Какво им е на ,,Старите моми,,?
Здравейте. Пускам темата, понеже смятам за редно да бъде разчепкана и тя, след като има такава за, , Старите ергени, , Искам да кажа две неща предварително. Знам, че правописа ми не е перфектен, за което нито се извинявам, нито ме интересува мнението на някой за него, и не желая темата ми да бъде осирана с коментари от рода на, , Много си неграмотен, , и прочие. Моля уважавайте желанието на автора, ако не ви допада правописа, оплачете се на администрацията на сайта, на арменския поп или просто не четете, Второ темата не е да бъдат злепоставяни или дискридетиране необвързаните дами, а чисто и просто да се открият причините, защо въпреки по-изгодната им позиция в обществото, нали, че тя била в позиция на, , избираща, , тя имала много повече избор от един мъж и т. н. Какви са причините въпреки по-изгодната позиция тя да остане сама. Нека да кажа и аз какво разбирам под, , Стара мома, . За мен такава е всяка необвързана над 30г. възраст жена с или без деца. Та мойте пет стотинки по въпроса. Причините са основно три според мен. А именно, , Облъчени от феминизъм, , , , Прекалено голяма себеоценка без покритие, и съответно прекалено големи изисквания към мъжа, , и, , Много егоистичен характер, , бих сложил и четвърта причина, , Нищо не става от нея, освен за секс и раждане на деца, , Та кратка история за един мой допир със, , Стата мома, , Моя съученичка от гимназията. Тогава беше на 32г. с едно детенце на 3г. Умна, интелигентна, перспективна, но грозноватичка и доста нарцистична. Падаше си по мен зверски. Дори ми е правила директни предложения за секс, които аз съм отказвал тактично, защото не виждах нищо привлекателно в нея от външния и вид. Тя живееше в България, аз в чужбина. Един ден реших да се прибера за две седмици и чукнах на месенджър. Тя се зарадва и в същото време ми се зажалва, колко самотно се чуствала, била изпаднала в дълбока депресия, детето било временно при баща си, тя била съвсем сама, чак се принудила да си вземе коте в апартамента, само и само да имало жива душа покрай нея, но въпреки това не ме покани да остана в тях, до като съм в бг, предложи ми само да се видиме. Аз се самопоканих, чисто и просто да се опитам да върна малко живеца в нея, уж каза, че и мусака щяла да ми направи. Много се зарадва като дойдох, едва ли не господ е слязъл от небето. Питах я готова ли е мусаката? Тя ми отговори, , Ее айде, че ще минеш и без мусака, , Както и да е. Поканих я да излезем на ресторант, изкарахме си супер. Прибрахме се към полунощ, веднага легнахме и заспахме. Обаче котето страшно проклето и разглезено. Цяла нощ миячеше и не ни остави да спим. На мен ми скачаше и ме дереше по лицето докато спя, едвам се сдържах да не му извадя джигера. Сутринта като се изака в пясъка в банята, която беше до кухнята беднави е фантазията това как мирише и то до като си на масата и закусваш. Предложих да мина да я взема след работа с колата, понеже ще е изморена да шофира. Отказа. Предложих и да мина и напазарувам от магазина каквото е нужно, пак отказа. Прибра се вкисната на куче. Малко си поуправи настроението с настъпването на вечерта. Предложих и да отидем да вземем нещо от вън за ядене понеже нямаше нищо, а бях умрял от глад. Отидохме, седнахме да вечеряме котарака не спря да скача на масата върху храната, супер нехегиенично, а тя му се молеше да не го прави. На третия ден ме помоли да си тръгна с думите, , Ти свърши работата, за която дойде, аз се чуствам вече добре, , Едва ли не аз просто съм бил някакъв инструмент за нея за да се почуства тя по-добре. Казах и го. Тя изтъкна и като аргумент, че котето полудявало от моето присъствие и тя не можела да се наспива, както и, че след мен миришело сутрин в тоалетната след като съм ходел по-голяма нужда. И, че обичала да седи сама, некви едни ей такива. Според мен е очаквала някакво ухажване и е била загоряла. И като нищо не се случи, може би се е почуствала отхвърлена. Аз наистина направих някакъв опит, но не се получи, понеже наистина не е мой тип жена. Имаше и нечистоплътно излъчване. Забелязах, че е и много стисната. Изкарва много добри пари за София, но постоянно сметки постоянно лишения. С тая едва ли бих доживял и 55г. Чакала на готово да я изчукам. А тя какво направи да ме впечатли като мъж? Една манджа сготви ли? Голяма част от тия стари моми нямат елементарно отношение към мъжа. Понеже можела да ражда и мъжа вече е роб до гроб. По цял ден мъжа да се скапва от работа, като се прибере да се захване и с домакинска работа, да се занимава с децата да пазарува, да ремонтира в къщи. А наща, ако въобще е работила като се прибере директно се мята по гръб на дивана, от там на масата, когато е сервирано и после като си легнат само да вдигне краката и пак мъжа да свърши цялата работа. Една брачетка имам, тя минава четирисетака и живее сама с детето си. Тя цял живот, чака баровеца с бялатa джипка x5. А е една скомрия горката, но се на готови пари и успехи иска да се намести. И други познавам. Ръгали са се ръгали се, ударили четириситака с по две деца от различни ръгачи и се сетили, че искат сериозен мъж до себе си. Какво да я правиш с толкова навъртян километраж и с две деца. Хората го изхвърлили, аз да го пребирам. Тя, ако е била свястна, бащата на детето и е щял да я държи. Кой изхвърля хубавото?

Коментари

1.   Проблемацията, мой, не е в годините и в това дали някой е сам след 30.

Проблемацията е, че ти си откровено глуповат, вероятно и кръгът от хора, които познаваш са същите тупани, включая и таз' госпожа.
Съответно не можеш и да си представиш какви прекрасни жени има, които са на по над 30 години, но не са от тая проста прослойка, че да имаш някакъв досег с такава.

Та, не, не са "стартите моми" проблемни, остарялото ти виждане и 3 милиметров мироглед са проблемните неща ;)

Братан.

2.   Една връзка се поддържа от двама, като не се получава с един, може с другия. Човек свикнал да си живее сам трудно търпи друг. Като се лъжеш, трябва още да не си свикнал да си само достатъчен. Мен мъжа ми като почне, тва защо е тука, вдигни това и все такива и много ме нерви, човек като си е свикнал и трудно приема промяна.

4.   Много са си добре даже-не намират кусури,нямат колосални очаквания от всякакъв ранг,дащни саимат избор,живеят си живота по своите правила и рядко пишат тук.

5.   Братане, нещо си сменил позицията. Почнал си много да защитаваш жените. Пича може да е всякакъв, ама жените масово си приличат точно по същите неша, за които говори. Дори и да е интелигентна пак ще има съшите тъпи изисквания към мъжете.
Ама явно и Братанчо е сменил тактиката. Казаха му, че го харесват и чака пак някоя да го търси през сайта.
Авторе, масово са така, масово. Точно, както описваш.
Прибира се, ляга и тва е. А женените мъже са мега сдухани, защото жената контролира всичко.
Напипал си истината. Те само и единствено използват мъжа и няма никаква полза от тях. Братан явно има нужда от жена и то голяма нужда, ама иначе много се сили. Самотата му лъха от всеки пост.
Зарязвай я тая да си гледа мачетата и да си троши главата.

7.   На 30 съм жена без мъж и деца, повярвайте ми на никой нормален не му е лесно сам докато другите градят и дърпат напред. Ако всеки чукаше своята жена/мъж и всеки си гледаше своята работа много по прекрасен щеше да е светът за всички :)

8.   Плюс 10 звезди за Братан!
за афтора - квот повикалу туй са убадило. Пиша гу тъка за да г прочтеш по лесну.

9.   Автора към Братан.

Прекрасни обаче на по над 30г. зарязани от бащите на децата им.Ти ако имаш прекрасна жена до себе си, която ти е родила две деца би ли я зарязъл? Обаче ми отговори конкретно с ,,Да,, или ,,Не,, не ми разтягай философски локуми стил ,,Ала Лорд Евгени Минчев,,

10.   Груба е била жената, можело е да ти спести някои обяснения. Малко простовата е и просташки е подходила. И твоето отношение не е по-различно, само като те чета и се отчайвам какви мъже има. Ти си рядък случай. Ще привличаш хора като теб, интелигентна и раздаваща се жена, няма да впечатлиш. Не че няма - има, но защо би ти обърнала внимание? Не можеш да предложиш реципрочност и си с манталитет на жертва, вечно оплакващ се от всичко.

И да ти кажа, за да не се изложиш някъде - стара мома е жена, която никога не се е женила и няма деца, на възраст 40-50(може и на 30,ако живеем в комунизма). Ако е разведена или ако е разделена, но с дете, това не е стара мома.

11.   Причините на "старите моми" да са сами обикновено са- самоопознаване, самоуважение, самодостатъчност!
Трябва да си "висока летва" за да склони такава да споделя живота си с теб...е, точно с теб няма начин, де, но по принцип.
За протокола: в здрава и стабилна връзка съм, но ми коства време и много размисли докато се "навия" да деля общ живот с някого. Със сигурност бих предпочела сама, отколкото зле придружена :)

12.   Извинявам се, че ще остава конкретната тематика и проблематика настрана, но... умрях да се смея на описанието на случките с котето... вече 40 минути го препрочитам и смях... Благодаря на автора, че ме развесели толкова. Не знам защо никой друг от коментиращите не го споменава... Честно :)))))))) Самите случки - плюс специфичния нрав на така описаната жена - плюс характерния изказ на автора = злато! Писане с елементи на фейлетон.

Иначе по изказа, включително употребата на думата "джигер", гадая, че авторът е от Източна България, може би дори Североизточна :)

По-горе някой го наричат "глуповат", с което не съм съгласен. Не е нужно всеки да се мъчи да се прави на интелектуалец. Освен това като цяло е прав и в тезата си, и в аргументите си.

Благодаря ти, авторе, така не съм се смял от години.

Даже ето и моят подбор на златните цитати:

"Прибрахме се към полунощ, веднага легнахме и заспахме. Обаче котето страшно проклето и разглезено. Цяла нощ миячеше и не ни остави да спим. На мен ми скачаше и ме дереше по лицето докато спя, едвам се сдържах да не му извадя джигера. Сутринта като се изака в пясъка в банята, която беше до кухнята беднави е фантазията това как мирише и то до като си на масата и закусваш."

"Прибра се вкисната на куче."

"Отидохме, седнахме да вечеряме котарака не спря да скача на масата върху храната, супер нехегиенично, а тя му се молеше да не го прави."

"Тя изтъкна и като аргумент, че котето полудявало от моето присъствие и тя не можела да се наспива, както и, че след мен миришело сутрин в тоалетната след като съм ходел по-голяма нужда."

"Аз наистина направих някакъв опит, но не се получи, понеже наистина не е мой тип жена. Имаше и нечистоплътно излъчване. Забелязах, че е и много стисната. Изкарва много добри пари за София, но постоянно сметки постоянно лишения. С тая едва ли бих доживял и 55г. Чакала на готово да я изчукам. А тя какво направи да ме впечатли като мъж? Една манджа сготви ли?"

Надявам се да публикуват коментара ми. Не се заяждам, искрено се смях на историята, плюс това смятам, че авторът има право (като цяло).

13.   Автора към 11. Ако причините една жена да остане ,,Стара мома,, са самоопознаване, самоуважение и самодостатъчност, не би ли следвало тези причини да същите за да остане един мъж ,,Стар ерген,,? Питам понеже вие жените изтъкнахте съвсем други причини за ,,Старите ергени,, Аман от женското лицемерие, край няма.Много са глупави повечето жени, като задачи по математика за втори клас сте.

14.   5, аз никога не съм бил "за" или "против" някое съсловие. Има сигуатии и ситуации, хора и хора. Ти ако си толкова тъповат, че да си мислиш обратното - бъди жив и здрав.

Авторе, давам ти пример, много пресен, от преди две седмици, излизам с жена, която е в средата на 30-те, с голям син в тийн годините си, с прекрасна работа, много читава. Голяма любов, консумирана и подплатена с едно дете, но пичагата започва маниакално да я ревнува и да психясва до такава степен, че тя не може да търпи и става, и си тръгва... както и трябва да направи.

Хората не са константи, търпят постоянно развитие и промяна и НИКОЙ няма гаранцията, че ще вървят в една посока през целите си животи.

Братан.

15.   Автора към Братан. Съгласен съм, че хората търпят промяна.Той и хамелеона търпи промяна на цвета, ама според светлината.Тоест да ли тази промяна е на база създалата се ситуация в момента или е вътрешен катарзис? За историята с твойта мацка, ти си чул само нейната страна на монетата, обаче монетата има и друга страна.Имаш и лични впечатления от нея ок.Но много хора с години могат да прикриват истинската си същност.Ако остарееш с тая жена и към края на живота си, ми дойдеш с тезата за това човек как винаги може да се промени, тогава по може да хване декиш.До тогава аз ще продължавам да подкрепям тезата, че ,,Хубавото никой не го изхвърля,,

16.   Говориш за стари моми, а даваш личен пример с жена, която е имала връзка и е родила дете. Не мога да разбера каква връзка има едното с другото.

17.   12 - Авторе, стига си прави комплименти! Дали си от Североизтока или от Югозапада, все тая, видно е , че си вкиснат стар ерген-женомразец. Щом си събудил интерес у такава жена, каквато описваш, ясно колко стойностен мъж си пък ти. Качествените мъже са с качествени жени.

18.   Е, чакайте малко, разведена жена с или без дете не е стара мома. Стара мома е жена, която никога не се е женила и няма деца.
А иначе старите моми обикновено имат проблем с комуникацията, с взаимните компромиси, които са неизбежни при семейство / връзка, с годините развиват егоизъм, който удобно наричат "високи критерии".

19.   Нищо им няма, а ти защо толкова се интересуваш от тях като цяло?

20.   Поздрав към номер 7 от мъж, който е на 30 и кусур и също е без жена и без деца.

21.   Авторе, по това, което описваш, оставам с вечатление, че ти си си падал "зверски" по нея, а не тя по теб. И доста те е доядяло, че не се е държала за теб като удавник за сламка, затова и си я "насрал" тук в темата. Жената не е стара мома, има си дете, т.е. имала е и мъж. Понякога нещата не се получават и хората се разделят. Мисля, че сериозно трябва да промениш някои черти в характера си, иначе ще те обсъждат в съседната тема за ергените.
За протокола: не смятам, че задълително му има нещо на човек, ако по някаква причина е останал сам, това се отнася и за двата пола. Темата е дълга и обширна.

22.   Нищо, желая ги!
Мъж на 30

23.   Нека малко предистория, че май някои остават с впечатлението, че това едва ли не е реакция на отхвърлен мъж.Освен, че сме съученици с въпросното моме, ние сме израснали заедно и в един блок, така, че се познаваме и от деца.Тя винаги е била интроверт, но доста хитра и комбинативна..Дори в училище като сме играели пиески с животни,по ирония на съдбата на нея винаги и даваха ролята на ,,Кума Лиса,, Дори физиономията и е лисича.Баща и е същия лисугер и лицемер и стисната мишка.Помагал съм му да си строи къща, напълно безплатно съм му бъркал бетон и съм му носил тухли, за благодарност оплю целият ми род като некадърници.Като тинейджър никога не е проевявала интерес към мен.Нито аз към нея.Бяхме на ,,Здравей здрасти,, След гимназията се пръснахме по чужбините.Един ден малко след като се появи интерната като средство за комуникация, съвсем случайно и мяркам профила в един сайт.Писах и, тя ми отговори, разбрах къде е в момента, тя мен също.Разбрах, че живее с приятела си на семейни начела, и че е бременна от него.Разменихме само скайпове и бързо ни приключи контакта.Около две години минаха от тогава.Една вечер както се бях опънал и гледах Сашо Диков по канал 3 как коментира поредния позор на ФК Левски и връщаше за пореден път някакъв момент на забавен каданс, чух типичния звук когато някой ти пише на скайп.Гледам ооо нашата Кума Лиса. ,,Как си?Къде се изгуби, аве екстаз от емоции, когато някой ти е залипсвал зверски.Дъра-бъра сто чадъра, накрая се оказва, че нашата Мара, е съкратена от престижната и и добре платена работа, както и че на скоро се е разделила с бащата на детето и, била стресирана, че трябва да се пребира за бегето, за капак ми сервирва, че е загоряла като каубойски тиган и хормоните и бушували зверски.Като след тия словоизлияние се самопокани на гости при мен.Аз естествено не съм глупак.Ясно беше за какво ме търси.Тогава вратите не бяха отворени широко както сега към богатия запад и най-сигурния и лесен начин беше да хванеш някой/някоя , който е там с гражданство и след няколко годинки ставаш пълноправен гражданин, като до тогава пак си имаш пълните права на всеки местен гражданин.Тая система беше като епидемия, когато на запад се ходеше само с визи.Аз тактично и отказах гостито, можех още тогава да си я бъцна, ако ми беше само за секса.Но понеже съм силно честолюбив и не бих оставил някой да ме ползва като ,,икономическа патерица,, Писа нашата още няколко дена видя, че удря на сериозен камък и се покри като руска подводница.Като преди това имаше и второ самопоканване от нея на гости, даже изяви желание да си платила и билета.Като и отказах и тогава, каза ,,Оо ами по-добре.С тоя кофти климат при вас, няма да изкарам и два дена.Аве лисицата и гроздето.След време пак писа, вече беше в бегето, и нещата отиваха там да си и остане.Един ден реших да тръгна за бегето да свърша една работа за няколко дена и да се прибера.Чукнах и на скайп, щеше да ми е тъпо да разбере после , че съм си идвал пък не съм се обадил.Идеята беше само да се видим за час-два на хапка-пивка под някоя дебела сянка в някоя механичка и после кой от къде е.Речено сторено.Поканих я на страхотно местенце.Не мога да си изкривя душата, че не ми е било приятно.Свързваха ни не малко неща.Гимназията, един блок, и двамата доста години изкарали на запад.Стана никое време, а нашите сладки приказки не приключваха.Стъмваше се и аз предложих да тръгваме, аз трябваше да пътувам веднага обратно за чужбина.Тя ме покани в апартамента и.Аз отказах, тя настоя нямала да ме пусне по нощите да карам.Тя дори намери платен паркинг за колата ми, понеже живееше в гето и бях твърдо против да си оставя колата пред блока и.Оставих колата , качих ме се в нейната.Стигнахме в тях, тя ме изпрати до магазина да взема мляко и памперси за детето.Отидох взех, седнахме в кухнята на по чашка дъра-бъра лапето скачаше покрай нас като маймунка и се радваше.Тя после отиде да го преспи, след което се усамотихме на терасата и големи приказки чак до към 04:00 сутринта.После къде къде да спя, тя вика идваш до мен и детето.Имам чуството , че за един ден станахме семейство.На сутринта се оспахме, давай на юруш закарахме малката маймунка на градина.После тръгна да ме кара към мойта кола, и ми предложи да остана и тая вечер.Но твърдо отказах.Опита се да ме убеди, но не успя.Мина може би година от тогава, и една юнска една вечер ми писа пак.Тамън сядах и си сервирах една лазяна.Дъра-бъра вика ми не ти ли писна да седиш сам, до кога мислиш да я караш така, представи си, че аз и Виктория(името на детето) сме при теб, колко щасливи ще бъдем тримата.Тогава и казах , че жена с дете от друг мъж не искам до себе си.Явно доста се засегна от думите ми, и ми каза ,,Еми яж си лазанята сам тогава,, и разговора ни приключи.След време писахме още няколко пъти, уж болезнените думи бяха забравени и от двете страни и след това последва историята, която съм постнал от начало.

25.   Всички знаем как женичките я карат в живота ей тъй “по-полека”. Демек нито на работа ще я награбят, нито в командировка ще я изпратят, нито някаква истинска задача ще и поставят и тн и тн.
Обикновенно с един разкрач се оправят и в къщи и на работа.
Тези които остават стари моми са толкова залюхани и забити, че не могат и разкрач.
Някои са толкова странни и неадекватни че на луди бият, други миришат или мръсни парцаливи и стиснати до стотинка а пари имат.
Е ,има самотни жени, разведени, вдовици или изоставени, но това не са стари моми.
Никой нормален и с акъла си не би се хванал със стара мома.

26.   Авторе, ти си описал тази жена толкова гнусно, от думите ти личи такова отвращение към нея, че съм убедена, че щом си си я пуснал на гости и й отговаряш, и й обръщаш внимание, че и баща й познаваш, значи на теб нещо не ти е наред.

Ти си един подъл лицемер. Горката жена. Ако не я харесваш, значи я използваш, за да си вдигаш самочувствието, че някоя те харесва. Нормален човек дори нямаше да й отговори. Изтрила съм от скайпа си всеки, който не ми е симпатичен или близък. Какви съученици, какви пиески на по 30 години? Това е минало, какво си се хванал за тази дама.

Всичко е его в този живот при някои хора. Спри, докато е време, защото тези низки емоции ще се изпишат на лицето ти и ти сам ще заприличаш на лисугер. Защото какво друго е един човек, който говори зад гърба ти, а пие с теб на една маса?

27.   Тя е стара мома. А ти стар мъж ли си-по твоите критерии, какви бяха, на трйсет без жена? А, стар си и ти, нали? Такъв ниско интелигентен, прост, глупав и досаден, не мусака да не ти направя, ми ще ида да драйфам от отвращение в кенефа. Интелект нула.

28.   Братан, ти го е казал най - ясно. Глуповат си и кръгът от хора, които познаваш са подобни на теб. Ти няма как да имаш досег до качествени и стойностни жени, просто, защото те не биха се занимавали с такъв като теб! Задай си въпроса: Защо на 37 години си сам, както и защо плюеш хората, които си познавал по форумите? Та, остави старите моми, а гледай себе си, най- добре, че си зле не само в поравописа, ами и изобщо.

29.   Проблемът ти авторе, е в липсата ти на крично мислене по отношение на теб самия. Ти приличаш повече на стара мома, отколкото която и да е жена.

30.   Какво я търпиш госпожата с тия циркове? Току се присеща, че остава сама с дете и те почва теб с "агитациите"! А това с "представи си, че аз и Виктория(името на детето) сме при теб, колко щасливи ще бъдем тримата" си беше класическо "трЕбва ми мъж и баща на детето, я ме прибери, а".

За чуждите деца те разбирам. Колкото и да ни изкушава мисълта, че малкото е херувимче /в повечето пъти е миловидно на вид/, то се е метнало на родителите си. Нищо не знаем нито за него, нито за майката, нито за роднините им назад по трасето. Нито знаеш дали е податливо на психични проблеми, нито го знаеш що за човек ще излезе - някой ден може да те пречука заради една доза наркотик. Ако си е твое, поне знаеш какво може да е взело от теб и рода ти /познаваш поне част от него, а за другата вероятно можеш да разпиташ при нужда/. Така че е премерен риск - пак го има, но поне не е 100%.

31.   Авторе, след като имаш такава предистория с тази жена и много добре познаваш негативните й страни, се чудя защо изобщо си се забъркал с нея. Не е като да си имал основания за някакви романтични надежди и после да си останал разочарован, че мечтите ти за нея не са се сбъднали. Не те съдя. Но можеш да си спестиш подобни разочарования занапред, след като ти е много добре ясна жената какво представлява.

32.   Автора. Нямам негативни емоции към тази жена. Тя ми е безразлична както и магазинера в магазина. Подържам контакт и с други съученици. В нейната компания ми е било приятно, както и в компанията на най-добрия ми приятел. Никога не съм хранел мераци към нея, защото тя външно не е мой тип, и нека феминистките хранещи ме в темата да си го набият в кухите лейки. Дааа мили дами, има мъже с достойнство, които не биха си навряли фалоса във всяка една слива предложила му се на тепсия. Все пак моя фалос не е свински крак да стъпва във всяка помия. Тя не покрие ли моя минимум, автомат отлита във френдзоната и то само, ако имаме общи интереси. Освен, което чисто дори и икономически сме различни вселени. За мен парите са за харчене, не за спестяване. Изкарвам добре, следователно заслужавам да живея добре. Тя е стисната мишка, изкарва добре, а живее като клошар. Нямам никакви проблеми да бъда сам, много съм щаслив сам, за разлика от повечето хора, които са напълно зависими да бъдат с някой. За мен това са истинските нещастници. Имам страхотни колеги, приятели, роднини, мой дом и смятам, че в момента съм в супер позиция да желая семейство с жена без деца от друг мъж, която ми допада както външно така и душевно. Макър, че не ми е самоцел. Ако я срещна срещна, ако не здраве да е:) На старини има кой да ме гледа, уредил съм го, няма да умра с котки за яд на върлите феминистки, които ме хранят в темата:))

33.   "Много съм щастлив да бъда сам" Авторе ти си стар ерген. Жената вече е имала мъж и дете, а ти нямаш, не си и имал, явно и не искаш да имаш. Тя не е стара мома. И никой не те кара да бъдеш с нея. Какъв ти е проблема?

34.   Авторе, как така тази жена ти е безразлична като магазинера, а цяла тема си пуснал ЗА НЕЯ, отговаряш, пениш се...и за протокола, тя не е стара мома, а разведена, но ти си 200% стар ерген. Имаш и годинките, и безкрайните критерии и киселяческото отношение към жените.

35.   Статията ми се стори много забавна. На авторът не му е бил приятен евтиният тарикатлък на жената. И глупостта и. И ти благодаря много, че я определи като "мома". Раждането на бебе не прави жената жена, що се отнася до мъжа.

37.   Авторе много точно си ги описал нещата явно не съм сам.Бях с един такъв екземпляр и първо търсех грешка в себе си обаче не-те са си такива.Дърт боклук на 40 без нищо зад гърба си, с посредствена работа, посредствено мислене, псува като тираджия, километража повече от на тираджията, бройката и тя не си я знае вече. Та тая ми ревеше как искала дете и семейство да създаде, сериозно обвързване абе това и беше като отче наш, нон стоп припяваше как това иска повече от всичко и как била готова и всичко щяла да даде от себе си. Такаа и на практика какво беше дамата като свърши 8ч си работен ден пред компа цял ден се жалваше колко е претрепана, как не и е до секс и до нищо, да не се виждаме, че ще и преча и трябвало да мие чинии или да си подрежда дрехите. Та хем иска мъж хем го иска от време на време ами така не става.Отделно нагла до безобразие и все гледаше да черпя аз тя да не дава нищо и да и се кланям като на принцеса.
Та извода е че ИМА причина да са останали сами на 40г.

38.   Т. е. ако тя е имала шест връзки и е живяла с трима до 29-тата си годишнина, но на 30 е скъсала с последния си, е стара мома? Правилно ли разбирам въпроса?