Мъжемразка съм
Мразя мъжете заради склонността към насилие, алкохола, извращенията, порното, изневерите, лекото поведение, курвенската душица, лъжите, мързела вкъщи, ганьовското поведение, неадекватността и всичко останало, за което се сетите. От мъж почти никога добро не съм видяла. Баща ми един от най-големите боклуци, които съм виждала в живота си. По-късно, когато се опитах да си намеря по-различен, отново ударих на камък. Единият се мъчеше да си налага мнението, да ме лъже и манипулира, играеше вечни театри. Другият ме използваше за пари и когато му ги спрях, изчезна безследно. На работа също постоянно срещам същества от мъжки пол с доста ограничена мисловна дейност, липса на възпитание и без обективна гледна точка за нещата. Ще спорят вечно, ще лъжат и мажат докрай, ще извадят от 999 кладенеца вода, само и само за да се изкарат прави, но не се сещат, че многото думи не могат да отвлекат вниманието от фактите. Само като видя мъж и получавам позиви за повръщане. Наистина съжалявам да кажа всичко това, знам че разочарованията замъгляват трезвата ми преценка, но когато си дал всичко, което имаш и можеш за някого, а той се е подиграл с теб, няма как да не остане горчивина в душата. Израснах с още един боклук - 18 години ме биеше, обиждаше, подиграваше ми се за мечтите, комплексираше ме, даже си позволяваше и да ме опипва наистина доста нагло и нищо не можех да направя, нищо. Бях никоя и още съм, а той сега си плаща прескъпо за греховете, които са безброй. Не се радвам, но въпреки всичко, това ми дава някаква надежда, че има възмездие на този свят. Наясно съм и че не всички мъже са като баща ми и тези, с които се опитах да построя отношения, но горчилката вътре в мен е насъбрана твърде много и почти загубих вяра, че мога да бъда щастлива с някого. Дори и да срещна свестен, не бих могла да се доверя пак. Кълна се, никога не съм искала много. Единственото ми желание е било да обичам и да бъда обичана, да сме заедно в какъвто и да било момент, да сме си най-близките на света. Чужди пари никога не са ме интересували, всичко, което имам съм си го изработила сама. И не, не съм богата, просто все съм живяла икономично. Знам какво е да си отчаян, сам, гладен, да ти е студено и да не можеш да кажеш нищо. Материалното у мъжете никога не ме е вълнувало, искала съм само да сме заедно и щастливи. Вложих много от себе си и за тази си наивна мечта, бях подобаващо наказана.

Коментари

1.   И още 50 пъти да я пуснеш тази тема, няма да ги обикнеш.

2.   И аз ненавиждам мъжете! Не си сама,спокойно! Ние си знаем пък квото и другите да казват,не ги слушай! Слушай това,което сърцето и душатата ти казват,не хорските мнения!

3.   На колко години си авторке? И кой е този, който казваш, че те е тормозил 18 г. и си е позволявал да те опипва? Брат ти? И как си плаща в момента?
Колко дълги връзки си имала?

4.   Аз пък мразя жените авторке, но в края на деня май никой не го интересува както и при теоя случай

5.   Не си ли се замисляла че омразата ти идва от личния ти опит с мъже. Голяма част от нещата които описа може да се срещат и при жените, сигурен съм че и много мъже има които са си патили от такива жени. Та накрая според теб само мъжете ли са виновни, или имаш мнението че има много лоши хора от всякакъв пол :)

6.   Не е до пол, просто хората сме лайнари, разберете го това най-после.

7.   Абе авторке, ти да не би случайно да си онази същата, която беше пуснала и темите "Аз съм феминистка" , както и "Твърде меркантилна ли съм за 15 годишно момиче"? Ако се окажеш ти, просто вземи се застреляй, моля те! На всички им е писнало да ти четат глупостите относно омразата ти към мъжкия пол, повярвай ми! В крайна сметка то си ти е за главата де. А ако не си същата, тогава пак да кажа че доникъде няма да се стигне с това където мразим хората от противоположния пол без значение кой.

8.   Болката ще ти проникне до най-скъпите и тънки места на тялото ти, ти ще пораснеш и ще я приемеш, ще се научиш да живееш с нея. Тогава ще дойде едно момче и ще те боцне с любов, цялата тая чернилка, в тялото и душата ти ще бъде използвана като проводник за розовата любов давана ти от момчето, така ти ще бъдеш по-щастлива от всекиго, който не е усещал подобна болка. Живот.

9.   Много крайно изказване, просто не си имала среда докато израстваш и в последствие не си съумяла да намериш правилната такава... това което описваш е просто резултата.
Боклуци сред мъжете много, но също и сред жените, всеки сам решава сред кои социални групи да се подвизава- нали?

10.   Мъже, жени, вече всички са боклуци, това са моите впечатления. Рядко се срещат свестни хора и от двата пола.

11.   Тази тема вече веднъж я пусна под заглавие "Аз съм фенимистка", после я пусна още веднъж, но ти я изтриха, а сега трети път с друго заглавие. Какъв е смисълът да пускаш през ден една и съща тема?

12.   #1, кой знае? Може па да потръгне един ден (да, бе).

13.   Крайно тъп пост. Авторке, ако мразиш мъжете, спри всякакви взаимоотношения с тях, било то сентиментални или по работа, и стани лесбийка. Това мога да те посъветвам.

14.   Стани лесбийка,ако ти харесва може да се чувстваш по-добре така. Явно неможеш да търпиш мъжете. Има и лоши и добри,но ти винаги ще гледаш лошото във тях,дори и да си намериш добър. Ти ще намериш черта,която няма да ти харесва и пак всичко ще приключи кофти. Може би със жените се разбираш по-добре и затова ти пиша да стабеш лесбийка или поне да пробваш

15.   Права си. В днешно време човек не бива да се доверява лесно, нито да е оптимист. Времето е такова. Заринати сме от хора-боклуци. Всичко е само консумация и използване - нищо друго. Пази си нервите и здравето. А всеизвестно е, че мъжете разбиват нервите най-добре. Това ми го беше казала една невроложка навремето, аз й се чудех на акъла. Но след време разбрах колко е права.

16.   Човек сам си сътворява ад или рай. Ти си избрала първото.

17.   Обърни резбата.....

18.   Ами намери си една жена и си ближете ***ките и така.

19.   И какво като мразиш мъжете? Майната ти гъзина! Кой те пита?! Ние пък мъжете те мразим теб!

20.   Аз пък мразя змиите, паяците и плъховете. Да взема да пусна едно съчинение по темата тук ли?

21.   Офф, хайде стига с тази омраза към противоположния пол. Мъжете са чудесни, всяка жена трябва да си има 2- 3 от тях.
А който мрази другия пол, се гаджева с някой/я от своя си или си стои сам/а. Простичко е, но да си тровиш душите с омраза, защо?!

23.   От казаното от теб, изглежда, че може би никога няма да можеш да си намериш мъж. Според мен трябва да потърсиш помощ от психолог (мъж), за да може да ти помогне да разрешиш своите вътрешни конфликти и терзания. Също така почни да мислиш в положителна посока ! Помни...не идват изпитания които не можем да преодолеем ! Търси, гледай, наблюдавай и един ден истинската любов ще те намери, но трябва и ти самата да го пожелаеш. Надявам се да съм бил полезен.

М 22

24.   Аз не мразя мъжете. Мразя хората които си описала в темата, а те далеч не са само от женски пол. Решението да отбягваш такъв тип мъже, те прозират с поведението си лаят срещу феминизъма без и грам да го разбират и смятат, че жена им е лична слугиня. Не е нужно да си ядрен физик, за да прозреш кой мъж какъв е.
Ж22

25.   Изгубих смисъла на думата "свестен", някой да се опита да опресни?

27.   На кой ли му пука? Ти си изпълнена с омраза, сто пъти повтаряш думата мразя. Каква любов, какво щастие? Любовта е за двама, но никой иска да себе си зъл и злобен човек?

28.   Както се описваш сама себе си, ами ти си идеалната личност! Само че едва ли. Всъщност, обидите от детството могат да ти осакатят целия живот, имам много примери за това. Тук си права. Ако някак си не ги преодолееш, значи се самонаказваш, а няма смисъл в това, разбери го. Опитай да си по-позитивна, колкото и да е трудно.

29.   Имаш травма от баща ти. Добре е да отидеш на психотерапевт. Поради тази травма привличаш мъже, подобни на баща ти. Иначе всички обобщения са грешни. Не може да мразиш всички мъже, както и не може да обичаш всички мъже...И не всички мъже са еднакви, както и всички жени. Изглеждаш нормално, свясто момиче и ще срещнеш добър мъж. Но първо се отърви от сенките на миналото..

30.   Подбирай правилно и ще намериш човека за себе си. Такъв, който е твое отражение с леки кусури, защото няма перфектни.
Аз съм мъж, също имам баща - боклук и също мразня описаните от теб неща и за това и не дружа с такъв тип хора. Имам пряители, които прекаляват с алкохола, но са много добри души с които времето прекарано с тях е - страхотно. Приел съм ги, такива каквито са. Не казвам, че аз съм перфектният в твоето описанието, но просто искам да кажа, че има много готини пичове. Малко време, търсене, търпение и не се втурвай във връзките много на дълбоко от самото начало.