Моето гадже ли е най-тъпото!?!?
Така! Двамата сме студенти и се познаваме от 10 месеца, а сме във връзка от около 3 месеца. Искам да попитам нормално ли е да не ми подари нищо за Коледа, след като аз се постарах осезаемо за неговия подарък. Всичко, което получих от ответната страна беше вяло благодаря и целувка. Искам да допълня, че предварително бяхме коментирали, че ще си вземем нещо, макар и символично за този празник, но уви останах разочарована... Аз ли греша или постъпката му е идиотска??

Коментари

1.   Пита ли го защо не ти е взел? Може да е останал без пари. Ако отговорът е друг, а сте се разбрали да си подарите подаръци - зарязвай.

2.   Сред жените битува вярването, че любовта е право-пропорционална на подаръците и даже - на цената на подаръците.

Това, обаче няма нищо общо с психологията на мъжете. Мъжете правят подаръци, защото се чувстват задължени заради горното схващане на жените.

Един мъж не би се обидил никога ако не получи подарък и често се случва по-младите мъже да забравят и да търсят подаръци в последния момент.

3.   Ако е най -тъпото, ще излезе, че и ти не си най-умната щом си с него?
Ако аз реша да дам подарък на някого, го давам с удоволствие за да го зарадвам. Не защото очаквам да получа нещо насреща.

4.   На мен гаджетата ми дори за рожденните дни не са ми подарявали нищо, докато някои й без повод подаряват. Това е до късмет, гадно е, и не е честно, но не можеш да опознаеш човека от първата среща.

5.   Явно не иска да е с теб..и не знае как да ти го каже.

6.   мен ми се е случвало обаче от момиче,защото аз сън момче.Непомня по какъв повод беше,но определено техните имаха пари а тя беше едва на 18 а аз на 20,обаче бяхме едва на третия месец.Мина повечко време и станахме по близки и след което тя сама си призна че с техните родители се е скарала заради едиси кво и няма да изпадам в подробности но ми се извини че не са и дали пари за да ми купи подарък.Такаче по добре помисли и над това,защото може да изглежда така само пв твойте очи

7.   Никога не бих оставил приятелката си без подарък, не е въпрос до парите. Ако няма може да направи нещо вкъщи, не е задължително да е нещо скъпо.

8.   Е ся за един подарък е забравил голяма работа. Само, защото е празник,не означава че трябва да ти угажда на капризите на госпожицата

9.   На моите приятелки винаги съм им подарявал нещо малко, но символично и романтично, което да ги радва и да им напомня за мен.

10.   Поредната за която барометъра да е щастлива са подаръците и изненадите. Размътиха ви мозъците тези американски сапунки... А дали момчето има възмжност? Има ли друга причина , не веднага той е най-тъпия. Днешните жени с една дума.
М37

11.   И аз имах такова гадже. Зарязвай докато е време. Ходите от 3 месеца и даже 10 лв му се свидят за подарък, утре ще му се свидят 20 лв за детето ви.
И баща ми е абсолютно същият. За 22 години подари на майка ми два тънки чорапогащника. Не се шегувам.
Ж21

12.   Не е кавалерско, не е джентълменско от негова страна. Мъжът трябва да е по-широко скроен и по-великодушен от една жена, ако истински я обича. И тук не е важно какво ще ти подари, тоест стойността на подаръка, а е важен жеста, че се е сетил за теб да те зарадва с внимание и някакъв символичен предмет. А в твоя случай от негова страна една голяма нула. Не грешиш - постъпката му е еснафска и идиотска. Наблюдавай го, при други такива изцепки от негова страна ти препоръчвам да го зарежеш, с еснаф, със скъперник, с дребнава душа трудно се съжителства, камо ли да кроите планове за общо бъдеще.

13.   Съветвам те да го следиш да не дава пари за хазарт. Имала съм подобен.

14.   Няма оправдание! Дори без пари можеше да изработи собственоръчно нещичко! Просто си е такъв и ти го показва.
Next!

15.   С такъв човек нищо добро не те чака. Той щом в самото начало на връзката е такъв, когато още се кефите един на друг или поне би трябвало, какво остава за в бъдеще. Ок, нямал бил пари според някои, ама и на твоя подарък не е реагирал подобаващо. И поне да каже, нещо от сорта: миличко много ми е тъпо, че нямах възможност да те зарадвам, ще се реванширам подобаващо и т.н.
Това в хипотезата, че е нямал пари. Ако е имал, както казаха по-горе зарязвай, освен ако не се държите само за секса или просто да не си сама.
Абе как ги намирате такива боклуци и продължавате да сте във връзка с тях. А има толкова готини и стойностни момчета, дето са сами. Обаче нееее, ще се хвана със скръндзата.
Ще го напиша с големи букви. НЯМА ПО-ЛОШО НЕЩО ОТ СТИСНАТИЯ МЪЖ. ЖИВОТА С ТАКЪВ Е АД.

Мъж на 47 г.

16.   Ми такива си ги избирате бе. Баси.

17.   Да, доста тъпо е постъпил. Намери си по-умен.

19.   Зарязвай го. Моят мъж без подарък за годишнина, рожден ден, Коледа, празник че и без повод само така цвете или нещо малко НЕ Е ИДВАЛ! Голямо неуважение. Защо си с такъв стиснат бедняк??

20.   Моята винаги ми напомня и си иска подаръци. Подарява и тя понякога. Но си иска и то доста често, особено след като се скараме. Ама и аз й се връзвам

21.   Аз за 4-те ми съквартиранти изхарчих 120 лева за подаръци.

От единия получих 'аз нищо не съм ти взел, извинявай, нищо лично'.

От втория не получих нищо.

От другите двама (които са двойка) получих тетрадка, фломастри, шоколад от тези тип монета и пакетче желирани бонбони - от двамата някъде към 4-5 лева изхарчено (аз съм мъж на 27 и определено не е като и да се държа детински, образован съм и с уважаване професия).

За съжаление, силно зависи от това на какви хора попада човек. Заради тях ако някой ден срещна човек със сърце като моето, има вероятност да се отнеса по същият начин както съквартирантите ми с мен. Не е като да не бяхме говорили месец преди коледа че съм им избрал подаръците. Не става въпрос за материалното дори, а за това че човек с подаръка си един вид оценява хората около себе си. Не е като да нямат пари. Евала на всички които са егоисти. Правите хората и света по-лоши.

22.   Проблема, не е, че не ти е подарил подарък!
Проблема е, че сте си говорили, да си вземете по- нещичко за Коледа!
А, той не го е направил!
Разбираш ли?
Едно, говори, друго върши!
Несериозно е!
Ако, не бяхте го коментирали, Да -няма проблем!
Но да очакваш и да си с нагласата, да видиш, какво ти е взел, и да не получиш нищо ( дори Коледна картичка с две, три мили думи от него) е доста разочароващо!

23.   И моя приятел не ми подари нищо за коледа. Аз му подарих, той каза, че не знае какво, да си харесам нещо. Не съм от жените, които си просят подаръци и може би точно заради това оставам без. Нарочно му казах да ми вземе парфюм, той попита нямам ли нещо по-наложащо да съм си харесала нещо и накрая пак нищо не ми взе. Обидно е, не заради подаръка, а защото ти си се постарала както и аз и в замяна нищо.
Номер 21: ти си човечен и добър, приятелката ти ще бъде късметлийка.

24.   Ами, показателно е за човека и отношението му.

Моят бивш приятел казваше, че Свети Валентин е тъп празник, а рожденият ми ден не е чак толкова важен, просто ден в годината, бла бла. Или не ми вземаше нищо, но готвеше вечеря, или минаваше с теменужки от Лидъла и дезодорант. Но за неговия рожден ден почваше да говори поне от месец по-рано... И естествено очакваше големи неща, защото се научи да му подарявам техника, маратонки, специални наргилета... Човекът е програмист, а аз съм учителка по английски - можете сами да прецените дали става въпрос за наличие или липса на финансови възможности.

После се разделихме, защото правеше други гадории и се карахме.

Сега излиза с едно момиче и си е преобърнал концепцията за празниците - беше й направил изненада със свещи и всякакви лиготии за миналия 14 февруари. Тя, че я е снимала и качила онлайн, също не е за похвала, но ето че или той наистина я обича, а мен не ме е обичал (въпреки че непрестанно ме уверяваше и не ме пускаше да си отида и да намеря някой, който да ме уважава) или момичето си знае цената и го е променила... За което, евала й.

Човек ще се държи с теб така, както ти му позволиш. Просто не му пука за теб и да - подаръците не са важни, то и да ти казват "благодаря" и "моля" не е най-важното, но определено показва отношение или липсата му.

25.   21 Ако можеш да похарчиш 120 лв за подаръци на някакви си съквартиранти ти е време да направиш вложение в собствено жилище!

26.   Жена съм и също съм изпадала в подобна ситуация - с приятеля ми /сега съпруг/ се бяхме разбрали да не си подаряваме нищо по Коледа - бяхме бедни студенти през 1996 - на стоките в магазините се гледаше като на музейни експонати. Отделно не си падам много по романтичните жестове, дори и сега гледам практично на подаръците по поводи - казвам, че цветята са излишен разход и че предпочитам нов офис стол, вместо парфюм за същата сума.
Той, въпреки това, ми подари подарък. Аз също като приятеля ти казах едно вяло благодаря и се почувствах много неудобно. Но той ме "измъкна" от ситуацията с нещо от рода на "The best present is being present". Може и да се е оплакал тук, знам ли? :)

27.   Недейте така. Със съпруга ми като гаджета навремето започнахме много бедно. Наемахме една стаичка два на три метра с баня към нея, нямахме даже кухня. Там живяхме само една година, после успяхме да стегнем моя наследствена къща и се преместихме. Но! В началото парите едва ни стигаха за наема и храната. Не зная как успях да заделя нещо, но за Коледа му подарих пуловер. Той на мен - нищо. За рождения му ден отново го изненадах с дънки, за моя рожден ден - нищо. По вашата логика тук още тогава е трябвало да го зарежа.
Минаха няколко години, стъпихме си на краката, оженихме се, имаме си самостоятелен дом, добри професии, работим. И с удоволствие си разменяме по празници подаръци, при това той е по-щедър при избора им - бижута, пътешествия до интересни места, картини от любимите ми художници, докато аз продължавам да съм по-практична. Но в интерес на истината, Св. Валентин не го броим за празник. Затова пък през ноември отбелязваме с празнична вечеря Деня на християнското семейство - Въведение Богородично.

28.   И аз, когато бях сравнително по-малка и наивна, попаднах на подобен човек — отказваше да се постарае за повод, не зачиташе ничии празници освен своите собствени (все намекваше какво желае да му бъде закупено за рожден ден, имен ден, Коледа и т. н. ), не съумяваше да разчита социалните ситуации и да осъзнава какво се очаква да бъде поведението му. Общо взето, ниско ниво на възпитание, комбинирано с нелепа и дълбока сметкаджийска природа (човекът не беше с никакви финансови проблеми, даже напротив) — с такива хора е трудно да се водят по-сериозни взаимоотношения.

В моя случай чашата преля, когато на бала ми дойде намачкан, неизгладен, облечен като за разходка (нито риза, нито панталон, нищо), несресан, необръснат и с празни ръце (едно цвете да беше откъснал по пътя поне, та да отсрами). Родителите ми останаха потресени, колкото и тактични хора да са, дори ми споделиха, че са щели да се зарадват повече, ако изобщо не е идвал — и до ден днешен твърдят, че излагацията е била пълна и на фона на всичките ми съученици и учители съм си „брала голям срам“, което е така, колкото и да си кривим душите. Баба пък директно ми каза, че около мен е стоял бездушен и го намира за безчувствен човек, с когото нямам работа — така се и оказа, с течение на времето си позволяваше да ме обижда, подценява и огорчава. Общо взето, тарикат с изключително много претенции.

Научена съм от вкъщи (понеже съм отгледана от „по-старата школа“) да не отивам на гости никога с празни ръце, да не си позволявам да бъда без подарък, когато някой има повод — това е моето ниво на култура, може да е малко взетото от мен, но винаги се носи нещо от уважение и благодарност, че човекът е в живота ти. Така съм възпитана и неговото отношение беше в разрез с ценностната ми система.

Е, ясно е — разделихме се и аз си намерих човек, който е възпитан по същия начин като мен; който не вдига скандали със сервитьора относно сметката в ресторанта; който не ми се подиграва за това, че оставям бакшиш за обслужилия ме; който знае, че при официален повод не може да дойде по анцуг или тениска; който не си позволява да ме обижда, а постъпва с уважение и дори ме мотивира да постигам повече; за когото е обидно да се появи без нищо на рождения ми ден. При нас всичко е взаимно, аз също му взимам подаръци, и с повод, и без повод. И още много...

Така че, момиче, поговори с твоя приятел относно това, виж каква му е настройката, каква е точно ситуацията (човекът може просто да е изпаднал в трудна финансова ситуация и да го е срам да сподели) и ако не подлежи на никаква промяна т. е. става дума за нрав, просто се събери и си тръгни. Повярвай ми, има мъже слънца, които не се дърпат да дадат 2 лева за един шоколад или 5 лева за една роза. Метафорично казано, ако на този етап е по „тъч линията" и бяга от тази отговорност, представи си как няма да бъде изобщо на футболното игрище, когато създадете евентуално семейство заедно. То деца не се гледат с алчни наклонности...

Ж21

29.   Спокойно и моя приятел е такъв