Вече нямам сили..
Не знам как да започна тази тема, но искам да споделя, искам да излея всичко....
Нещата във връзката ми вече спряха да протичат по нормален начин, всеки ден караници, всеки ден плача, всеки ден нерви. Отслабнах, чувствам се грозна, самочувствието ми е толкова ниско, а всеки ми казва, че съм толкова много чаровна, прекрасен човек и т. н.
Чувствам се толкова самотна в този момент. Това беше най-ужасната година в целия ми живот.
Загубих баща си, загубих онази АЗ, която бях миналата година.
Защо постоянно се гледам в огледалото и си мисля, че аз съм човек, който няма какво да прави в този свят, не заема никакво място.
Бях се оправила преди 2 месеца, усмихвах се, започнах работа, бях сред хора.. И тази пандемия ме съсипа психически.
Сега по цял ден се чудя какво да правя.
С човека, който много обичам- доверие изчерпано, проблеми след проблеми, забравям да обърна внимание на себе си.
Хора, само аз ли съм толкова депресирана..
Не знам какво ми става, никога не бях такъв тъжен човек, винаги бях веселяка в компанията.
Не издържам вече, искам стария живот, в който излизах свободно без страх да не се заразя, без да ми е нужна маска във всеки магазин..
Много ми е гадно и мъчно, броя дните и силно се надявам всичко да се оправи.

Коментари

1.   Пандемията не можеш да я спреш, когато свърши -тогава и ще се приспособяваш към условията, няма как. Дори маската можеш да си я избереш или направиш с малко фантазия цветна и уникална. Можеш да четеш книги, няма по-добро средство против скуката и безвремието според мен, да си вземеш едно животинче, ако имаш условия и да се грижиш за него, да учиш чужд език онлайн, да работиш върху външността си- напр. промени цвета на косата, прави си маникюр в различни цветове,маски и т.н. Играй на компютъра ако те влече. Ако не можеш да си намериш нещо интересно когато си сам, значи ти самият си скучен и безинтересен човек, така мисля аз.

2.   Мила, дай някъде да излезнем, да си поговорим за някакви глупости без очакване дали ще си допаднем, че си се затворила и само мислиш, щото няма какво да правиш. Мисля, че и аз имах такъв период беше в началото на пандемията и беше отврат.

Разходка всеки ден!, може да е по един и същи път, но не задълго, сменяй да видиждаш нови работи, ще ти помогнат за нови мисли.
Поглези се с нещо, храна, сладко, нещо за пиене, вземи си купи си нещо, което ще те направи щастлива дори и малко, играчка, книжка с секс цитати или хумор. Нещо различно.
Направи си подарък, "е това го исках дълго време е сега ще си го купя". Направи го за тебе си.
Разрови се за стари песни, които са ти харесвали преди време да ги слушаш.
Знаеш ли я тази песен? https://www.youtube.com/watch?v=ymNFyxvIdaM

Аз се къпя по 2-3 пъти на ден, освен че искам да съм чист, и ми е добре да се къпя, някакси ми идва като някакъв Relax, отпускам се. Мисля си не за определени теми, а просто каквото ми е в главата го оставям да минава, като медитация е.

3.   Основният ти проблем, може би е във връзката - с него започваш темата си. Смъртта на баща ти съвсем те е съсипала, пандемията в момента и липсата на работа са просто "черешката на тортата". Нормално е да изпаднеш в депрссия. Имаш ли с кой да поговориш за нещата, които те тревожат? Първо започни с изливането на болката си и преживяното- това е много важно. Дали ще е психолог или добър приятел. След това, опитай да намериш някакво хоби, нещо което си забравила или нещо, което тепърва ще откриеш и ще те накара да се чувстваш пълноценна и щастлива.