По кой път да поема?
Историята е банална,но искам да я споделя.
Омъжена съм от 10г. От 5г се срещам с друг. В началото на нашата връзка той също беше обвързан, но приятелката му разбра и го напусна.
Аз също исках да напусна съпруга си, но нещо все настигаше. Когато разговаряхме за това как да се съберем той все ми казваше "много те обичам, но не знам как ще преживеем всичко, как ще ме приеме детето ти, как все ще има сърдити роднини и куп такива"

В началото на връзката ни беше мил и грижовен караше ме да се чувствам жива. Сега колкото повече време минава толкова по лошо се държи. Стана и ужасно ревнив. Като разговаряме на тази тема ми казва че аз съм си виновна, защото нищо не правя, за да сме заедно.
А като му кажа, че искам да сме заедно получавам отговор не знам дали те искам вече.

Живея в този ад от 5 год. От едно страна ме обвинява, че нищо неправа, а от друга аз не знам дали те искам и заради тебе загубих всичко.

С течение на времето така ме настрои против мъжа ми, че от години не може да ме докосне даже по ръката камо ли нещо друго. Искала съм да се върна при мъжа си, но не мога да понасям да ме докосва. Вече си мисля, че имам нужда от психиатър.

С любовника ми ту се събираме ту се разделяме.
Когото сме разделени има чувството, че света свършва.
Празно и пусто ми е.

Мъжът ми знае всичко, но продължава да ме търпи. Не е лош човек, но не е много по вниманието и жестовете. Мъчи се да се промени, но не му се отдава особено.
Знам, че всичко съм си го направила сама, но ми се иска да чуя и чуждо мнение по кой път да хвана.
Да отида при човек който е нерешителен или да остана при човек, който не може да ме докосне?

Коментари

1.   Горкият ти съпруг... Не понасям изневярата... А още повече не понасям двойствения живот. Или единият, или другият. Избирай и спри да вгорчаваш живота на хората.

П.П. Наистина ти е банална историята, понеже я четем седем дни в седмицата общо взето. Вече започнах да се отчайвам.

2.   Избери по малкото зло.. мъжът ти може да не може да ти даде внимание и т. н но поне е добър човек виж колко неща е преглътнал другия ще те направи дива.. от сега те манипулира какво остава за по нататък...

4.   Остани при мъжа си, той те обича и уважава въпреки всичко, а любовникът ти сега просто си отмъщава заради твоята нерешителност и несериозност. Животът е твой, изборът е твой

5.   Отивай при любовника, за какво ти е съквартирант? Просто е полудял от твоята нерешителност

6.   Можеш и също толкова банално да продължиш - събирате се, ежедневието ви емва, започва повторение на познатия сериал, появява се отново друг и от цялата работа страда детето.
Мечо Пух