Защо жените търсят сметка от мъжете за живота, който са имали и това, че са нещастни?
Темата ми е продиктувана от раздяла на близки хора.
Мъжът прави гаф, при което жената откача и му казва да си събира багажа. В случая спор няма, че той сам се е насадил.
Тя обаче връща лентата 20 години назад, че той бил виновен за всичко. Чакай малко бе. Ти 10 години си стоя вкъщи и бяхте на негови разноски. 10 години си почиваше и имаше възможността да направиш със себе си всичко, което пожелаеш. Да се развиваш, да пътуваш, каквото и да е.
Само че 10 години беше кафенца, приятелки и чат пат моренце, а в същото време един лев не оставяш в къщата.
Е кой ти е виновен?
Знам, че има ммого жени такива, но защо обвинявате мъжа, при условие, че никой не ви е вързал? Не знам напълно целият им семеен живот, но това, което споменавам съм го видял лично.
Че и мъжа има вина, има и то голяма. Но все пак не мога да повярвам женитв какво мислене имат.
Пак казвам, не става въпрос за мен, а за по възрастни роднини. И просто недоумявам след толкова години брак защо обвиняваш другия за всичко.
Оказва се, че женитв масово очаквате мъжете да ви оправят животите и да ви развлличат цял живот.
Да има парички и всичко е топ. Иначе жална му майла на мъжа.

Коментари

1.   Мислех, че този сайт е създаден за споделяне на лични истории, а не за хулене на съседи и роднини!

2.   Явно е можел да си го позволи и защо се смята, че жената е по кафенца, вкъщи има много работа. Хората може да са ок с това, след работа да му е сервиране, сготвено и чисто. А защо мъжете им се свиди ако трябва да издържат жена си?

3.   Номер 1 като казвам роднини имам предвид майка ми и баща ми. Веднага бързаш да нашишеш негативния коментар. Нарочно не казах, за да не пишете да не им се бъркам.

4.   Не знам за другите жени, но аз не съм и никога няма да търся мъж за да ме издържа-това значи да съм постоянно зависима от него-абсурд. Ако съм с мъж ще е за да имаме стойностна и искрена връзка

5.   До 1

Ми ба ли та ко мислиш, уе!

6.   Ако тя е вършела домакинската работа и му е чистела, готвела и прала, както гледала децата, стойността на това е минимум 600 лева за слугинажа и още 600 лева за гледането на децата,даже чистачките и детегледачките и повечв взимат, провери си стойността на услугата. Това, ако приемем, че той не си е чистил мизериите сам и не си е гледал детето. За детето се полага и финансова издръжка, дори, когато хората са разделени. Така че кажи го едно минимум 1400 лева струва това удоволствие, тя да върши всичко вкъщи. В случай, че си върши половината от работата, тогава - да, няма логика да й плаща нищо. Всичко струва нещо - материално или не. Няма логика тя да му слугува, а той да не й дава пари за храна и консумативи минимум. Ти видял ли си някой да работи безплатно? Предполагам не си се отказал от заплатата си, за да не те помислят за материалист? Предполагам, че мъжът е бил от хората, които обичат да си качват краката на масата, когато са вкъщи. Така че абсолютно правилно е давал пари. Предполагам, такава договорка са имали. Никой не го е карал да се съгласява. Аз като жена, не бих била ок да слугувам на някой, който може да духне на някъде във всеки ефин момент и аз да остана без стаж и здравни застраховки,нерентабилно е, а също и досадно, тъй като той ще смята, че му дължа нещо, което всъщност не му дължа. Вяра на мъж - нямам! И твоето мислене само още веднъж доказва, че съм права. Женати, ако те кара да си стоиш вкъщи и да й чистиш, ти няма ли да й искаш пари?

7.   6, ми да не е стояла вкъщи, да е работила. Някои никаква домакинска работа не вършат, за да я калкулираш, от фитнеса са в кафето, оттам при фризьора и маникюристката. Това колко ли струва? Не стига, че дремала вкъщи, ами и пари да получава за това :-)

8.   От опит , мога да те посъветвам да не си пъхаш гагата в чужди семейни отношения , защото не си бил в техните обувки и не си изживял техния живот .
Определено , една жена като си стои в къщи -домакинства ,гледа деца , лекува ги , учи уроци , пере , глади , чисти -не е като да е по кафенца единствено .

9.   Авторе, виж какво си написал:
"Не знам напълно целият им семеен живот, но това, което споменавам съм го видял лично".
Последно-роднини ли са ти, майка и баща ли са ти, или измислени герои!Като не знаеш напълно историята, не се произнасяй така категорично!

10.   Да видим, номер 6...
- Ако мъжът трябва да поправя семейната кола, начисляваме една заплата на автомонтьор.
- Ако той я зарежда с бензин, добавяме и заплата за работник в бензиностанция, какъвто се явява той за жената от примера ти.
- После добавяме и сумата, която даваш на таксиджията /ще ти спестя ползването на помпичка и приемаме, че таксиджията е бил честен/, защото вероятно те е возил с тази кола.
- След това за всеки път, когато си питала "Дебела ли съм" или "Тази рокля добле ли ми стои" добавяме и заплата, каквато би взел всеки читав консултант.
- Дори да приемем, че сексът е безплатен и за двамата /някои хора и за това вземат пари, все пак/, пак можем да добавим заплатата например на доктор в клиника за изкуствено оплождане, ако имате поне едно дете /за да имаш същото "пазарно благо" без мъж щеше да ходиш в клиниката, където докторът да свърши работата вместо мъжа ти/.
- Да не пропускаме и всеки ремонт в къщи, ако мъжът прави такива - добавяме и възнаграждение на бригада майстори или на по-малко майстори - според големината на ремонта.
- Пращат ли господина да носи нещо - я от магазина, я от някъде другаде? И това си има цена - помниш ли куриерите?

Ще се спра, но вероятно мога да добавя още някоя услуга в списъка с получените услуги, които според всеки читав икономист се заплащат с пари. Та ако ще издребняваме, както той трябва да си плаща, така и тя. Има два варианта - всеки дава пари на другия като поп или спираме да правим сметки колко вземали чистачки, детегледачки и т.н.

11.   До 6

Ако отношенията са ви толкова скапнаи, че се налага да таксуваш заотглеждането на собствените си деца, време е за развод. И по възможност децата при по-добро приемно семейство.

12.   Споко младеж, той баща ти си е решил проблема - ти си отваряй очите за да не попаднеш на такава като Н6! Всичките мързелани са си плюли в устите и въртят една и съща плоча, децата, слугинажа, липсата на развлечения. За щастие далеч не всички жени са такъв модел, много, за да не кажа повечето си работят и гледат деца и домакинство, а ти ако си човек и видиш, че жена ти се е облъскала, няма как да не удариш едно рамо в домакинството. Бившата, също като майка ти и Н6 разтягаше локуми, висеше по кафенета, домакинството и беше засрано и т.н. Когато се разделихме и остана без пукнат лев се пробва да гледа чужди деца, ама то от всяко дърво, свирка не става. Не я знам дали се е пробвала слугиня за 600 лв. да е някъде, ама минимална заплата няма камо ли 1400 лв. дето Н6 ги смята без кръчмар.
Тъй, че чували сме ги ние солистите на духовия оркестър - добре, че има и свестни.

13.   Изглежда мъжете нямат никаква представа какво върши, какво изтърпява, жената за създаването и израстването на едно семейство, за израстването на една връзка.
Не визирам, нито домакинската работа, нито финансите, макар те да са свързани.
Имам предвид емоционално колко влага и изтърпява една жена в 10-20 годишна вързка. Един мъж няма да е същия, ако точно тази жена не е била до него през последните 10-20 години, ако точно тя не му е давала кураж по нейния начин, ако точно тя не му е изслушвала проблемите, ако точно тя не му е давала възмжност да се сети как да действа в утрешния ден. Тоест ако до него беше друга жена живота му е щял да се развие по съвсем различен начин. Енергията с която работи един мъж му я дава жената до него, най често той може да остане гол само пред нея, нямам предвид гол без дрехи, а да разголи душата си.

14.   Първо, след като не става дума за теб, не си запознат какви са им отношенията вкъщи, зад затворената врата. Да, лесно е да кажеш, ама тя си стоя вкъщи с години, какво се оплаква. А наясно ли си как точно е живяла тази жена тези 10 години? И защо си е стояла вкъщи? Може той да не и е позволявал да работи, може деца да е гледала, може какво ли не. Някой като каже, ама тя е домакиня, а да не лесно цялата къща да свети докато отглеждал 2 деца, примерно?
Второ, толкова ли си нямаш твой живот, че се интересуваш от личния живот на роднините си?
Щом жената го е изгонила, има си причини. И едва ли е само този гаф. В крайна сметка никой не бяга от хубавото, нали? Така, че от страни изглежда, че 10 години си е живяла супер, ама дали е било точно така, само тя си знае. Дали през това време не е била тормозена, унижавана и т. н.? Не знаеш. Много лесно се съди отстрани, ами бил ли си на мястото на тази жена?
Моя леля живя така. От страни, супер. Мъжът и печели пари, тя гледана, глезена, не работи... А той алкохолик, бие я, не и дава да работи (тресеше го луда ревност), води си любовниците в тях и кара жена си да става посред нощ да им готви, че били гладни...
И когато тя най-накрая поиска развод, ама как, тя облечена по последна мода, не е работила, какво не и е наред? Ха, познай. За хората животът и беше супер.

15.   Какви мъже само.... Бившият ми съпруг и той ги редеше такива като автора, при все че:
1. ходех на работа
2. две деца гледах
3. чистене, готвене, пране - изцяло на моите ръце, той беше зает с "важна" работа
4. седяла съм да помагам за уроците им
5. при болести - пак аз за всичко

От него не съм видяла и кой знае каква издръжка и пари. Един път в годината за 1 седмица на почивка и толкова. И накрая, като взе да печели повече, около 3-4 х. лв на месец да кажем, след 20 години заедно ми заяви с подигравателен тон "ти нищо не правиш, само аз съм важния, ти си никоя". WTF???
По мои наблюдения, този феномен го има в много семейства. Та не се учудвам на изказването на автора как жената от темата му 10 години си почивала. Смешници....

16.   Само не знам защо при раздяла се търси Виновен. Някой каже пред приятели, че се е разделил или развел и те Кой беше виновен? А в развода в съда съм чувала, че питат Защо се развеждат. Все едно, ако не отговорят не може да се разведат. Ама Защо звучи по-добре, отколкото Заради кой. Защото мъжът е станал алкохолик или защото жената или мъжът е изневерил. Станало е нещо и това е. Мойте родители са разведени, защото баща ми е изневерявал на майка ми. Мен са ме питали Мразиш ли го? Виж какво е направил. А аз им казвам Това си е тяхна работа и той не спира да ми е баща.