Дядо ми ще почине
Здравейте! От 1 седмица дядо ми е на легло, прегледа го доктор и каза Covid плевмония. Опитахме се да го вкараме в болница, но не стана (дълга история). Вече започвам да се замислям как преди сме имали толкова много и не сме го ценили... Та въпросът ми е как да го превъзмогна психически, не мога да се разплача пред мама и тати, защото и тях много ги разстройвам, а не искам да ме мислят и мен, на 14 съм. И баща ми от няколко дена е много разсеян. Очакваме до дни да се случи най-лошото, защото не иска вече и да яде. Моля помогнете ми, много Ви благодаря!

Коментари

1.   Казва се пНевмония. Иначе съжалявам за дядо ти, дано се оправи.

2.   Всички ще умрем не само дядо ти, включително и ти и аз. Смъртта е единствения край на живота. В нея няма нито нещо тъжно, нито пък е най лошото. Най лошото е да си живял живот, който не си е струвал. Не тъжи за дядо си, живял е имал е и дете и внуче и радости. Просто е дошло време да си замине.

3.   Не сдържай плача си, вредно е. А и нама нужда да се криеш.

4.   Момиче съм на 24г. Преди по-малко от месец загубих моя дядо. Изведнъж легна на легло с температура и отказа да се храни. Оказа се бронхит без ковид, можеше и да се оправи, но още в началото получавахме откази от личната категорични, че страх я било, от спешния екип, докато човека не получи ступор и по спешност трябваше да го вкарат в болница защото заплашихме с медии. Държаха го около5-6 дни и ни го върнаха в същото състояние - като в будна кома. Не можеше да се движи, обслужва, храни с предписание да му вливаме банки? Ние, близките му които нямаме дори и медицинско образование. Отново звъняхме и настояхме да го приберат в болница, а от там по телефона направо ни казаха, че ще го убият. Ще му включат банка и сърцето му няма да издръжи. Вторяит път го приеха малко преди полунощ, а обаждане получихме чак сутринта и то да ни нас питат какво да правят. Големите български лекари - убийци. Един ден по късно ни звънят отново в полунощ да ни съобщят че в 19 часа нашият баща, съпруг и дядо е починал. От какво обаче? Лъже маже тайна майна, че са го държали часове наред в студения коридор, отслабнал мъж, на 84г с температура 39 градуса дотолкова че чак да посинее... Тъжно е и не спирам да се обвинявам, че трябваше да спра моя вуйчо, сина на дядо ми да не го вкарва в болница защото там са убийци. Заслужаваше човека да почине спокойно в топлото си легло. Знам, усещам го че е на по-добро място, избавил се е от този лош свят изпълен с толкова алчност, лошотия и болка, но мъката в последните си мигове е прехвърлил на нас и аз изпитвам ярост, брутален яд към всички лекари като започнем от бездействащата и арогантна лична, през спешният екип, който на няколко пъти се подиграваше буквално на баба ми и вуйчо ми с тъгата им, изпитвам адска омраза към докторката от спешното, която по телефона каза че буквално ще го убие и да си го вземем да го гледаме как се мъчи вкъщи. Може би ако не бяха родителите ми и обичта ми към тях щях да направя страшна глупост и да четете за мен по новините, но те преживяха достатъчно, тичаха достатъчно и се тревожиха достатъчно. Писнало ми е до болка от безвъзмездието в тази страна и че хора, които могат да си поживеят още малко са оставени на произвола без лекари и съдействие. Видиш ли щом не е ковид - оправяйте се, хич не ни дреме. Извадете статистика и вижте колко невинни хора си отидоха без ковид, забравени и изоставени по стъпала и ледени коридори. Да, дядо ми е поредния.

5.   Ако е позитивен с коронавирус се обаждате на 112 - ще го вкарат в болница и ще го лекуват. Защо сте го отписали!? Голяма част от болните преживяват тази пневмония и се връщат към нормалния живот. Действайте.

6.   Не се страхувай да плачеш, всеки плаче. Човешко е. Не се страхувай да си показваш емоциите.
Няма точна рецепта за преодоляване, всеки човек преживява различно смъртта и всеки тъжи по различен начин. Когато ти се плаче, плачи. Няма срок за преодоляване, близките не се изтриват от паметта ни, винаги си остават с нас. Запомни човека с добро, това е важното.

7.   Здравей! На моя позната баба й, която е на 85 години се разболя от Ковид и оздравя. Пожелавам същия късмет и на дядо ти! Моли се, мило момиче! Бог чува молитвите ни! Всичко ще е наред!

8.   До номер 1-Правописа ли е важен във този момент засрами се...Мило момиче пожелавам на дядо ти здраве и бързо възстановяване дано всичко бъде наред!

10.   Не се отказвайте и намерете начин да го вкарате в болница. Дори да се случи най-лошото, помни, че първо - това е нормалноят кръговрат на живота и всички ще умрем някой ден, второ - няма причина да сдържаш сълзите си, това е нормална реакция в такова положение, трето - с времето мъката минава.

11.   Ако е с тежка пневмония, е за болница, не го дръжте вкъщи, защото наистина няма да се пребори. Направете всичко възможно за него, пък в крайна сметка ще стане каквото трябва.
Не си сдържай плача, поплачи си, нормално е да ти е мъчно за дядо ти. Преди 2 седмици почина майка ми, така че напълно те разбирам.

12.   Дядовците ни имат важна роля в живота ни.Особенно има едно поколение, където основно сме отгледани от дядо и баба.Моли се на господ мило дете.Дори и да се случи най-лошото знай, че той е горе на небето и винаги ще бди над теб.

Ченгиз Хан

13.   Благодаря много на всички. Телефонът ме поправи, иначе знам, че се пише пневмония. Дядо ми почина миналата седмица, трябва да се приеме и този факт. Предполага се, че е от ембулия, защото няма PSR тест, както и да е. Пазете се и бъдете здрави!!!