Да я целуна ли?
Здравейте, аз съм мъж на 26 г. Предстои ми приятно приключение в рамките на 1 двн с жена на моите години, с която от много години смея да кажа, че сме близки приятели.. В последните 2 години покрай работа в различни градове някак си загубихме комуникацията помежду ни, а и аз донякъде може би се държах леко дистанцирано, защото тя си имаше сериозен приятел и близостта ми с нея само ме караше да се чувствам нещастен.

Макар и от дистанция, в последно време подновихме контакта си. Истината е, че още от тинейджърските години ме е привличала физически, а напоследък и емоционално, откакто подновихме общуването. Привлича ме и бих искал да бъде тази, за която съм чакал толкова време - до сега почти винаги съм влизал в зоната "само приятели" и на практика нямам ни една истинска дълга връзка. Нямам информация да има човек до нея и се чувствам длъжен да опитам късмета си.

Поех инициативата да се видим, като тя също изглежда беше доволна от тази идея. В края на месеца се уговорихме да се видим, като тя предложи да ѝ отида на гости у дома.

Зная, че тази ни среща ще е много хубава, има много какво да си кажем 1 на друг, но една мисъл ми се върти в главата постоянно: дали да направя смела крачка като я целуна като се видим с риск да ми бие шута и да ми чуят ушите пак "само приятели" или да изчакам за някоя от следващите ни срещи.

За себе си ще кажа, че съм добре образован и финансово независим, за нея е валидно същото така че пари и материални интереси не са обект на дискусията.

Коментари

1.   Целуни я, но не за "здравей", а опипай почвата и изчакай/създай подходящ и романтичен момент.

2.   Ако усещаш целувай на секундата! :) Една целувка нищо не може да промени към по-лошо! Само обратното. Защото е проява на смелост и решителност

3.   Според мен, изчакай. Не сте се виждали отдавна, вижда ми се прекалено агресивно от вратата за краката, така да се каже :)
Може да и подметнеш нещо от сорта, че си я харсвал в тийн-годините, за да видиш как ще реагира. И вече ако усетиш подходящ момент, тогава да се пробваш евентуално.

4.   Щом те е поканила у тях насаме, значи има голяма вероятност да си в играта. В този случай, даже предприемането на някакви действия от теб, ще е очаквано от нейна страна.
Постарай се да си изкарате чудесно в шеги и закачки, по някое време, когато настъпи момента (трябва да го усетиш) се навеждаш и я целуваш.
Ако тя все пак рязко се отдръпне, откаже целувката те отреже с "Ама аз мислех, че ние сме само приятели...", в никакъв случай не се извиняваш, оправдаваш или показваш някаква негативна емоция. Казваш просто, че така си почувствал нещата и ако за нея това не е ОК, за теб няма проблем. След това ти си прецени дали ще си другарувате или ще спреш комуникация с нея. При отказ е важно да не се реагира емоционално и да се запази самообладание.
Най-важното от всичко, е че с това си действие, ще се покажеш, че си мъж с топки, който не се страхува да заяви какво желае и да предприеме конкретни действия да го получи.

5.   Да,опитай с целувката

6.   Пич, тя ако те е поканила у дома си с идеята да сте само приятели .... нещо не е в ред у тази жена. Общо взето самата тя ти дава зелена светлина. Действай, но ако ти откаже - не настоявай. Ако наистина не иска нищо повече от приятелство - по-добре прекрати контакт с нея, иначе ще попаднеш в една дълга драма.

7.   Направо се стягай да евеш, ако не я натиснеш тя си мисли че си гей и ти е приятно две женички да си бъбрите насаме.
Ако ще и сервираш след 1 ; 2 или след 5 месеца или години , че не си гей и я харесваш, то тя ще разбере че си тотален лигльо ,подлизурко и изтривалка. И понеже жените са слабия пол то вместо да те разкара ,ще продължи да се разтакава с тебе за да си четка егото, самолюбието и да се надува и самоутешава с теб. Докато в същото време се оглежда за някой мъж.

8.   Питаш като някое хлапе. Ами ще прецениш според настроението и, момента, разговора, какво отношение към теб ще прояви. Тези неща се усещат ясно. И не се настройвай много предварително, нещата са хубави като стават спонтанно, не по сценарий. Остави ситуацията да се развива от само себе си, не прибързвай. Ако налиташ на първата среща на целувки и пр. може да не стигнеш до втора. Не нахалствай, особено ако ти даде да разбереш, че си оставаш във френд зоната.

9.   Не бързай,има време за всичко.Виж накъде отиват нещата и тогава....

10.   Не бързай от "вратата за целувката" но като се видите целувка близо до устните, ъгълчето ще е между "по грешка" и "близо до целта".
А след това в зависимост от развитието на деня, усетиш ли момента- не го пропускай щом и от години се надяваш да се случи точно с нея.
Не го мисли толкова, смейте се, забавлявате се, вероятно целувката ще се случи и без това :)

11.   Може да се каже в този случай да не се заравяш много в собствени мисли и да гледаш да си обективен спрямо взаимоотношенията ви и това какви сигнали подава човека отсреща, но това за мен би било погрешно. Прекалено конформистко е. На практика се казва нещо от сорта "Обърни внимание на условията и се съобразявай". Не, ти имаш истинско чувство, което явно от доста време търси проява, така че във всеки случай - бъди искрен спрямо него. Но все пак го има момента с това как да се случи това. Малко затворено звучи това да отидеш и да я целунеш, планирайки предварително мега внимателно. Както и да си го представяш, то няма да се случи така, а пък и като не се случи така, не се опитвай да насилиш момента. Вижте се, забавлявайте се като близки хора и чак като мине някакво време можеш да прецениш дали да я целунеш, да ѝ кажеш, че не можеш да спреш да мислиш за нея, че е най-прекрасното нещо, което ти се е случвало и т.н. сериозни изказвания. Просто не прекалявай с драматизацията.

12.   Тя 10 години те е смятала за дружка и ти още вярваш, че ще стане нещо. Ако една жена реши, че си и дружка, ще си такава, докато не остане на сухо и по приятелски не поиска секс от теб. Явно не я привличаш и е страшно егоистично от нейна страна да те държи до себе си. Нейното е садизъм, а твоето-мазохизъм. Реално нищо не губиш като я целунеш, но ще се засегне с :" ама ние сме само приятели, ти си перверзен" и т.н.
Преди да се видите, кажи и , че я харесваш като жена и искаш да се срещате като гаджета и чак тогава реши дали изобщо да се видите.

13.   Целуни я в подходящия момент - но не се напрягай цяла вечер да мислиш кога е подходящо. Ще го почувстваш.
Занеси и бутилка вино, ще ви подейства добре на общуването.
Успех!
Ж 42