Чувствам се скапан и изоставен, няма да издържа.
Здравейте пише ви М на 28 години.
Разделих се с приятелката ми след 5 годишна връзка, не мога да ям да спя да се разхождам, мисля само и единствено за нея.
Не съм себе си, отслабнах с 9кг и не мога да спра да мисля за нея. Имам ужасни торбички под очите и не приличам на себе си. Нямам стимул да работя и да се развивам. Никога до сега в живота ми не ми се е случвало да изпитам подобно нещо. Ходих два пъти на църква. Опитвам се да направя контакт с нея да поговорим поне.. Нищо.. тя дори не ми каза с каква причина се разделяме.
Имам чуството, че психиката напълно ми е рухнала и не мога да продължа напред. Знам, че изглежда детски отстрани, но наистина мисля за най-лошото не мога да се съвзема и сега по празниците предпочитам да съм напълно сам. Но когато го правя дупката става все по-дълбока и по-дълбока.
Моля ви за съвет които са минали през тази ситуация кое и как ви помогна за да се съвземете малко, любовта се оказа безкрайно силно чувство.

Коментари

1.   Явно трябва да преминеш през това,защото има нещо да учиш.Не изглеждаш детински,на всички ни се е случвало.Започни да се събираш полека лека,търси и намирай малките неща на които да се радваш.Сигурно най -много ре измъчва това,че тя не желае да говорите.Тогава не насилвай нещата остави и не рови там повече.Опитаи да се грижиш пивече за себе си.Трудно е,но може да дойде друга любов по-силна и по -истинска.Преди години излизах с момече,което много харесвах.Явно той мен не достатъчно, по-скоро се опитваше да има приятелка без да влага емоция.В един миг реши да се разделим,не ми го каза директно,а под някакъв предтекст,че желае да правим секс( дотогава небяхме правили идвамата).Казах му ясно,че ми харесва достатъчно и бих приела той да е мъжа.Загуби ума и дума и си тръгна,без обяснения.Писледваха цели 4 месеца мълчание, след което се засякохме на парти на приятел и едва тогава проговори.Извини се и каза,че съжалява.От тогава до ден днешен ,когато се засичаме случайно винаги ме поздрвява.
Когато една врата се затваря,незнаеш коя нова се отваря.Събери се и гледай напред,имай вяра,че всичко ще се подреди

2.   Разбира се, че ще издържиш!

3.   Имаш два варианта - да живееш или не. Ти избираш. Включително и как да живееш живота си.
Съвземи се!!! Нали си жив, уж.

5.   Здравей, не става ясно от колко време сте разделени в историята ти. Аз след раздяла бях по същия начин, две години преживявах човека. Повярвай ми щом една връзка е приключила, те очаква нещо много по-добро и ще бъдеш щастлив. Потърси някой психолог или психоаналитик, не е срамно, нито грешно да потърсиш помощ, ще ти помогнат със сигурност! Бъди смел, млад си, животът е пред теб. Излизай с приятели, знам че сега всичко е затворено, заради ситуацията с вируса, но може да излизате просто на разходки или да си ходите на гости, да слушате музика, да играете игри. Ходи на работа с желание и се старай, може и кученце да си купиш, то със сигурност ще те кара да се чувстваш по-добре! Но моля те потърси и професионална помощ, ако трябва вземай някакви успокоителни, всичко ще премине. На доста хора се е случвало да бъдат в такава ситуация, няма да се предаваш! Успех , весели празници и намери вярата в себе си, бъди егоист и мисли за здравето си! :)

6.   Приятелю, и хубаво, и лошо, всичко минава. Дай си време да се освестиш. Не се е свършил светът, има и други жени, дори много.
Интересно ми е, защо за тези години не сте сте оженили?

8.   Продължи напред и не се занимавай. Няма да се съберете никога.

9.   На мене в такава ситуация ми помага факта, че не ми харесва да се чувствам зле. И си казвам: Ама от къде на къде ще се чувствам зле? Като си го кажа това осъзнавам, че от това че ми е зле аз само си вредя.С други думи почвам да уважавам себе си. Винаги ми помага.

10.   Здравей, говоря ти от опит и това което описваш съм го преживял 100%.
Искам да ти кажа че ще отмине, но трябва време! Знам какво е да обичаш и да даваш всичко от себе си а насреща греда. Знам какво е да си водещото звено в връзката и изведнъж да те изключат. Ще ти дам няколко съвета с които да го преодолееш по леко.
1 ви не я търси. Щом не е искала да отвърне не се принизявай и не се моли!
2 ри Не се изоставяй дори да ти изглежда че не можеш да бъдеш с друг човек това не е така, и ще се убедиш сам но след време!
3 ти Излизай забавлявали се и се опитали да спреш да мислиш за нея, и къде сте били какво е било. Квото такова. По ведро и ще се оправят нещата. Не Забравяй всяко зло за добро, говоря от опит! Поздрави

11.   Ох, горкият...Така е. След дълга връзка, особено без подобаващ завършек, и когато не ти дадат обяснение, точно така става - губиш посока в живота, и изпадаш в депресия. Така става, когато станеш зависим от друг човек.

Как стана раздялата точно? Искаш ли да споделиш малко повече?

12.   Ще го преживееш! И аз бях така,две години го преживявах. Малко,по малко,ще мине на заден план и така. Намери си занимание,което да те отвлича от лошите мисли.

13.   Така е, момче, сигурно няма човек на тази земя, който да не е бил зарязван. Сигурно мислиш, че никой не знае как се чувстваш, но не е така. Всички сме минали през това.
Просто си дай време, пострадай, пореви, помързелувай... По някое време ще забележиш с изненада, че птичките още пеят, че слънцето грее, че хората се разхождат... И ще се плеснеш по челото и ще си кажеш: абе аз какво правя? И ще продължиш напред

15.   ОТ АВТОРА:
Не се оправям на Бъдни вечер бях сам, на коледа също не искам да виждам и да контактувам с никого. Не виждам смисъл в живота си в момента. :( боли ужасно много.

16.   Айде айде ще се оправиш ! Не си струва да се измъчваш.

17.   И аз преминавам през неприятни настроения и отчаяние, като разбрах за брака на човека, който толкова много обичах с друга. Много хора страдат от подобни неща. Нищо не може да направиш, търпиш, гледаш да се разсейваш с нещо и чакаш няколко месеца силната болка да отмине.