Как да се харесам на новата колежка?
Преди около месец дойде ново момиче да работи при нас. Изключително нежна, красива и възпитана. На 19 години е, аз съм на 29. Отдавна си търся приятелка като нея, наистина е момиче мечта, нооо тя е много отдръпната, дистанцирана, не говори с никого нищо, освен ако не е по работа. Изглежда много тъжна и нещастна. Всички колеги мъже ѝ се мазнят, а жените я гледат злобно. Намерих я във Фейсбук след двуседмично всекидневно търсене. Там за щастие пише "необвързана", но не съм ѝ пращал покана, не ми стигна смелост. Как да ѝ харесам след като е толкова отдръпната. Искам да я направя щастлива!

Коментари

1.   Облечи си тясна тениска. Направи някоя и друга татуировка. Може и прическа и брада, ако ти отива и се мотай около нея.
мъж на 33

3.   Така е с всички почти като са на ново място.
Ще свикне и ще си говорите.

4.   Най-вероятно момичето просто не се интересува от вас. На 19 сигурно има доста приятели на своята възраст и вие, колегите, сте й скучни.

И аз бях така на първата си работа - държах се любезно с всички, но все пак нямах търпение работният ден да свърши и да видя хората, с които наистина имам нещо общо.

Работим, за да вземаме заплата. Тя не е длъжна да се занимава с вас и след или извън работа. Един млад човек си намира приятели/гаджета на разнообразни места, а не разчита на контактите на работното място така, както някой на 30 би го направил. А и общуването с колеги понякога е голяма досада.

5.   Просто я заговори
Дръж се мило
Може да и вземеш сандвич през обедната почивка или я покани да хапнете някъде (но да е през обедната почивка, не след работа).
То ще си покаже на къде ще тръгнат нещата.
Ж18

6.   Защо ти трябва да я правиш щастлива?
Откъде разбра, че тя е за теб?

Много плоско мислене и типичен пример за начина, по който се развиват нещата в бг.

Някакво около 20-годишно момиче тръгва на работа и заради красотата си, всички й скачат. И защо ти да си за нея?

Или защото е красива и значи е за тебе!?

Щял да я направи щастлива....

Много комплексарско, натегаческо и жалко!

И колегите ти са същите боклуци.

7.   Авторе заеби.... Първо Ти покана не смееш да и пратиш, през компа, пък ка моли директна свалка и да я целунеш.... Второ не мисли калк да и се харесаш, а първо се научи да харесваш себе си.... Имаш проблеми със самочуствието, бегай търси някой батко да те разтропа за да не се излагаш на работа и по форумите..

Чингис Хан

8.   Закачай я нещо,бъзикай се с нея пък може и да върже

9.   Аз започнах нова работа преди две години. Същата съм като колежката ти. Веднага се лепнаха четирима колеги и започнаха да ме ухажват. Но аз все още съм дистанцирана и не контактувам почти с хората. Рядко и то общи неща и за кратко. Ходя там за да си изкарам хляба, не за друго. С времето се усетиха и не се закачат така.