Самотата е страшно нещо!!!
Здравейте, пише Ви едно момче на 23 години, което живее и работи в Лондон от 18 годишен. Аз съм признат за професионален фиксер и имам открита фирма, която за жалост все още не е действаща, но не там е проблема!
Проблема е, че съм самотен, нямам човек до себе си, а живее ли се когато няма на кого да кажеш едно “ Добро утро принцесо”. Преди 3 месеца се запознах с едно момиче от Шумен, от където съм и аз, и поддържахме връзка по видео постоянно, и слушах как няма търпение да се прибера и да се запознаем лично и колко много ме харесва и иска да бъде с мен! И така реших за Коледа и Нова година да си дойда за първи път, и да ги прекараме заедно. Окей дойдох си, видяхме се и 1 седмица всичко беше супер. Но преди 3 дни разбрах, че майка ми краде пари от мен и бях много ядосан, а тя беше в нас, а когато съм ядосан просто млъквам и не разговарям с никого. На следващия ден ми каза, че най-важното за нея е да разговаря с човека с когото е. Казах и, че това е моя лоша черта в характера ми, и че ще направя всичко възможно това да се промени, уж се оправихме. На следващия ден просто ми каза, че не ме обича истински и няма как да бъде с мен и, че ако усети че е сгрешила ще ме потърси. И така ме остави сам на празниците и за капак не мога да се прибера, защото границите са затворени! Моля за съвети, да си сам не е работа, дори съм готов да зарежа всичко, което съм градил в Англия и да се прибера за да мога да намеря моето момиче!

Коментари

1.   Вярно е - страшно нещо е! Откакто я видях, само се оглеждам за кукери или друг начин да я прогоня тая гад. Ама май се ползва с някакъв политически чадър и няма гонене...

Няма ли някой "загрижен за нас" капиталист да пусне услугата "Гонене на самотата за вечни времена" на цена от 999999,99 долара? И даже смятам, че цената ще им се стори ниска за подобна услуга. Е, друг е въпроса, че накрая ще се окаже, че:
1. гоненето не действа първия път и се налага да повториш срещу скромен хонорар.
2. услугата ще има нужда от поправка точно 2 минути след края на гаранционния срок, иначе дава страничен ефект - връща самотата от по-рано, ама умножена по милион!
3. оказваш се абониран за някакъв бюлетин и постоянно ти предлагат нови стоки като "Гонене на безпаричие", "Лек срещу плешивост" и т.н. /не е нужно да си плешив или беден, а действието на предложените е като на това, което обсъждаме в момента/.
4. като бонус с дребен шрифт в договора за покупка на услугата си приел "90% от заплатата ти да отива във фонда за спасяване на гладуващите милиардери" и няма как да откажеш това, защото си имал срок да го направиш и той е изтекъл точно на деня преди да разбереш за написаното с дребния шрифт. Ама че си куцуз!
5. и задължително: веднъж на всеки 12 месеца ти пращат съобщение, че са пуснали в продажба новата и подобрена услуга "Гонене на самотата за поколение напред" или пък "Гонене на самотата за рода ти до девето коляно от този момент нататък", които са в пъти по-ефикасни от старата и струват още толкова, колкото старата услуга /щедрост, човече/. А, да! И те приканват да платиш електронно, за да спасиш дърветата - това последното идва на лист хартия, формат А4!

2.   Никога не прави нещо заради някого. Това от бившата го знам. И най-вече не си и помисляй да се откажеш от всичко, заради момиче. Това, което ти ни разказа, вече би трябвало да ти е послужило като урок. За какво ти е да се мъчиш с някоя, която явно още не знае какво иска и те оставя в труден за теб момент? Ако случайно нещо ѝ прищракне и ѝ се прииска да е с теб, кажи ѝ, че това не е концерт по желание и си намери някоя по-стойностна. А и на думи всеки може да обича.

3.   Проблема като цяло е това, че моят живот е там, бизнеса ми е там. Трудно бих намерил човек, който би направил тази крачка да дойде при мен, а финансово смея да твърдя, че съм много стабилен и не трудно бих се върнал да работя за скапаните 700-800 лв. . Това много ме притеснява, че има вероятност никога да не намеря човека, който да пожелае такава голяма промяна!

4.   О, моля ти се. И мен една от Шумен ме плъзна есента брутално.
Абе тая твоята дай маааалко повече информация, да не сме баджанаци? :D Че постъпката й до някъде съвпада с начина по който моята постъпи също, а Шумен не е толкова голям. С Д ли започва името й? :D

5.   От номер 2: Щом си само на 23, предполагам, че е горе-долу на твоята възраст, ако не по-малка. Бившата ми беше на 19 когато бяхме заедно, а като цяло, женичките на тая възраст още ги вее вятъра и не мислят трезво.

Имаш още много време да си намериш по-подходяща. Ако не в България, може да я намериш в Англия. Тая твоята не е никаква принцеса. Даже като си намериш друга, ще се чудиш защо си се занимавал с бившата си.

6.   Да, но годинките си минават и това, че съм сам почва да ми натежава доста. И проблема е Лондон, защото не всеки е готов да направи тази крачка в живота си и да дойде при мен. Затова доста сериозно започвам да се замислям да оставя всичко, и да се върна! Готов съм да си закрия фирмата, да си върна къщата само и само да не съм сам!

7.   Много си се отчаял и това личи. По този начин добра жена няма да си намериш, а ще те хване някоя, която иска парите ти или се е отчаяла и тя от живота, тоест от няма накъде. Дай си време, наблегни на професионалния живот, другото само ще се нареди. Каква ти е гаранцията, че като се прибереш няма да си сам? В Англия предполагам, че имаш все пак някакво обкръжение, защо пък да не намериш човека за теб там?

8.   Търси си жена от там. Ако държиш да е българка, има достатъчно емигрантки там.

9.   Българките са най-простите и най-глупавите из между целият животински свят.
ДА, аз съм опарен и лошо настроен от моя минал опит. Обаче, ако не бяха повечето такива, аз нямаше да бъда така настроен, нали? Жените от логика не разбират.

10.   Ще се справиш, не си зарязвай работата. Постигнал си стабилност

11.   Много сме такива. Аз все попадах на неподходящи все трябваше да се крием като малки деца въпреки че съм вече над 30-те
Живота е пълен с разочарования особено когато става въпрос за жени.

12.   Аз съм на 39 и съм щасливо необвързан. Реално до сега съм имал само кратки авантьори. Живота ми така се е стекал, че не съм имал сериозна връзка до сега.И аз като теб съм извън България и то много години.Едно да знаеш от мен всичко е интереси приятелю.Приятелите, жената до теб.Не си ли угоден на някого забравен си автоматично.Една жена колкото и да се кълне, че те обича заради самият теб, това никога не е тека.Аз много страдах преди, че съм самотен сега съм щаслив.Щаслив, че нямам твойте ядове.Надявам се да си ме разбрал и ти пожелавам да откриеш своята половинка.

13.   Другият вариант е по-гаден от самотата.
По-добре сам, отколкото самотен с нечие присъствие.
Тоест да имаш някого до себе си, а да те кара да се чувстваш сам.

14.   Всичко е на психическа основа!
Аз съм млад мъж на 30 г. и доста ми харесва когато съм сам и сред мене няма шум.Работата ми върви,живота също.
Според мене хората който не могат да понесат самотата,нещо не са добре с здравето и нервите.