Работа в Пловдив
здравейте

бих искала да чуя вашето виждане и мнение.
От малък град съм-Смолян, който опустява от последните години, никаква реализация няма. Моите приятелки всички се преместиха в София. Аз не изкам там, в най-големият град, но съм мислила за Пловдив, е да - 2рия по-големина е, по-ме влече, по-близо е.
Вие какво мислите за Пловдив-има ли работа?
Зная, че е криза насякде.
Вуйна и вуйчо ми, макар и да работят и двамата много добри работи и взимат добри пари за Смолян още преди няколко години си купиха апартамент в Пловдив, дадоха го за сега под наем, не са се още преместили, но след някоя година така смятат да се преместят.
според Вас струва ли си?
притеснява ме това, че нямам познати сега при които да ида, съвсем сама трябва да съм.
благодаря

Коментари

1.   И ние благодарим!

2.   Работа има със сигурност,стига да ти се работи. Като почнеш работа все ще се запознаеш с някой

3.   Зависи каква работа търсиш. За нискоквалифицирани кадри има.

4.   Град като всеки друг, как ще си го направиш зависи от теб.
Задели пари, намери си квартира, намери си работа.
Покрай работата ще завържеш приятелства, по някое време ще се появи и гадже.
По-добре е от Смолян, разбира се, но ако си в ритейла ще ти е трудно където и да живееш, просто в по-големите градове ще си по-рядко безработна. Ако наистина търсиш съвет, съветвам те да си намериш нещо, което ще те реализира и после да живееш и в Смолян ако ти харесва.

5.   По добре се премести в Ст. Загора

6.   По-добре е Краков.

7.   Според мен не бързай да се местиш. Първо прегледай обявите в Пловдив и виж дали има нещо, което ти допада. Кандидатствай и ако те одобрят, винаги можеш да се преместиш. Като цяло, ако работиш по-обикновена работа, много е възможно да не получаваш повече пари. Дори, след като си платиш квартирата и транспорта, може да си назад. Но пък човек винаги трябва да пробва. Ако не пробваш, няма как да разбереш. Освен това, при всеки е индивидуално. При всички случаи, ако искаш да се развиваш, едва ли в Смолян ще имаш възможност. Иначе е много хубав град и на мен много ми харесва.