Приятелката ми се държи на моменти като селяндурка
Млад мъж на 25 съм, тя е на 23. Преди да ми скочите и да ми кажете колко сте свестни и колко добри хора познавате от селата и провинцията, ще ви кажа, че и аз знам и има, но не е това въпроса. Говоря за онова поведение, което не граничи със здравия разум и етиката.

Цялостно тя е добър човек, добра душа е, нежна е... не е някоя нахакана мъжкарана... но на моменти се държи много селски и това не е само като лично поведение, а и си позволява и към мен да прави селянии.

На какво се дължи това нямам идея, но предполагам е от семейството. При няколкото ни ходения на гости в тях, майка и има подобно поведение?

Никога не съм делял хората на това от къде са. Но определено начинът на мислене и възприятията на някои неща се различават значително от мойте. В дадени моменти, когато сме на публично място си позволява да прави неща, които не са етични и са си доста селяшки. В много моменти не се съобразява какво говори и изобщо не мисли. Почти няма момент, в който да не ми възразява и да не ми говори на въпреки.

Това, че всички грешим е факт, но когато ти направят забележка за нещо е хубаво поне да помислиш, а не да скачаш директно, и ако отсрещния не е прав да го обсъдиш и да изразиш гледната си точка.

Направих много за нея и май това е големият проблем. В началото не се държеше така и правеше за мен неща, които аз дори не исках. В последствие започнах да и угаждам, да я водя на разни места, да я извеждам на вечери, купувах и дрехи и разни дребни подаръци и известно време след това започна да си позволява да ми повишава тон и да ми се прави на интересна.

Не знам до кога ще издържа селските и номера. Не влезнах в конкретика, защото за някои от нещата ме е срам и мен самият. Когато и направя тактично забележка, с най-нормален тон, с най-нормални намерения, директно тръгва да се разправя с мен. Това е селско и елементарно, първично...

Коментари

1.   Значи такъв манталитет има, селски.... Бегай бързо, щом и майката е такава, тия двете са си селянки отвсякъде.... Ще си намериш момиче, жени колкото искаш...

2.   Намери си момиче на твоето интелектуално ниво. Няма как да ѝ запълниш пропуските във възпитанието.

3.   Кажи конкретно? То много жени може да не са съгласни с теб, това не е селско, и не разбирам защо употребява думата, граждани има също прости...

4.   И тук следва логичният въпрос защо си с нея. Явно заради други нейни предимства, когато се стига до интимности. Щом търпиш такъв човек, значи и ти си същият, или очакваш, че ще срещнеш покорна женица, която само ще кима. Не си дал примери в какво се състои тази нейна проклетия, трудно е да се прецени.

5.   Чакай само и да роди от теб и гледай тогава...

6.   Накарая да се огледа, когато започне, започни дасе държиш като нея, послесе отдръпни за малко, за да сеусети, а след това поговорете. Добре, правил си хубави неща за нея, но явно е позабравила от къдее тръгнала, жена съм, трудно бих се съгласила да ми купуват дрехи, за дребни жестове, да, но съм се опитвла да отвръщам със същото.

7.   Това е манналитет. Търси си друга жена. Ще става по-лошо. Възпитанието й и манталитета й няма как да промениш. Няма и аз да влшзам в конкретика. Просто отпечатъка на семейната среда, нивото не могат да се прескачат, колкото и книги да прочетеш. И това не е само село, провинция, София или Варна. Нивото е потресаващо, като цяло. Ясен пример за това са обществени фигури, политици и елита ни изказ, стил, граница на говорене. Ако от сега те дразни, утре ще имаш деца и какво ще стане?

8.   Със всякакви хора може да се разбереш,но с прости не можеш.
Добре е че си прозрял нещата на време.
Вместо да я лигавиш и глезиш тая пикла и покажи че си лъв и имаш къде в гащите!

9.   Тая че те и псува, че те и ебе!
Не и пука на сливата колко си културен, ще обяви за путка зад гърба ти, а ако не я биеш, и в лицето щи вика путка, чехлю и некадърник, ще обижда и навиква и то пред всеки. Пред хората ше те шамаросва и бута, ъе ше се смеят. Пак ти казвам ако не я биеш, тя ще те бие! Селяндурски дзвер!
Дъртия крокодвер майката и тя същото ще си позволява да прави с теб како хубустницата!
Ако си мазохист и ти харесва продължавай.

10.   Много се смях с това душевно излияние на един прост гражданин или може би индевид от една голяма етническа група, същя по начина на писане.

Прочети какво и как си написал по-долу и се радвай, че някоя женска се е хванала с първобитен тип като теб.

Млад мъж на 25 съм
Преди да ми скочите
за онова поведение
със здравия разум и етиката
Цялостно тя е добър човек, добра душа е, нежна е... не е някоя нахакана мъжкарана
се държи много селски
а и си позволява и към мен да прави селянии.
На какво се дължи това нямам идея, но предполагам е от семейството. При няколкото ни ходения на гости в тях, майка и има подобно поведение?
определено начинът на мислене и възприятията на някои неща се различават значително от мойте
на публично място си позволява да прави неща, които не са етични и са си доста селяшки
но когато ти направят забележка за нещо е хубаво поне да помислиш, а не да скачаш директно, и ако отсрещния не е прав да го обсъдиш и да изразиш гледната си точка
Направих много за нея и май това е големият проблем
В последствие започнах да и угаждам, да я водя на разни места, да я извеждам на вечери, купувах и дрехи и разни дребни подаръци и
да ми повишава тон и да ми се прави на интересна
Не знам до кога ще издържа селските и номера
Не влезнах в конкретика, защото за някои от нещата ме е срам и мен самият
тактично забележка, с най-нормален тон, с най-нормални намерения, директно тръгва да се разправя с мен
Това е селско и елементарно, първично...

11.   Значи щом ти възразява, има селски манталитет?! Май такъв манталитет имаш ти. Като не искаш да ти говорят на въпреки, стой си сам. Елементарно е.

12.   Авторе, да си чувал приказката, че жената е визитната картичка на мъжа? Щом искаш такава жена с такъв манталитет да те представлява в обществото, давай. Този селски манталитет няма да се оправи, напротив все по лошо ще става. Да не кажеш, че не сме не предопредили после

13.   Имах една такава.

От начало я гледам, красива, с огромна къдрава коса, занимава се с изкуство, театър, пише поеми... викам си брех, дълбока душа бе.
Пиеше вино с изтънченост и просто всяваше едно такова усещане на класа.

След два месеца осъзнах, че думка по една бутилка вино всяка вечер. Говори с персонала на заведенията все едно са роби. Такт - нула. Пред мен си е позволявала да нарича сервитьорка в лицето ѝ със страшно селяшки епитет.

След малко време рева защо съм си бил тръгвал.

Бягай с 300 от такива дребни душици.

Братан.

14.   Значи е автентична :)

15.   Обратно на останалите коментари, аз бих ти препоръчал, да се опиташ да я рафинираш малко. Ако се поддава, продължаваш, ако не - разделяте се. Моята съпруга имаше някои такива черти когато се запознахме, но леко започнах да и подсказвам, кое не ми е приятно в нейното държание. През годините тя се превърна в истинска дама и сега няма и помен от предишното и държане. Но не с всяка жена става. Също така имах една колежка, която беше мъжкарана, луда феминистка, хейтърка и безформена. Аз в мислите си я наричах жената-мъж. След време се разведе, пооправи си външния вид и аз леко започнах да и подсказвам, кое се харесва на мъжете и къде е грешала в миналото. И тя започна да се вслушва в съветите ми. Сега, след по-малко от година е съвсем различна - слаба с хубаво тяло, нежна и много женствена, с леко чувство за хумор и страхотно се държи в компания. Направо съм готов да се влюбя в нея. Накои жени са склонни да се променят, но трябва много деликатно да се действа. Разбира се трябва търпение. Не става за два дни.

16.   Приятелката ти Авторе си е разкрила истински характер.

18.   И аз съм на мнение, че това е манталитет и в дългосрочен план няма да се промени. След като забелязваш такива неща и те дразнят, значи това не е човекът за теб.

19.   "Почти няма момент, в който да не ми възразява и да не ми говори на въпреки... започна да си позволява да ми повишава тон и да ми се прави на интересна".
Не може ли жена да възразява и да повишава тон на мъж, само мъж ли може да се държи така към жена?
Това ми звучи на мъж според който жената трябва да е на по-ниско ниво от него, а не да е равна, което е селско и примитивно мислене.
Мъжете и жените са равни, и мястото на жената не е в кухнята!

20.   Била селянка, понеже му говорела на въпреки, аххахахах, няма такъв смях.
Зарязвай я и се прибирай при маминка и никоя няма да ти говори на въпреки. Тя ще си те дондурка цял живот.
Ж21

21.   Не и огаждай постоянно, колкото по добър и миличък си ти се качва на главата и автоматично се превръщаш в нейн роб. Щом си го осъзнал значи все пак не си някъв лумпел! Не го мисли ами направо я зарязвай, да не вземе да те върже с дете, че тогаво няма отърване, с времето ще става по зле. Виждам че си възпитан мъж и най вече много търпелив , ако беше някой друг по властен патриархален тип отдавна да я изхвърлил или в някои случаи напердашил. То за мъж е грозно такова поведение, камоли за жена.... щом не може да се сдържа и на обществени места и те излага, значи не и пука ама въобще за теб, скоро най -много да те шамароса пред приятелите ти :D!!
П. с И това положение в което се намираш е доста често срещано! Жената в началото на връзката е миличка, добра, грижовна, и после тотална промяна, превръща се в Волдемор както обичам да казвам :D. А ние глупаците за едното еб*ане прощаваме всичко и се правим на ударени.

22.   Н 12 не бях чела по- ясна индикация за човек без собствена личност, характер. Празен контейнер си...

23.   Защо ни питаш, като сам си си отговорил? Почнал си да й угаждаш - това е колосалната ти грешка. Значи самият ти си отговорен. Почнал си да я награждаваш за нещо, което тя не е заслужила: Това, че ти е приятелка ли е нейната заслуга? Ами точно напротив - така ти си я издигнал до себе си, значи,тя трябва да ти е благодарна и да ти угажда,а не ти на нея. Иначе ценността ти пада. Сега положението е почти неспасяемо. Ако наистина държиш на нея, почвай незабавно да я поставяш на мястото й, като в Укротяване на опърничавата, иначе ти е спукана работата и връзката ви е обречена. Да я поставяш на мястото не с крясъци и скандали , а с твърдост и с ултиматуми - казваш й: така ще бъде, ако не ти изнася -ето вратата е отворена. Това е тактиката на отворената врата - има я в много ръководства по междуполови отношения. Нито за миг не бива да се боиш да я загубиш, иначе неминуемо си в слаба позиция и тя моментално ти се качва на главата, престава да те уважава, почват изневерите, и край. Така че по-добре край навреме, отколкото пак край, обаче опозорен, с рога на главата и емоционално и морално изчерпан.

24.   Имах такава приятелка. Като се разгони, особено ако е пила, започваше да се държи, като селска пръчка, направо превърташе. Отначало се стрясках, но после намерих цаката. Як секс и омекваше, възпитана и добричка ставаше.

25.   Дай пример, в какво се заключава тази й "селяния"? По скоро отворените кифли са такива, а не селяните! Не обиждай селяните, защото отворковците са носители на селяния, а не истинските селяни. Ти показваш, че си баш селянин, правиш се на отворко и обиждаш скромните хора.

26.   От номер 12 до 22: я се обоснови кое точно е индикация на липса на характер и изобщо в каква връзка го казваш? Не знам кой е празен контейнер, но твоето необосновано мнение без съмнение е!

27.   Не знам кой е селянинът в случая. Това че жена изказва мнение и държи на думата си и не отстъпва пред мъжа може да е всичко друго, но не и селско. Аз мога да ти кажа, че селяните са много по добри хора и винаги ще ти помогнат. Гражданите и богатите хора рядко ще го сторят. Ти от кой град си гражданин?

28.   Имах такава приятелка. Бягай далеч от такива! Това е манталитет, няма оправия. Не си губи времето. Не е единствена.