Какви са опасностите от татуиране ако изобщо има такива?
Здравейте, от много време имам желание да си направя татуировка. Знам какво точно искам да си направя и всичко е точно. Притеснението ми е че не съм запознат с опасностите от направата на татуировка ако изобщо има такива. Какви са шансовете на появата на инфекция и от какво тя се дължи. Също възможно ли е най-лошото, замърсяване на кръвта и налагането на ампутация на крайник.
Благодаря че прочетохте въпроса ми и се надявам хората които са запознати да си изкажат мнението.

Коментари

1.   Аз имам само един татус и не съм татуист,но давам мнение. Мисля, че може да получиш инфекция, ако отидеш в студио където хигиената не е на лице. И мисля, че татустите в днешно време използват мастило, което да не е опасно за кръвта.

2.   Просто отиваш при някой доказал се татуист, който спазва всички хигиенни изисквания.
Дезинфекцира даденото място, използва ръкавици и нови игли. Също така си дезинфекцира самата машинка и масичката на която работи.
Хубаво е татусите да се правят в по-студените сезони, да се избягват слънчевите лъчи и обилното потене. След процедурата ти казват с какъв мехлем да се мажеш. Ако не се лъжа, просто с вазелин.
Ако видиш, че татуиста пропуска някое от горе изброените правила, просто се откажи.

4.   Филмар, само погледни колко хора има с татуировки... ампутация на крайник, ти сериозен ли си?

Татуировките са за хора с топки, предимно.

Хасан.

5.   Напиши в интернет опасностите и ще ти излязат. Като се започне от това какво съдържа боите, инфекции, промяна на изследванията когато е с контрасно вещество, фирми които не назначават хора с татуировки или ако имаш на ръката трябва да е винаги скрита и не на последно място преди 2 г. едно момче след татуировка направи инфекция и умря. Рискове винаги има. Но днес мислиш едно, утре друго. И аз понякога искам, но разума надделява.

6.   Татуирането се отпечатва и на астралното тяло. Това е по-страшното, а не инфекцията.

8.   Татуирането е белязане за цял живот, както се жигосва говедо с нажежено желязо. После и да искаш да ги премахнеш татуировките, ако ти дойде друг акъл просто няма махане. Общо взето по мое време с татуировки ходеха само маргинали, затворници, цигани и проститутки. Сега не знам и нямам думи от къде дойде тази пошла мода. Куцо и сакато се татуира по крайници, ръце, крака, гърбове все едно някой който ще ги гледа много го интересува каква татуировка си е плеснал някой на потния гръб или кирливия крайник, та ще взема и да се вторачвам да го разглеждам. Отделно не си дават сметка че и те, татуираните ще остареят и ще се сбръчкат, включително кожата им, а татуировка на сбръчкана кожа седи като лай*о на дъжд.
А пък за етюдите на татуировките просто нямам думи - от семпли просташки неразбираеми символи до картини и сцени както изобразяваните по таблите на старинните селски кревати. :)

9.   Опасността е, че много хора (аз включително) ще те мислят за дебил.

10.   Н 6, не, татуировките не се "отпечатват" на астралното тяло хаха
Да речем че, си виждал "нещо, там някъде.." в най- добрият случай си видял проекция, а не астрялно тяло.

Имам и ще си татуирам още някои нещица. За мен е важно да е доказан професионалист, по- скъпо, но по-сигурно. Интересуват ме и боите с които работи.

11.   Това маргиналмото старче няма ли да го баннете отсайта вече...
Дядо, нито ти е онова време, нито някой се вълнува от недоразвитото мислене на някой комплексиран старчок.

12.   Номер 4, не за хора с топки , а за такива, които имат комплекси защото знаят, че ги нямат. Нещо като етикет, който е безсмислен за всеки човек, понеже не е свиня, освен когато е пълен с комплекси.

16.   Номер 9 го каза изключително точно и изчерпателно само с едно изречение.

17.   До номер 9. Демек задръстените олигофрени? Но

18.   Ако изобщо има такива? Да видим, не съм се интересувал от темата, но мога да ти кажа за възможна инфекция на мястото, където е правена татуировката, както и иглата... да ти докара някоя болест. А представи си да бях проучвал задълбочено! Наивно момче...

19.   Ейй тука само разбирачи са се събрали. Авторе сложи ги на оная си работа, ако ти е харесало нещо отдавна и все още го искаш си го татуирай, просто отиди при доказал се човек който дезинфекцира мястото на което работи, ползва нови игли, бои и така нататък. Всички ще се остареем и ще се сбръчкаме един ден това как би трябвало да те спре не знам, да не говорим за аргумента, че си щял да бъдеш дебил в очите на някой си бай хуй, никой на живо няма да посмее да ти го каже, ама нали сме в интернет и всички клавиатурни нинджи са безсмъртни. Само боята може да избледнее, ама пък за това ще отидеш да ти я повторят, нищо страшно и непоправимо няма, ако човекът който ти я прави е кадърен нито до инфекция ще се стигне, камо ли ампутация. Виж Майк Тайсън е на 54, ама все още тренира и е запазил форма, Мао И Че Гевара върху него не са мръднали