Самотник на 22
Здравейте приятели бих искал да ви споделя моят проблем. На 22 години съм и още нямам приятелка. Преди около година преживях заболяване, което не откриха веднага й се наложи да ме приемат в болница с доста сериозни дихателни проблеми. Прекарвайки в болницата цял месец бях изписан и след това се наложи причината за моята болест да се премахне чрез извършване на операция... всичко приключи добре и сега съм напълно излекуван, но съм много песимистично настроен. Не съм грозен, не съм дебел и според повечето хора изглеждам добре и точно в това е проблема. Защо лелки на по 40 години ме наричат красавец? Ами като изглеждам добре, защо трябва да го забелязват само лелите?

Аз не ходя по дискотеки, защото не намирам смисъл в това да харча луди пари, за да се запозная с момиче точно на такова място за разлика от повечето ми приятели. Не пуша, не пия и предпочитам да спортувам, а относно облеклото не държа да се обличам с маркови и скъпи дрехи.
Моля за съвет трябва ли да пуша и да пия и да ходя по дискотеки за да бъда готин в очите на момичетата? Притеснява ме факта, че съм на 22 години и не съм спал с момиче, а мисля, че ми е време вече! Не искам да подражавам на другите, за да имам гадже, a се съмнявам, че ще се намери момиче, което да ме хареса такъв какъвто съм.

Като гледам приятелите си виждам, че и те отчаяно тръгват по дискотеките само и само да намажат нещо, но наистина ли това е начинът в днешно време? Ако е това съм готов цял живот да остана самотник, но да бъда себе си!

Вървейки по улиците и наблюдавайки виждам, че се по малко момичета биха ми харесали качествата, а по скоро биха гледали дали имам хубава работа, кола и дали живея в палат.

Може би трябва да си плащам на момичета да спят с мен или да замина за друга държава, където ще ме ценят повече, защото ако трябва да съм честен тук това не виждам как ще стане. :(

Желанието да бъда с момиче със всеки изминал ден се засилва и не знам какво да направя вече... да отида при момиче, което срещу заплащане ще ме направи мъж или да чакам още дълги години с надеждата да ме огрее? Отчаян съм.

Коментари

1.   Не е нужно да пушиш и да пиеш за да те хареа някое момиче даже е просташко да се правиш пред момичетата на големия мъж със цигара в уста и бутилка в ръка. Просто бъди себе си.

2.   Аз съм момиче и мога да ти кажа, че не е необходимо да пушиш или да пиеш. Моя приятел е пълен въздържател. Трябва да си по нахален. Запознай се с някое момиче във фейса, моя така ме свали. Не се обяснявай на жените. Ласкай ги, но деликатно. Една жена, ако те хареса не гледа парите даже тя ще ти дава.

3.   Отивай на проститутка, после пак... само така ще си спестиш очевидните ядове. Ама избери някоя от нета и много внимавай да не ти лепне нещо.

4.   Изглеждаш свястно момче. Може би проблемът ти е компанията, сред която се движиш - ако си в среда от масовия тип, които наистина животът им минава в дискотеки и пиене, съвсем възможно е да оставаш незабелязан. Пишеш и че, повечето момичета биха те харесали само ако имаш достатъчно пари и т. н. Истината е, че все още има мноого момичета, които напротив - гледат човека. От личен опит ти казвам обаче, че на този тип момичета проблемът им е същия като на теб - остават незабелязани или са твърде срамежливи, за да направят първата крачка (нещо, което може би и на теб ти е трудно). И така си се разминавате. Другото е (но се съмнявам, че си от този тип), че искаш нещо, което е невъзможно за твоя тип личност - целиш се в популярните момичета, които не биха те разбрали и обърнали внимание.

За да се посмееш - аз съм авторката на "Никога не съм имала гадже". Проблемът е еднакъв както за момичета, така и за момчета. Мога само да те успокоя с това, че на едно момче, стига да успее да си наложи малко здравословна самоувереност, принципно му е много по-лесно да си намери приятелка, отколкото на едно момиче. Пожелавам ти успех (:

5.   Поне да знаеш, че не си единственият :)
Аз съм същият, все едно аз съм го писал това, разликата щеше да е само в годините :D

И аз мисля, че свястните момичета са много трудно откриваеми, вероятността да е свободна е едно на милион..
А като другите - колкото искаш..
но аз не искам таква, те са като тези с парите...

6.   Пак глупости за пари, имоти и коли. Търси любовта, не момиче което да те отърве от девствеността. Все пак това е твоята малка тайна, никой не ти е светил и не знае дали си бил с момиче за да се чувстваш неловко и да те е срам или страх че може би някой ще ти се подиграе

7.   Като за начало спри да наричаш 40-год. дами "лелки". Има много 40 годишни жени, които изглеждат по-добре и от 20-г. Имам чувството, че си с прекалено голямо самочувствие. С този начин на мислене, където и да отидеш ще си останеш сам. (Една страхотно изглеждаща 40 год. ЖЕНА! )

8.   Поредния перфектен с огромно самочувствие дето само за него не се намери свястна половинка.... Защо никой не намери смелотта да напише че е затворен и сдухан ами излизате само с тия оправдания "аз съм идеален ама другите са ми криви и не ме ценят"... Върви на проститутка, ще ти реши проблемите.

9.   Виж, както се описваш си много добро момче и мога да ти кажа, че има много момичета, които предпочитат да излизат с точно такива момчета като теб. Няма да се отчайваш; когато му дойде времето на нещо тогава ще стане.

10.   От Автора: Добре изглеждаща госпожо на 40 години според вас дали трябва да съм доволен, че жени на тази възраст от 40 години ме наричат красавец? Реагирахте по скоро, като засегнат човек а не а не, като човек, който дава полезен съвет.

11.   Здравей и от мен... не тръгвай с нагласата просто да си хванеш гадже, а намери момиче което наистина си заслужава и направи всячески усилия да я спечелиш. Повечето мъже, които се оплакват от самотата май не са достатъчно смели, за да покажат на дадена жена че я харесват и точно там е проблема. Щом изглеждаш добре, а личи че и характерът ти е страхотен, значи няма друг проблем. Просто бъди смел и дано намериш любовта в очите на някое свястно момиче. Успех!

Doriana

12.   От Автора: номер 8 виждам, че ти си от така наречената маса
на отраканите и отворените хора, но не разбрах нищо от съвета ти. И ти ли отиде на проститутка първия път?

13.   Направо ми се прииска да поискам координати. :) Личи си,че се отличаваш от общата маса. Аз съм момиче на 20 съм и смея да твърдя че не всички гледат парите, колите и т.н. ...
"a се съмнявам, че ще се намери момиче, което да ме хареса такъв какъвто съм. "-защо да не те хареса:? Бъди себе си и помни за всеки влак си има пътници, ще стискам палци скоро да срещнеш някое свястно момиче което ще те оцени!

14.   До 1: "Бъди себе си" е най-лошият съвет, който може да дадеш на някои хора.

15.   Ако си от София хич не се помайвай, влизаш в някой сайт с обяви на проститутки и избираш. Тва е.

16.   Сърдитко-Петко празна му торбата. Виж себе си - на 22 си и е крайно време да пораснеш и да разбереш, че каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи. Не се сърди на "лелките" - никой не те кара да спиш с тях, може би те просто искат да те насърчат, защото виждат колко си неориентиран. Мислиш ли, че за един мъж най-важното качество е да е красив? Защо чакаш другите да те одобряват? Ако искаш да си намериш момиче, просто се огледай с други очи, всяко момиче е красиво, дори и пълничките, дори и по-свитите, намери тази красота, намери различното момиче и бъди достатъчно смел да и предложиш. Ако добре си преценил, ще имаш успех още с първото, ако не - значи не си преценил достатъчно добре и трябва да опиташ пак, но търси грешката в себе си, а не в останалия свят - никой не е крив за собствените ти грешки.

17.   Щом си на 22 предполагам, че си студент или не следваш? Ако да от студентски партита, рожденни дни и покрай колеги и колежки може да се запознаеш с някое свестно момиче. Всички тези мисли само ти пречат, а на днешно време повечето момичета търсят момчета като, които са неопитни и земни хора иначе пияници и бройкаджии рядко се харесват и то само от тея, които търсят пари, скъпите коли и подаръци ;). Потърси някакъв начин да завържиш нови контакти чрез интернет, познати и т. н.

18.   Еми иди някоя "лелка"да ти помогне да не си девствен:)))) Да ти имам проблемите!

19.   До 18, ти нямаш никакви проблеми!

20.   Струваш ми се много свястно момче :) аз съм момиче на 21 и също като теб не ходя по дискотеки
за мен парите нямат никакво значение
много по-важно е какъв е човекът материалното състояние е нищо

22.   Втора свалям ти шапка, че си написал много правилни неща в края на историята си.:)

"Вървейки по улиците и наблюдавайки виждам, че се по малко момичета биха ми харесали качествата, а по скоро биха гледали дали имам хубава работа, кола и дали живея в палат.

Може би трябва да си плащам на момичета да спят с мен или да замина за друга държава, където ще ме ценят
повече, защото ако трябва да съм честен тук това не виждам как ще стане. :( "

Браво имаш характер. Всяко момиче трябва да търси момче като теб. Стабилен си от това, което си написал се вижда.;)
Номер 8, ако си такъв тарикат, защо не дадеш съвет на момчето? Ти си мислиш, че всички, които не ходят по дискотеки за сдухани, ама не е така приятел.:(
Ти пук номер 2 такъв съвет си му дала "златен"
Във фейса ли ще си търси жена?. Жалко, че такива момчета като автора са самотни- Умно и сериозно момче си седи само понеже глезлите не го оценяват.:(
Ходете си със зализаните педалчета и си мислете, че до вас има мъже на място.:D:(

23.   : )
От скоро съм тука и чета много такива теми...
Еми какво да ви кажа пичове, като задръстен биолог(висшето ми е друго де, на 25 съм вече), ( а може би човек не трябва да е биолог та да схване простата истина ), да ви кажа че живота е много близък до естествения подбор в природата, мъжете гледат външния вид на жената и си мислят че това е истината... е да ама не!
Жените си имат други инстинкти за оцеляване които следват и това не ги прави "кучки".
Те гледат други неща важни за оцеляването, ако не са достатъчно наперени да търсят "добрата партия"- пари коли и тн. , ще си хванат някои свестен та поне да не изневерява и ако изкара днеска 5 лева да ги даде за семейството, ама тода е на по късен етап от мисленето им.
Не че се правя на разбирач, ама не разбирам защо се жалват хората в това положение... очевидно е че още няма какво толко да предложиш на една жена и аз съм сладък и изглеждам добре и не съм много тъп или задръстен ама съм си сам като куче цял живот...
Даже когато жените имат интерес се чувствам като леке че не съм самостоятелен още и не се занимавам. Разликата е че нито се оплаквам, нито съдя жените за това което са... те са си много прави за тях си, в тоя ш! бан свят нямат много опции, тука жените са по-долу от мъжете, не сме като в Швеция, там наистина са равни и жените не гледат толкова парите, ама колкото по на юг отиваш нещата се променят....
Вземи погледни по-реално на живота - какво учиш, каква работа ще си намериш после и тн, другото рано или късно ще дойде, ако имаш хубава работа и както твърдиш че не си грозен жените сами ще ти се натискат, не са тъпи и те, каквото имат го използват добре.
Така че не мисли нон стоп за бодване само(ако ти е толко зор плати си) и започни да се изграждаш като личност първо, което може да стане и без жена до тебе, докажи се малко в тоя живот и тогава може да имаш претенций... малко характер трябва и гръбнак в тоя живот! Първо трябва да се бориш за това сам да си изкарваш парите а не да взимаш от ваще....

24.   Пич не се обиждай обаче няма да работя само за да храня приятелката си. Виждал съм как момчета да се претрепват от работа, защото искат да минат няколко пъти с приятелката си в квартала, където живее момчето. Природата си е такава, ако на едно момиче му допада въпросното момче, няма да му гледа парите. Не може всички да се харесваме, защото един бил богат и може да ти предложи повече.
Жените говорят за любов и романтика, а не ние мъжете и, ако са толкова романтични ще си чувстват със сърцето, а не с джобовете си.
Има много истории на богати жени, които се влюбват в бедни момчета, но какво може да й даде едно бедно момче? Този пример го има и с обикновени момичета.
Това, за което говориш не е истинско, не е редно да става.

Ако следваме теорията ти за по силните в природата, че тогава аз до сега съм виждал толкова момичета с разни мухльовци, че все един път щях набия някой за да му приватизирам приятелката, защото съм по силен, а тя от своя страна да дойде с мен.

Абсолютни глупости!
Красотата на момчетата не привлича окото на момичетата.
Те се привличат от материалното състояние на момчето.
Като цяло жената си е създала имидж:) имам цена, но нямаш пари. Това е против законите на човешкото развитие. Парите са важни, но не трябва да са в центъра на отношенията между двата пола;) иначе никога няма да има уважение на силния пол към по слабия, но е напълно заслужено да е така.
Заради браковете по сметка се раждат и нещастни деца, ама едно време не е било така.
Никога няма да ви влезе нещо в главата.

25.   Не знам.... това виждам това ти казвам.
Може и аз малко да правя нещата прекалено прости, обаче минималното което трябва да постигнеш е ако имаш 5 лева в джоба сам да си си ги изкарал, а не ваще да ти дават. ( а да живееш отделно е мн голям бонус, щото на малко жени ще им се занимава с ваще, щото човек трудно изтърпява неговите си родители пък камо ли чужди : )
Това за готините жени с олигофрени са повече пубертетски работи или друг пример е за властни жени дето си хващат дебили без характер.
А за силата- не живееме в каменната епоха, не може да набиеш някои, сега оцеляването е малко по различно и да бъдеш финансово независим е задължително условие ако искаш да заслужиш правото да се наричаш мъж.
А докато мъжете са силния пол нещата така стоят, жените са малко като стока, както ти казах с еманципацията това ще изчезне като на север, ама за сега това е положението....

26.   Най лесните и първобитни съвети да ходиш на проститутка, или да ти казват, че не е нужно да пушиш и пиеш, че и така ще ти харесат характера. Не, няма да помогне! Правилно си разбрал, че трябва да се правиш на такъв, какъвто не си. От опит и наблюдения ще ти кажа някои неща - 1-во. Колкото и да си скромен, колкото и да ти повтарят, че ти ценят интелектуалното ниво, толкова и ще ти откликнат на чувствата. Остава вариант 2, дали е успешен? Не, не е успешен да търсиш услугите на платени жени, защото ще ги търсиш до едно време и после ще ти стане мъчно за похарчените банкноти. Или ще си на кеф след първия път, или ще съжаляваш, че не си чакал още време. Не знам какво ти е положението в момента, но се надявам да има промяна, защото такива момчета има доста, а те заслужават радостни мигове със жени. Интересното при жените е, че харесват "девствени" момчета, но и в същото време ги избягват, значи лъжат за първото. На такива като автора им трябват малко по зрели жени - говоря за нещо от сорта на 25 до 30 години, защото могат да ти бъдат и доста добри учителки в живота! На по малко от твойте години, момичетата се вълнуват от гъзарията - колите, парите, лукса.. все правилно разбрани от теб неща. Виж какво, дори и на един педагог му е ясно от какво се вълнуват повечето млади момчета и момичета в последните няколко години! И колкото и да ти казват, че грешката е в теб, те си знаят, че нещо в тоя живот не както трябва. В една и съща държава сме, няма смисъл да споменавам за неволите ни. И не искам да те отчайвам, Но, ако търсиш и нахалстваш е зле, ако седиш и чакаш съдбата, пак е зле. Просто продължавай да си себе си, не се обвинявай, вероятно ще се намери някое момиче, и ако се намери я опознай хубаво, не и показвай, че искаш да спиш с нея още в началото. Просто чакай да те оцени максимално, ако няма ефект я разкарваш и готово. Смятам, че за да се дърпа едно момиче продължително време, значи не е сигурна в чувствата и бъдещето си, а при това положени се показва, че няма и доверие в теб! Тогава бъди любезен и кажи: Няма доверие, няма и втъзка. И разчистваш терена й. И пак ти напомням, че спомена комплименти от предимно жени на средна възраст, може би там се крие твоят късмет. ;) На някои необвързани в напреднала възраст им се иска нещо младо и енергично, ако за теб секса е най важното, пробвай се с тях. Може някои да са свръхсексуални, но е по вероятно да са със голяма уста и голямо мрънкане при големите стъпки. Аз ти пожелавам да попаднеш на първите, защото те са една уникална рядкост.

27.   Трудно се живее, брат, в материалният свят
Не виждаш път напред, но не поглеждай назад

28.   Здравей, аз съм момиче на 20 и много ме впечатли начинът ти на мислене. Аз дълго се удържах девствена - почти до 20, но под напора на околна среда и дори родители го направих с един боклук малко преди да навърша 20 и ужасно много съжалявах, чувствах се като че ли съм изгубила себе си и идеалите. Човек трябва да се ръководи единствено от себе си и да не слуша околните, защото после може горчиво да съжалява. Не мислех, че при мен ще е така, но само че собствен, личен опит човек разбира за какво става въпрос. Затова слушай сърцето си и не гледай хората. Много ми се иска да оставиш имейл за контакт. :)

29.   Хей, Номер 28, Може ли да оставиш имейл за връзка? :)))

31.   аз съм свястно момиче на 2 август. ставам 24 годининямам гадже и не нужнода пиеш и да пушиш

32.   Н 7 е права: явно трябва да поработиш върху обностите си, а не да се отяждаш. 40-годишните дами не са никакви лелки, (освен ако само лелки не те хвалят, значи си избираш такива среди- с лелки).

По въпроса: да бъдеш просто себе си не е най-голямото постижение. Не си се родил някакъв шедьовър на природата, че да се пазиш от всякакви промени. Трябва да работиш упорито върху себе си, да се култивираш - физически, интелектуално, духовно. Това значи да се променяш към по-добро. Освен дискотеките има и много други места за запознанства- казаха ти за Интернет, клубове, спорт, танци, кво ли. Трябва да си активен и дори можеш да опиташ да се запознаваш на улицата с момичета, - 20 пъти да не успееш, един път ще успееш, ако си адекватен, не груб, но и не прекалено свит, а находчив. Мацките обичат да бъдат разсмивани. Ето това е разковничето. Човек, който разчита да ги спечели, трябва да умее да е забавен, нестандартен, да ги изненадва.