Нестабилно отношение
Объркана съм, до сега не съм попадала на друг такъв характер.
Приятеля ми е страшно избухлив, избухва от нищото буквално от нищото. Само една дума, която не му е по угодата и става страшно. То са крясъци, то са обиди, гонения слага край. Тръгвам си, уплашена съм, плакала съм, обидена съм. И на следващия ден все едно нищо му няма, държи се все едно нищо не се е случило. Това вече е ежедневие, почти постоянно се случва. Не мога да го разбера, как може да нараняваш някой по този начин и после нищо, дори не се извинява. Аз прощавах, но до вчера. Не мога, това е емоционална въртележка. Естественно като все друг път ми звънна, но му казах чувствам се ужасно наранена и обидена, как може да ми звъниш все едно, че нищо не е било. Той отново откачи и започна да крещи и обижда, затворих му. Не може да си контролира нервите, не просто не може , а направо превърта. И за да не си помислите, че аз съм някакъв провокатор ще ви кажа за какво последно стана скандала. Заради това, че го помолих да отидем с колата до известна верига магазини за храна, само че сме улучили ония прозорец за възрастни и не ни пуснаха. Никой от нас не се сети, за часовия пояс. А дори отидахме за да му пазаря продукти за да му сготвя това, което беше поискал от мен. Направи див скандал на охраната, блъсна го и опита да влезе с количката. Крещеше му и обиждаше. Вече знаех какво ме чака влезем ли в колата.
Изнерви ли се крещи на всеки, казва ти ужасни неща, ужасни заплахи, гони те.
Предното ни такова скандално поведение, беше преди 2 дни, защото трябваше да стоя под карантина 10 дни заради болен от ковид на работа. Обиждаше ме, крещя ми в деня в който карантината ми свърши и аз веднага го потърсих да се видим. Трябвало да намеря начин да изляза от вкъщи. Пак гонитби, обвинения, че съм курва, защото полицаите идвали да ме проверяват, защото се изпуснах да му кажа, че ме питат как съм, добре ли съм здравословно. Не знам, това ме опустошава и обърква.
Иначе не е лош човек, през другото време се старае.
Сблъсквали ли сте се с такъв характер? Има ли оправия? Опитвам се да му говоря, да помисли над това с нервите. Но няма резултат, той просто смята, че бил провокиран.

Коментари

1.   Защо си с този нервак? Наистина? Красота, ум, пари, кола , добър секс? Това ли те е по-важно от твоето щастие?
Та този е психически нестабилен, явно е виждал подобно отношение и вкъщи.
Как някои жени искат да са с такива мъже още ми е непонятно. Явно е , защото ги смятат за алфи, мъжкари , силни, властни- просто пичове.
Младо момиче, опичай си акъла! Този не е нормален, направо си е луд, не си заслужава. Как такива комплексарчета си хващат гаджета е чудо.

2.   Този е психично болен. Един ден може да те пребие така или направо убие. На момента го напускай!

3.   Това не е до характер. Твоят приятел е болен - психопат е. Бягай далеч от нгог, защото може да те удари и дори убие. Прекъсвай отношения и не се занимавай с него.

4.   Каквото човек сам си надроби , никой друг не може. Ти си без да те обиждам етикета за днешните момичета - тормози те психически , гони те , най-вероятно ти е и посягъл. Ама още седиш при него , така е такива ви харесват да ви мачкат и унижават.

5.   Иначе не е лош човек, казваш...
Бий му шута и го прати на лечение. Не са нормални такива нервни изблици, ще му е необходимо лечение - преглед при специалист и терапия с лекарства най-малкото.

6.   Не се извинява и не се чувства гузен, а се държи така сякаш нищо не е станало, защото в неговите очи наистина нищо не е станало. Най-вероятно е бил подложен на такова възпитание, като дете и поради това смята, че това е най-естественото държание към партньорката си и въобще към другите хора. Съответно, когато се опитваш да му обясниш, че това не е нормално, той просто не те разбира. Да очакваш да се промени е все едно да очакваш да спечелиш шестицата от тотото и възоснова на това да си правиш житейските планове, т.е. освен че е безмислено е и вредно. Евентуално, би могло да има подобрение, ако ходи на психолог и то добър, за дълъг период от време, защото това е дълбоко вкоренено в него, но по-вероятно е и от това да няма полза.
Имам близък, който има подобно поведение (макар и не толкова екстремно) и мога да кажа възоснова на него, да не очакваш промяна към по-добро от самосебе си. Може да се опита да се контролира, ако усети че те губи, но след време просто няма да издържи и ще избие още по-силно. Подготви се, ако заживеете заедно, ожените се и най-вече, ако имате деца това ще бъде част от ежедневието ти.
Мъж съм и за съжаление мога да кажа, че има и жени, които избухват и крещят без видима причина, т.е. това не е нещо запазено само за мъжете. Аз също, както коментиралите преди мен те съветвам да се разделите, така ще бъде най-добре за теб. Свободни мъже - бол, лесно ще си намериш друг. Ти ще се спасиш, но проблемът е, че някоя друга ще заеме твоето място до него и после ще има нова подобна тема.

7.   За биполярно разстройство да си чувала?

8.   Колко теми се изписаха, в които жените ни плюят, колко много не сме ставали като мъже. Защо имало изроди, маниаци, обарвачи и изнасилвачи? Ето че вие ги толерирате и ги развъждате!

Какво прави това момиче при такъв, който налита на охраната на супермаркет? Че той си е за ареста този!

Даже и му готви, да не говорим за всички останали екстри в леглото.

Авторке, готвиш ли се да му създадеш деца, да ги отгледаш?

Защо в България се навъдиха мутри, крадци, убиции, лъжци и всякаква друга сган? ЗАЩОТО БЪЛГАРКАТА ТАКИВА ГИ РАЗВЪЖДА, затова.

9.   Моля те, не се засягай толкова от коментарите на другите.

Хората сме такива - постоянно попадаме на манипулативни партньори, ти не си виновна с нищо.

Но не можеш да казваш, че "не е лош човек по принцип," защото както постоянно се пише по фейсбук цитатите: "хората сме нашите действия."

Мога да се захвана към теорията на номер 3, който твърди, че пича е психопат, но не съм запознат детайлно с отношенията ви. Напълно възможно е. Заслужаваш по-добро отношение. Всички заслужаваме. (:

10.   До 7

Това не беше ли, као Чарли Шийн нещо?

11.   Да, даже 7години го изтърпях. Този няма да се промени да знаеш.

13.   Съветвам те да го напуснеш иначе ще станеш като нас. Т. Е. С дете и побоища.

14.   Раздяла! След години ще стане много по-лошо. Може да стигне до насилие.