Изгубих себе си.
Скапано детство, внимание негативно или никакво от родители дори от сестри братя лели. Бавно започнах да се съмнявам във всичко, което правя и сега нямам себе си. Осъзнавам, че нямам мнение, търся, кое е най-доброто уж, а го мена постоянно. Нямам мислене, твърдение, принципи, които да са мои, изчезнаха съмнявам се във всичко, има само крайни чувства, на които вярвам т.е. ако чувствам, не нещо силно сигурно ще си сменя мнението 100 пъти. Ако е крайно, тогава излиза някакъв инстински аз от дълбоко и знае какво прави, само тогава се усещам себе си. Краен яд, краен смях ( смях няма много ), крайно да ти писне. Ако не дойде нещо крайно си сменям мнението 100 пъти е не знам какво да направя, нямам мнение, се уж търся най-доброто.

Това, че от детството са ме научили, да не се осланям на мои принципи и вярвания не само, че е тежко грешна основа за мен, а и не знам как се да се поправи, как се изграждат принципи, постоянно щукам навсякъде. Тотално съм изгубен. Чувствам се всякаш всеки ден съм новак в живота и всичко ми е ново. Нямам 1 нещо, с което да натежа така, че да ми вдигне самочувствието. Някакви бледи спомени от детството ми дойдоха преди дни, усетих увереност, много бързо изчезна това чувство само остана спомена и разбирането, че знам защо съм неуверен. Защото едва ли не всичко, което правя нямам опит и съм нов. Щукам насам натам като дете без твърд опит за да имам увереност като говоря с хора дори, се им говоря с пискливия глас, не защото това ми е гласа, аз съм го забелязъл. Просто съм неуверен във всичко, което правя.

Не знам какво да направя вече, на колко съм? Най-младите ми години заминаха, както едно момиче тук беше написало "на годините, в които вече се бориш да си от най-добрите, а аз основа нямам", и имам чувството, че не знам как да я градя, щото някакси като че ли съм блокиран и все не знам и се съмнявам в себе си.

Не знам вече какво да правя, младостта ми се изпарява, аз се чупя от работа и зор, а не мога да си догоня години и това си е.

Коментари

1.   Напиши в Quora - I have no principles и чети, чети вътре какви мнения дават хората, и продължавай да четеш и към какви въпроси те препраща всичко това.
Спокойно, почти никой няма стабилни принципи, не само в тази д-ва, повечето хора действат на автомат и малко трябва, за да им промениш принципите, не се безпокой, чудесно е че си си задал този въпрос, това е началото на изграждането на осмислените принципи.

3.   Прави това, което ти харесва. Рискувай да излезеш от зоната си на комфорт. Случва се на много хора да търсят себе си.