Мъжът ми ме тормози! Няма как да го напусна обаче.
Здравейте, читатели. Моля ви, не искам негативни реакции - всеки избор в живота е бил мой, но не мисля, че заслужавам това, през което сега минавам. Не съм смятала, че мъжа, с когото ще се обвържа ще е такъв изрод. Искам да се измъкна от ситуацията, защото ми писна да съм тормозена всеки ден, безпричинно! И да не съм уважавана.
Въпросът е, че съм в чужбина и то Америка. Със съпруга ми се запознахме в един международен голям сайт за запознанства, не знам дали е редно да казвам кой. Изобщо не смятах, че нещо сериозно ще излезе, но животът ми се промени за миг хем за добро, хем за лошо. Той е американец, от Тексас. Писахме си няколко месеца, говорихме си по Месинджър и Вайбър. И просто беше твърде хубаво. Не се хваля, но доста му харесах външно явно, а и като мислене - мила и кротка съм, по-млада съм с 10 години. На мен ми харесваше, че хем е много общителен и уверен, знае какво иска, хем не е грубиянин. А от по-рано планирах да замина в чужбина, не САЩ, но някак си тук не го усещах като мястото за мен. Просто твърде бързо се развиха нещата. Изпрати ми покана, спонсорира ме и ме одобриха с виза за посетител. Като отидох там, всичко между мен и него беше идеално, нямаше спорове, не бях за американската мечта или да го използвам, а бях влюбена и не мислех за нищо друго. Било, каквото било. Набързо ме убеди, че там ще съм най-щастливата жена с него, че семейството ми той ще подсигури и даже ще ги доведе тук. Молеше ми се буквално да остана и да се омъжа, пък всичко щял да уреди той. Набързо подписахме, погрижи се за зелената ми карта, първите месеци - като във филм. И в Сан Антонио, и в Остин сме живели, където имах и работа и бях свикнала с динамиката на големия град (не са мегаполиси, идеални са си като за чужденец, който иска да просперира). Докато не забременях и той не реши, че ще се местим в нещо като ранчо в един земеделски район (Тейлър Каунти). Раздразних се тогава, че дори не ме попита, а настоявах, че не искам в момента. Щях да се съглася, но тъпо ми беше, че дори не го обсъди. Реши и закупи района, пък пусна апартамента, в който живеехме в Сан Антонио за продажба. За него след като съм бременна, трябвало да не работя и да почивам, да няма стрес. Е преместихме се и разбрах, че е главно за негово желание. Да ловува, да се занимава с животни, да ходи на риба. Нямам против, но станах зависима от него, защото дефакто останах без работа. След раждането на детето (2018) обаче настъпи тормоза. Всеки ден ме обижда и се държи надменно, секс задължително, то на мен ми се гади след поведението му, но. Щяла съм да стана като латино к*рва без него, да не мрънкам, че жените не са да работят, аз да се радвам за всичко, което ми е дадено. Откажа ли секс - то е сърдене и цупене, а всеки ден не мога с това малко дете, което ми отнема силите. Той ми е казвал, че ми е направил дете толкова скоро да не мога да мръдна и че съм вързана за него. Ако се разведа или избягам, оставам без нищо в чужда страна и ще свърша като проститутка. И че дъщеря ми няма да я видя. После се е извинявал, като е казвал, че като се ядоса говори глупости. Мисли се за съвременен каубой и има его до небето. Аз съм го удряла след обида и тогава и той ме нападна и каза, че ще ме убие, ако му посегна. Не ме бие, но е способен според мен. То да ме биеше по-добре пред това да ме унижава словесно. И на практика наистина съм вързана. Аз сама мога да се справя, но не мога да обрека детето на мизерия, не мога да се отделя от него, а не е редно и да го отделям от бащата, какъвто и да е към мен. Ако нямах дете, лесно. Дори самоубийство бих обмислила, ако нямаше детето, щото тоя мъж ме смачка. Нарцисист. На никого не съм споделяла освен в американски форуми, където няма как да получа адекватен съвет, защото не съм със статус и възможности като една американка, а латино приятелките ми казват да търпя и че има и по-зле. А съм само на 29. Не сме се прибирали, майка ми ще дойде ако и след като пандемията утихне, като тя нищо не знае, но се страхувам, че и нея ще тормози и най-вероятно ще я накара да му слугува (баща нямам). Не дава и дума да се каже да се прибираме, защото мисли, ще ще избягам ако за малко дойдем в България. Не ме пуска никъде без него освен в района, за пазар и по работа. Тоест няма такъв филм да пътувам до съседен щат или дори град да се видя с приятелки и старите колеги в Сан Антонио. Има моменти, в които е мил, но са много редки. Ей сега и по празниците ме прави на нищо. Ходил е някога с полякиня и само обижда, че ни знае какви сме славянките и че трябва на каишка като кучки да сме държани. Нищо общо с мъжа, с когото се запознах 2015... всичко е ад. А винаги съм била любяща съпруга. Не съм изневерявала и не съм имала много отношения в миналото.
И историята ми не е провокация или лъжа, подминете ако искате, също така не съм избирала мъжа по народност и нека не става скандал на база къде живея и за какъв съм омъжена. Просто срещнах умен, красив и добър мъж, а се оказа злобен комплексиран идиот. И преди съм се сблъсквала с такива, но съм ги надушвала и съм се молела да нямам дете от такъв. Как да се измъкна? Живеех в приказка и не обмислих, че хората могат да се преструват.

Коментари

2.   Абе жена, ти знаеш ли каква тлъста издръжка ще получиш при един развод? По техните закони той ще е длъжен да те издържа, докато не си намериш работа - демек може и до пенсия. И къщата ще му вземеш най-вероятно. Свържи се с някоя организация за защита на жени, за да ти наемат адвокат и да те настанят в защитено жилище. Предполагам, че ти трябва пълномощно, за да изведеш детето зад граница? След развода ще го получиш. Притрябвало му е на детето такъв баща. Това е някаква изкривена логика вече, че трябва да стоиш с този, за да имало детето баща. То него никой няма да го спре да е баща, ако се разделите. По-добре ли ще е да остане без майка, ако се разболееш от стреса? Нали имаш виза? Какъв е проблемът да се разведеш? Защо пишеш, че нямаш права? Ти си в Америка, а не в арабския свят и ми звучи силно невероятно да няма начин. Търси начин! Това е държавата на крайния феминизъм, а ти си жена. Нещо просто не се връзва, не си разбрала правилно според мен, говори с адвокат как да се измъкнеш. Моля да ни обясниш какъв точно е проблемът да идеш в защитено жилище и да се разведеш? Иначе просто не мога да го повярвам.

3.   кой е сайта за запознанства искам да го пробвам?

4.   Номер 1 е прав/а. По-добре от нас би трябвало да знаеш, че в Америка се съдят за щяло и нещяло, а жените са много добре защитени от закона. Така че ако твърдо си решила, че няма спасение за брака и семейството ти, потърси помощ от адвокат или някоя организация.

5.   Бъди максимално добра с него събирай някак пари направи план и се измъкни по най-умния начин да ти плаща и да не може да те пипне, категорично няма какво да търпиш. Ако не можеш да се оправяш с тамошните власти искай помощ от тукашните, ти си български гражданин дори да не ти помогнат ще ти посочат правилният път.
Ж30

6.   Този мъж, толкова те е сломил, че не виждаш нещата реално. Щом смяташ, че е нарцисист, научи повече. На английски има страшно много клипове в ютуб. Ще разбереш, че всъщност нарцисистите са доста предвидими, ще научиш как ти да го манипулираш в неговата игра, ще разбереш как други жени са се справили. Също съвети за ко паретинг с нарцисист, за отглеждане на дете с такъв родител, защото и поведението на детето трябва да се наблюдава за такива прояви и т. н. Моят съвет е да използваш това време да се информираш и да се освободиш първо психически от този човек. Защото ти в момента си толкова моделирана, че не виждаш реално. Когато човек се страхува, той преекспонира. Реалността, е че си в страната с една от най-толерантните социални системи, спрямо майката и шансът е на твоя страна. Но аз знам, че процесът да повярваш на себе си отново е дълъг и труден. Първата стъпка е да се освободиш от психическата зависимост, защото иначе можеш лесно да се върнеш в същия капан. Ще чуеш и такива разкази на жени, които са успял физически да се измъкнат, да отидат с извинение на майната си и да се върнат сами, доброволно заради сюреалистични заплахи по телефона. Или след поредното прелъстяване и изкуствено разкаяние.
Започни работа над себе си, излез от тая мъгла в главата си и ще се справиш.

7.   Точно в Америка е най-изгодно да се разведеш. Потърси адвокат или се обърни към някоя организация или църквата за помощ.

9.   Номер 2 е абсолютно прав. Имам три приятелки, омъжени за американци, и мъжете им не смеят да шукнат да не би благоверните им да подадат молба за развод, защото това означава страшни последствия за тях. Къщата и издръжката са най-малкият проблем, но в някои случаи и до затвор се стига. Ако например те обижда по национален или расов признак. Да не говорим да ограничава правото ти на работа. Вербалната агресия по техните закони се приравнява към физическата. Т.е. дали ти крещи или те бие пред закона е едно и също. А пък дете, подложено на стрес, заради нездравословна семейна среда, решава еднозначно казуса.
Моите приятелки имат щастливи семейства, просто имаха късмет, но от тях зная защо амеиканският мъж се прибира с цветя, гледа жена си в очите и прави палачинки в неделя сутрин. Не е само от любов. Т.е., авторке, силните карти са в твоите ръце. Почети, поинтересувай се, свържи се с някоя женска правозащитна организация, те ще ти намерят адвокат, работещ про боно, и си реши прблема по канален ред. В случая няма смисъл да се реве и да се кършат ръце. Последното е за жени в твоето положение в България, където при развод законът по никакъв начин не защитава жената.

10.   Спри да се държиш абсурдно.
Развод - вземаш му парите, имотите, И ДЕТЕТО (защото най-често ги дават на майката) и си уредена до живот. Те така правят повечето чужденки дето се омъжват за американци. Ти де блееш, че не си се сетила още?

Номер 3 - сайтът най-вероятно е или okcupid или plentyoffish. Те са най-големите международни сайтове за това.

11.   В Америка всички тъпи жени се женят, за да се разведат, а тая па нашата се чудила какво да прави.
И ние всъщност как да поногнем?
Сама си се насадила. Аз лично не вярвам на тав тема.
Отишла в Сан Антонио, ама отворила сподели да напише някоя темичка.

12.   Проблемът е друг - накарал те е да повярваш, че без него си нищо. След мачкане, обиди, скандали и какво ли не е постигнал това, което иска. Просто те лъже и манипулира, за да не си търсиш правата. Точно на това разчитат подобни индивид - чужденка от бедна държава, която ще облъчват и малтретират, докато не ѝ се втълпи, че е напълно безсилна и готово, робиня до гроб. Това дори в България е нелепо, какво ли остава за Америка. Жена си, законът е на твоя страна, освен ако не си тежко психично болна или нарко зависима. Изобщо не го слушай, можеш да го размажеш, само защото си жена. Много дами злоупотребяват с това, но ако всичко е така, както описваш, си в пълното си право да го попилееш и държавата ще е зад теб. Не вярвай на абсолютно нищо, което ти казва - 100% лъжа и манипулация, за да си стоиш при него. Ще му вземеш детето като стой та гледай. Ако имаш възможност, запиши обидите и скандалите с телефон просто за всеки случай.