Пристрастеност?
Родителите ми никога не са ми разрешавали да ходя по купони, да се прибирам късно и като цяло са сравнително строги. Аз въпреки това се определям като доста готин човек, обичам големи компании, събирания, често ми казват че съм душата на компанията и тази година се поотпуснах малко, тъй като навърших 18 и започнах да си позволям повече. Цяло лято изкарах по купони, първоначално се въздържах да пия алкохол, защото на мен си ми беше забавно и без да има нужда. Колкото повече напредваше времето, почнах да си подпийвам, да пуша по 1-2 цигари, наргиле почти всеки ден, склонна съм и по-силни субставции. Последна година в училище ми е, уча по цели нощи, защото образованието за мен е изключително важно, смятам се за интелигентна и нямам никакво желание да ставам алкохоличка или наркоманка, но усещам пристрастяване към този начин на живот, към нищо конкретно, но към този стил на живеене. Много се стресирам за бъдещето си, ходя на курсове, тъй като искам да вляза медицина и това ми е единственият начин да разпусна, но се притеснявам. Последното нещо, което желая е да пропадна и да унищожа всичко, заради което съм полагала години наистина огромни усилия. Наистина изключително много се забавлявам на събрания и съм щастлива дни наред след това. Посъветвайте ме какво да направя.

Коментари

1.   тогава, търси мярата и баланса във всичко

2.   Малко ти остава до заветната цел в обучението ти. Учи си, но си и позволявай да се забавляваш през ваканциите и свободното си време. Младо и разумно момиче си, сега ти е времето за купони, но винаги си имай едно наум. Баланс във всичко е разковничето към здрава психика и успех.

3.   Малко ти остава до заветната цел в обучението ти. Учи си, но си и позволявай да се забавляваш през ваканциите и свободното си време. Младо и разумно момиче си, сега ти е времето за купони, но винаги си имай едно наум. Баланс във всичко е разковничето към здрава психика и успех.

4.   Не се напрягай толкова в ученето и не се преуморявай. А със субстанциите внимавай-прочети в този сайт в раздел Наркотици и алкохол какво пишат хората, преживели това.