Влюбена съм в жена на 47
Здравейте, аз съм момиче на 21 години. Влизам направо в темата - написах книга за своя живот, тъй като никога не е бил лесен и едва на тази възраст успях да сглобя парченцата. Уви, започнах работа в една верига, заради вируса. Там се запознах с един мъж, който се оказа много свестен. Той е на 45. Прецених, че бих могла да му се доверя и той ми каза, че неговата ''приятелка'' е редактор. Казвам приятелка, защото не са женени. Сещате се защо се срещат. Та, свърза ме с нея и тя беше доста скептчина към книгата, тъй като съм само на 21 пък автобиографичен роман. Чухме се, изпратих й малка част от книгата и след две седмици ми се обади. Каза ми, че е впечатлена и че иска да се срещнем. Когато се срещнахме първото, което забелязах беше, че супер много се втренчи в мен. Беше хубава жена около 30-те ми изглеждаше (на по-късен етап разбрах, че не е на 30). Отдадох това втренчване и присвиване на очите на факта, че не ме познава, че съм млада пък съм написала подобна книга. (В нея разкривам сексуалната си ориентация и говоря откровено за живота си). Та, седнахме на една пейка поговорихме си за книгата. Каза, че е впечатлена и че иска да я прочете цялата. Съгласи се да работи с мен, но през цялото време не спря да ме пита едно и също ''наистина ли си хомосексуална''. Отново го отдадох на това, че не ме познава. Тръгнах си и малко по-късно изпратих цялата книга. Може би около един или два месеца (ще ви излъжа) не получих никакъв отговор, но знаех, че я чете и редактира. Питах се, защо ме е гледала така постоянно мислех за нея... В един момент тя ми звънна и ми каза, че се е разплакала на някои моменти и че книгата ми ще стане световно известна ако я издам и в други държави. Естествено за мен това беше шок. Много се зарадвах страхотно е някой да оцени това, което си направил. Беше редактирала книгата и ми я изпрати да я погледна. После трябваше да се видим за да й платя. (А, забравих да спомена през цялото време тези два месеца, в които тя редактираше книгата, аз постоянно работех с нейния приятел и постоянно исках да го питам за нея). Видяхме се на същото място и ОТНОВО се втренчи в мен. Не мога дори да го обясня. Сякаш идва и те поглежда, присвива очи и не откъсва очи от теб. Постоянно ми казваше името след това. Ужасно неловко се почуствах. Тя ми предложи да ме закара до работа и там да обсъдим някои неща, за да не закъснея. Качих се в колата, говорихме си някакви теми. Чувствах се изключително напрегната около нея. Накрая спря до едно дърво и аз й платих за редакцията. Поговорихме за корицата на книгата и изведнъж се появи нейния приятел и мои колега. Честно да ви кажа не знаех, че той ще идва. Явно ми е казала, но аз не съм й разбрала. Поговорихме си тримата после тя предложи да ме закарат до магазина, тъй като бях на работа. Обаче (тя беше на шоф място, а колегата беше отзад в колата, аз бях до нея - тя можеше просто да врътне ключа на колата и да тръгне, но тя отказа, каза на него да кара направо му се скара и трябваше той да стане и да отиде да кара, което не го разбрах) и после тя седна зад него в колата - идеална видимост към него. Е хора... уверявам ви, че никой никога така не ме е зяпал. През цялото време, в което пътувахме аз говорех с него за другите колеги, а тя една дума не каза нищо нула.. виждах с периферието как ме гледа, как не си откъсва погледа от мен, как ми гледа устните, тялото, следеше всяко едно мое действие. Започнах да се притеснявам. Обърнах се към нея рязко и тя погледна настрани и аз и казах - разбрахме се за книгата, нали и тя някакво ме погледна, втренчи се отново в мен, задържа поглед и накрая вика - да, разбрахме се.. какво беше това? Аз ли си въобразявам, полудявам ли, не знам.. Накрая той спря в паркинга и аз им казах чао. Треперех цялата. Не знаех въобще какво да правя исках да знам дали си въобразявам. Един ден тя ми звънна аз бях задрямала и нали знаете, че когато се събудите гласът ви е дрезгав? И тя ми вика ''може ли да спреш да правиш така с това мхмм - ммм''' ЪЪЪЪ? добреее. Много бавно говореше, искаше да слуша гласът ми направо го усещах. И трябваше да ми изпрати един номер по вайбър и затворихме. Преди да го изпрати аз й написах набързо ''извинявай, че гласът ми е такъв радвам се, че се обади''и знаете ли кво получих :D САМО НОМЕРА :DD:D:D все едно не съм го писала... каквооо? добре. Сега питам въобразявам ли си или не? Четох някакви статии кога една жена те гледа, не харесвам жени от 5 години, харесвам жени от както се помня... никога не ми се е случало такова нещо. И ако ме питате - да, харесваше ми да ме гледа така. Макар, че може да ми бъде майка ми харесваше, че ме зяпа такова нахално. След като приключихме с книгата реших, че трябва да разбера. И като най-страхливото момиченце просто й изпратих имейл. Всичко което написах тук го написах и в имейла. Нали, по разбрано и описано, но всичко й обясних от самото начало. Погледите, държанието, думите, заекването, втренчването в мен... всичко описах. Казах й че ми харесва да ме гледа така, но поне да каже защо го прави. Признах й че мисля за нея, че ми се иска може би, но че съм наясно, че няма как да се получи защото е с 20 и няколко години по-голяма, та тя има син колкото мен. И накрая и написах, че е страхотна жена, изобщо не изглежда на годинтие си и че искам това да си остане между нас. Написах й че не искам отговор на този имейл и не очаквам нищо. След 3 дни тя ми върна отговор и ми каза, че ТЯ ТАКА СИ ГЛЕДАЛА :D :D D:??? трябвало да поработи над това.. мхм.. добре - наистина има хора, които се втренчават в теб, за да те изучат, но тия скришни погледи... нищо друго не каза абсолютно нищо друго... на целият роман който й написах каза само, че тя така си гледала и трябвало да поработи над това. Е кажете аз ли си въобразявам, тя ли ме лъже, не знам :D и сега не мога да спра да мисля за нея. Мисля, че искам да спя с нея колкото и ненормално да звучи... Естествено това няма да стане, но все пак казвам какво искам. Дайте мнение?

Коментари

1.   Аз ако съм на теб, ще търся варианти колкото мога по-често да се виждам с нея, ще си търся причини, уж наложителни. Пък каквото стане. Но с писане и имейли не мисля, че ще стане. Иначе тя дори да има такива помисли, представи си на нея колко би й било трудно да го приеме, камоли да го изпрактикува :D На тази възраст хората могат много по-добре да си овладяват емоциите и нагоните и т.н. Особено щом приятелят й те познава, а тя не те познава много добре, със сигурност ако си мисли нещо, се и опасява, че ти може да се раздрънкаш и т.н. Плашещо си е много. Аз също съм жена, на 22, която харесва жени, така, че имам идея за какво става въпрос.

Ииии друго - аз искам да прочета книгата :) напълно сериозно. Ако можеш се включи тук.

3.   По- вероятно е да е заинтересована от психологическия ти профил...
За книгата ти, мда... И на мен ми е интересно какво си сътворила, имайки в предвид психологическото състояние (кондиция) и "грамотността" ти...

4.   Ами искай си...Половината жени в света пък искат да спят с Брад Пит, Джейсън Момоа и Джордж Клуни, но нали се сещаш кога ще ги огрее? Точно никога.
Казала си ѝ каквото имаш да казваш, не те е отрязала директно, но не личи да се е възрадвала. Плюс това си писала , че не искаш отговор, не чакаш нищо. Ами ето- получила си едно нищо. Защо се чудиш тогава?
Показала ти е, че няма интерес и не споделя чувството ти.
Не повдигай повече темата и приеми факта, че няма да ти се получи.

5.   Авторката:
До N:3.
Уверявам те, че съм грамотна. Също така, те уверявам, че грамотността никога не е била значима, когато пишеш книга. Да, определено редакторите забелязват, ако пишеш с краката си, но когато пишеш книга се стараеш много повече, отколкото в анонимен сайт, нали?

7.   Виж сега, тя може и да има интерес. Имала съм подобен случай, също съм хомосексуална. Бях на 27 тя на 45 , признах й за влечението си , което беше ужасно силно, тя умишлено ме отблъскваше от себе си заради разликата в годините ни, винаги ме гледаше точно както твоичката теб. Те се спичат - не им се случва всеки ден някой със 15-16-17 години от същия пол да им признае нещо подобно . Жената е ужасно красива моята, до ден днешен я харесвам тоест 2 години по- късно , още се виждаме понякога на места, които посещаваме и се смеем ,и виждам, че ме харесва :) Чувството е особено. Жалко, че няма как да се запознаем с теб, за да ти помагам. Доста време я гоних , имам опит

9.   Мхм, добреееееее…ще ти се да те гледа някак си…, жената е хетеросексуална, излез от филма.

10.   До N:7 мерси за съвета! Отворена съм за приятелски настроени хора и запознанства. Само кажи как да се свържем!
Колкото до жената - мисля за нея, но ми е ясно че няма да стане..

11.   Номер 10: нямам си идея тук как да ти дам координати , някой по- запознат?? Да ни помогне да се запознаем :))??

12.   Виж сега, и аз съм литературен редактор. Колкото е важна работата с текста, толкова е важна и работата с автора, те са едно. Няма как да изолираш книгата от писателя. Нормален е бил въпросът наистина ли си хомосексуална или става дума за фикция. Жената чисто и просто си е свършила работата. Макар че аз работя по друг начин. Докато редактирам книга, непрекъснато съм в контакт с автора. Ако трябва по 10 пъти се чуваме на ден, за да сверя дали моето възприятие на даден пасаж е онова, което той е целял да провокира. Редакторът до голяма степен е и съавтор. Той е нещо като професионален читател, като опитна мишка, върху която текстът се тества. Не си въобразявай небивалици, авторке! И не досаждай на колегата, защото аман от пишман автори, които не слагат граница между личен и професионален живот.

15.   Номер 12: авторката е искала да каже съвсем друго нещо- това се усеща чисто ЕНЕРГИЙНО, ако на Вас не ви се е случвало подобно нещо, няма как да знаете!
Аз съм номер 7, коментирах, защото ЗНАМ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ за какво става дума и какво е искала да каже авторката.

16.   Ти не я познаваш добре, дори изобщо, а още от 1-вата ви среща си се вкарала във филма. Попитала те е дали си хомосексуална във връзка с книгата ти според мен. Все пак тя е редактор и трябва да има поглед над нещата (най-логичното обяснение). В противен случай би било грубо някой да те пита това нон стоп и то още при първото ви запознанство. Поне така ми се струва на мен.
Освен ситуацията в колата (която е малко особена наистина, но може и просто да не е искала да шофира в онзи момент) всичко останало ми изглежда нормално и не виждам нищо особено. Вече ти си присъствала на тези срещи и знаеш каква наистина е била енергията между вас. Както написаха по-горе наистина се усеща енергийно всичко.

Да ти кажа наистина има хора, които понякога гледат странно, супер втренчено и фокусирано. Случвало се е така да ме гледат, точно жени на зряла възраст, но никога не ми е минавало точно това през главата. Просто си мисля, че човека може би му е такъв маниера и изражението му или да се опитва да те прецени.
Така както ми описваш ситуацията дори ми звучи груба личност като човек. :D Но не съм в позиция да преценявам, просто си размишлявам.

Възможно е да има симпатия, обаче не всеки би рискувал да си усложни живота заради едното привличане. Съмнява ме да го направи. Мисля, че номер 12 ти е дал добро обяснение.

Малко след дъжд качулка и може би няма голям смисъл да го споделям, но все пак ще кажа, че моето мнение е, че имейла ти не е бил добър ход с всички тези признания. Можеше просто да си намериш причина да излезете на чаша вино в някаква малко по-различна атмосфера, щеше да ти даде повече отговори, отколкото като рискуваш така директно да й признаваш такива неща (и от историята ти така описана изглежда сякаш се познавате наистина от скоро).

Единственото логично нещо е от тук на сетне да не я търсиш и да не предприемаш нищо повече. Нищо повече от чисто професионални/служебни отношения и нека тя бъде по-активна в комуникацията (ако вече не се е изплашила).

Ако нещо ще става, то нека стане естествено, от само себе си, пусни се по течението и ще си покаже.

Това би бил моя съвет.

18.   Номер 16 Мерси за съвети аз отдавна спрях контакт с нея още след като и изпратих имейла, от тогава ни вест ни кост нито тя нито аз май май се изплаши :)