Поява на бивш
Здравейте! Преди около година приключих една много дълга връзка, продължила 5г. Тежка раздяла беше, съня ми взе.. изпаднах в депресия.. сега към тази дата, мога да кажа, че съм малко по-добре. Няколко пъти си писахме с бившия ми приятел. Покани ме на среща, казах му, вече да не го прави, щом не мисли да се събираме. Защото така ме връща все назад и аз не мога да продължа напред. Мина се известно време и той от нищото отново предложи да се видим. Помислих си, че щом веднъж съм го предупредила не би трябвало да излезе с мен просто ей така--приятелски,но уви, направи го. Излезе с мен като приятел.. след тази среща отново бях много зле, защото го обичам и ми се иска да бъдем заедно, но явно той не. Все още не разбирам защо ме накара да се видим, аз знам, че той е наясно с чувствата ми към него и въпреки това го направи. От известно време излизам с едно момче, помислих си, че може да стане нещо между нас, защото той е много добър и се държи страхотно с мен. Не ме кара да правя неща, за които не съм готова... но след тази среща с бившия ми съм объркана... не знам дали някога ще мога да продължа напред.. а новото момче е много добро, работливо, мисли за мен, наистина ме харесва.. то си личи.... не знам какво да правя вече..

Коментари

1.   Здравей!
И аз преди 2 години бях горе долу в същото положение като теб.
Бях се запознала с едно момче на един басейн и си допаднахме.
И двамата бяхме от един и същи град.
Подържахме връзка чрез социалните мрежи и аз адски много се привързах към него, и имах и много силни чувства.
Беше хубаво в началото, но после дойде ада.
Не искаше да се виждаме ( единствената ни среща беше когато се запознахме на басейна, после не искаше да се видим пак)
Не го казваше директно, но постоянно си измисляше причини. -бил зает, майка му го била наказала и т.н.
Не ми пишеше със седмици....
А аз бях сляпа и не осъзнавах че той си ме използваше.
Пишеше си и се виждаше с други момичета.
Мисълта ми е че с този човек се видяхме 4 пъти за 1 година.
Което не е нормално...Аз тогава бях много зле. Пиех много често ( което не е типично за мен) и пушех по 2 - 3 кутии на ден... Много бях зле..
След което започна да ми пише едно момче... Аз пишех с него но го приемах за приятел защото той винаги ме изслушваше и подкрепяше.. Както и да е...
С времето това момче започна да ме харесва, а аз си имах чувства към другия...
И не можех да отвърна на новото момче....
После момчето което си харесвах ми каза че си има друга и да си останем приятели... Аз му отказах и си прекъснах взаимоотношенията с него...
Започнах да се чувам с новото момче и с времето нещата се получиха...Той дойде до моят град видяхме се...
И сега дори живее при мен.

Съвета ми е да прекъснеш всякакви отношения с бившия си и да не започваш нова връзка преди да преживееш бившия. По добре обясни на новото момче как се чувстваш и че за сега може да бъдете само приятели че не си готово и така....
защото да те прегръща и целува и да мислиш за бившия би те съсипало много а и ще нараниш новото момче...
Извинявам се че текста стана дълъг аз искам само да ти помогна.
Успех и горе главата.

2.   Като имаш такива проблеми с бившия е редно да прекъснеш всякакъв контакт с него.
От друга страна стои въпроса в какво си му толкова влюбена след като съвсем егоистично прави каквото му е кеф на него, без да се замисля за теб ? Понякога си мисля че преобладаващото мнозинство жени сте мазохистки, които тичат при този който най-малко го е грижа за тях или ги мачка.
Осъзнайте че кофти чувството когато някой ви е зарязал не е от любов. Чисто и просто хората не понасяме отхвърлянето подсъзнателно и заради това обсебва мислите ни.

3.   Не бившият те връща назад, ти сама се връщаш. Като искаш да се отървеш от него, щеше да го блокираш отвсякъде, не да му пишеш. Ако те потърси, да го отрежеш, не да се срещаш пак. Какви приятелства, какви 5 лева, защо се заблуждаваш? Не можеш да вървиш напред с глава, обърната назад. На си го преживяла още бившия, щом те вълнува. И е нечестно спрямо новото момче, да се срещаш с него, а да мислиш за другия. Той не ти е виновен за нищо и не заслужава това. Ти как би се чувствала с някой, който ходи с теб, а е обсебен от мисълта за бившата си? Послушай съвета на №1.

4.   През социални мрежи любов няма, запомнете го това.

5.   Накарал те е да се видите, защото си няма приятелка и сега е на сухо. Може да е приключил връзка и си търси утеха, тоест ти- предишната изгора. Мислиш ли, че ако имаше приятелка, че ако му вървеше с жените, щеше да те потърси? Ами Не, нямаше изобщо да се сети за теб, че да ти и пише и да се гледате. Просто няма успех с жените. Прави го не заради теб, а заради себе си. Да увери себе си, че е харесван мъж, че го желаят и т. н.
Има такава порода егоистични и нагли бивши от всякакъв пол, които обичат да се вясват чудодейно в живота на другия, защото са нещастни и самотни. В никакъв случай не го правят от любов, приятелство и т. н. Чиста изгода и егоизъм. Пет пари тоя бивш не дава за твоите чувства, терзания, просто ти си жена, с която е бил и, която може да му повдигне самочувствието като му обръща внимание. Огромна грешка е била, че си продължила да си пишеш с него, че да и се гледате. Блокирай този човек. Имало е време когато да си пишете и гледате-по време на връзката ви. Тя е приключила, трябва да продължиш напред с друг човек. Бившият си е минало, да си седи там. Изтървал те е като жена, приятел, като всичко. Остави миналото зад теб, за да имаш бъдеще.