Глезят ли ви?
Здравейте, как показва половинката ви, че ви иска, обича, какво прави за вас? Спираме ли да обръщаме внимание на другия след по-дълъг период заедно?

Коментари

1.   И двамата обичаме да се глезим взаимно, да се гушкаме милваме и малки жестове на грижа и внимание колкото щеш.
Има привличане, любов, обич между нас, предполагам, че с годините няма да се променим, защото и двамата търсим един от друг това.

2.   След над 15 г продължава да ми прави сутрин кафе, ставам след като е излязъл и на мен още ми е много приятно да си намирам готово, прясно и топло кафе от него.
Често като се прибира купува от любимите ми бонбони или салата.
Често ей така между другото пуска "красивото ми момиче"
Заставя понякога зад гърба ми докато правя нещо и ме опипва като тинейджър, казвам му да изчезва, но ми харесва и го знае.
Усещала съм понякога вечер като ме завива ако съм избутала одеяло/юрган и много сладко го подпъхва от другата на него страна на тялото ми.
Целувката когато сме се прибрали и двамата вечер е "задължителна".
Разбира се и аз правя нещица които знам че, му харесват.
Случвало се е за всичките тези години скандал да се превърне в цунами, но никога не е траело търсенето над три дни в най- лош случай. И на двамата по принцип много бързо ни минава гняв, бесове. Не знам как и защо някои се сърдят по седмица и повече за съвсем тривиални неща. И те така...

3.   Ние сме заедно от относително кратък период, но да - той ме "глези". Как? Физически - с прегръдки, целувки, мили думи, галене, с правене на любов, така че да ми хареса. Носи ми домашно произведени хранителни продукти. Понякога и нещо друго, купено - храна (включително сладки), цветя и други неща. Придружава ме на места, на които искам да отида (не говорим за лукс!) и ме води там. Звъни ми, когато не сме заедно. ... Погледът му... Той не може да се сбърка!

4.   Заедно сме от 10 години, женени от 8, имаме дете на 3. Нищо във връзката ни не се е променило. Обичаме се все така. Аз му правя подаръци тайно /скоро му подарих любимият му парфюм/, купих си и секси бельо изненада, а той ми подари дантелени прашки с камъче като изненада. Отделно си помагаме много в живота. Ако ми трябва превоз той ще излезне от работа да ме закара, ако на него му трябва превоз и съм с колата, тогава аз излизам от работа, взимам го и го карам. Понякога идва на работа на гости, чакам го с нещо за хапване. Често ми подарява червена роза. Винаги избира най-хубавата, едра и тъмно червена. Ако си харесам нещо държи да ме заведе да си го купя. Води ме в мола и ме чака докато пазарувам, но гледам да съм бърза, а дългите разходки в мола оставям за когато съм сама и без детето. Носи торбите от пазар, не ме оставя да ходя по рейсове, ако ме чуе че ще хвана рейс веднага тръгва и ме пресреща някъде. Всеки ден ме кара на работа и ме взима, после заедно взимаме детето от градина. Сродни души сме, вечер си говорим много на чаша вино. Занимаваме се с детето. Преди да го вземем често ходим за подаръче и му правим изненада, а то се радва. После и ние се радваме. Понякога спорим, когато сме на различно мнение, но бързо се нагаждане един към друг и е за кратко. Много се гушкаме, понякога танцуваме у дома, гушкаме се тримата и т. н. Обожаваме да готвим заедно.

5.   Тук главното и задължително условие е глезенето да не е едностранно. Защото едностранното глезене обрича връзката на печален край. Иначе няма лошо, ако е с мярка, за да не заприлича на сапунен сериал, че ще стане противно.. )))

6.   Много, много важно е любовният език на двамата да съвпада и да имат същите потребности.

Истинската любов не гасне. Никога. Няма 2, 5, 25 години. Гасне онова, 'дето всички го бъркат с любов.

Братан.

7.   Съпругът ми спонтанно, докато разговаряме, взема ръката ми и я целува. Винаги, когато приготвя нещо вкусно, ми казва: "Благодаря за чудесната вечеря, любов моя". Докосва ме непрекъснато. Когато се прибере вечер, пет минути сме в коридора, защото не може да се напрегръщаме. През нощта не може да спи, ако не съм в прегръдките му. Гледа на моите приятелки като на свои сестри и винаги е до тях, за да помогне. Казва, че има две майки - едната неговата, другата моята и се грижи еднакво за тях, но никога пренебрегвайки мен. Мъничките жестове - те са солта в една връзка. Онзи ден купил цвете в саксия, защото решил, че ще ми хареса. Вчера донесе луминисцентна лампа и я монтира над бюрото ми, за да не ми се уморяват очите, докато чета. Лятото спрял до някаква нива и ми откъснал един слънчоглед за вазата. Имаме традиция кафето в събота да го прави той и да го пием в леглото. Никога не ми е правил скъпи подаръци, ние сме разумни хора и предпочитаме парите си да използваме за по-практични неща. Но когато виждаш грижата, любовта и желанието да те направи щастлива у човека до теб, то и комат хляб ти стига.
Една случка описва доста добре отношението на мъжа ми към мен. Бяхме на една литературна премиера, имаше чуждестранни гости и една част от компанията, заедно с чехите, на които им беше интересно да разгледат София, решихме да придължим вечерта в някой ресторант. Когато седнахме, понеже чужденците не ни познаваха, започнахме да се представяме по професионален признак. Например: "Аз съм Константин, главен редактор съм на издателство еди кое си... Аз съм Бойко, шеф на отдел "Култура" в този и този вестник" и т. н. Дойде и моят ред, представих се, дойде и реда на мъжа ми. Той каза само четири думи: "Аз съм съпругът на М. Д. " и ми целуна ръката.

8.   Батко, ако сам не се поглезя няма кой да ме поглези.
И жена да има, винаги ще ти намери за какво да мрънка, да дудне постоянно. Та някакъв малък жест не променя факта, че през останлото време нон стоп е недоволна.
Щото уж всички много се обичате, ама добре сте си манипулирали мъжете просто.
Та в тоя ред на мисли, не жаля средства за собствения си кеф и глезене. Кеф ти уиски, кеф ти пури, кеф ти любима храна, кеф ти да се качиш на колата и да отидеш където искаш без да слушаш глупости.
Кеф ти да спиш до 12, кеф ти да напуснеш работа и да почнеш нова. Защото жените искат просто сигурност, останалото е ала бала.
А тия приказки за чистата любов... Не се излагайте, всичко е до време.

9.   Братан, мерси, имах нужда да го чуя. Че във форума само бой между жени и мъже гледам, рядко някой/я да напише надежден коментар. Ден и нощ коментари работещи да убият всяка надежда за съществуването на истинска любов с приятелство и разбирателство.

10.   Да, Братан в случая уцели десятката! Точно така е! Истинската любов не гасне!