Патологична ревност?
Здравейте. Ще споделя моят ужасен проблем с който не знам как да се справя.. Единствено ще помоля да няма нападки, защото разбирам проблема си и търся помощ, съвети..
Имам приятел от 1 година. В началото се чувствахме много добре, бяхме много щастливи..
След като започнахме да водим полов контакт и връзката ни се задълбочи и стана доста сериозна, започнаха чести караници И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ и причината за скандалите е... ревност. Огромна, ужасна и задушаваща ревност..
Признавам, че аз съм адски много ревнива. Когато не съм около него в главата ми са всякакви глупости, че той ме лъже, че ходи при друга, постоянно му звъня за да съм сигурна какво прави.... Хора никак не вървят нещата на добре.. От тази ревност често плача и ми избива на агресия..
Той също е ревнив, също си мисли че ходя да правя глупости с друг, че пиша с други.. Накратко ако не съм аз, то той ще направи така че да се караме.
Когато сме заедно обаче нещата не са така, говорим си съвсем нормално, смеем се, забавляваме се, пътуваме..
Не знам много съм объркана. Към външния ми вид нямам проблеми, за да избива ревност от това.. Често негови приятели ми казват че съм много хубава, дори и непознати като ни видят и му казват че съм адски сладка.
Искам да подчертая че съм израстнала без баща, мисля че и това е влияние. Моля дайте съвет, как да се справя с тази ревност..

Коментари

1.   Щом си нямате доверие, се разделете.
Очевидно имаш проблеми със себе си.
Не можеш да имаш пълноценна връзка, преди да изчистиш тези проблеми.
Остани сама.

2.   Адски си сладка, но си лекомислена, затова ти няма доверие и те ревнува. Това е съвсем нормално, вижда, че си лесна за всеки мъж. С времето(ако оцелее връзката ви), ще помъдреете и уталожите, но с тези разсъждения, едва ли това ще се случи!

3.   Миличка, време е да седнете лице в лице и да се разберете, че няма за какво да се притеснявате. Ако държите един на друг ще спасите връзката си. Щом се чувстваш щастлива с него, когато сте заедно, бори се. Аз бях същата като теб, много ревност, много нещо, накрая седнахме, изяснихме си нещата. 8ма година сме заедно. Бори се, мила, защото много връзки не се развиват заради неизяснени неща! Успех, послушай ме, борете се!

4.   Ако не положите усилия и двамата, подчертавам и двамата и не потърсите психологична помощ, връзката ви е обречена. Ще се разделите, но по трудния начин , с много болка. Без доверие връзка няма. При вас то отсъства съвсем.

5.   Може и да е така, но за съжаление се е случвало да запазя ревността си вътре и да се усмихвам по-често, но след ден.. Пак е същото.
Нито аз, нито той иска да се разделяме, и двамата се мъчим да направим нещо.. Но от някъде извира проблемът и не знаем от къде.. Пак казвам- не сме ли един до друг... Всякакви глупости са ни в главата :(

7.   Здравей,
ревността е много лошо чувство, особено ако не е провокирана от действията на партньора ни, а от собственото ни въображение и страх да не бъдем изоставени, наранени или предадени. Това може да съсипе връзката ви. Тълкуване на нормални разговори и познанства с противоположния пол, като опасност и т.н. Отидете на терапия и двамата, причините за ревността може да се коренят дълбоко, още в детството. Може да търсите такива теми и в други форуми и книги, определено ща са ви полезни, мисля. Една връзка може да се спаси, ако и двамата работят за нейното подобряване. Ревността е болестно състояние. Аз също ревнувам, но когато ми дават поводи и ме дразнят и провокират умишлено.

8.   Не оставяй съдбата да реши, седнете и поговорете, ясно е, че сте влюбени. Не се отказвай, бори се!

9.   Психологическа статия за справяне с ревността, можете да опитате да я приожите на практика и двамата. Искрено ви желая успех! https://www.e-psiholog.eu/2019/07/07/как-да-преодолеем-чувството-за-ревнос/

10.   Не се ли пребориш с ревността, никой няма да те търпи, дори и твоя ревнивец... Имах преди доста години приятелка като теб, която една вечер докато спя, между 2 и 4 ч., беше звъннала на всички женски имена от телефона ми, да ги пита какви са ми отношенията с тях. Включително и на тогавашната ми шефка... От такива като теб и приятеля ти, съветвам и двата пола, бягайте както казва тиквата, с 200!

11.   Ходи на психолог. И имай по-голямо самочувствие. Обичай се.

15.   От авторката :
Възможно ли е неговата ревност да избива от това, че в предишни връзки са му изневерили 2 пъти?

16.   Здравей, била съм в подобна ситуация, имах 3-годишна връзка и тя се съсипа, заради тъпата ревност. Има два варианта- или ще се промените коренно и ще сте заедно или просто ревността ще убие и ще ви съсипе тотално, защото тя изтощава психически и физически много ...и накрая ще се разделите. Трябва да разберете, че никой не знае какво го очаква в живота и ако нещо трябва да се случи, то ще се случи.
..и повярвай ми, преодолява се все някога! Бъди разумна и не ревнувай, не задушавай, дай свобода...когато човек има време да си върши ежедневните задължения и да се вижда с приятелите си, той би бил много по-щастлив с партньора си, отколкото ако му звъниш постоянно и той не може даже да отиде до тоалетната, дето се вика ....Успех и смело напред в живота!