Трябва ли да отвърнете ?
Здравейте,
От много време се двоумя, дали е правилно да поставиш/отвърнеш на отношението от някого когото си обичал със същото. Историята е дълга и лична, само ще споделя, че става въпрос за любовна връзка, изневяра и от двете страни (и двамата изневерихме на семействата си), последвана от раздели, проблеми и много изминало време. Аз никога не посегнах на семейството и, и не се свързах с мъжа и, докато тя много пъти се свърза с бившата ми, изкара кирливите ми ризи пред нея и роднините ми, винаги се опитваше и искаше аз да дам всичко, за да получа евентуално. Не обвинявам никой за моите постъпки и действия, не е било на сила... но едни думи постоянно ми се въртят в главата " Ако ме обичаш, ще дадеш и направиш всичко за мен безусловно", маниполация или? Резултата е аз съм сам, тя е до мъжа си. Въпроса ми е свързан дали си заслужава да накараш тази жена да плати за думите си и постъпките си, по начина по който ти самия си платил?

Коментари

1.   Трябва ли да удостояваш, злобна жена с внимание?

2.   Токсична е жената, много злобна явно.
Не бих паднала на подобно ниво, да си тровят душата с такова същество.
Но със съпругът и бих говорила дотолкова, доколкото да контролира поне малко изблиците и за да спре да занимава мой вече бивш. Но не захранва злоба и глад за отмъщение. Тя е жалка, не бъди и ти, не се занимавай повече с нея, тя сама достатъчно си "отмъщава" на себе си, предполагам и мъжът и вече не я "брои" и тя съвсем е врътнала от бяс.

3.   Не. Всеки сам кове съдбата си и то точно с действията и реакциите си. Не можеш да контролираш нейните изблици, но можеш да реши какъв човек искаш да бъдеш и да се държиш като такъв. Никое същество на тази планета не заслужава да се оставиш на яда, злобата и болката. Тя е провокирала негативни чувства в теб, ако отвърнеш няма да се почувстваш по-добре и тя няма да те остави на мира. Това ще се превърне в безкрайна война с неясен изход.
Това, което смяташ за манипулация, наистина е такава. Жената е казала мъдри думи, но тя самата не ги разбира, защото ако те обичаше, нямаше да постъпи с теб по този начин и тя също би дала всичко за теб.

4.   Ако все още контактуваш с нея, спираш връзка, не я блокираш, а не отговаряш, не й звъниш, да се нуждае от помощ, пак не отговаряш, дори не четеш какво пише. Безразличието е достатъчно, жените се стремят към внимание, но когато си безразличен и нищо не може да те трогне, емоционално и психически ще я разклати. От жена.

5.   Не,времето ще я докара до по-гадни ситуации,явто си е ингригантка.Жена 34г.

6.   Според мен, създателя на темата . Мъжа и почти нищо не знае или знае само това което е било изгодно да му каже.

7.   Аз мисля, че хора, които са те тормозили без да има причина, трябва да бъдат натикани в миши задник, но пък аз съм страшно отмъстителна и злопаметна. Ако не ти идва отвътре - недей. Моят приятел, например, е точно обратното и никога при никакви условия не би тръгнал да се разправя и да си връща, точно обратното. На мен ми носи несравнимо удоволствие да си връщам тъпкано, само така се успокоявам, даже ми е някак развлекателно. Тия работи, че всичко се връща, Господ вижда и помни, не ми изглеждат много надеждни, а само опит за мързеливо успокоение. Направи го единствено, ако го чувстваш и ако има с какво да удариш силно, да знаеш, че ще я заболи, а не ала-бала, махленски разправии. Колкото и да е грозно за някои, много хора разбират само като ги започнеш с техните камъни по тяхната глава. Когато започнах да отвръщам на децата, които ме тормозиха в училище, тогава те спряха да се занимават с мен.

8.   От автора. Не съм такъв човек по принцип, винаги съм избяхвал скандали, бягал съм от разправии , интриги и никога не съм отвръщал. В крайна сметка до къде ме доведе това, любовница която ме водеше за носа, качила се на главата ми, чакайки нейните решения за моя живот. Имаше много обрати във връзката ни , много грешки , много време. Никога не съм искал да говоря с мъжа и или който и да било неин роднина, в крайна сметка те нищо не са ми направили, защо трябва аз да ги наранявам. Опитвал съм се и до сега съм успявал да пазя достойството на човека който обичам и той да го запази пред семейството си , бившите си , приятели , колеги дори . Докато тази жена към която все още имам чувства , не направи най-големия балък , пред бившата ми и родителите ми. Дълго време не бяха напълно изяснени отношения ми с бившата , разделени , не живеехме заедно , но някак не приключили напълно. Но защо тя си позволи да се меси в тях и да ги решава.
Има жени които държат единия клон по всякакъв начин докато не се хванат здраво за другия , разбирам го , страх , деца , неизвесност , друг човек с който не знаеш дали ще се получи и още много неизвестни. Винаги ме обеждаваше в противното , но вече не вярвам в това. Живеем като съквартиранти , не правим секс ... и още много.
Както и да е, въпроса е друг, дали да започна и аз да отвърщам на ударите по дойстойството ми дори на хора които обичам или не ? И не е ли мъжко , да си поговоря с мъжа и , каквото той иска да разбере , а не да се крия ?
Хитра е ... изигра си много добре картите.

9.   Пак някакви истерии, този път от мъж. Господине, как точно изневерихте на семейството си, че на това доста се смях?

10.   На такива като теб и тази пача защо ли изобщо са ви семейства?