Пишете ли на бивши по празници?
Малко съм пред дилема и затова пускам темата.
Редно ли е да се пише на бивши по случай празниците, разни честитки, поздрави? Рождени дни? Хем така, пък хем иначе..
Вие как правите?

Коментари

1.   Не. Това е напомняне за себе си, което никому не е нужно.

2.   Не, те са добре забравени от мен и от живота ми. Нямам нужда от тези хора, драмите им и приятелството им. Не са ми никакви да ги искам в живота си. Не не не не.

3.   Да, и аз и мъжът ми! Много важен момент обаче- никой не крие от другият.
Той познава бившите ми, знае че, са бивши физически и емоционално. Не бих казала че, сме приятели с бившите, но си се уважаваме. Включително единият бивш беше помогнал на мъжът ми за по- бързо придвижване на документи преди важно пътуване в една от чужбините по работа. Не знам по каква причина ги забавиха повече от нормалното тогава и за малко да не успее да пътува навреме.
С бившата му без да сме в контакт си се уважаваме от дистанция. Зрели хора сме, имаме минало и нямаме причина да бягаме/се крием от него.
Но има и хора които поддържат контакти с бивши "за всеки случай" ... Не знам какъв е вашият случай.

4.   Не, разбира се. По никакви поводи. Сега те са ми абсолютно чужди хора.

5.   Моя редовно го правеше, това е жалко и тъпо
Ж30

6.   Ако сте се разделили добре и няма нищо може, аз в такива неща не вярвам и няма смисъл. При мен всичко е приключило и не се поздравявам. Иначе мъжа ми пише понякога на няква дето е в Германия.

7.   Да поздравиш някого не само за Коледа, а било то и за други поводи е признак на уважение, след като някой от двамата се “оакал” кому е нужно?

8.   Зависи... ако си необвързан и с въпросния бивш или бивша сте се разделили нормално и цивилизовано и сте успяли да запазите едни човешки отношения, защо не? Защо да не и честита Коледа? Но, ако си обвързан/а някакси не върви... става тъпо спрямо половинката.

Чингис Хан

9.   Да, най-малкото от уважение. Особено за рожден ден

10.   Не, защо? Няма приятелства между хора, които са се обичали. Това е някакъв надежда, още мислиш за този човек. Няма смисъл, глупаво е. Не е уважение, нито възпитание, а просто ти липсва.

11.   лол, не това е доста тъпо и два пъти по-жалко и с нулево самоуважение, щом са бивши, нито здрасти, нито чао

12.   Не. Просто не. Никога. Те бившите затова са бивши.

13.   Това е мнооооого специфично. Зависи от сто фактора- ти дали имаш още някакви емоции, уважавате ли се, и друго- животът е твърде кратък, за да позволяваш на егото ти да не честити празник??? Дори и да има някой настоящ?? Какво от това??? Доста ограничено мислене на коментиращите. Един поздрав за Коледа ??!

14.   Нещо те е накарало да го пуснеш като тема, тоест толкова много го мислиш, явно и искаш :) направи го !

15.   Пфф. За мен вече е никоя. Все едно да отидеш до кошчето с боклук и да се разровиш.

16.   С момчето, с което имах 5 годишна връзка се разделихме без драми и скандали, просто чувствата ни охладняха. След това сме си правили дребни услуги, чуваме се няколко пъти в годината. Не виждам нищо лошо в това.

17.   Когато съм пиян им пиша, което, не знам точно какво означава, но това е истината. Общо взето ми се чудят на акъла.

18.   Зависи в повечето случаи поддържането на подобен тип отношения са нездравословни, тъй понякога се случва едната от двете страни все още да таи надежда, че бившата и вече половинка ще се върне при нея. Имах един ревнив бивш от когото нямах въздух в момента нямаме абсолютно никакви взаимоотношения и по - добре само като сетя за 7 месечния ад с него, в който за най - малкото нещо търсеше под вола теле и ми става лошо. С друг известно време си честитихме празници, докато изведнъж не ми съобщи как е останал сам и отново иска да се съберем. След веднъж се бях опарила и бях поумняла реших, че е най - добре да не поддържам връзка с него повече още повече, че сега имам прекрасен човек до себе си. Не може след години изведнъж да заявиш на някого колко съжаляваш и че искаш да си с него след като преди това си го отблъснал по - възможно най - гадния начин с егоизма си. Досаждаше ми известно време, но след като видя, че не го отразявам и се отказа. Ти си преценяваш, но винаги имай едно наум.

19.   Не пиша на бивши, не поддържам лицемерни приятелства с бивши. Миналото за мен си остава в миналото. Там, където е имало чувства, не може да има приятелство. Поне не и истинско, освен ако не е минало достатъчно време, имате обща работа, бизнес или деца. Другото е ровене в стари рани и излишно напомняне за себе си. Има изключения, но те са много редки.

20.   Имам един бивш с който след раздялата си пишем повече, отколкото докато бяхме заедно. Май приятелството ни е било по-голямо от любовта, ако изобщо мога да я нарека любов. С другите 2-ма изобщо.

21.   Ха, много интересна тема.

Моят бивш ми честити Коледа, което меко-казано ме озадачи. Скъсахме преди почти 5, отвратителна връзка, посягал ми е, адски ревнив беше.

Има си приятелка от около година, чудесно момиче изглежда, мило и наивно, дава му всичко, от което той има нужда - животът ѝ практически се върти около него, не излиза с други хора.

Та...ако е толкова щастлив във връзката си, защо аджеба честити на бивша, която твърди, че мрази? (аз съм "оная курва" за пред всички)

Не му отговорих, нямам и намерение да го правя, отдавна сме приключили и не разбирам с какви очи е решил, че това нещо е ок - към мен, защото е лицемерно и към приятелката му по същата причина.

Ако се бяхме разделили културно, просто защото животът ни е отвял в различни посоки - ок. Ама при тия обстоятелства, тотално не е на място.