Любовта води към самота
Чета, чета историите на другите анонимни хора... кои ужасни, кои трагични, кои смешни... всякакви. Не еднократно съм се замисляла защо всички тия хора пишат в нета... рюборитно ми е да чета, но не съм искала да пиша.
Сега си викам - защо пък не?!!

Женена съм, в развод. Имам дете в пуберитета. Имам кариера - в момента не моного пари, но имам. Живея в баровска област. Аз се махнах от мъжа си. Пиеше. Карахме се, не смееше да ми посяга, защото налитах и аз на бой. Тренирана съм - фитнеси, кик боксинк, колоездене, плуване... изобщо не съм безорасна женица! Но имахме скандали.

Не му бях вярва. При първите му опити да ми вдига ръка, при първите големи скандали нещо се пречупи в мен. Не го обичах вече. Как да стане? И започнах да му изневерявам. Имам си... да кажа "сериозни" връзки 2-3 от много години насам. Те всички знаят един за друг. Не ми пука. Но въпросът е, че ме обичат и го доказваха нееднократно.
Ревнуваха, правеха, струваха... подливаха си един на друг вода, караха се... цирк пълен!

След многогодишен брак се изнесох от мъжа си. Заради сина ми - да не гледа простотии. Между другото личния си живот си го крия много старателно. Успявам. То и за това се иска талант, да си призная...

И кое е най-странното? Че като се изнесох, реших да оставя и приятелите си!!! Реших, че искам ПРОМЯНА.
Обаждат се, търсят ме. Избягвам ги.

Наситих ли се - не зная. На обичи, любови, ситуации... не че имам нещо против тях - супер хора са, интелигентни, хубави мъже, състоятелни, високи - само единият ми е колкото мен висок, другите са над 1.90...
Не ги искам.
Не искам и никого другиго в този момент.
Защо?

Ако имате подобна опитност - пишете. Но да ви предупредя - простотии не ми се четат. Ако само ще ме "порицавате"... няма нужда. Зная, че съм малко авангардна, своенравна... не се идеализирам изобщо. Просто се питам какво ми се случва...
и защо любовта в моя случай води към самота? Поне временна, разбира се.

Коментари

1.   Еми аз нямам твоя опит нито твоите години (момиче на 20 съм) но моето мнение е, че просто ти е писнало от мъжете за момента. Смисъл нали знаеш, че много хубаво, не е на хубаво. В твоя случай от толкова мъже и разнообразия ти е омръзнало, понякога човек има нужда да бъде малко сам. Вероятно след някой и друг месец ще приплачеш за мъжка ласка и ще се върнеш при поне един от тях, но за момента може би е по-добре да се съсредоточиш върху работата. Доста отворена и своенравна си наистина, но понякога пък е за добро. А и както занеш понякога е по-добре да си сама, отколкото зле придружена ;)

2.   Здравей аз смтяам, че страничните ти отношения с мъжете са запълвали липсата на собственния ти съпруг.. Това е един вид комплекс на недостиг на къщтната свобода, прехвърлена навън. Със свободните господа, пред които не си им длъжна... И едва сега вече независима, ти нямаш нужда от въздуха, който са ти давали... Всичко си е съвсем наред. За някой това ще се стори, като пито платено, но понякога обстоятелствата ни вкарват в собствените ни капани. Имам предвид реалноста, която не е такава каквато сме я виждали. Тя се променя, а когато се случе... хоп, паяжината се е увила около нас и търсим изход. Така, че всичко ти е наред, а за господата ако са хлътнали по теб, това вече е жалко. Също така съм наясно, че няма и как да няма наранени.... Ще им пожелая само да не го вземат много навътре, а да те разберат и оставят гузната ти съвест намира...

3.   Аз пък никъде не видях гузна съвест. Според мен и не ти е нужна сега. Направила си това, което си сметнала за добре и просто сега нямаш нужда от втори, трети, пети.

4.   Първо, искам да те поздравя, че си намерила (най-после) сили да напуснеш съпруга си. Отстрани дори си закъсняла с години, но само ти си знаеш, колко ти е струвала тази стъпка.
Поздравявам и решението да напуснеш и любовниците си. Сега можеш да почнеш 100% начисто. Според мен инстинктивно усещаш, че имаш нужда от пауза, от време за себе си в този живот. Наслади се на това време - да не трябва да се отчиташ на никого, да си свободна да правиш, каквоото искаш, без да се съобразяваш с мъже (освен със сина ти).
Не бързай с нова връзка.
Аз на твое място изобщо не бих търсила друга. Бих си живяла като сингъл жена, бих си имала мъж за леглото и излизане, но не бих се съгласила да живея с никого повече.
Браво, възхищавам ти се! Дано повече жени са като теб!

5.   Авторката. благодарява ви за разбирането, момичета!
да, наистина ми струваше мноооого трудности тази стъпка. от години я обмислях. бившият ми беше усетил чеискам да си тръгна и .... имахме за последните 10 години "войната на семеъство Роуз"!
отворих фирма. моя. не с негови пари- със субсидии от държавата... разработих я. и знаете ли какво направи бившия? - сложи фора два пъти да ми разбиват офисите, започнаха заплашителни съобщения...
как го рацбрах, че той е зад всичко това? - разбрах го. след около две години се убедих. дори и той се изпускаше от време на време...
миналата коледа сложи хора да ми откраднат - посред бял ден, чантата - макнаха ме към половин километър като животно с един мотор, защото и аз, глупачката, се бях същисала и не пусках чантата, която беше и здрава, на всичкото отгоре, кожена и не се късаше...
какво да ви кажа - бяла война беше докато се изнеса! и- естествено съпругът не подписва развод! сега ще се съдим щой виновен и кой не...
ужаси, ужаси...
аз вече го осъдих на издръжка за детето - 500 евро... леле, поболя се! от инат дори не искаше да вижда детето си.
и сега... наистина искам да си живея като сингъл, със сина си.
може да ви се струва преувеличено, но да ви кажа - направо такова е блаженство да нямаш никой на главата си: няма кой да мърмори, да те обвинява, да ти прави сцени, да налита на скандал, на бой или на секс - и то, нормално, в най-неподходящия момент...
няяяяяма! живея като бял човек, ей Богу!
не че правя кой знае какво - гледам си работата, домакинството, детето, слуиам музика, чета книги, гледам телевизия... ей това правя. но ИМАМ СПОКОЙСТВИЕ!

6.   Браво, авторке, браво. Само гледай да не се вкараш в нов филм като почнеш нова връзка. Не се обвързвай и си живей живота и (аз поне така бих направила) НИКОГА повече не приемай да живееш заедно с мъж.
Човек винаги може да се раздели с някого, когато имат отделно битие, но веднъж заживееш ли дори на семейни начала, една книга не можеш да прочетеш на спокойствие!
Браво на теб! Страшна си! По-добре късно, отколкото никога!

7.   Здравей!
Моята история е малко по различна, но ще я споделя, защото края пак е свързан със самота. Имах 5 годишна връзка със заможен човек. Живяхме заедно. Той беше луд по мен, а аз въобще. Скъсвах се да му изневерявам, налитах му на бой, но той никога не ми е посягал, беше прекалено интелигентен и спокоен за подобни лудости. Накрая видях, че така не може да продължава. Исках любов в лицето на един мъж. Исках взаимна любов. Махнах се от него и от всичко, което ме правеше нещастна. Намерих си любов и сега съм влюбена, но и загубена и много самотна. Толкова съм се обсебила от тази любов, която толкова много ми е липсвала през тези 5 години, че чак ме изкарва извън релси. Та мисълта ми е и с любов, и без все тая. Прави това, което те кара да си щастлива. Не следвай някакви стереотипи. Постави се на първо място пред всичко и си живей живота както искаш, но без да нараняваш другите хора. УСПЕХ?

8.   Да, момичета - с любов, без любов - излиза, че е все тая!
до там ли достигаме в крайна сметка?
явно...
виж ти, виж ти...
(авторката)

9.   всичко казано от авторката и начина по който е написано описва жена на която другите биха завидяли или възхитили(все едно), но нещата никога не са такива, каквито изглеждат и ли се представят... та по този повод съм убедена, че спокойствието за което пише дамата не и носи нужната удовлетвореност... а ако бъркам е поредната разведена жена с много любовници, независимо от добре звучащата история допаднала и на мен, а всъщност твърде банална...

10.   Убеждавам се за пореден път, че Жените са излишни на този свят... Живяли сте без дА РАЗБЕРЕТЕ СМИСЪЛА НА ЖИВОТА... един интелигентен човек никога не може да е самотен.. това е истината..

Prince of The darkness

11.   Един емоционално интелигентен човек, никога не може да си е самодостатъчен .. това е моята истина

12.   авторката.
към 11 - да, нали това отчасти ме накара да пиша в сайта - защото уж това искам, уж всичко е наред, а нещо... липсва. или по-скоро се чудя на себе си.
при това аз имам и своите приятели и приятелки - просто като компании. и въпреки това... нещо липсва!
към 10 - виж какво, Prince, ако наистина мислиш, че жените са излишни, има и гей - общности, които се субсидират от Европа... не е лошо да презираш жените - твой избор.
само че без жените нямаше да съществуваш, между другото...
при това женита винаги са били загадка за мъжете, от както свят светува. затова мъжете усвояват някакви шаблонни виждания за нес - жените са такива, женита са онакива... брей, много мъдрост, много нещо!!!
аз мога да кажа, че истински ни разбира този мъж, който успява да ни накара да го заобичаме, да му се възхищаваме и да го слушаме - без насилие, без театрите, които обикновено играете, за да ви съжаляваме и т. н.
а за смисъла на живота - ТИ РАЗБРА ЛИ ГО? !! - БРАВО!
(((((((((((((((((((

Към номер 9 - не искам нито някой да ми завижда, нито да ми се възхищава, между другото! нито претендирам за супер - оргиналност на историята ми. не се преживявам като Топ - клоун на нета, да ти кажа...
просто споделих нещо - както правят хиляди други хора.
а твоята история може би е супер оргинална? еми кажи ни я тогава де....

13.   До 11, явно ти си се родил заедно с друг човек.. ЧОВЕК СЕ РАЖДА САМ И САМ УМИРА.... има много да учиш и да живееш, за да разбереш истината... макар да съм на 21... съм надраснал отдавна моето поколение....

Prince of The Darkness

14.   АМИ казала съм я.... от номер 9

15.   Уморила си се от хора, които са те ангажирали по някакъв начин, затова сега търсиш усамотение. А и тези любовници вече не са интересни - знаеш какво могат да ти дадат. Предполагам, че скоро ще ти мине и пак ще започнеш да се оглеждаш.

16.   Здравей, Мъж съм и ми е интересно бившия ти колко пари вади месечно. Да погледна от негова гледна точка дали тия 1000лв. ще ми се видят много. Ясно е, че такава сума всеки месец е доста повече от разходите за един ученик.

17.   Номер 16 кой говори за пари? Щом плаща толкова значи е заможен човекът. И е ясно че и без неговите пари жената ще се справи.
към авторката: Свикнала си на динамичен живот: със семейството,проблемите, любовниците, затова сега чувстваш тяхната липса и като че ли ти е тъпо. Според мен не ти трябват нови връзки, отдай се на себе си, пътувай , релаксирай, движи си бизнеса и толкова. Какво му мислиш? Мъже за секс, колкото искаш,винаги можеш да си намериш такива, но само това- повече не ти трябва.

18.   Благодаря ви, номер 17 и 15
от авторката

19.   Любопитно ми е в коя държава се намираш? Бившият ти българин ли е?
В България законово такава издръжка няма освен ако бащата не се съгласи доброволно и се сключи споразумение пред съда за тази сума. А пък ти казваш, че го е яд и ти си го осъдила за нея. Колкото и да си богат има таван законов, който е много мижав и нищожен дори след промените и малкото му покачване.

20.   Авторката.
не съм в българия. от 15 години съм женена в чужбина. тук издръжката се изчислява процентуално въз основа на данъчната декларация на съпруга, както и въз основа на нуждите на детето - частни школи, спортуване и т. н. издръжката дори трябва да бъде и по-голяма, но чакам второто дело.
отделно ще бъде - евентуално - моята издръжка.
бимшият не искаше да я плаща, но по съдебен рът щяха да му датворят банкови сметки, четгетата със съдебен служител отидоха на работата му...
да, в европа са такива законите.
за българия нямам идея, да си призная.

21.   Права си... Аз бях влюбена един единствен път. От както се разделихме, нещо се пречупи. Не мога да се влюбя, оставам студена. В момента има двама мъже, които ме искат и искат да са с мен, но няма никаква тръпка в мен. Понякога имам чувството, че съм от камък, сякъш съм си извадила сърцето и съм ги погребала някъде... Нямам идея какъв е изхода, но ако го намеря, ще ти пиша пак...
Лола

22.   Авторката.
към номер 21 (Лола)
наведе ме на мисли, Лола... ще ти цитирам една наша поетеса - Станка Пенчева. като го прочетеш, ще разбереи защо ти отговарям с този стих. с него отговарям и на останалите момичета, които са коментирали:

"Не съм ограбена, опустошена.
Нима се свършва огънят, защото някого е грял?
Нима пресекват изворите чисти,
защото някой ожаднял е дълго пил
и, тръгнал си, нехотно е свалил
във кладенчето камъни и листи?
Избистри се душата ми.
изтласка мътното и гнилото.
И бликват пак водите ласкави с предишна сила.
Не се прощава.
Но се надживява.
Ако са вземали от тебе -
значи си богат.
А взелият е беден."

23.   С този стих и мен ме накарахте да се замисля - защо съм толкоз дашна (значи съм п... заспала, както казва един френд) и къде ми е богатството (в самотата, неудовлетвореността...)?

24.   Знаеш ли, нямам твоята опитност що се отнася до връзки, но приеми малко от моята мъдрост, защото е спечелена по трудния начин.

Животът е едно пътуване, едно пътуване към нас самите. Колко пъти съм го виждала? Екзистенциална пустота - хората развиват семейство, социален статус, кариера, отглеждат децата си и един ден, както си вървят по същия този път, по който винаги са се прибирали нещо си сепва: "И за какво е всичко това? Кой съм аз? Какво ми става, какво ми липсва? "

С теб не се случва нищо лошо. първо, защото духът ти търси отговори и ще ги намери, той винаги ги намира. Второ, защото в нашият живот всяко лошо е за добро.

Опитай я тази самота, превърни в самопознание, съзнателно мислене и щастие. Превърни я в съзерцание.
Колко е красива всъщност всяка минута, в която прекарваме сами със себе си, защото имаме шанса дасе докоснем до интимния си свят. Дали е плашещо - разбира се. Ние цял живот се увличаме по материалното, социалното, по обвивката, за да избегнем тази среща.. но тя винаги се случва.

С теб се случват всъщност прекрасни неща!
Всичко е именно такова, каквото трябва да бъде. отпусни се и се радвай на живота, такъв какъвто го имаш, защото всяко събитие, мисъл ни развиват... Израстването е винаги процес..
Успех!

25.   Авторке, много хубав стих... дай Боже да е така и да надвие цялата ми циничност спрямо такива чувства...
Лола

26.   Авторката според мен е няккава бойна яка мадама дето крещи и бие като я ядосат сакън да нямаш такава жена :Д майтапа настрана по принцип няма лощо да има екшън ама жена ти да те командва ....