Събиране след развода в името на децата.Какво мислите?
Здравейте,
Мъж на 38 години съм. От две години разведен. И мен не ме подмина модата съпругите да търсят бившите си или т. нар. " голяма любов". Не съм я хващал лично. Имаше обаче голяма промяна в поведението и, на момента не се търпеше, притиснах я и тя си призна всичко. Връзка с бившата си голяма любов, с които са били заедно 4 години. Разведохме се. Много бързо и се изясни, че бившият и няма да се разведе заради нея и да изостави жена си и двете си деца. Аз напуснах града, където живеем, защо беше излишно да живея под наем и заминах в моя роден град, където живее и работи брат ми. Аз нямам родители, починаха. Нейните родители живеят в едно село, но са твърде далече от нея. Апартаментът е изцяло техен. Те ни го предоставиха, когато се оженихме.
Имаме две дъщери на 08 и 06 години. Много ми липсват и аз на тях. Всяка седмица пътувам, за да ги видя и до короната спях на хотел. Плащам издръжка по 250 лв. на дете, но всъщност давам много повече. Брат ми се занимава с животновъдство и земеделие и му помагам. Няма да крия той е много доволен от това. В нашите отношения лъжа и лицемерие няма. Той е ерген, въпреки че има партньорка, която също няма деца.
Сега, проблемът е, че бившата ми съпруга не може да се дправя сама с отглеждането на децата. Трудно и е да ги води и взима от училище и градина. Не може да се справя с текущите битовизми, а аз съм далече, за да и помагам. Обажда ми се по телефона за елементарни неща, от рода "вратата на мазето заяжда не мога да я отворя" или "гумите на колелото на голямата са спаднали къде да ги напомпя". По време на ковида, когато затвориха всичко и училищата и градините също, нея я съкратиха от работа и вече повече от 06 м. е безработна и май няма изглед скоро да запжчне някъде. Изцяло на моя издръжка е. В момента като ходя да виждам децата си отсядам в апартамента, за да не плащам хотел. Спя в отделна стая. Всяка събота като отида ми реве и ме потиска.
Иска да се събираме, аз обаче нищо не и казвам. Като си тръгна децата плачат, особено малката. Първо мислех, че тя ги настройва, обаче се убедих, че не така.
Значи при брат ми се чувствам много добре. Най-вече спокоен съм. Какво да правя? Аз съм и простил и не я мразя. Какъв обаче ще бъде този живот без любов в името на децата? Иначе безспорно тя сама не може да се справи.

Коментари

1.   Не. Просто ... не.

2.   Зависи.

3.   Казвам ти го като дете чиито роители се раздделиха и в последствие събраха уж заради мен,е накрая пак се разделиха. Такова нещо "в името на децата" няма смисъл според мен,понеже се усеща когато двама човека не са щастливи заедно

4.   Глупост.

5.   Не сме се разделяли, но останахме "събрани" заради детето. Е, години по-късно не съжалявам, защото се оценихме наново и нещата пламнаха отново. Децата, които са принудени да живеят далеч от баща си или с чужд баща, не са никак щастливи по мои наблюдения. Само при мисълта, че чужд мъж ще живее с дъщеря ми потриса.

6.   Аз лично не бих се върнала при бившия ми мъж в името на детето. В нашия случай не е имало изневяра. Решението е твое, но според мен не си го причинявай, защото е голяма глупост.
Успех!

7.   Бих те посъветвала да се върнеш. Имате шанс да изживеете една много по-зряла любов. Тя със сигурност повече няма да си помисли дс ти изневери. Не пишеш дали имаш нова приятелка к намеряние да създадеш ново семейство. Ако не е така, дай й втори шанс. Виждаш, че децата ти имат нужда от теб. Аз бих опитала да залепя счупеното най-вече заради децата. Знам, че сега е модерно хората да си търсят личното щастие и да не мислят за семейното, което включва децата да имат двама родители вкъщи. Ако и ти си старомоден като мен (на 31 съм), върни си семейството.

8.   Много кофти...заради децата най- вече и не за друго, а защото в тия извратени, болни времена не се знае накрая какъв мъж ще влезе в къщата при децата ти.
А някакъв мъж ще влезе все някога. И по-добре лошото е че, тя е зависима, звъни ти за дреболии лесни за разрешаване. Накрая ще се обвърже с някого просто за да има "мъж на постоянно разположение" и не знам... виж само дори тук из коментари какви болни мозъци има.
Тя ще се съгласи ли да вземеш децата при теб?

9.   Голяма глупост. Любовникът не я искал, изгубила работата си и ти трябва да я вадиш от собствените й лайна. Грижи се колкото можеш за децата си, предложи й да ги вземеш при теб, щом на нея й тежат. Не могла да напомпа гума на детско колело, не е имала желание. Да ти втръсне от жени осрали се, драматизиращи, ревящи, искащи собствен комфорт, но неспособни да го осигурят на другия във връзката. Не се загробвай с нея, дори заради децата. Живеем в 21 век. Защо не звъни по тия въпроси на голямата си любов, която до днес не може да забрави? Отсвирили я и се сетила за глупака.
Гледна точка на жена.

10.   Ако е само заради децата - не. За да сте семейство и двамата трябва искрено да искате да сте такова. Иначе - ти си знаеш.
ж

11.   Върни се, трудно е на жена с 2 деца може и нещата да потръгнат знае ли човек. Направи крачката пробвай! ж 50

12.   Според мен трябва да се върнете ,знаете ли какъв ше и бъде живота на жена ви сама с 2 деца ,кой мъж ще я вземе А децата те са ваша отговорност поне докато не станат големи и почнат да работят.Я си представете че децата са при вас и вие се грижите сам за тях а жена ви е свободна дали бихте създали ново семейство мъж с 2 деца едва ли. Помислете добре имате отговорности .Още повече че са момиченца без баща ,без опора няма да видите как порастват. Не слушайте какво пишат хората в сайта послушайте съвестта си и сърцето си .

13.   1. Ти си баща на децата и носиш отговорност за тях.
2. Ако си приел изневярата и си преосмислиш връзката ок събери се, но ти сам пишеш, че тя те подтиска.
3. Научете се са говорите с децата, защото очевидно сте предали драмата върху тях и те тормозят.
4. Събиране заради децата е голяма грешка, но добре наложена от българската народопсихология.
5. Децага са деца, жената също, но на първо място си ти. Да ти си поел отговорността си, но дали ще си щастлив ако ке събереш с нея, искаш ли го, много въпроси.

14.   Децата са много малки и щом няма кой да помага...Според мен, върни се при тях. Рядко давам такъв съвет в случай на изневяра, аз също се разведох, защото мъжът ми въртеше любовници. Обаче така както си написал историята, изглежда жената се е осъзнала и едва ли би погледнала чужд мъж ако се съберете отново. Не мисля, че ще го направи пак. Все пак онзи е бил бивш, "голяма нейна любов", не е някакво ново завоевание. Върни се при семейството си, мисля, че няма да сбъркаш!

18.   След като децата й тежът, вземи ги при теб поне през времето на дистанционно обучение. Иначе за събиране не не бих.

19.   Естествено, че ще реве и естествено, че " не може" да си намери работа. За какво и е да си търси, като ти ще я издържаш. За да я изеържаш трябва само малко да пореве да ти каже колко и е трудно и да се вържеш на въдицата.
Нека им е ясно, че трябв да се оправят сами щом искат да гонят друга любов. Оставяш я и даваш пари за децата.
Изобщо не знам защо се замисляш даже. Жените са царици в манипулацията и лъжите, сълзите и всички приоми, които и носят успех.
Остсвяш я да се оправя и да му мисли, цял живот са вечно недоволни, а после реват.

20.   Не се събирай с нея. Тя е в трудна ситуация -любовникът не се е развел заради нея, вижда, че да се справя сама с децата е трудно, а и не може да ги издържа. Затова те котка. Ти можеш да й вземеш децата или да договориш съвместно попечителство -тоест тя да ги гледа 4 дни, а останалите да са при теб. Поговори с адвокат. Това ти е варианта с децата, а не да се връщаш при нея. Щом те прикотка да се грижиш за нея пак ще ти изневери. Вземи децата, а си търси друга жена, която да те обича и да е искрена с теб.

21.   Манипулира те, авторе и те използва безогледно. И аз съм жена и ти го казвам, защото познавам много подобни. Помисли си, ако ти беше без работа и доходи, дали тя би те жалила и би ти помогнала с нещо? Ако любовникът не беше и бил шута, дали щеше да реве за теб? Тая к* сърба сега, каквото е надробила. Като започне да те изнудва пак, защото тя прави точно това, и кажи, че щом няма възможност да се грижи за децата ще заведеш дело за родителските права, защото ти можеш и имаш доходи. И спри да я издържаш- плащай си издръжките и до там. 500лв са достатъчни, тя дали им осигурява толкова на месец? На нея не и дължиш нищо.
Да си търси работа.
Помисли за себе си, на 38 си, животът ти не е свършил, нито трябва да си банкомат на бившата си, потърси си приятелка и ти имаш право на щастие.

22.   Авторе, направо не знам как някой може да се хваща на подобни елементарни манипулации :-) Разбира се, че "няма да може" да се справи сама, нали иначе ще й спре кранчето :-)
Остави я и ще видиш, че ще намери решение и за гумата на колелото, и за вратата на мазето, и за всичко. Дължиш единствено издръжка на децата си, нищо друго

23.   Прибери си децата при теб, ще си намериш жена, която да те цени и да ти помага с децата. Бившата ти жена си е търсила нов мъж, ще си го намери! Не я мисли. Ще се научи да си оправя сама битовизмите. Ти си имаш отговорности само към децата ти.

24.   Ясно, че ти много се тревожиш за децата, но на бившата ти жена изглежда и е било по-важно личното щастие. Сега е твой ред да си гледаш своето. Ако децата искат вземи ги при теб - сега или по-натам, но определено трябва да знаят, че баща им ги подкрепя и винаги могат да отидат при него. По мое мнение доста плащаш за децата. Бившата ти вече е възрастна, а както я описваш направо си е дето - нито може да изкарва пари, нито да се оправя се елементарни проблеми, време и е да порасне, а това няма да стане, ако все я сасяваш. Колкото до децата не се тревожи толкова много за тях - тази ситуация ще ги направи по-отговорни.
Успех!

25.   Аз съм само разведен, но нямам деца. Аз мисля. че е правилно да си върнеш децата, но не подписвай отново с бившата

26.   Щом тя няма пари, съд, взимаш децата и тя да изгнива до някоя кофа като прави дудуци за 5 лева.

Курвите друго не заслужават, брат.

Оня ѝ се празнил на муцуната, с която е целувала децата си и теб, а ти ще ходиш да делите една спалня.

На децата нищо няма да им стане да живеят с един родител, стегни се... та сигурно едно 80% от всички хора така растат, а не са се метнали от козирката.

Братан.

27.   Авторе, ти никъде не пишеш какво ти е отношението в момента към тази жена. Има ли чувстава все още от твоя страна или си абсолютно изстинал?

28.   В никакъв случай не се връщай при нея, ако искаш децата ти да живеят по-добре, просто си ги вземи при теб!
Тя не желае да поеме отговорност за действията си, държи се с теб като трето малко дете, което имаш да гледаш.
Дори не си прави труда да те излъже, че те обича още и те е оценила, просто те манипулира с женски истерии и сълзи колко е тежък живота и как не се оправя сама. Опитала ли се е да се се оправи сама или е по-лесно един глупав добродушко да скача на всяко позвъняване?
И по твоите думи не си личи да си влюбен, по-скоро изпитваш някаква отговорност, което е достойно за уважение и трябва да си пример за всеки мъж, но тази жена вече не е твоята, че да ти натиска тези бутони...
Децата, няма да са малки още дълго, ако ще го правите само за тях, и двамата ще сте още по-стари за да започнете наново и още по-нещастни и сърдити един на друг и от преди...
Какво ти гарантира, че при следващия любовник на хоризонта, пак няма да ти покаже вратата?
Гледай си децата, помагай и с пари, но не и позволявай да ти взима от времето и труда и най-вече от емоциите!
Намери си нова жена, звучиш като много достоен и свестен мъж, ако се пуснеш на пазара бързо ще те прилапат.
Живей живота си красиво!

29.   Като чета такива теми много гадно ми става. Примерно аз се оправям със всичко, с което жена ти не, имам едно дете. А бившият ми мъж реши да друса и сега е агресивен наркоман, който не искаше и 115 лв. издръжка да плаща. Не съм му изневерявала никога.

Не знам какво да ти кажа, явно си свестен, жена ти или не е или просто е допуснала голяма грешка и го е осъзнала. Все пак аз не бих имала доверие на такъв човек. Факта, че е изцяло на твоя издръжка, при положение, че ти е изневерила и сте разведени е направо фрапиращ. Тя родители няма ли? Чак пък толкова да не може да намери работа, не ми се вярва. Все в някой магазин трябва да има като временен вариант. Ако не я обичаш, не бих те съветвала да се връщаш. Много е рисково. От друга страна, измисли вариант да сте поне в един град, ако можеш, за да сте близо. А ти за нея не се притеснявай, манипулира те. Ще намери някой друг. Просто е видяла, че действително е трудно, но понеже не я оставяш да се оправя сама, не я е научила неволята още. Много жени има, които сами се справят, макар и със затруднения. Ти не си й длъжен,тя сама е избрала да развали семейството.

30.   Всичко опира до това какви са чувствата ви един към друг. Ако тя те иска обратно, за да оправяш вратата на мазето, няма смисъл. Но ако онази авантюра е била просто залитане и грешка, каквито всички хора правим, а всъщност обича теб, връзката ви има бъдеще. Още повече, че ти самият твърдиш, че си й простил. Но ти обичаш ли я? Ако отговорът е "не", то именно в името на децата не се връщай.
В резюме: ако все още има любов между вас, никой и нищо не може да ви раздели - дори глупава постъпка, дори изневяра. Но ако сърцата ви са изстинали, по-добре не задавайте на децата си модели на отношения, които и тях ще направят нещастни един ден, защото те инстинктивно ще ги следват.

31.   Братане, много бясно се изказваш, бре! Подбирай малко по- добре думите когато свързваш в едно изречение "дудуци" и деца! Все пак коментарът ти е насочен към бащата... съобразявай се малко!

32.   Можеш просто да отидеш в града и да живееш на квартира. Иначе такива събирания не ми харесват. Децата не трябва да живеят в такава среда.

33.   Не, не и не!!! Бившата ти нито пак е започнала да те обича, нито се е променила, просто търси кой да я издържа и да поема домашните задължения. Вържеш ли се на тоя номер, горчиво ще съжаляваш. Жена съм, казвам ти, това си е чист театър от нейна страна! Да, децата те обичат, но бившата ти просто искам да те използва, че и е по-лесно така, ти да плащаш сметките, да ремонтира, да оправяш, а тя понеже е безработна, докато ти си на работа, да обикаля наоколо кой знае с кого. Малко ли ти е било досегашното унижение, че искаш и нов чифт рога? А това просто е гарантирано! Жени, като нея не се променят. Не постъпвай глупаво воден от емоции и фалшивите и сълзи. Ще съжаляваш!

34.   Една молба към автора, моля да сподели какво решение е вземал в подследствие !

37.   Абе, хора вие четете ли темата? № 30 - Какво залитане и каква грешка, като тая се е ч-кала с любовника си 2 години? И ако не беше я разкрил авторът още щеше да си вдига краката за него. Пак повтарям- ДВЕ ГОДИНИ! Не са две нощи или да е залитнала един път, да се е напила някъде и да е направила грешка и легнала с някой. Това е непрекъсната гавра и предателство към съпруга и. Като не е можела да забрави бившия, защо се е омъжила за автора? На това ли му се казва любов? Да лъжеш мъжа си ежедневно и да се чукаш с друг?
Такъв човек не заслужава нито прошка, нито съжаление, още по-малко да му вярваш и да се събираш да живееш отново с него.