Осъзнах че го обичам и искам да си го върна
Здравейте. Момиче на 19 години съм.
Преди 1 месец едно момче ми каза че е влюбен в мен и ми предложи да му стана приятелка но аз не изпитвах същото към него но исках да му дам шанс и му казах че може първо да се виждаме известно време и тогава да решим дали може да бъдем двойка. И излизахме няколко пъти при което аз започнах да го харесвам но все още не бях сигурна в чувствата си а той все бързаше да му отговоря и аз отлагах докато веднъж се скарахме защото той ме обвини че мисля за друг и аз се ядосах и го оставих. Тръгнах си от него.
Чаках го да ми пише и да се извини но той така и не ми писа повече. Сега вече осъзнавам че го обичам и той е момчето с което искам да съм вече съм сигурна. Проблемът обаче е че той сигурно вече не иска да ме вижда. Все той ме търсеше преди. Липсва ми и като се сетя че всеки път когато видях че ми пише се ядосвах защото исках да ме остави намира ми става много мъчно защото го приемах за даденост и дори не ми пукаше за него но сега искам да си го върна и да съм с него той е човекът за мен и се държа много мило с мен а аз май бях груба с него иска ми се да бях осъзнала че момчето се опитваше да ме направи щастлива а аз все мислех другаде а сега него го няма и не знам какво да правя.

Моля Ви модератори качете историята ми защото не знам как да постъпя и не искам да го загубя. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Има един такъв ефект, когато някой е запленен от теб и много те харесва, а ти него - не или поне не толкова. В един момент човекът се дръпва и се отказва. В този миг той става страшно привлекателен, защото изпитваш чувство на загуба...
Това не е любов, а идва от егото. Ако при теб е така, можеш много да нараниш този човек. Защото ефектът ще изчезне в момента, в който момчето се завърне.
Затова бъди сигурна в чувствата си и ако се убедена, че това наистина е любов, потърси го. Обясни му как се чувстваш и кой знае - може и той да се чувства все още така..

2.   Викаш, ти си била груба с него, ама въпреки всичко седиш и чакаш да ти пише и да ти се извини?
Аман...

3.   Имаш два варианта:
Вариант 1 - Ти му казваш всичкото това, той ти прощава (ако има все още чувства към теб ) тръгвате заедно и всичко е точно.
Вариант 2 - Ти му казваш всичкото това, но той не ти прощава ( няма чувства вече). От там нататък си търсиш друг.
Бъди директна, ние мъжете обичаме жените да знаят какво искат !
Надявам се, че съм бил полезен.

М 22

4.   Нито една запетайка в цялата история.

5.   Ами потърси го ти, не чайак все той да тича след теб.

6.   Да го чакаш да ти се извини е напълно погрешно, да не казвам по-силна дума. Той е момче, но е и мъж, така ще го принудиш да потъпче гордостта си, той това няма да ти го прости, и а и ти нямаш право да искаш това от него. Ревнува те, защото те иска за себе си. Няма какво толкова да мислиш - трябва ти малко смелост, за да го потърсиш ти и да му предложиш да се разберете. Не да му се обясняваш в любов, или нещо такова - не, защото пак ще е погрешно. Можеш да му споделиш, че ти е кофти, неприятно задето така зле сте свършили и че искаш да си оправите отношенията, да няма обидени. Не пропускай този шанс, заради глупости, после много ще ти тежи!

7.   Подир дъжд- качулка, тази поговорка знаеш ли я? Не ти пукало за него преди, е сега пък на него не му пука за тебе. Искала си да те остави на мира, ето оставил те е. Тръгнала си, а чакаш да те търси и да ти се извинява? Защо? Да се унижава и да ти четка егото? А ти да си вириш носа, да го нагрубяваш и да го приемаш за даденост? Без да се обиждаш, но на такива се казва "ай сиктир". Всеки човек си има достойнство, не е играчка в ръцете ти. Да си го ценила, когато е трябвало. Вече си го загубила, според мен, но си извлечи поука за бъдещето.

8.   Виж сега. Нито ти го обичаш, нито той теб! На теб ти липсва вниманието, което ти е давал, а ако той толкова много те обичаше, нямаше да те притиска! Няколко пъти само сте били излизали, а той е искал по-бързо да му дадеш отговор? Бързал бил? За къде? Да ти го напиша или сама ще се досетиш? Ще ти мине с времето. Тепърва има да живееш. Продължи напред! Без него!
ж33