Изгубих го звинаги
Здравейте. Аз съм момиче на 18 и имам нужда да споделя проблема си.Приятелят ми, ми писа, че вече няма чувства към мен. Всъщност той още октомври беше решил да скъса с мен и ми го съобщи чрез съобщение по Месинджър. Причината за раздялата бе меко казано ъбсурдна, бях му звъняла и спамила тогава защото исках да се срещнем ( той живее в друг град ) и съответно излях чувствата си, казах му че съм наранена, защото не съм го виждала от много време и той просто ми съобщи, че късаме защото не му било приятно, че се чувствам тъжна заради него. Та така не му писах 2 седмици, после отново възстановихме контакта си, попитах го дали може дойда да се срещнем и той тръгна да си измисля всякакви оправдания само и само да не дойда, продължаваше с оправданията абсолютно всеки път щом го попитам. Нямал настроение за никого, не искал да се среща с никой и тн. Днес го помолих да дойда поне за Коледа и той ми обясни , че след 2 седмици ще заминава за неговата страна (той не е българин) и не бил сигурен кога ще се върне заради ситуацията с коронавирусът.Аз тогава се ядосах и му написах, че ако означавам нещо за него, дори и само приятелка, той щеше да има желанието да се видим. Той ми отговори, че ме харесвал като приятелка, но наистина нямал желанието да среща никого на този етап. Аз се обидих, тръгнах да го питам дали изпитва вече само и единствено приятелски чувства към мен и той потвърди, че вече не изпитва нищо към мен. Ние постоянно се разделяме и събираме, но някак си чувствам, че този път е по-сериозно, защото наистина дълго време сме в подобно положение, просто нещо ми подсказва, че това е краят вече. Септември се бяхме скарали жестоко, защото едно момиче беше спало у тях и аз съм сигурна, че той е правил нещо с нея колкото и да отрича. И от тази случка отношенията ни зачочнаха да се влошават още повече, тогава се разделихме и после пак се събрахме, след което се случи това. Преживявам всичко изключително тежко. Просто не мога да разбера, защо отношението му към мен се промени, каква е причината вече да няма чувства и най-вече какво мога да направя, за да си го върна и да се срещнем отново? Той е първата ми любов и наистина имам огромното желание да си го върна, за това пламенно ви моля изразете мнението си и ме посъветвайте как да постъпя.

Коментари

1.   Ти ли си авторката на темата "Губя ли го"?

2.   Положението не изглежда много добре. Ако беше моя случката, да ти кажа честно бих отишла до дома му и бих опитала за последно...
Разбирам те, аз също адски много съм се привързала към сегашната ми любов (която е и първа сериозна) ии се е случвало да се разделим за 1 ден и ни беше адски трудно и на двамата, особено за мен...

Опитай още, но ако не става нищо, колкото и да ти е трудно трябва да го приемеш. Силно се надявам случващото се да не е заради момичето, което е спало при него

4.   Аз се занимавах с едно момче месеци наред и накрая ме остави за едното нищо.

5.   И аз ако съм мъж няма да искам някаква връзка с теб. То драми, лигавщини. Порасни и се дръж адекватно. За връзка трябва двама и двамата трябва да го искат и да се дължат, като възрастни.

6.   Казал ти е, че не изпитва нищо към теб...съжалявам, но е редно просто да спреш да го търсиш. Двама души ако истински се обичат и имат чувства един към друг, колкото и да се карат, те си прощават грешките колкото и да са големи. Не го търси повече. Това е съвета ми.

М22

7.   Не си го изгубила, никога не си го имала. Мъжете могат да се преструват много, за да получат интимност.. и после никакви ги няма. Недей да даваш секс рано.. никога не си заслужава.

8.   Разбирам те, първата любов...и първата раздяла...много боли...
Няма да останеш стара мома, пак ще се влюбиш, и може би дори по-силно. Не се отчайвай, успех.

9.   Причината е, че мъжете са боклуци. Иска да спи и с други, ти го ангажираш с чувствата си. Търси по разкрепостена, която да може да залъгва и да не му прави проблеми за изневери. Той е оравил секс с другата, но ти си реагирала бурно и това го е отблъснало от теб. Както сама се сещаш, влюбената си само ти. Аз съм на 31 години и ми отне цял живот, за да осъзная тези неща за мъжете. Причината не е в теб, не е и в това, че не си срещнала подходящия. По-скоро вече почти всички са като него. Ако е хубав, ако има някакви качества изобщо и привлича с нещо жените, трудно ще е само с една. Аз за себе си съм решила да престана да се стремя към любови. Това е доста наивно в днешно време, защото мъжете станата прекалено прагматични егоисти.

10.   Ако имаш дори капка самоуважение, няма да го търсиш повече. Спри да се унижаваш и продължи напред.

12.   Той ти изневерява и не те обича. Кава ти го ясно. Ти какво не разбра? Насила хубост не става, е казал народът. Нищо не можеш да направиш. Спри да го търсиш и да се унижаваш.

13.   Mнението ми е, че не иска да бъде с теб и колкото и да му вадиш душата с ченгел, е насилена работа. А, ти прецени, дали ще си свиеш перките или ще си причиняваш още мъка.

14.   Мило момиче, колкото и в момента да не ти се иска това да е така, истината е, че най-доброто за теб ще е да не го търсиш повече и дори той да те потърси да го "отрежеш". Да, разбирам, че ти е тежко и че думите ни няма да ти помогнат да спре да ти е тежко. Потъгувай! Но разбери с разума си, че правилното е да се разделите. Насила хубост не става! Та той кани друга да спи у тях, а с теб дори не иска да се види?! Защото да - ако искаше да се видите, щяхте да се видите. И не да се оправдава с коронавируса! Точно заради него щеше да иска да видите, докато можете, защото после не се знае кога ще можете! Да, знам, че истината боли, но я приеми и дай време на времето да те излекува. Знай, че животът е пред теб. Изживей си болката, но бъди сигурна, че тя ще премине и от теб зависи да имаш по-хубава любов! Забрави за този! Заслужаваш нещо по-добро!
Ж32

15.   Абе момичета млади и момчета. Научете най-сетне, че връзка по интернет/вайбър и др. не се започва/поддържа! Такава комуникация е саката. Питайте бабите си какво означава "далече от очите-далече от сърцено".