Тя ми струва твърде скъпо, но я искам.
Здравейте М на 28 от голям град.
Имам следният проблем с приятелката си тя е на 21г. и сме заедно от три месеца.
Винаги, когато отивам у тях на гости тя иска да поръчам пица или да нося вино или да купя сумати неща от магазина. Тези покупки са на стойносто коло 30лв всеки път.. Тя никога не дава никакви пари от себе си, а очаква аз да платя всичко.. Да имам малък собствен бизнес, но наиситна ми излиза прекално солено да я виждам. И това е наистина всеки път. Не си правя дребни сметки и не съм стиснат, но веднъж и казах добре де.. поръчала си всичко това и сметката е 35лв, ако аз нямам или не нося пари в себе си, какво правим. А тя се смее и ми казва " ама имаш нали" И десертче съм ти взелаа. И на мен ми омекват краката и се примирявам.
Винаги, когато я пипитам искаш ли нещо от магазина тя казва да Това и това и това и това.. и аз наистина вътрешно се изнервям.
Трябва да има някаква граница, това купуване на цигари, пици, неща от нейна първа необходимост. На първо четене като сметка в първия ни месец връзка съм дал около 1300лв за тези неща.. А виждам други двойки които се разбират и изобщо не е така при тях.
Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя деликатно и да и кажа, че това не е редно и наиситна се минава някаква граница.
Моля ви за съвет, как да постъпя.

Коментари

1-50 от 84

2.   Е, не е ли ясно? Просто имаш държанка. Ако те устройва секс срещу покупки, продължавай. Ако не - се разделете. Какво има да го мислиш, след като всичко е ясно?

Ако се опиташ да говориш с нея или да се скатаваш, съм сигурен, че даде задна с оправданието, че не я уважаваш и такива неща или просто ще те омагьосва и манипулира със секс и мигане с очички. Пробвай, но от сега ти казвам какъв ще е разултата.

Но има и един лаф - докато балъци, ще има и тарикати. Не че нещо, ама за 1300 лв ще ебеш по 2 проститутки на седмица и то не лоши. Или по една страшна тупалка на седмица. Не съм ползвал такива услуги, но за 300 лв предполагам, можеш да си наемеш истинска тупалка.

3.   Пич, ясно е като бял ден! Ти си балък, който една курветина използва. Проститутките излизат по-евтино и при тях всичко е ясно и без преструвки. Проститутката не те лъже, че те обича или, че сте във връзка. Проститутката си заминава след секс и не те занимава с глупости, нито очаква да си и под ръка за това или онова. Тази, с която си в момента е много по-долна от проституките, но ти си глуповат и явно понеже е красива си мислиш, че си и длъжен!

От цялата история мен лично най-много ме е яд, че точно заради мъже като теб, жените станаха такива боклуци и си разиграват коня, а претенциите им без никакво покритие са до небето! Жалко, наистина жлако. Ако искаш да бъдеш мъж, а не вибратор-касичка, разкарай тая принцеса-парцалеса, намери си нормална жена, която няма да е с теб само заради пари! Промени си мисленете, защото иначе дори да не е тая използвачка, утре друга подобна ще роди от теб, ще те използва и ще ти слага рога! Осъзнай се и не се занимавай с подобни боклуци!

5.   Кратко и точно и казваш, че цената на покупките е малко над възможностите ти и я изслушай. Ако ти каже, че ще преосмисли поръчките, сте решили първият проблем между вас. Ако настоява, че и се полагат нещата, които иска, пресмятай или премисляй.

6.   Оф пич, като онзи лаф на Георги Русев “куче-касичка”..., ти обаче си...мъж-касичка!
Спри да я издържаш и ще я изгубиш...
Всъщност толкова си я и имал..

7.   Казваш ѝ в прав текст, че нямаш против да плащаш, но очакваш и тя да се включва понякога и/или да те черпи за неин повод. Ако тя не е съгласна с това, а теб не те устройва сегашното положение, ще се разделите.
Редно е да се има предвид кой какви доходи има, но е редно да има и взаимно съобразяване. Иначе не е честно.
За да има връзка, е необходимо гледане в една посока.
ж

8.   Ама като спиш с нея, не и се дърпаш и мусиш, нали? Избрал си си кифла заради тялото и визията и сега страдаш. Това момиче работи ли, учи ли, занимава ли се с нещо, или само спи и дои балъци?
Ами зарежи я и търси равностойна партньорка. Ясно е за какво си с нея, ама чак толкова това да си струва и да ти е важно.... Като мъжете гледате визията, така е.

9.   Смени приятелката брато, очевидно е ..

peace

10.   Ти си касичка бе човек,не се ли усещаш?Постави ребром веднъж въпроса като мъж и решавайте.Явно не е огладняла още край вируса и има избор,но ще смъкне гарда.Ако не при теб при друг,но ще си седне на е....я задник.

11.   Ти си се превърнал на един провайдър!? Жена съм, но презирам подобни нагли използвачки. Просто и кажи, че прекратяваш доставките, може следващия път да и вземеш едно цвете, кутия бонбони, кафе, сок или шоколад и толкова. И гледай реакцията... Спри да я питаш какво иска , каквото и трябва да иде да си го купи сама.
Ако не е съгласна, зарежи я да си търси друг снабдител.

12.   Един-два пъти да купиш е нормално, но всеки път -не е. Просто един ден кажи-няма да купя и виж как тя ще се държи. Ако започне да се цупи и да ти отказва секс и пр значи е с теб само заради парите . И няма смисъл да продължаваш тази връзка, защото тя не те обича, а е с теб заради парите. Ако се държи нормално, то значи е с теб заради самият теб.

13.   Братле, напомняш ми на мен преди време. Нещата с момичето, скоето излизах тогава стояха по същия начин, само че не стояхме вкъщи, а излизахме по заведения. Накрая вече просто не издържах финансово и реших, че ако ще става нещо по-серизоно между нас, това трябва да се промени. Идваше нова година и щяхме да празнуваме с нейни приятели, като за празненството събирахме по 25 лева. Случи се така, че двамата трябваше да дадем парите на самото събиране и тогава я помолих да си даде нейната част. Това беше може би някъде по средата на вечерта. От този момент нататък в нея настъпи коренна промяна и аз станах като непознат. След това се видяхме още няколко пъти, но тя се държеше хладно и дръпнато, и аз реших, че нещата няма смисъл да се измъчвам. В началото не осъзнавах защо се случи така, но след няколко месеца, като се поотърсих, започнах да разбирам за какво става въпрос.

14.   Дано поне я шибаш редовно, макар че и затова се съмнявам.
Защо изобщо пишеш теми, като вътрешният ти глас правилно ти казва какво се случва. Чисто курве, а ти си баламурник. Заебвай я.
И аз така правех, ама бях на 20 тогава, ама ти си почти на 30 пич и правиш същите неща.

15.   Спираш да купуваш.Това си е използване.Аз съм жена,но не мога да си позволя да изнудвам мъж за подобни неща.

16.   На моят мъж му викам вземи ми цвете от тук, отговор не съм се за радвала достатъчно предния път. Още сме заедно.

17.   А защо после двете че, жените ви използвали? Ти сам си се предложил за това. Предполагам си знаеш че, ако не купуваш, няма да и "гостуваш" и си плащаш цената за да се почувстваш "желан". После жените били виновни хаха
Наближават празници, да се завъртиш и дома ако искаш.
Не знам какво ще си помисли мъжът ми, но вие мъжете все не ни разбирате. Ти ела с покупки, аз ще ти направя списък, пък ще мислим после какво да обяснявам на съпружето хахахха

19.   Аз съм момче на 21 и вчера изчислих колко съм дал за курви последните 6 месеца. Сумата беше подобна а съм го правил вече с над 10, като някои от тях бяха тотални фъшкии.

20.   Ми ти пък за какво звъниш да я питаш какво иска от магазина?

21.   Сметката е проста - ако можеш да си го позволиш и ти харесва мацката - продължаваш, ако не минаваш на друга по-евтина.

Аз винаги съм си хващал жени, които мога да издържам и не съм имал проблем.

Сега примерно ако си хванеш топ модел, а ти не си милиардер, много ясно, че няма да ти е по джоба - и в това няма нищо страшно или срамно и т.н.

Просто си подбираш жените и като ти свършат парите, казваш стоп и готово.

Докато можеш се забавлявай, носи си новите дрехи и си плащай за жени, които ти харесват и може да си го позволиш.

Че живота има тенденция да свършва неочаквано.

22.   Мило момче не смятам че не е редно.да.купуваш ,но чак 1300 лева на месец са.си много пари има семейсва които не вадят толкова пари на.месец.Все пак не сте женени.Просто намали малко ,верно че всичко е скъпо но...Намаляш финансирането и виждаш.реакцията и сам ще разбереш по нея държи ли жената на теб или само те използва .Усоех!

23.   Притеснителното е , не че поръчва , а че не предлага тя да приготви или заедно да приготвите нещо за вечеря . Изразително кифла , която познай колко ще домакинства , ако ви се развият отношенията по- нататък . Няма смисъл от разговори , тя си е такава . Освен това , това не е нещо , което можеш да пренебрегнеш .Тя винаги ще очаква по-вече отколкото имаш , а ти ще се гърчиш .

26.   Ти ли я питаш - Какво да купя от магазина? Не я питай. Ако, тя ти поръчва, кажи, че няма да влизаш в магазина. Иди няколко пъти без покупки, и очаквай да те разкара. Нямаш идея как се радват нейните приятелки, като им разказва, колко си щедър. Голям смях пада, да знаеш.

27.   Спри да и звъниш...Виж кога ще те потърсида и земеш нещо от магазина
:3

28.   Ментална,финансова и физическа к...а

29.   С разговор, без разговор - нищо няма да се промени и ,да, има двойки. в които и двамата се разбират в това отношение. При теб няма да стане, с теб е защото даваш. Спри да даваш и ще те зареже. Умна е тя, ти си глупак. Зарежи я, докато е време, рано или късно ще бъдеш нещастен. С такава дълга връзка и семейство - никога. Едно малко залитане и да не можеш да поддържаш стандарт, вместо подкрепа, помощ и разбиране от нея, ще получиш среден в задника.

30.   Гледаш да минеш тънко, авторе. Ама нали, като отидеш у тях, трябва да хапнете нещо! Ти изглежда очакваш, че тя трябва да пазарува, да приготви всичко, да ти осигури и секс, а ти да си тръгнеш без да си направил никакви разходи. Но очакванията ти са нереалистични.

31.   30, тя викаш нищо не яде и не трябва да плаща и 1 лв.

32.   Номер 29 ! Е Напълно прав.
Такъв тип жени, трябва да държиш много много далеч от себе си.

33.   Терена от нея, ядене и пиене от теб. Съвсем си е в реда на нещата. Не знам що се косиш. Мажете очаквате от нас жените сички фор фрийй аааа?

34.   # 30 - бартер, викаш - секс срещу храна, пиене и цигари? :))))
Авторе, хвани си по-евтина проститутка от тази!

35.   30, нереалистични очаквания? Всяка нормална жена пазарува и готви. Но принцесата прекалено много я мързи да отиде да напазарува, а и не може за готви. Много по- евтино и здравословно е да се наготви, но не може, а иначе иска това и онова. Ти сигурно си същата. А сексът е нещо нормално, ама такива като теб и авторката сте фригидни.

36.   Така трябва да са повечето жени, като момичето от историята. Авторе, нали имаш бизнес, работи и изкарвай пари. Писна ми от мързеливи мъже. РАБОТЕТЕ ПОВЕЧЕ. Жените ще ви харесваме и обичаме повече за това

37.   Авторе, другият вариант е тя да идва у вас, и ти да готвиш вечеря. Или само да я почерпиш кафе и аз сладки. И докъдето изкарате. Според мен няма да е дълго. Или да се виждате два пъти седмично, и разноските ти няма да са толкова големи.

38.   Ами, кани я у вас вместо да ходиш в тях. И и се обади един два пъти преди срещата, какво да вземе по път, че си забравил :)

39.   Айде сега момичето било виновно, а вие мъжете за къде ги стискат тези пари??? За грибищата ли??? Става въпрос за храна, щом гледаш едно момиче колко харчи за ядене, не говори добре за теб човек! С бившия ми приятел на който му родих дете така се беше стиснал, че за собственото си дете се стискаше всичко втора употреба и естествено стигнахме до раздяла. Не става така човек или казваш на това момиче имам толкова пари да харча и това повече нямам, Вие какво си мислите че като готви ще даваш по малко пари ли??? Ако готви боб и леща ще си спестиш пари, ама не знам това живот ли е да се стиска човек все

40.   А защо не започнеш да я каниш и вас? Така даже ти може да и поръчаш нещо от магазина :) или излизайте навън, на разходка, на кино.

41.   Авторе, сценариите са два. Първият е, че девойката е използвачка. Вторият е, че приема прекалено сериозно отношенията ви. Защото абсолютно всеки ден съпругът ми преди да си тръгне от работа, звъни и ме пита: "Има ли нещо за пазаруване?" И аз, която си работя от дома, винаги все нещо съм забравила да купя и казвам: "Да, вземи пакет ориз и портокали за фреш". Примерно. У нас имаме един плик, в който мъжът ми оставя пари на мое разположение за такива ежедневни покупки; отделно аз имам свои си доходи и най-често плащам с дебитна карта от моята сметка, но практически всеки ден той се прибира с плик от магазина - я минерална вода съм забравила, я черният пипер свършил, я чай с коняк ми се пие, че съм настинала, я сметана трябва за някакъв сладкиш, я прах за пране.... абе все нещо има.
Когато бяхме гаджета обаче, едва не се разминахме заради следния проблем. Срещахме се в моя дом. Той идваше след работа и след цуни-гуни питаше: "Какво има за вечеря?" Слагах каквото съм приготвила и се започваше: "Миличко, майонеза има ли? Съкровище, знаеш ли как ми се ядат пържоли с гъби, що не направиш за утре? Котенце, свърши душ гелът; мацко, вземи ми една самобръсначка, че сутрин все трябва да се отбивам до нас; пиленце, ще ми занесеш ли това яке на химическо чистене и по пътя купи и зехтин, че е направо грехота тези домати с босилек да ги подпровяме с олио, а, и всъщност, не купувай повече от оранжерийните домати, а от онези розовите... и синьо сирене ще им върви..."
Това беше ден, два, три, пет месеца, година, две години... Започнах втора работа, за да се справям. Ние практически живеехме заедно, а той се държеше като гостенин. Накрая просто му казах, че колкото и да е красив и прекрасен, аз чисто финансово не мога да си го позволя; обясних, че според моите доходи не мога да издържам още един човек, така че естественото решение на проблема е да се разделим. И чак тогава той се усети! И плочата моментално се смени, буквално от същия ден. Оказа се, че не е имал представа, че ме натоварва, защото в такъв случай е трябвало да му кажа, пък аз съм си мълчала.
Просто, авторе, има хора, които приемат нещата като даденост. На тях не им и минава през ума, че някой може да е притеснен. Момичето правилно е отговорило на твоя въпрос "А ако нямах пари, какво правим?" Казало ти е: "Но ти имаш". И това е така. Затова за тези неща се говори. Много малко са хората, възпитани така, че да четат между редовете и деликатността да им е втора природа. Ти и аз сме такива. Но останалите не са. Което не ги прави лоши хора, а просто нетактични. Те, всъщност, се чувстват облекчени, когато им кажеш какви са очакванията ти от тях.

42.   Е, нещата са ясни човеко. Тази е супер гладна и оръфана и те цоца за кинти. Ако 1300 лв. са ти много я разкарай, ако 1300 лв. те устройват като разход да си имаш 21 г. свежа мръвчица за е*ане - давай смело напред. Според мен си я харесваш. Просто продължи да я чукаш и това е, като ти писне я махай бързо и толкова. Ако мога само един съвет - не афиширай връзка с това момиче, в смисъл не се показвай много много с нея. Имах подобна връзка, но направих грешката да я афиширам и после доста момичета, които бяха свестни и хубави ме отбягваха. Чукай я срещу пица и безалкохолно и това е, баси кефа :D, на мене искаха водка, коктейли и барове хаха

43.   36, е много ясно, че такива ще ни харесвате, като има какво да муфтите.

Демек мъжа да плаща всичко, а жената само да яде на аванта. Ебати тарикатите.

Да почерпиш веднъж-дваж или да купуваш за своята си част, разбирам, ама той всеки ден да я хрантути и тя да си прави оглушки, това е Ганьовица за мен.

44.   Имаше един виц, в който един отива на лекар за преглед на белия дроб. Лекарят го пита какви цигари пуши и той отговаря:

- Пал Мал, Малборо, Давидов, Виктори, Средец, Дънхил...
- Е, добре де, защо поне не пушиш само една марка?
- Е, аз мога ли по цял ден да ходя само подир един и да муфтя само него?

45.   Отлага вижданията, може да не взимаш всичко иска но, носи и бонбони, защо Пица, кажи че е вредна.

46.   Какви скъсаняци има не е истина... 2 години съм с приятеля ми и не давам 1 стотинка за нищо, какво остава за храна. Мизерни сте. Къде сте тръгнали да градите дом и семейство щом се циганите за една пица? Един мъж на място поема всичко - разходи по дома и колите, сметки, ремонти, храна, почивки, фризьор, маникюр, процедури и т.н. Като искаш да делиш пусни си обява за съквартирант, не си търси жена.

47.   До автора . Как се развива връзката Ви ? Още ли пазаруваш ?

49.   46, а ти какво правиш за връзката ви, като не даваш и една стотинка? Вероятно по цял ден лежиш на дивана и качваш снимки във фейсбук и инстаграм или ако работиш, то по най- егоисгечния начин държиш парите само за себе си, пък иначе си тръгнала да упрекваш мъжете, че са се "циганяли" за една пица. 100% не можеш и една манджа да сготвиш, иначе имаш големите претенции и даваш само една п***а, през която сигурно е минал цял футболен отбор. Семейство се гради с общи усилия и бюджет, а не с "давай си цялата заплата за мен и прищевките ми". Откъде се измъдрихте такива готованки и глезли, не знам.
100% ако се появи мъж с повече пари от твоя и ти предложи, ще тръгнеш с него.

50.   46, защо тогава ще си му на този мъж ти, като той осигурява всичко? За секс ли? Че наистина по-евтино ще му излезе проститутка! Аман от меркантилни жени, които се имат за принцеси и цял живот карат на чужда издръжка!
Момичето от историята е също такава принцеса.

51.   До 46

Само много внимавай, че ще минеш 27 и в един момен, може да реши да поеме издръжката на друга. Ти, ако имаш късмет, може и да забършиш половин апартамент, ама повярвай ми - ще го порфукаш толкова бързо, че няма да разбереш как е станало.

52.   До 46

Ам... С какво допринасяш за тази връзка, освен с присъствието си? Не, честно!
Секс? Ок. Не е, като да няма още милиони жени, даващи същото... някой дори и искащи секс.

53.   46, поема викаш, а бор в задния двор искаш ли да поемеш ти?

54.   Недейте да нападате 46. Тя просто е част от една култура, която се прокара през чалгата и се затвърди в крайна сметка от мъжете. Бяхме преди време на театър две семейни двойки. Аз не зная защо, но много се отегчих от представлението, не ми допадна никак и в антракта казах на мъжа ми и приятелите ни: "Вие се връщайте в салона, а аз ще ида отсреща в ресторант "Синия лъв" да запазя маса и ви чакам после. Този ресторант, който се намира отстрани на Народния театър, по неизвестни причини затваря много рано. Така че сервитьорът ме помоли да поръчвам, каквото ще поръчвам, че готвачът да си ходи. И аз си позволих да поръчам вечеря за всички по моя преценка, платих на момчето, и когато мъжът ми и приятелите ни дойдоха, вече започнаха да носят ястията. И защото някой искаше още нещо, им казах, че кухнята вече е затворена и сметката оправена. Не мога да ви опиша какъв скандал стана! Съпругът от другата двойка отиде при управителя и каза, че лично той ще плати по още една надница на готвача и на сервитьора, както и ще покрие разходите за ток на заведението за цялата вечер. Освен това нареди моментално да ми върнат парите. И като започна този човек като един цигански барон да поръчва всичко, което беше най-скъпо, а никой не беше гладен; като взеха да се носят едни шишета уиски и шампанско... По едно време мъжът ми му рече: "Абе, Краси, ние се отбихме просто да пием по една биричка с картофки и да обсъдим пиесата, бре, друже, няма юбиляри тука..." Не! Човек от персонала ходи до някакъв денонощен руски магазин да му достави черен хайвер; торта се появи отнякъде... Остави във въпросната кръчма минимум 700 лв. После от нашата приятелка разбрах, че това е била цялата му заплата, която взел същия ден. И всичкото това, за да бъде "баровец", "паралия", "бохем", "голямата работа".
Та, мъжете от тази порода постъпват точно като приятеля на номер 46. Там посланието е: "Виж ме какъв съм юнак, колко кинти имам, как сега ще те впечатля, защото съм най-косматият маймун в племето". За жалост това са инфантилни отношения, които почиват не на партньорство, а на болно его. Дори в патриархалните общества, където мъжът чисто финансово обезпечава семейството, жената работи: пере, шие, сади зеленчуци, отглежда животни, възпитава 7-8 деца, готви, консервира храната, чисти... Когато живееш в Третия свят, където нямаш съдомиялни, перални и кухненски роботи, това си е сериозна работа. Прабабите ни са раждали по нивите! И не са били там на разходка. Градските жени пък са имали сериозна социална роля, те са били визитката на мъжете си и също са въртели къща и домакинство. Да не говорим за задължителния "чеиз", т.е. имуществото, с което жената встъпва в брака, което се е гледало дори повече, отколкото днес, защото това е бил капиталът, с който булката практически встъпва в съдружие със съпруга си.
Та, жени като 46 са продукт на мъже като онзи наш познат - Краси. Ако главата ти дрънчи на кухо, може и да се прехласнеш по такъв кръчмарски герой. Но никога няма да имаш сигурност в живота, защото ще зависиш от прищевките на някой, който утре може да се прехвърли върху друг обект на симпатии, а ти да останеш с пръст в уста, просто защото няма какво да предложиш. Но тези жени обикновено мислят в далеч по-кратки срокове.

55.   Пич, за чувства от нейна страна изобщо и дума не може да става. А и звучи ми като че ти омекват краката от друго, не от любов. Даваш пари, получаваш секс - това е връзката ви в момента, и подобни нимфетки много добре знаят как да го играят това, със закачливите флиртуващи коментарчета. Тъй че прави си сметка - ако те устройва секс за пари, продължавай, иначе си търси сериозна жена, защото това момиче не е.

56.   Ах, какви шекспирови драми за 30 лв. се разиграват тук. Авторе , няма как да имаш млада, красива приятелка, и да не правиш никакви разноски. 30лв. са пари за семки , даже е смешно да го правиш на въпрос. Или си намираш някоя дебеланка без претенции, която винаги ще е сготвила, щом отидеш у тях, и нямаш проблем. Въпрос на зрялост в живота е да знаеш, че не може да караш мерцедес, а да плащаш като за трабант.

1-50 от 84