Още от дете ме наплашиха с призраци и умирам от страх, когато съм сама
Не знам какво и как да обяснявам. Помня, че когато бях малка ме наплашиха с духове и не можах да преодолея този страх, въпреки, че са минали поне 15 години оттогава. Не помня какво точно са ми казвали, но страхът ме побърква. Предстои ми и да се местя на ново място, ще съм сама на последния етаж,горе има таван... Във входа има само още двама души, а етажите са 5. Имам известни причини да вярвам, че наистина има духове... Много ме е страх, моля посъветвайте ме как да го преодолея.

Коментари

1.   Като не гледаш страшни филми и не си въобразяваш глупости. Живите хора са страшните, не починалите. От жив човек трябва да те е бъз, не от мъртъв.Лошото е ,че сте малко хора и реално нямаш съседи наблизо, ако ти потрябва за нещо.
Няма духове из всички сгради , нито се появяват като във филмите да стряскат. Ако те е страх сама, можеш да викнеш някоя приятелка да преспива, или си вземи някое животно да ти прави компания. Разбирам какво е да останеш сама някъде, но се свиква. Страх те от самотата , не от някакви духове. Просто си повтаряй, че няма такива неща и не гледай такива филми. Въображението ти явно е и по-силно. Ако искаш, може да извикате някой свещеник да освети мястото.

2.   Това е шанс да преодолееш страха си.
Ако е разрешено в новата квартира, вземи си куче или коте. Така хем няма да си сама, хем ще си пазена. :) Животните са много по-чувствителни от нас и ще те известят при опасност.
И аз понякога, ако съм сама вечер ме избива на страх, но като видя, че котката е спокойна, се успокоявам и аз. :)

3.   Номер 1, благодаря ти за съветите, макар че някои са доста неуместни и фантасмагорски. Къде видя да пиша, че гледам страшни филми? Не знам откъде и как го измъдри това, но е нелепо. Иначе благодаря, наистина.

Авторката

4.   Ако те плашат, ела да те запозная с няколко и като видиш, че са свестни, ще ти мине!

Сега сериозно:
1. ако нацелиш къща с духове привързани към нея, просто я сменяваш! Те ще останат там, където им е приятно, т.е. няма да ходят след теб.
2. ако попаднеш на по-лошите и те преследват, заложи на църквата и при нужда се моли лично на Господ или ангела си! Не е нужно да е в храм, те не седят по цял ден там, чакайки някой да дойде!
3. не се плаши, защото каквото и да стане, не можеш да го промениш. Подготви се за лошото и се радвай на доброто! Това е!

5.   3 от 1
И мен като малка ме беше страх от духове и прочие. Ама с годините спря да ми пука. Даже с кеф гледам страшни филми, всичко там са актьори, грим и ефекти. Разбрах, че като цяло жив човек много повече може да ти навреди, отколкото дух. Ако имаш починали близки, защо да те плашат? Или мислиш, че навсякъде има призраци като по филмите и изскачат от всеки ъгъл? Ти реално се страхуваш от самотата. Знам какво е да живееш сама на друго място и всеки шум да те стряска. Изпитвала съм го и като студентка по общежития и квартири. Кофти е, но се свиква. Не отричам, че няма свръхестественни сили, но в повечето случаи въображението е повече. Да, всяко жилище носи някакъв вид енергия от предишни собственици, затова може да освети или прикади с нещо. Лоша карма, енергия, но си има нещо. Таванът е просто таван. Шансът да срещнеш мишка там, е по-голям от това да има там дух. Просто те е страх от това да живееш сама.