впечатления. На следващия ден ти дават линк и написваш с кого от събеседниците си би искал да се видиш отново, този път на истинска среща. Ако и той/тя е написал, че иска да се видите, организаторите ви дават координатите на другия и си звъните/пишете да се уговорите.
Като цяло хората, които бяха там бяха разнообразни. От жените имаше и по-пълнички, но имаше и такива, които съвсем не изглеждаха като отчаяни и непривлекателни. Даже мога да кажа, че всичките до една бяха приятни събеседници, интелигентни и лъчезарни. Имаше и две жени, за които определено бих използвал и прилагателното красиви. На мен определено не ми беше некомфортно. Единственото, което не ми хареса е, че до известна степен помещението се превърна в говорилня, когато всички започнаха да говорят едновременно.

3.   Веднъж една приятелка ме накара и отидох от любопитство. Останах разочарована. Не бях предполагала даже, че съществуват такива хора. Не си губи времето! не си заслужава!