"Мъжете не трябва да плачат"
Здравейте аз съм момиче/жена на 20 години.
Темата ми е провокирана от един разговор на Коледа между баща ми и чичо ми в който казваха че един истински мъж не можел да бъде слаб и реве.

Въпросът ми е към мъжете - Какво мислите по въпроса и наистина ли мъжете не трябва да показват чувства?

МОЛЯ МОДЕРАТОРТИ ДА ПУБЛИКУВАТ ТЕМАТА МИ...

Коментари

1.   От реване до реване има разлика. Ако през ден реве за щяло и нещяло, естествено, че не е добре, защото говори за нездрава чувствителност. Но ако се случва рядко или наистина има за какво, няма нищо срамно в това. Аз не съм убеден, че трябва и е здравословно да се правим на силни и да потискаме чувствата си, само защото така са ни казвали като малки родителите ни със стари педагогически разбирания. И това се отнася и за двата пола. Жена да реве за глупости също не мога да понасям. Единствено малките деца мога да ги оправдая.

2.   Зад всяко едно неписано правило, зад всяка една таква мисъл насадена в главире на мнозинството стоят хора. А тези хора имат чувства и емоции, независимо от пола си, нали? Да, казват, че мъжете са така наречения "силен пол", защото те са тези, който са по-издържливи, физически по-силни, тези, които все пак са ходели на война. Но това не ги прави безчувствени и беземоционални. Те също понякога имат мужда да си поплачат.

3.   Зависи.
Като мъж, е хубаво да си наясно, че и да ревеш, никой няма да ти подаде ръка. Жените презират слаби мъже, дори и да реагират привидно със съчувствие. Просто нямат полза от слаб мъж, който не може да пази емоционален баланс. На първично ниво е всичко това.
А пред други мъже, демонстрираш, че си по-слаб, и това МОЖЕ да ти се отрази негативно вбъдеще.
Можеш иначе да се разкриваш и да си плачеш, но пред много близки приятели и роднини.

Така че дали трябва или не трябва, е неточен въпрос. Може да си ревеш......но трябва да се има предвид, че може и да има последствия, и не бива да очакваш кой знае какво на среща. Докато ако си жена, ревваш, и получаваш каквото искаш.

4.   Не е до какво ти мислим или не... За обещството, и жената в частност, мъжът е просто инструмент. И така е обучаван с хилядолетия. Дали това ще е да отиде и умре на фронта едва навършил 18, или да се спука от работа, а жена му да е все недоволна... През цялата човешка история - никой не те е питал. Просто нещо е трябвало да се свърши, и стискаш зъби и го вършиш...

Тук постоянно се пускат темата за "слугинството и чорапите", а малко се позабравя че ролята на мъжа традиционно, е била много по-ужасяваща. Реалността е, че цивилизацията си има цена, да имаш държава си има цена, да имаш семейство си има цена, да си гражданин има цена... Днес поголовно никой не иска да дава, да се жертва, и... всички тези неща се изпаряват.

6.   Истинският мъж НЕ трябва да има КАКВИТО И ДА Е ЧУВСТВА!

Чувствата са слабост! Чувствата са ПРОБЛЕМ!
Истинксият МЪЖ не се страхува от нищо! Не се притеснява от нищо! Нищо не може да го разплаче или уплаши! Единствното, което смъртта може да му направи е, да го спре, но не да а го разколебае!

Мъжът е монолит! Желязо! Камък! Скала! Чувствата са като плевели, които ерозират здравината му! АКо ще и последният човек да е на Света, мъжът не би трябвало да показва чувства, никога, за нищо не света!

7.   Не трябва да реве. Трябва да събира всички емоции в себе си, после да изригва, да си бие жената и децата си, да порка алкохол, щот' това е мъжка постъпка.

Хората масово са страшни тъпунгери. Има толкова малко изключения, които могат да мислят за себе си. Когато те възпитава чичо Ванчо обаче много драстично намаляват шансовете да развиеш собственото си мислене.

Братан.

8.   Не съм мъж,но...аре,хай и от мен-включвам се и аз в темата Ви! Сега,малко по-сериозно от моя страна!
Израснала съм без баща,следователно имах и много проблеми-както от външни,така най-вече от вътрешни фактори. Може да не съм мъж,но съм жена с чест и достойнство,най-вече не просто жена,човек,който не се разкрива пред другите. Ако плача,плача си ВИНАГИ И САМО сама,когато ми е тежко и няма никой до мен. Имам един вуйчо и чичо-и знаете ли? Много пъти са ми казвали,че не е срамно да плачеш-даже те самите са плачели пред мен,но...така и не ги разбрах,не им повярвах,защото си мислех,че ми го казват,защото съм просто момиче. Все още вярвам на това. Да плачеш-не нито за показване,нито за скриване. То е някъде между двете. А ако съм плакала за нещо то е било веднъж в годината-повече не си позволявам!!! Е,живи и здрави-пък,вече който иска да циври и реве,да го прави...

9.   И каква файда да седнеш/легнеш и да ревеш след, като си на 18 години?
Не помня къде го бях чул/прочел но от тогава винаги, когато ми се реве си задавам този въпрос и очите ми стават леко насълзени банята лицето кърпата и се захващам по проблема без губене на време да прахосвам сълзите си на пода :)

10.   За мен това са пълни глупости. Ние не сме ли хора? Ако не трябваше да плачем, нямаше да е биологически възможно.

12.   Хората плачат, а мъжете също са хора. Разбира се, ако плаче щото някой го е нарекал тъп или ако си е счупил нокът...това е смешно, обаче защо да не плачеш примерно ако загубиш близък или нещо подобно...ненужно. Аз съм плакал, когато бях в наистина тежко състояние през моя живот, плаках, когато си счупих ръката, защото болката беше нетърпима, плаках и когато загубих хора, които обичах. Но иначе не рева ей така, щото нещо ми е криво.

13.   Мъжете не са хора.
Това са киборзи, които мачкат, блъскат и ебът.
Треперете пиклички!

14.   И мъжете и жените като имате някакви проблеми по-добре отидете при майка си, брат/сестра, приятел и си говорете. Плаченето не помага за нищо. Това, че не плачете не ви прави силни, както си мислите. Ако всичко го събирате в главата ще става все по-зле.