Възможно ли е да се получи между нас?
Привет на всички!

М на 28 съм и моята история е следната:
Излизам с една жена на моите години в последните седмици. Познаваме се отдавна, но обстоятелствата бяха такива, че бяхме далеко 1 от друг, всеки имаше свой живот, а и не представляваше интерес за мен.. И така докато тя не ме потърси 1 ден... Това доведе и до първата среща само 2 дни по-късно... Тя е красива, но не това е най-привлекателното у нея - тя ме привлича с естествеността си, с това че намерихме много интелигентни и смислени теми за разговор, с много общи виждания за живота в близкото и далечно бъдеще.

До момента сме се виждали около 6-7 пъти в различни ситуации (вечеря на ресторант, вечеря в тях, обяд навън и т.н.) и очевидно и на двамата ни е приятно щом се търсим - тя мен и аз нея.

Харесвам я и искам да опитаме да сме заедно, но има един проблем - човек на име Митко, с когото са заедно от 5-6 месеца, но се виждат рядко ( тя в София, той в Русе). Като се видим или чуем с нея, често споделя разни ситуации с него и проблеми, които имат.. Картината, която си изградих от тези ни разговори, е че тя е по-скоро нещастна в тази връзка, влага много усилия да им се получи, а на него сякаш не му пука особено за нея и няма намерение да заживеят заедно.

Нямам нищо против тези ни разговори, но се притеснявам от факта, че се превръщам в емоционална кърпичка, заместител.. и нищо повече.. Не искам да съм в ролята на кърпичка и бърсач на сълзи, а бих искал да се получи между нас..

Давам сигнали, че не съм безразличен към нея, но се движа на бавна скорост, защото тази история с Митко е с неизвестен край... Бих искал да е щастлива и тази мисъл не ми позволява да зарежа просто така нещата...

Имам нужда от вашето мнение - да забързам ли темпото, с риск да бъда отхвърлен... ; да изчакам ли развитието на тази история с Митко или да зарежа идеята за връзка с нея?

Коментари

1.   Забързай темпото, но не да се хвърляш да я целуваш, а просто и кажи. След това и дай време да обмисли и постъпи коректно спрямо другият, себе си и теб.
Ако чакаш още...дори и още да не си приет като "кърпичка за сълзи" скоро ще бъдеш. Пък и подозирам че, си в етап в проучване за нея... явно и ти и допадаш, но още не е сигурна в каква посока ще се развива между вас.

2.   Ох милата била влюбена, ама имала някакъв Митко.
Брат на твойте години тая е всичко друго, но не и влюбена в тебе. Леко по леко и е време за дете и сигурност и опипва почвата да види дали си на разположение. Ти веднага си клъвнал естествено. Била нещастна викаш.
Не е нещастна, а умира от скука. Митко си я ебе, а ти и даваш валидация през останалото време, в което го няма. Точно шото на него не му пука има по-голям шанс от тебе, който седи и слуша фалшиви и ревливи истории на поредната, на която и липсва внимание.
Заебвай я. Какви са тия искам да е щастлива?!
Кога пък я опозна толко, че вече искаш и да е щастлива..

3.   Според мен имате шанс. Забързай! Но не прекалено и не се превръщай в "любовник". Нека тя да е наясно какво искаш и че искаш връзка, не нещо по-малко. Бъди Мъж!
ж

4.   Братле, минах го същото.
Стреляй директно :)

5.   Ами представи си хипотетично, че стават нещата да сте заедно , минава, да речем госина и идва труден период . И както сега е с него, но излиза с теб, така вероятно ще е с теб и ще ходи да се оплаква при Х. Никога не позволявай да си втора цигулка.
А като се правиш на незаинтересован, тя вижда в теб приятел, че не гледаш на нея като на "женска". Това са театри. Единият се прави, пък другият е герой в турска сапунка в собствения си живот.
Или те кефи като жена или не. Ако да, слагаш картите на масата. Ако ти я кефиш, ще стане. Ако си и отдушник ще извърти, ще отлага и прочее.

6.   Действай малко по-бързо.Сподели и че я харесваш,и би искал да си с нея.Не очаквай да ти отговори веднага с"да" ,но поне ще си по-спокоен .Говори с нея,кажи и че връзка от разстояние,не се пидържа лесно,че я харесваш достатъчно,че да искаш да бъдете повече от приятели.Каквото и да отговори първо начално знай,че нещата се променят и знаейки,че я харесваш ще го имапредвид и ще има вероятност нещата да ви се получат.

7.   И ти си искаш да си с жена, която докато е във връзка, си кани на вечери в тях, , бърсача си на сълзи". Ми действай.

8.   Тя те е поканила на вечеря у тях и ти не си я изплющял ли ве, шматка?

9.   Виш, аз просто ще те посъветвам, ако си много влюбен, по преценка от тв. стран, по- бавен темп приложи в това да я зарежеш. Просто се откъсни от нея с бавен темп, тъкмо да видиш дали нещо ще се промени с нея.

10.   Не си в ролята на кърпичка, но си стабилно в ролята на приятел (fried zone). Понякога жените се обръщат към мъже с въпроси за връзки, защото искат да чуят обективно мъжко мнение, с цел да разберат приятеля си. Разбира се, то между мъж и мъж има разлика, така че е малко вероятно да получат истински обяснения и помощ, но това се осъзнава на друг етап. Най-доброто, което можеш да направиш за себе си (не за жената) е да ѝ кажеш какво наистина мислиш за нея, за връзката ѝ и какво искаш. Може да те отблъсне, но може и това да е удара с мокър парцал, от който се нуждае за да се сдобие с ясен поглед над живота си. И нали знаеш, казвайки ѝ колко я харесваш, тя ще се почувства оценена, което сега ѝ липсва и везната ще се наклони. В тази ситуация, ако те разиграва дълго време и не се раздели с приятеля си, просто спираш всякаква комуникация и продължаваш напред. Ти в момента чакаш нещо, но тя не знае, че чакаш. Просто няма да ти се получи със сегашната тактика, тя нищо няма да си помисли и да направи, ако не е сигурна какво ти се върти в главата и защо.

11.   Казваш си в прав текст че имаш интерес, и ако се раздели с въпросния да те потърси. Дотогава изобщо няма смисъл да си губиш времето, не само че те използва, но и падаш в очите ѝ като перспективна връзка, защото започва да те възприема като мекушав.

12.   Щом жена говори за други мъже прес теб е сигнал, че не те уважава и те има само за приятелка. Изстрелвай я като подводница торпедо от живота си за да не съжаляваш.

13.   Именно, хванала те е за канарче - да си изплаче болката на нечие рамо. Всъщност, колкото и да не ти се иска, но си в дълбока френдзона, иначе казано, приятел-носна кърпичка, без перспективи за нещо повече. Казваш, че тя влагала много усилия да им се получи с онзи другия, а на него сякаш не му пука особено за нея... Ами именно!! Колкото повече една жена влага усилия във връзката, толкова повече се влюбва. А той, като не й отговаря, това я амбицира да се старае още повече, става нещо като комар.. Не знам, какво ще правиш, но тя към теб няма нито сериозни чувства, нито намерения. Отдръпни се, и ако те потърси, може да продължиш, но ти си решаваш. Как се излиза от френдзоната? Много трудно. Това е цяла наука. Ако не ти се занимава, просто скъсай с нея.

14.   Пич, вместо да се кахъриш за нейното щастие, което, повярвай, най-малко от теб зависи, я по-добре се погрижи за своето, че както личи, ще има да го търсиш още дълго... Ако искаш да слушаш от женски уста за някого си другиго, продължавай. Може просто да не поддържаш тази тема, и тя вероятно ще бъде принудена да спре, защото иначе ще си говори сама със себе си. Така ще й дадеш да се усети, че темата е напълно неуместна и не те ебе. Може демонстративно, за да не спорите и да не се карате, да подхванеш съвсем друга тема, пак със споменатата цел. Може да приложиш към нея нейното оръжие - да почнеш да й разправяш, колко сте си пасвали с еди коя си... То ест, да я дразниш на свой ред. Ако си много хлътнал, както ми изглежда, по-добре гледай да се овладееш, защото с едното хлътване не се стига до никъде. Трябва и тарикатлък...

15.   От автора:

Благодаря за съветите - дадох си сметка къде съм в момента и какво ми предстои. Истината ще стане ясна следващата седмица

А до тогава.... Приемам още съвети! :)

16.   Най- добре я покани на среща, изненадващо си свали гащите и се опитай да й го нахакаш отзад. Ако се получи- купувай кутия презервативи и взимай неплатен отпуск до март, 2022. Ако не стане- удари си една злобарка и я попитай колко е годишна сестра й. Успех!

17.   Авторе, как се развиха нещата между вас?