Има ли нормален сайт за запознаства.
Добър вечер. В сайта вече не еднократно са коментирани сайтовете за запознанства и тяхната успеваемост, но сред с стотиците, дори хиляди мнения изписани темите, не успях да намеря, някой потребител да е визирал някой нормален такъв. Под нормален имам предвид такъв в в който може да срешнеш хора имащи различни желания от бързия секс. Над половината от мъжката част в тези сайтове търсят точно това. Тези, които търсят жена до себе си за сериозна връзка, над 90 % са 40+ години, неграмотни, роми и крайно и невъзпитан типове. Има ли изобщо някоя фейсбук група или сайт, който филтрира или поне да има някакъв критерий за прием в групата по намерения и възпитание ? Изобщо възможно ли е да срещнеш млади, ерудирани и възпитани хора в тези сайтове ? За седмици престой напрактика се нагледах на глупости и извращения. Приложенията от рода на Тиндър изглеждат привлекателно, но след няколко седмици нито едно съвпадение и няколко скрити харесвания, с две думи рекетират те да плащаш. Има ли някаква надежда изобщо за търсещите обвързване по интерент ?

Коментари

1.   Повярвай ми, не.

2.   Със сигурност - НЕ. Интернет вече е не само неподходящо място да си търсиш мъж/жена, но и опасно.
Личен опит от десет години!

3.   Всяко нещо, когато стане масово, обикновено го налазват и най-пропадналите и гонят свестните.

4.   OkCupid не е лоша алтернатива на фона на останалите, но всичко изброено се среща навсякъде вече.

5.   Номер 2, какво имаш предвид под опасно. Хайде да не преувеличаваме. В истинския живот също можв да срещнеш психопати.

6.   Честно казано, свестните хора се познавят по изражението и облеклото, но масовата българка е далече от стремежите да търси читави мъже. Крайностите са или злобен хулигански тип дебил, или някакъв залухав и смотан, на който всички да се чудят на късмета. Има избор и то доооста качествен между тези двата, но понеже преобладават мъжете без подход и качества, няма как да стане. Тъжната истина е, че някой трябва да мисли вместо тези жени, защото нямат добра преценка. Всеки мъж го виждат по един начин, като пращащ пениси и предлагащ вулгарни идеи. И класиката в представите, че изглеждащите читаво се преструват за секс. Аз познавам всяко момиче по снимката, за положителните впечатления не съм бъркал и са ми прописвали веднага, лошото е друго, че те са също недоверчиви, не преценяват. Не са успешни главно заради грешна женска реакция. Няма шансове в БГ да се случи нещо в сайтове, много вдигнаха акциите тия кухички парчета.

7.   5, в истинския живот имаш възможност да поопознаеш човека (освен ако не тръгнеш с него от първия ден на запознанството, което малко хора го правят), имаш мнения и от други хора. Знаеш, че един човек ако не е приятен, всички странят от него и то се вижда. Докато в нета никога не можеш да си сигурен какъв човек стои от другата страна. Ако не си пусне камерата, дори не можеш да знаеш, че е същия на снимката. Всеки може да се преструва на какъвто си иска зад клавиатурата за седмица-две.

8.   Аз съм имал редица сериозни връзки с жени от Тиндър. Супер малоумно е човек да мисли, че има само хора търсещи секс там, еле пък в България.

Ако си жена и нямаш съвпадения.... това вече говори за нещо много по-сериозно.

Бо́рат.

9.   Мъжете влизат за секс, жение да си чешат егото, това е. Едно време си търсех жена за сериозна връзка и общо взето никоя нямаше интерес да излиза, а просто си чешеше егото. Реших да експериментирам с най-грозната възможна в сайта, която никой мъж нямаше да погледне дори да е последната жена на света, просто за да видя дали дори и тя ще се съгласи на който и да е мъж. Беше една около 150 кила живо тегло и с изключително грозен и претрупан грим, но пък имаше самочувствие на гръцка богиня и очакваше едва ли не само Аполоновци. Чак беше смешно на какво отгоре. Щом дори и тя го раздава придирчива и нахакана кифла, смятай.

10.   Ако питаш дали може да срещнеш човека, с когото да имаш сериозна връзка, според мен е много, ама много трудно. Иначе някои от най-добрите ми приятели, ги открих в социалните мрежи или в сайт за запознанства.

11.   Да търсиш в сайт за запознанства нещо добро и стабилно, което да удовлетворява и двамата, е като да търсиш игла в купа сено. Ако не и по-зле. Поне такова е положението у нас. В чужбина не знам как е. Имам дългогодишен опит в сайтовете за запознанства. Не съм развивала почти нищо след запознанство в тях, защото в общия случай не си заслужава. И все пак - аз лично намерих своята "игла" в "купата сено" "Елмаз". Там се запознахме с мъжа ми. Но отново акцентирам - това е огромен късмет!

12.   Не... и причината е проста - хората не искат реално да се запознаят и общуват... Всеки е там да си начеше егото по един или друг начин, и всеки останал бива третиран като отпадък. Просто лъсва яко егоистичната природа на човека. В "реала" поне се преструваме малко, но онлайн, като можеш да се скриеш... елементарна култура липсва. Не просто да пишат грамотно - изобщо да сменят клавиатурата на кирилица да си попълнят профила... Естествено, това говори много и за това какви са хората в "реала", та опитът е поучаващ. Но да си губиш времето там и очакваш нещо - абсурд...

13.   11, и аз съм намирал, ама беше преди 15-20 г., когато все още влизаха поне малко нормални хора. Последните години е 6-ца от тотото, ако намериш свестен човек там. Ако изобщо успееш да издържиш повече от два дни, защото като те залеят 50 пълни селтака още първия ден и втория вече се замисляш сериозно дали да влезеш пак, а втория ден ти става толкова отвратително, че вече не можеш да понесеш повече. Аз пробвах преди няколко години и издържах 2 дни със сетни сили и повече не можах да си причиня това. Доста натоварващо е за един ден да се сблъскаш с 50 кифли.

14.   Номер 8 Самият израз редица сериозни връзки е нонсенс. Освен ако не смяташ две седмици за сериозна връзка, хахахахахах. А Тиндър е най-големият капан и боклучарник.

15.   По принцип има, но ако искаш нещо истинско и качествено трябва и ти да се напънеш малко.
Жените в тези сайтове са повече от пасивни и чакат да им се напълни с обожатели който да направят лирични чудеса.
Вярно е че е пълно с идиоти и всякаква сган но това е и проекция на човешкият ресурс в момента .
Аз имам профил в такъв сайт по скоро за разнообразие и все пак ми надхвърли очакванията 2 добре изглеждащи жени ми предложиха да се срещнем, но не се получи заради карантината.
Друга пък каза че се интересувала от кура ми, но аз не съм идиот да си снимам оная работа и и отказах.
С повечето чата приключва след някаква сесия от думи и изречения.
Хубавито е че можеш да комуникираш с хора, които вреалния живот няма да срещнеш, но все пак не бива да се взима на сериозно всичко.

19.   За съжаление мъжете влизат със прекалено големи очаквания в приложения като Тиндър. Говоря от личен (и не само мой) опит. Всички сме слушали как "С тоя тиндър яко ги еба брат, яко връзват" все едно жените там са някакво подивяло стадо разгонени животни и само тебе чакат да ти се нахвърлят.
Истината е съвършено различна.
Платформи като тиндър влияят зле на мъжкото самочувствие, защото жените там разполагат буквално с каталог от мъже, всичките готови да излязат с тях, а ти като мъж си просто 1/20 от каталога й за деня.
За да имаш редовен успех в Тиндър трябва да изглеждаш като фотомодел и да правиш адски много съвпадения.
Аз досега от тиндър съм излизал само с едно момиче за 3 месеца, не казвам че е невъзможно, но не е това, което говорят.

20.   Аз съм мъж на 22 и също търся своята половинка в сайтовете за запознанства, но все още нямам късмет. :))

Ако харесваш eurodance от 1994, ето поздравче :))
https://www.youtube.com/watch?v=6Ievo6j1k3k

Явно наистина сме "родени луди" в този свят :D

- Б./Sunshine Stargazer